Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar CBF 150 nin zinciri o-ringli mi?
    Balata temizleme spreyi ile zinciri temzileyebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CBF 150 nin zinciri o-ringli mi?
    Balata temizleme spreyi ile zinciri temzileyebilir miyim?
    Orjinal zinciri o-ring'li değil. Balata temizleme spreyinin bir zararı olacağını sanmıyorum ama gazyağı ile temizlersen daha iyi olur.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal zinciri o-ring'li değil. Balata temizleme spreyinin bir zararı olacağını sanmıyorum ama gazyağı ile temizlersen daha iyi olur.
    Tamam teşekkür ederim bilgi için.
    Benim motorun ön freni bi tuhaf çok düşük hızda az sıktığımda tam sıkmadığımda freni sanki boşa kaçıyormuşmuş gibi. acaba balatalardan mı pis olabilir mi yada fren hidroliği mi değişmesi lazım acaba?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Tamam teşekkür ederim bilgi için.
    Benim motorun ön freni bi tuhaf çok düşük hızda az sıktığımda tam sıkmadığımda freni sanki boşa kaçıyormuşmuş gibi. acaba balatalardan mı pis olabilir mi yada fren hidroliği mi değişmesi lazım acaba?
    Herşey olabilir hocam ona bakmak lazım. Bu arada gidondaki hidrolik kutusunda yağ ne kadar gözüküyor?

O hidrolik kutusundaki penceredeki kısımın büyük bir çoğunluğu dolu. 3'te 2'si, 4'de 3'ü dolu. Seviye çubuğunun baya üstünde. Ufak bir kısım sadece boş görünüyor.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    O hidrolik kutusundaki penceredeki kısımın büyük bir çoğunluğu dolu. 3'te 2'si, 4'de 3'ü dolu. Seviye çubuğunun baya üstünde. Ufak bir kısım sadece boş görünüyor.
    O zaman balatanın bitmesi düşük ihtimal. Motor kaç km'de siz ne zaman aldınız motoru?

Motor 10 000 km de. 2011 model. 2 hafta oldu alali motoru.
    Hizli giderken veya tam siktiginda freni oyle kacirma olmuyor. Balatalara baktigimda daha baya var gibi. Ama dusuk hizda ve tam sikmadigimda sanki kaciriyormus gibi hissediyorum. Birde on amortisorler asiri yumusak geldi. Onun da etkisi olabilir. Alisamadim daha motora

Motosikleti
    Valla anlayamadım hocam belki de normal birşeydir. Evet ön amortisörler biraz yumuşak

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hocam fren mevzuu acılmısken ... benım de dıskten vıyk vıyk dıye ses geliyor.. tozdan mı eğrilikten mi?

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Ya arkadaşlar şu gaz yağını nerden bulabilirim. ?

Motosikleti
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam fren mevzuu acılmısken ... benım de dıskten vıyk vıyk dıye ses geliyor.. tozdan mı eğrilikten mi?
    Her ikisi de olabilir hocam ilk önce motoru orta sephaya alıp elinizle ön tekeri çevirip sesin diskten gelip gelmediğinden emin olun. Eğer sesin diskten geldiğine eminseniz ondan sonra yamukluğu kontrol edebilirsiniz. Temizleme spreyi varsa balataları da temizleyebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar şu gaz yağını nerden bulabilirim. ?
    Zincir temizleme konuları vardı onlara bakmanı önderirim. Orada herkes aldığı yeri yazmıştı.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Biraz nostalji yapayım dedim.. hangi resimler çıktı içinden bakın..

yıl 2012

ilk göz ağrım... şu an trabzonda

.

Serdar Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili kardeşler motorum cbf150 kronik ayna sorunu için acil ybr 125 uzun kollu aynaya ihtiyacım var...parası neyse yollarım yeterki gönderin, burası küçük bir şehir neredeyse malzemelerimin çoğunu internet veya gidip görerek aldım..şimdide ayna belası çıktı internetten firmaları arayıp anlatıyorum ters diş düz diş milimetre cinsinden değerler derken burdan bir imdat çekeyim dedim...hepsi bu

Motosikleti
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zincir temizleme konuları vardı onlara bakmanı önderirim. Orada herkes aldığı yeri yazmıştı.
    Çok var öyle konu fakat. seneler öncesinde açılmış konular..
    Birisi petro ofsilerinde bulunuyor yazmış, gittim 3 tane petrol ofisine baktım yok. Shel, bp, opet bir sürü benzinliğe, nalburlara sordum yok. 3 gündür arıyorum

Yahu ayrıca; eğer bizim zincirlerin orjinalı o-ring'li değilse; mazotla pek ala yıkanabilir galiba. Bildiğim kadarıyla mazot ve benzin o-ringlere zarar verdiği için pek tavsiye edilmiyordu. Bişey olur mu ki

Motosikleti
    Çok var öyle konu fakat. seneler öncesinde açılmış konular..
    Birisi petro ofsilerinde bulunuyor yazmış, gittim 3 tane petrol ofisine baktım yok. Shel, bp, opet bir sürü benzinliğe, nalburlara sordum yok. 3 gündür arıyorum
    Haklısın hocam bulmak çok zor Ben esenlerde motor yagı satan bir dükkandan alıyorum. Siz de gördüğünüz madeni yağ dükkanlarına sorabilirsiniz. Bir de yakınınızda sanayi varsa oraya da sormakta fayda var.

Motosikleti
    Cbf150
    Selam arkadaşlar
    bugün aylar sonra yakıt aldım, ve % 3,3 litre yakmış
    yakmış demek tam doğru olmayabilir,dört ay önce fullemiştim, güneşli günlerde kısa kısa gezmiştim
    dabi ara sıra da ormana girdim http://www.motosiklet.net/forum/etki...ya-gittim.html

Bugün olduğu gibi

gitaryolcusu, Ezio41 ve Garip bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar Marushin 777 samura kask kullanan var mı aranızda ? marushin almayı düşünüyorum yada shark

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Arkadaşlar bugün cbf ile ilk defa kazamı yaptım viraja dönerken orjinal Duro lastikleri kaydı sağa düşürdü beni ... Allahtan üstümde altımda tam koruma vardı hiç bişey olmadan ayağa kalktım . motorda da koruma demiri vardı motorada bişey olmadı sadece koruma demiri biraz çizildi ve egsozun nikelaj koruma levhası biraz çizildi o kadar . Hemen Honda Haldıza gittim lastikleri michelin pilot street ile değiştirdim ön arka 250 tl işçilik almadılar ... siz siz olun duro lastikleriniz varsa bir an önce değiştirin
    sercan2667 bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Geçmiş olsun hocam
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar bugün cbf ile ilk defa kazamı yaptım viraja dönerken orjinal Duro lastikleri kaydı sağa düşürdü beni ... Allahtan üstümde altımda tam koruma vardı hiç bişey olmadan ayağa kalktım . motorda da koruma demiri vardı motorada bişey olmadı sadece koruma demiri biraz çizildi ve egsozun nikelaj koruma levhası biraz çizildi o kadar . Hemen Honda Haldıza gittim lastikleri michelin pilot street ile değiştirdim ön arka 250 tl işçilik almadılar ... siz siz olun duro lastikleriniz varsa bir an önce değiştirin
    Geçmiş olsun. Böyle şeyleri kazadan saymak olmaz. Düşüp kalkmadan motor öğrenilmez.
    Önemli olan duro'larla motor kullanabilmek. Bak, ben 8126km'dir ölmedim. Haa bide öncesinde 2540km var. Ne etti ? 10666
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam
    Sağol kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Geçmiş olsun. Böyle şeyleri kazadan saymak olmaz. Düşüp kalkmadan motor öğrenilmez.
    Önemli olan duro'larla motor kullanabilmek. Bak, ben 8126km'dir ölmedim. Haa bide öncesinde 2540km var. Ne etti ? 10666
    Valla kardeşim bizim ülkenin asfaltları dandik artı lastiklerde kötü olunca nasip bugüneymiş değişmek yoksa rodaj bitene kadar lastikleri değiştirmeyecektim şuan 715 km deyim Bu arada michelin pilot street nasıl lastik durolardan iyidir değil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Buda michelin pilot streetli cbfim beyler
    10SuzAsLa ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler