Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balans dediğin o kutusumu oluyor.Zaten bir kutu bir ampul değilmi. 150TL de verilmez.Benimde ampul patlak ne yapsam acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 ----------

Birde bir sorun daha var.Normal ampulu bir türlü takamıyorum.Şimdiki ampul hem kısa hem uzun patlamış.Elimde sadece kısa olanı patlamış vardı onla değiştiriyim dedim ama yapamadım.Nasıl çıkıyor bu?
    he balast o kutucuk...içi dolu ışıkcık... ampülün patlaksa ampül alıcan hacım...çok basit...

aslında elin hamarat olacak...oraya elini sokucan narin olucan...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmiş sayfalarda ucuz et, yahni, yavan, renk olark ta kamıydı siyahmıydi neydi tam hatırlayamadıgım bişiler okumştum.. Mete ustanın zenon işide buna donmesin...

bence dönmez neden...az kullanım olacak...olursa tek sıkıntı aküden olur...

bu 50 gaymelik teşkilat Aksaraydan alınma balast ve ampulde ibaret olacak...benim balast tesadüf aklıma geldi ve evde tesadüfen buldum...maliyetin düşmesi şansıma...birde bunu montajlayacak kankan olacak...Barış sağolsun...bu zamanda kimseye yapılmaz bu iyilik...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Bu xenon denen meret gece yolculuk edenler için gereklilik gibi bir şey
    Ama ucuza mal etmek isteyenler artık sis farı mı takarlar atom mu bilemem.
    Bu ara bende 12 v 20 w lık lamba buldum. Onu park lambasının yerine monte edcem inş.
    35+20=55 W ama motora komaz diye düşünüyorum.(Koysa koysa alternatöre koyar ama kaldıramazsa tükürürüm ben ona)
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu xenon denen meret gece yolculuk edenler için gereklilik gibi bir şey
    Ama ucuza mal etmek isteyenler artık sis farı mı takarlar atom mu bilemem.
    Bu ara bende 12 v 20 w lık lamba buldum. Onu park lambasının yerine monte edcem inş.
    35+20=55 W ama motora komaz diye düşünüyorum.(Koysa koysa alternatöre koyar ama kaldıramazsa tükürürüm ben ona)
    Ama fazlada zorlama alternatorü ve aküyü.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama fazlada zorlama alternatorü ve aküyü.

Şimdi plaka gösteren lamba yerinde led var. 5 W kar. Park lambası 5 W idi. Ben yaptım 20 W. Yani 20-10=10 W lık bir fazlalık için alternatör kaldırmazsa yerim onu ben. 470 W lıktı galiba bizim alternatör. Fazla fazla yetmeli.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, ben motorumu boyatmak istiyorum.. Varmı daha önce motorunu boyatan? Nerede yapılabilir? Kaça mal olur..? Bilgisi olan varmı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben motorumu boyatmak istiyorum.. Varmı daha önce motorunu boyatan? Nerede yapılabilir? Kaça mal olur..? Bilgisi olan varmı?
    boya işi hassas...servis boyuyor...senin siparişine göre parçayı alıp fabrikaya yolluyor boyaya bunu biliyorum sadece...

beyler cbf 150 topacı öksüz yetim bu aralar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boya işi hassas...servis boyuyor...senin siparişine göre parçayı alıp fabrikaya yolluyor boyaya bunu biliyorum sadece...
    Hmm.. Acaip renkler düşünüyorum! Acaba yapabilirler mi?.. Hoş, servis yaparsa 300'den aşağı istemez!

Motosikleti
    cbf150
    Hmm.. Acaip renkler düşünüyorum! Acaba yapabilirler mi?.. Hoş, servis yaparsa 300'den aşağı istemez!

Hocam 300 lira ise düşünme yaptır derim. Adamlar zaten işçilikten kazanıyorlar(mışmış), parçaları sök, boyat, tak. 300 bedava
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 300 lira ise düşünme yaptır derim. Adamlar zaten işçilikten kazanıyorlar(mışmış), parçaları sök, boyat, tak. 300 bedava
    yok artik.. disarida yaptirmaya kalksam 300 imkani yok tutmaz. kuzenin arabayi yeni boyattik komple, en ince detayina kadar. 800 lira verdik ki daha ucuza da yaptirabilirdik. beklemek istemedi..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Lastik için tavsiyeniz nedir? Dunlop,IRC ve pirelli arasında kaldım.Bunların ucuzdan pahalıya sıralanışı böyle.Dunlop için sanırım şamrelli deniyor.Dublex değil deniyor kullanan varmı?Arkaya 100'lük sadece IRC de var.Pirellide en pahalı olan Bu üçünden kullanan varmı?Aralarında çok az fark var karar veremedim.
    Xenonu halledemedim bari bunu hallediyim
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik için tavsiyeniz nedir? Dunlop,IRC ve pirelli arasında kaldım.Bunların ucuzdan pahalıya sıralanışı böyle.Dunlop için sanırım şamrelli deniyor.Dublex değil deniyor kullanan varmı?Arkaya 100'lük sadece IRC de var.Pirellide en pahalı olan Bu üçünden kullanan varmı?Aralarında çok az fark var karar veremedim.
    Xenonu halledemedim bari bunu hallediyim
    Ben 1 bi kaç ay önce orjinal ebat arka prelli aldım. İst. Ümraniye Db motordan. 70 tl. Çok çok memnunum. Durolardan sonra mükemmel geldi. Yağışta bilinçli olarka kaydırmayı deniyorum. Duroların kendini kaybettiği hiç bir pozisyonda beni kritiğe sokmadı. İsteyerek bile kaydıramıyorum. Tavsiye ederim. 100 lüğe bence hiç gerek yok. Sürüş ile ilgili bi kalite sunmazken bence sadece göze hitap ediyor. Sonuçta alacak ve kullanacaksın 15-20 bin km bence bu konuda marka seçimi yaparken 10 tl ye 20 tl ye bakma.

Metocum nassın =? DB de halen Prelli arka dış lastik varmı ? Emmoğlunun cbf i 12 bin bakımına getiricez bi kaç hafta içinde. Ön+arka dış lastik te değiştiricek. Dün telefon açtı. Hava yağışsız olsaydı bu gün gelecektik ama nafile.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 bi kaç ay önce orjinal ebat arka prelli aldım. İst. Ümraniye Db motordan. 70 tl. Çok çok memnunum. Durolardan sonra mükemmel geldi. Yağışta bilinçli olarka kaydırmayı deniyorum. Duroların kendini kaybettiği hiç bir pozisyonda beni kritiğe sokmadı. İsteyerek bile kaydıramıyorum. Tavsiye ederim. 100 lüğe bence hiç gerek yok. Sürüş ile ilgili bi kalite sunmazken bence sadece göze hitap ediyor. Sonuçta alacak ve kullanacaksın 15-20 bin km bence bu konuda marka seçimi yaparken 10 tl ye 20 tl ye bakma.

Metocum nassın =? DB de halen Prelli arka dış lastik varmı ? Emmoğlunun cbf i 12 bin bakımına getiricez bi kaç hafta içinde. Ön+arka dış lastik te değiştiricek. Dün telefon açtı. Hava yağışsız olsaydı bu gün gelecektik ama nafile.
    Konusu geçmişken 12bin bakımında tam olarak neler yapılıyor? Neler değişiyor ve neler kontrol ediliyor?
    Benim motorda 12bine yaklaştıda bir kaç hafta içinde bende 12bin bakımını kendim yapacağım.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusu geçmişken 12bin bakımında tam olarak neler yapılıyor? Neler değişiyor ve neler kontrol ediliyor?
    Benim motorda 12bine yaklaştıda bir kaç hafta içinde bende 12bin bakımını kendim yapacağım.
    Faturadan bakıyorum; Benim motorun 12000 bakımında sadece buji ve yağ değişimi yapılmış. Ama bakımı madem kendin yapacaksın. Birde Hava filtresi temin et ve değiştir. 6,5-7 tl bişey. Motorda sibop sesi, sibop ayarı ihtiyacı, çekişte problem, karbratör temizliği ihtiyacı vs yoksa. bu 3 kalem malzemeyi değiştirmen yaterli. Zincir gerginliğini kontrol edersin. Zinciri temizler yağlarsın. Yağ-Buji-Hava filtresi değiştirdiğinde işlem tamamlanmış olur.

Kendi motorumun şu ana kadar yağ buji hava filtresi haricinde, periyodik bakım gereksinimi olan hiç bir parçası değişmedi. bi tek 20 binde ön+arka dış lastik değiştirdim o kadar. 24 binde arka balata ve dişli takozunu değişecek. 28 binde ön balata, zincir dişli seti değişecek. Ama bu bahsettiğim değişimler her motordfa aynı km lerde gerçekleşecek anlamına gelmez. Kullanım tarzına ve kullanılan ortama göre bu parçalar daha uzun veya daha kısa ömürlüde olabilir.

Bu arada senden o ringli zincir isteyebilirim. şu an 21500 deyim 28 binde değişim yapıcam yani. 6500 km sonra Ama 5-6 ay sonra falan Yani, bu zincirden her zaman için temin imkanın varmı ?

Faturadan bakıyorum; Benim motorun 12000 bakımında sadece buji ve yağ değişimi yapılmış. Ama bakımı madem kendin yapacaksın. Birde Hava filtresi temin et ve değiştir. 6,5-7 tl bişey. Motorda sibop sesi, sibop ayarı ihtiyacı, çekişte problem, karbratör temizliği ihtiyacı vs yoksa. bu 3 kalem malzemeyi değiştirmen yaterli. Zincir gerginliğini kontrol edersin. Zinciri temizler yağlarsın. Yağ-Buji-Hava filtresi değiştirdiğinde işlem tamamlanmış olur.

Kendi motorumun şu ana kadar yağ buji hava filtresi haricinde, periyodik bakım gereksinimi olan hiç bir parçası değişmedi. bi tek 20 binde ön+arka dış lastik değiştirdim o kadar. 24 binde arka balata ve dişli takozunu değişecek. 28 binde ön balata, zincir dişli seti değişecek. Ama bu bahsettiğim değişimler her motordfa aynı km lerde gerçekleşecek anlamına gelmez. Kullanım tarzına ve kullanılan ortama göre bu parçalar daha uzun veya daha kısa ömürlüde olabilir.

Bu arada senden o ringli zincir isteyebilirim. şu an 21500 deyim 28 binde değişim yapıcam yani. 6500 km sonra Ama 5-6 ay sonra falan Yani, bu zincirden her zaman için temin imkanın varmı ?
    Ben bujiyi 8 bin bakımında değiştirmiştim. Mantıken 16binde yine değiştiririm diye düşünüyordum. Senin 12bin bakımına kadar buji değişimi yapılmışmıydı peki? Yoksa ilk kezmi 12binde değişmişti?

Zincir temin imkanı şu an için var ama ileride durum ne olur, kestirmek zor, ekstra zam vs. veya stokta olmama gibi bir durum olmazsa yine temin edebilirim. Ama şu an için 5-6 ay sonrasına kesin bişey söylemek zor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bujiyi 8 bin bakımında değiştirmiştim. Mantıken 16binde yine değiştiririm diye düşünüyordum. Senin 12bin bakımına kadar buji değişimi yapılmışmıydı peki? Yoksa ilk kezmi 12binde değişmişti?

Zincir temin imkanı şu an için var ama ileride durum ne olur, kestirmek zor, ekstra zam vs. veya stokta olmama gibi bir durum olmazsa yine temin edebilirim. Ama şu an için 5-6 ay sonrasına kesin bişey söylemek zor.
    Hemen servis fatuıralarına tekrar bakıyorum. 8000 de de buji değişmiş. Ama 12000 bakımından hemen 1 gün sonra uzun bi tura çıkmıştım. Güneye inmiştim. bu yüzden özellikle değişmesini istemiştim. Belkide değiştirmesemde olurdu. Sen 8000 de değiştirdiysen şimdi 12 binde buji değiştirmene gerek yok. Ama hava filtreni değiştir. Hava tutturup vs hiç gerek yok. 7 lira vermemek adına deymez bence.

Neyse ihtiyaç olduğu zaman isterim zinciri. artık olursa ne mutlu bize. Aslında ekonomim uygun olsaydı şimdide alabilirdim ama biraz durumar sıkışık. Elim bi bollaşsa aslında 28 bin bakımını beklemeden alıp kenera koymak isterim.

Motosikleti
    dur soram 5 dakka sonra cevap yazarım..acaip renklere boyarlarmı bilemem...hangi renk mesela...onu yazki sorayım...

kanka bilmiyom sorayım birazdan ...havalar durmaz artık kanka...yağar boşu olmaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:02 ----------

etoş lastik varmış ön arkada...

serviste Kasım Bey bugün yokmuş boya mevzusunu pazartesiye sorarım...

dur soram 5 dakka sonra cevap yazarım..acaip renklere boyarlarmı bilemem...hangi renk mesela...onu yazki sorayım...

serviste Kasım Bey bugün yokmuş boya mevzusunu pazartesiye sorarım...
    Kawasaki Yeşili, Taxi Sarısı, Sedefli Beyaz gibi alternatiflerim var..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    kanka bilmiyom sorayım birazdan ...havalar durmaz artık kanka...yağar boşu olmaz. etoş lastik varmış ön arkada..
    Saol Metocum, olsun, yağmur yağmayan bi gün yakalarız elbet. Bu gün yarın değil zaten, 10-15 gün sonrada olsa yağışsız bi gün yakalarız her halde. km si 11750 falan şu anda tahminimce.

Motosikleti
    ok kanka biliyosun lastik 70 gayme kargo 35 gayme...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Dunlop,pirelli,IRC hangi hocalar hangi lastik iyidir? Pirelliye bir oy var Dunlop kullanan yokmu?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler