Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar,yeni motor alanlarada ,motorunu satan arkadaşlara da hayırlı uğurlu olsun,Benim sorunum şu aynı problemi yaşayanlara soruyorum,motorum2011 cbf 150 daha 8000 kmde ve bende serviste kazıklanmamak için 4000 km bakımına gitmedim,anes 90 tl istemişti,zaten 9 uncu ayda garantisi bitecek,8000 km de yaklaşık 20 ayda 7 kez far ampulu değiştim,orjinalinide ,yan sanayisini de taktım bir ay içinde patlıyor,acaba konjektör fazla şarzmı ediyor,yukarıda bir arkadaşımız eksozun 1090 tl olduğunu yazmış,yanlışlık olması lazım,çünkü sıfır motor 5100 tl olursa , bence yanlışlık var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı KARSAK_36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 2012 haziran ayı trafik sigortasına halk banktan 110 tl idi .Busene İstanbulda motorsiklet sigortasını en ucuz yapan sigorta yapan şirket hangisi bilen var mı?

yaklasık 10 gün kadar önce motoru aldıgım bayii, ruhsatı çıkartırken halk sigortayı tercih etmiş ve 205 liraya sigorta yapılmış.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,yeni motor alanlarada ,motorunu satan arkadaşlara da hayırlı uğurlu olsun,Benim sorunum şu aynı problemi yaşayanlara soruyorum,motorum2011 cbf 150 daha 8000 kmde ve bende serviste kazıklanmamak için 4000 km bakımına gitmedim,anes 90 tl istemişti,zaten 9 uncu ayda garantisi bitecek,8000 km de yaklaşık 20 ayda 7 kez far ampulu değiştim,orjinalinide ,yan sanayisini de taktım bir ay içinde patlıyor,acaba konjektör fazla şarzmı ediyor,yukarıda bir arkadaşımız eksozun 1090 tl olduğunu yazmış,yanlışlık olması lazım,çünkü sıfır motor 5100 tl olursa , bence yanlışlık var.

Benim motorumda 2011 model ama hiç daha ampul kesmedi.Bir arkadaşımdada 2011 model i var bir kaç sefer ampul kestiğini söyledi.Acaba bazı motorların elektrik tesisatındamı sorun var.Sadece far ampulunu kesiyorsa ampul yerinde oynuyormu kontrol et.Titreşimdende kesebilir yada motor çalışırken 6000-7000 devirlerde far ampuluna gelen ceryanı ölçtürün yüksek voltaj varsa ampulu keser sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklasık 10 gün kadar önce motoru aldıgım bayii, ruhsatı çıkartırken halk sigortayı tercih etmiş ve 205 liraya sigorta yapılmış.
    Çok yüksek rakam bence ben bugün sigorta yaptırdım banada 200 küsürlerden kapı açtılar.Israrla araştırın bütün firmalardan fiyat alın bakalım dedim.97 Tl ye işi bitirdim.Sigorta konusunda araştırma yapmadan kanmayın arkadaşlar.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    ay ın 12 sine kadar bende sigorta yaptırıcam, bakalım kaç a mal olcak ... yakın zamanda yaptıran varmı istanbulda, en uygun kaç a buldunuz varsa.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge paneli 949 tl civarı olunca egsoz o para olması normaldir.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HONDA Hayat ONDA

Bende yarın aranıza katılıyorum arkadşlar 2009 Model alıcam 15binde umarım çok büyük hayalkırılığına uğramam zaten uzun yol yapan biriyim en kısa gezim 300KM oluyor Arka ve ön lastik önerileriniz nelerdir onu sormak isterim ? Pirelli Duratrace var ne dersiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Birşey daha arkadşlar ant.dayım Motorum için Krenajda bakıcam + elcik+ rüzgar kesici + Sis farları rica etsem bilen var ise beni bu konuda aydınlatabilirmi bir sis farı gibi :D Teşekkürler.
    mete_han bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    ybr nin egzosunu duyduğumda çok şaşırmıştım bende motorun yarı fiyatı kadar birşeydi zaten motoru parça parça satsan daha çok kara geçersin.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Buyuk ihtimalle yarin motorumu aliyorum daha dogrusu teslim ediyolar. Dun gidip baktim koruma demirini takmak icin sira bekliyodu hazirliyolar bnm keratayi
    mete_han bunu beğendi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yarın aranıza katılıyorum arkadşlar 2009 Model alıcam 15binde umarım çok büyük hayalkırılığına uğramam zaten uzun yol yapan biriyim en kısa gezim 300KM oluyor Arka ve ön lastik önerileriniz nelerdir onu sormak isterim ? Pirelli Duratrace var ne dersiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Birşey daha arkadşlar ant.dayım Motorum için Krenajda bakıcam + elcik+ rüzgar kesici + Sis farları rica etsem bilen var ise beni bu konuda aydınlatabilirmi bir sis farı gibi :D Teşekkürler.
    merhaba aramıza hoşgeldiniz kesinlikle michelin öneririm hayat kurtarır =) pirellide kötü değil diyorlar
    mete_han bunu beğendi.
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Motorcu aleminin kandili mübarek olsun.
    cakturkc ve mete_han bunu beğendiler.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    bu kadar dolu ve bu fiyata cbf zor bulunur. forum üyelerine özel bi indirim yaparım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26483917/detay
    mete_han bunu beğendi.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    eski tip 2010 model egzozu istersen 290 tl, 2011 ve sonrası katalizör tüpü olan egzozu alırsanız 1090 tl :D bu honda hakkaten salak adam 1090 daha koyup motoru yeniler. acaba sıfır motor satılsın diye mi yedek parça fiyatlarını çok yüksek tutuyorlar anlamış değilim_?

Motosikleti
    Cbf 150
    bugun itibariyle cbf'ime kavuştum.ve 45 km yol yaptım ancak sormak istediğim bir iki bişey var...motoru teslim ederken fazla zorlama dedi sadece servis.hız devir kaçı geçmim dedim zorlama abi dedi bende 5 bin deviri geçmiyorum ve 70-75 km hızla gidiyorum sizce iyimidir bu?durmadan 15 km yol yaptım ve sanki motor çok ısınmış gibi geldi bana ısınınca seside hafiften değişiyo gibi normaldir bu herhalde ? 12 litre benzin aldı ve bakalım kaç km gidicez.ilk izlenimlerim çok iyi gayet güzel ve kullanışlı.eski kasasına göre sanki süspansiyonlarıda biraz daha iyi gibi geldi bana.en kısa sürede resimleri ekliyeceğim..iyi akşamlar hayırlı kandiller
    mete_han bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hayırlı olsun.. bence gayet normal.. bu şekilde kullanın ama sürekli de 5.000 devirde gitmeyin..baktınız yol müsait yavaşlayın 2 ye (vites) kadar düşün sonra tekrar zorlamadan hızlanın..

hız önemli değil, 5500 deviri geçmeden kullanın.. motorun geleceğini çok etkiler bu durumlar..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Saygıdeğer cbf kardeşliği, bende aranıza katılmayı düşünüyorum cb mi istediğim fiyata satarsam tabi. cbf peşin para ne kadara veriyorlar benim cb yi alırken 250 tl indirim yapmışlardı bunda ne oluyor özeldende atabilirsiniz.
    mete_han bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer cbf kardeşliği, bende aranıza katılmayı düşünüyorum cb mi istediğim fiyata satarsam tabi. cbf peşin para ne kadara veriyorlar benim cb yi alırken 250 tl indirim yapmışlardı bunda ne oluyor özeldende atabilirsiniz.
    tavsiyem 2. el temiz bi tane almanız. sıfırı aşırı pahalı. koruma demirli çantalı 2000-3000 km deki motoru rahat 4500 e alırsınız
    birGarip..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Ben 2. ele güvenemiyorum bide sivastayım sıfırı otobüste geliyor onlar teslim ediyor. Yani sıfır düşünüyorum.
    mete_han bunu beğendi.

erhaba aramıza hoşgeldiniz kesinlikle michelin öneririm hayat kurtarır =) pirellide kötü değil diyorlar
    Hoşbulduk . Teşekkürler bugün 2009 Model CBF mi aldım 15bin KM ve 225Km yaptım motor beni neredyse hiç yormadı.Koltuk biraz yordu o kadar biraz sert geldi . Eski kullanmış olduğum TVS apaçiye göre sert kıç kasların ağrıyor bi yerden sonra fakat yinede konforlu motor.Beğendim motoru . Pireli Duratraction taktırdım motor a şuanda ön ve arka olarak . Çok memnunum yol tutuşu baya güzel . 2 si 160 TL ye geldi. Şimdi bana lazım olan Ön rüzgar korumalığı + Elcik bu konuda ciddi alıcıyım beni yöneltebiliceğiniz herhangi bir mağaza varmı antalya'da yoksa int.den alıcaz artık napalım

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı hellboy91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun itibariyle cbf'ime kavuştum.ve 45 km yol yaptım ancak sormak istediğim bir iki bişey var...motoru teslim ederken fazla zorlama dedi sadece servis.hız devir kaçı geçmim dedim zorlama abi dedi bende 5 bin deviri geçmiyorum ve 70-75 km hızla gidiyorum sizce iyimidir bu?durmadan 15 km yol yaptım ve sanki motor çok ısınmış gibi geldi bana ısınınca seside hafiften değişiyo gibi normaldir bu herhalde ? 12 litre benzin aldı ve bakalım kaç km gidicez.ilk izlenimlerim çok iyi gayet güzel ve kullanışlı.eski kasasına göre sanki süspansiyonlarıda biraz daha iyi gibi geldi bana.en kısa sürede resimleri ekliyeceğim..iyi akşamlar hayırlı kandiller

hayırlı olsun hocam. sen benden önce almışsın güle güle kullan

bende aradım biraz önce 1de gel al dediler. almaya gittiğimde yapıcağım bişey var mı? ikinci el araba aldığımda motoru bi kaç kere istop ettirip çalıştırıyodum sorun var mı gazı alıyomu diye. gerçi bu sıfır motor ama var mı bi prosedürü bu işin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler