Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar dayımda CBF 150 motor var
    CBF güzel motor ona lafım yok ama bu servis bakımı neden çok kazık!...
    Dayım 8000 bakımına gitmiş ve fatura aynen şöyle;

Eleman Hava Filtresi 11,18 TL
    Ampul ön far 12,72 TL
    Mobil Extra 10W - 40 Yağ 20,30 TL
    PUL 1,70 TL
    Ampul gösterge dipsiz 12V-5W 5Adt x 0,85 = 4,25 TL
    Periyodik bakım işçiliği (1,2Sa) 40 TL
    Mekanik işçiliği (0,8Sa) 40 TL
    ----------------------------------
    Par.a toplamı 50,15
    İşçilik Toplamı 80,00
    KDV 23,43
    TOPLAM TUTAR : 153,58

El insaf...ANES motor her gelene böyle yapıyorsa Honda iyi para kırıyor bu servis işinden

Bu ücretler fahiş fiyat değilmi 150 cc motor için neredeyse 600 cc motor servis ücreti almışlar

Sizler nekadar ödediniz 8000 bakımına?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi allah kazasız belasız sürmek nasip etsin

kaç model kaç tl motor hakkında biraz bilgi verirmisin ne yakar kaç hp
    Hüseyin Bey özelden msj atmıştım sorularınıza.Daha sonraki günler daha detaylı yazarım.
    cd0345 bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Abi motorun maşallahı var çok diri ve temiz duruyor valla çok hoşuma gitti. İnşallah bizede kısmet olur BMW ye binmek çok merak ediyorum bu motoru kısmet olursa ramazandan önce gelmek istiyorum yanına

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı felekman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2011 model cbf 150 min egzoz borusunda katalizör tüpü var. oradan sanki içinde cam kırıkları varmış gibi şıkır şıkır ses geliyordu. istanbul maltepe mutluhan servise götürdüm. garantiye alabilmek için videosunu çekip honda gebze merkezine gönderdiler. gelen cevap aynen şu şekilde... süleyman bey egzozst değişimi için yapılan başvurunuz honda Türkiye tarafından reddedildi bilginize... sizce napayım o tüpün içini söktürüp komple temizleteyim mi yoksa gidip eski cbf150 lerde yer alan piyasada 100 tl ye satılan sıfır bir egzost mu alayım? not: egzostun servis fiyatının 1090 tl olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. ben motorumun üstüne 1090 tl daha verir sıfır cbf150 binerim daha iyi :D

bu işte bir puştluk var...seve seve değiştirmeleri lazım egsozu....yarın görüşelim aga bu mevzuyu bana özelden telini at arayayım seni öğleden sonra...

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ampul ön far 12,72 TL
    PUL 1,70 TL
    Par.a toplamı 50,15
    İşçilik Toplamı 80,00
    KDV 23,43

El insaf...ANES motor her gelene böyle yapıyorsa Honda iyi para kırıyor bu servis işinden

Bu ücretler fahiş fiyat değilmi 150 cc motor için neredeyse 600 cc motor servis ücreti almışlar

bu işte de bir ipnelik var...neyin mekanik işçiliği bu yahu ayaküstü öpmüş namussuzlar...ana bakım son ne oldu bilmiyorum 2011 den beri ana bakım yaptırmadım ama 2000 km sonra 8 bin olucam...80 gaymeyi geçmiyor...itiraz edeydi keşke...bu hesabı şişirmişler...

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hüseyin Bey özelden msj atmıştım sorularınıza.Daha sonraki günler daha detaylı yazarım.
    hayırlı olsun...

Garip Ramazan hayırlı olsun biraderim...
    Garip ve S.Orhan bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

oğuzhan40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ustanın ismi tuna çerkezköye yeni dükkan açıyor aynı zamandada arkadasımdır ,sanatkar efendi bi kardesimizdir.hiç bi zaman sorun cıkarmaz.inşallah cerkezköy ona uğurlu gelir...saygılar...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı oğuzhan40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustanın ismi tuna çerkezköye yeni dükkan açıyor aynı zamandada arkadasımdır ,sanatkar efendi bi kardesimizdir.hiç bi zaman sorun cıkarmaz.inşallah cerkezköy ona uğurlu gelir...saygılar...
    Evet aynen öyle. Çok kalender biri. Sabırsızlanıyor dükkan için
    oğuzhan40 bunu beğendi.
    birGarip..

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Motorumu an itibari ile sattım . Anlaşma yaptık

Hadi hayırlısı...

Halil hayırlı olsun diyorum burdan da sana

Valla nasıl ayrılacam Cbf den bilmiyorum :(
    Eyvallah abi Umarım hayırlı olur ikimiz içinde.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ampul ön far 12,72 TL
    PUL 1,70 TL
    Par.a toplamı 50,15
    İşçilik Toplamı 80,00
    KDV 23,43

Periyodik bakım işçiliği ile mekanik bakım işçiliği adı altında senden haksız yere bakım için 2 kat para almışlar. Sadece pediyodik bakım işçiliği alınmalı, mekanik bakım işçiliği alınmamalıydı. Yani hadi rutin periyodik bakım unsurları haricinde bide ne biliyim, motor sıfırlama yapılır, veya zaman alan farklı bi arızada giderilir, o zaman faturaya birde mekanik bakım işçiliği yansıtılır. Dolayısıyla, kalanını bilmem ama o fatura zaten 40 tl kafadan fazla.

Benim bir ay önce gittiğim bakımda sadece periyodik bakım işçiliği adı altında bir kalem bakım var. Senin faturanda böyle düzenlenmeliydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Ramazan kardeşim motorunun satışo hayırlı olsun inşallah, inşallah daha güzel heyecanlarla gönlünden geçen Sym gts evo ile seni tekrar aramızda görürüz. Hayırlısı ile motoru alır almaz, ayrıntılı gözlem ve paylaşımlarını bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi motorun maşallahı var çok diri ve temiz duruyor valla çok hoşuma gitti. İnşallah bizede kısmet olur BMW ye binmek çok merak ediyorum bu motoru kısmet olursa ramazandan önce gelmek istiyorum yanına
    Nihat' çım slm, geçen hafta içi Korayla buluştuk, ikimizinde vardiyesi aynı olduğundan sorun olmuyor, sabah Ereğeli' de simit çay kahvaltı yaptık, seninde adını andık, inşallah denk olursak seninlede bir araya gelmek isteriz.
    Garip bunu beğendi.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Ethem bey kocaelinde açılan servis iyi mi?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem bey kocaelinde açılan servis iyi mi?
    Servis işçilik kalitesini henüz bilemiyorum. Daha yeni açılmış, hatta aldığım bir duyuma göre resmi açılışı henüz yapılmamış deniliyor, showrumu mağzası falan hazırmış, sıfır motorları falan dizmişler..Perşembe günü görmeye gidicem inşallah, aldığım duyumlar gayet geniş bi alana kurulu olduğu yönünde. Cuma günü ayrıntılı bilgi paylaşırım.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    meraba arkadaşlar izmitteki bayi öyle büyük bi yer üzerinde kurulu degil sadece araba satıcısı oldugu için alan fazla gözüküyor.standlarda 6 model var cbf 150 -nc 700 x -integra -cbr125r - cb125 -bide ace var .Daha yeni kuruldugu için fazla teferruat yok ama görevliler iyi insanlar ellerinden gelenleri yapıyorlar.Motoru götürme gibi şansınız yoksa servis aracıyla eve kadar teslim ediyorlar.Servis bölümü araba servisinin içinde ufak bi bölüm genç benim yaşlarda çalışan bi usta var.Motor toplanırken göstermiyolar.çanta markaları givi ve kappa var.Bu gözlemlerimi amcama cbf 150 alırken 3 hafta önce yaptım .

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Dayımın da hiç içine sinmemiş aslında CBF gibi 150cc motor bakımı için bu kadar fahiş fiyatlara bakım yaptırmak...
    Arkadaşlar bu konuda itiraz edebileceğimiz bir yer var mı mail ile falan irtibata geçsek?
    Honda Genel müdürlükten birileri ilgilenir mi servis haksız kazanç elde etmek için faturada işçiliği şişirmiş falan diye fatura detayları ile mail atsak?
    Evlat acısı gibi para insanın zoruna gidiyor
    Bende Apache RTR Yeni Kasa var Honda da olduğu gibi Apache'nin servislerinde de böyle uçuk farklar varmış mesela istanbulda 40TL eden periyodik bakıma antalyada yetkili serviste 140TL alıyorlarmış falan
    Bence Honda Yamaha Suzuki TVS farketmez markaların Türkiye Distirbütörü olan ithalatçı firmaların genel müdürlükleri bir fiyat listesi oluşturup senelik güncellemeli
    Marka imajı ve tüketici haklarını korumak açısından bu önemlidir diye düşünüyorum
    Örn:
    500km bakımı : ücretsiz
    2500km bakımı: 40TL
    5000km bakımı: 60TL

vs. gibi bir fiyat belirli olması gerek ki vatandaş (tüketici) mağduriyet yaşamasın...

cbf 150 2012 haziran ayı trafik sigortasına halk banktan 110 tl idi .Busene İstanbulda motorsiklet sigortasını en ucuz yapan sigorta yapan şirket hangisi bilen var mı?

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Gösterge ampullerinin değişimi bir hayli işçilik istiyor. Grenajların sökülmesi takılması gibi, ama bakım için gelindiğinden en azından bakım ücretinde indirim olmalıydı. 40 tl yerine 10 tl yazılabilirdi. Tabi bu servisin işçilik alma politikasına bağlı. Yağ değişimi tapayı açıp yağı boşaltmaktan ibaretken, gösterge ampulleri değişimi yağ değişimine nazaran 5 kat daha zahmetli bir iş.

Size bir anımı anlatayım. Zamanında Land Rover Freelander aracım vardı ve bakıma borusan a gitmiştim. Başka bir şikayetiniz var mı diye sorulunca, ya benim plaka lambası yanmıyor. Onu da değiştirin dedim. Sonra hesap geldi, 50 kuruşluk ampule 5tl+kdv yazdıkları gibi 2 tane yıldız vida sökmeye 1 saat işçilik yazmışlar. Ben de itiraz ettim. Efendim bunların sistem böyleymiş, almanya da neyse oymuş. Fiyatı bilgisayar belirliyormuş falan filan. Bir daha da servise falan gitmedim. Müşteri hizmetlerinden aradılar, nasıl memnun kaldınız mı diye. OO kalmaz mıyım, bir daha aracım yanıp kül olsa dahi servisinize aracımı sokmam dedim kapattım. Buna benzer başka bir olay doğuş otoda Audi A4 aracımla servise gidince oldu. Geldiler ve fren balatalarınız aşınmış değiştirelim mi dediler. İyi değiştirin dedim. 100 liralık balataya 300 tl verdim, bir de lastik sökme takma parası artı 1 saat işçilik, bize 400 liraya mal oldu en azından şimdi hatırlamıyorum. Sonra neyse dedik kendimiz kaşındık , bagajda araçtan çıkan parçaları görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Bitti dedikleri balatanın %80 i duruyordu. Daha sonraları aynı balatayı 30.000 km daha kullandım. Aynı kavgayı doğuş ile de yaptım ve bir daha servislerine gitmedim. Motoru hiç servise götürmedim. Parçaları alıp işimi kendim yapıyorum. Siz de gösterge ampullerini değiştirtmeden keşke işçiliğini sorsaydınız.

Motosikleti
    Cbf 150
    arkadaşlar merhaba...2 sene önce sattığım cbf 150 nin yerine bugun sıfırını almış ve sizin aranıza katılmış bulunuyorum.eski kasasına göre gösterge paneli haricinde bi fark göremedim.plaka ruhsat sigorta vs.+ rms marka 41 lt çanta far ve motor koruma demiri,yan ayaklık depo üstü deri kılıfmıdır nedir onunla beraber 8 taksitte 5700 tl gibi bir fiyata aldım..uygun gibi geldi gibi sanki sizce nasıl? parşembe günü sabahı teslim alıcam motoru
    macar_93 ve Garip bunu beğendiler.

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı hellboy91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba...2 sene önce sattığım cbf 150 nin yerine bugun sıfırını almış ve sizin aranıza katılmış bulunuyorum.eski kasasına göre gösterge paneli haricinde bi fark göremedim.plaka ruhsat sigorta vs.+ rms marka 41 lt çanta far ve motor koruma demiri,yan ayaklık depo üstü deri kılıfmıdır nedir onunla beraber 8 taksitte 5700 tl gibi bir fiyata aldım..uygun gibi geldi gibi sanki sizce nasıl? parşembe günü sabahı teslim alıcam motoru
    Güle güle kullan HAyırlısı olsun
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

Motosikleti
    Cbf 150
    teşekkür ederim sağolun.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı hellboy91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun..Resimleri bekleriz

bende yükseltmek için sattım motoru daha vermedim ama inşallah pişman olmayız..
    birGarip..

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Tekrar selam arkadaslar bugun cbf 150 motorumu aldim. ilk motorum olacak ilk kez bindim ustune magazada satin alirken baya iyi hissettim far ve motor koruma demiri yan ayaklik kilit ve kask aldim ilk basta. bide motor kullanmayi ogrendim mi tamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Hellboy bende bgn aldim ve persembe alirsiniz dedi. hangi bayiden aldin? motor kullanmayi biliyo musun

Motosikleti
    Cbf 150
    en kısa sürede yüklerim resimleri..

SULH otosever şirinevlerden aldım perşembe sabahı gel al dedi bi aksilik çıkmazsa gidip alıcam.motor kullanmayı biliyorum daha öncedende aynı motordan vardı o yüzden sıkıntı yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (1 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler