Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya metehan abim göstergedeki naylonun markası ne abi.acayip kaliteli bişeyP70 bin abi.yoksa bi koli aldında her hafta yeniliyomusun napıyosunşaka bi yana malımıza iyi bakarsak oda bize bakıyor.yeni motora terfi ederken naylonu söküp kullanıcaksın biraz demi abi çünkü o senin hakkınbu kelimeler şaka gibi olsada o naylonun altında büyük tecrübe yatıyo saygılar metehan abim bizi yanlız bırakma[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------
    aga var ya iyi güldürdün beni makaraya sardın he... zengin olsam var ya o naylon jelatini çıkarana 100.000 tl ödül verecem... jelatinde zaten galiba oraya çakılı kaldı...artık istesek de çıkaramayız... yeni motora terfi hayal gibi aga...

Konuyu Toplam 15 Üye okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 14 Misafir) mete_han

bu arada topac nanay ...neyse Allah kaza bela sıkıntı vermesin de yazacak bişeyde olmasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Herkese merhabalar uzun süredir foruma bakmıyordum
    Kardeşler motorda işe başladım

Dün bi scooter'a beyaz ampül taktıklarını gördüm zenonada benzer bi görüntüsü vardı
    bende direk Cbf'e taktırdım tabi hoş durdu felan bugün eve geldim ampül yanmıyor
    Söktüm duyu, H1 ampül Duyu eritmiş,

Eskişehirde duy bulamıyorum bulabileceğim bi yer yada bi link atarsanız çok sevinirim
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dün bi scooter'a beyaz ampül taktıklarını gördüm zenonada benzer bi görüntüsü vardı
    bende direk Cbf'e taktırdım tabi hoş durdu felan bugün eve geldim ampül yanmıyor

Eskişehirde duy bulamıyorum bulabileceğim bi yer yada bi link atarsanız çok sevinirim
    Ah ah ben boşa demiyorum herşey orjinaliyle daha güzel diye sonra böyle uğraşır durursunuz bozmayın makinelerinizin orjinallerini nacizane fikrimdir saygılar.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ah ben boşa demiyorum herşey orjinaliyle daha güzel diye sonra böyle uğraşır durursunuz bozmayın makinelerinizin orjinallerini nacizane fikrimdir saygılar.
    Bi daha alırsamda gider orjinal Xenon alırım
    Çin malı mı aman aman
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Metehan bir gün İstanbula gelir de park etmiş senin motoru görürsem jelatinini alıcam hatıra olarak

Motosikleti
    cbf 150
    Mete han üstat yukarda cbf yerine ybr daha iyi demissin önceden de takip ederdim mesajlarını (son 1 ay) bu şekilde bahsetmededin yada ben atladım demem o ki 2011 e kaporo verdim .buradaki yazışmalardan sonra kararım bu yönde oldu.sence bu kötü bir fikirmiydi.ben fazla zorlamam arada sırada basarız o kadar. Şİmdi sıkı bir motorcusun belli deneyimlerine göre bu makina zırt bırt sinir bozucu arızalar verirmi beni servisten beri gelmez edermi(bariz kullanıcı hatalarını saymassak ) fazla derine girmene gerek yok zamanın kısıtlı farkındayım ilk fırsatta bir kaç cümle yeter teşekkürler

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar Nisan da 100 tl kapora vererek sipariş ettiğim cbf 150 için oluşturulan ARAÇ SATIŞ FORMU'nda Tarih olarak 01.06.2011 olarak verilmiş ben bunu o zaman teslim tarihi zannederek üzerinde durmadım

Şimdi zam yapıldı ve 1 Haziranda oldu yani bunu Bayi biliyordu ve bilerek bu tarih verildi

Ben tam tamına 2 aydır motor bekliyeyim ve bana zamanında bayi zam olmayacakdır Honda düşünmüyor dedi yani yalan!!!

Şimdi bugün itibariyle Honda Türkiye irtibata geçip olayı çözümlemeye çalışacağım bayi bana yansıtacakmı gerçi bilmiyorum ama ben işimi sağlama alıcağım

Bayinin ismini vermiyorum bu yaptığı hiç hoş değil

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Mete han abi fotoğraftan net göremiyorum ama alt tabla ya takılan somunlar eğer "fiberli somun" değilse,(tablanın altına eğilip baktığında somunların iç kenarlarında mavi plastik parça gibi birşey yoksa) bir nalbura gösterip somunları fiberlisini tak (3 tanesi 1 lira fln bile tutmaz), asla boşluk yapmaz ileride. fiberli somun sarsıntı vs. den boşalmaz.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga var ya iyi güldürdün beni makaraya sardın he... zengin olsam var ya o naylon jelatini çıkarana 100.000 tl ödül verecem... jelatinde zaten galiba oraya çakılı kaldı...artık istesek de çıkaramayız... yeni motora terfi hayal gibi aga...

bu arada topac nanay ...neyse Allah kaza bela sıkıntı vermesin de yazacak bişeyde olmasın...
    abi o naylon 2011 lerde obsiyon sanırım standart donanımda yok.markasınıda öğrendim mt markaymış abimpiyasaya soruşturucaz artıkabi sevdiyimden takılıyorum yanlış anlamabu arada teknik olarak zincirim sakin kullanmama rağmen aşırı gevşedi kendim gerdim fakat zincirin bi kısmı herzaman daha sıkı bi kısmı gevşek kalıyor.servis normal olduğunu söyledi.aynamda fabrikasyon bulanıklık vardı anında deyiştirdiler.yakıt deyerlerim mükemmel yedek hariç 420 km normal tempoda.2011 lerdeki 43 lük arka dişli hızlanma ve rampalarda mükemmel fakat düzde 90 ın üzerinde motorun baya devirli çalışması sıkıcı biraz ama çokta sorun deyil.eski kasaların 42 lik dişlisi garantiyi bozmuyor.tabi serviste takılması lazım sanırım.motor ısınınca meydana çıkan ufak şıkırdamayı takıpta subap ayarıyla oynatmanızı tavsiye etmiyorum.taki servis gerekli görene kadar.çünkü bu şıkırdama motorun teknik çalışma prensibiyle alakalı.bu kadar sessizliyin içinde insan paranoya yapıyor birazdametehan abim genel olarak böyle.aynı sorunları olan arkadaşlarada belki bi nebze yardımcı olmuşumdur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

bide abi sen boşver aman sökme jelatini göstergen yemeden içmeden kesilir benzin ibren oynamaz animallah.sevenleri ayırmayalım abisen olmasan neşemizde yok abi saygılar

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Nisan da 100 tl kapora vererek sipariş ettiğim cbf 150 için oluşturulan ARAÇ SATIŞ FORMU'nda Tarih olarak 01.06.2011 olarak verilmiş ben bunu o zaman teslim tarihi zannederek üzerinde durmadım

Şimdi zam yapıldı ve 1 Haziranda oldu yani bunu Bayi biliyordu ve bilerek bu tarih verildi

Ben tam tamına 2 aydır motor bekliyeyim ve bana zamanında bayi zam olmayacakdır Honda düşünmüyor dedi yani yalan!!!

Şimdi bugün itibariyle Honda Türkiye irtibata geçip olayı çözümlemeye çalışacağım bayi bana yansıtacakmı gerçi bilmiyorum ama ben işimi sağlama alıcağım

Bayinin ismini vermiyorum bu yaptığı hiç hoş değil
    Katılıyorum, işin içine para girince böyle durumlar olabiliyor, maalesef.

Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşin hayırlı olsun, trafikde dikkatli ve kurallara uygun kullan.

Lambanın gücü yüksekse duyu eritebilir, far tasına ve o parlak yüzeye zarar verebilir.

O jelatin çıkar da boşver böyle daha orjinal duruyor.

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete han abi fotoğraftan net göremiyorum ama alt tabla ya takılan somunlar eğer "fiberli somun" değilse,(tablanın altına eğilip baktığında somunların iç kenarlarında mavi plastik parça gibi birşey yoksa) bir nalbura gösterip somunları fiberlisini tak (3 tanesi 1 lira fln bile tutmaz), asla boşluk yapmaz ileride. fiberli somun sarsıntı vs. den boşalmaz.
    Çok güzel bir bilgi, sanırım çantaların somunu ondan oluyor.

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA BUGUN APARTMANIN KAPALI OTOPARKINDAN DEBRİYAJIMI PARÇALAMIŞLAR TEL KAYIP YANI MOTORDA DEBRİYAJ ADINA BİŞEY KALMAMIŞ GÖRSE İNSAN KATİL OLUR YA KAPALI OTOPARKTA OLANA BAK ORJİNAL DEBRİYAJ TELI NE KADAR BILEN VARMI MOTOR YATIYOR DEBRİYAJ OLMADIĞINDAN
    Geçmiş olsun, başka şeyler de olabilirdi. Debriyaj çok pahalı değil.

Benim de bugun ayna bükülmüş, üzerindeki kör alan aynası kayıp.

rialli.com ve velomoto.com.tr a bak istersen tel fiyatları için.

Dünyanın etrafı 40.000 km biliyorsun yani 10.000 km sonra dünyayı 2 kez dolaşmış olacağım...

birşey dikkatimi çekiyor ben 1-2 aydır buralara uğrayamıyorum...uğradığımda da yüzeysel bakıp birşeyler karalıyorum son birkaç haftadır paylaşımlarınız azaldı...bi nazar değdi galiba...bazen koca gün bir sayfa bile ilerlemiyor topik...yeni makina alan sayısı da fazla...sizi mobil olarak cepten takip ediyorum gündüzleri...

valla çilesini biz çektik kaymağını bu yeni model 2001 kasa alan arkadaşlar yiyor...

[/COLOR]yeni arkadaşlar motoruna gerçekten çok alaka ile bakıyor üzerine titiriyor...doğal olarak bu makinanın sahibini üzmesi beklenemez...kronik sorunların önemli kısmı motora yüklenildiğinde oluyor...ben eski motorcu olarak cbfyi titanlara kıyasladığımda veya eski sağlamlıkları varmı diye düşündüğümde tabi ki bu seviyeye ulaşmaları mümkün değil...ve gerçek motor her şarta karşı direnç gösteren makinadır...unutmayın kuryelerin öncelikli tercihi cbfdir ama bunun nedeni sadece beklenen torkdur...o tork için her 1000 kmde bir yağ takviyesi yaparlar...kuryeler baz alınmalıdır...yanlış anlamayın burada ki arkadaşların değil de bir kuryenin cbf hakkında ki düşüncelerine daha çok önem veririm...ve kendi tecrübelerimi önemserim...yaşadığım sıkıntıları ben bilirim...kronik sorun var dediğimde mıymıylanan dangalaklar vardı bir zamanlar ama motorlarını servise eksik yağ nedeniyle getirip 50 km daha gitse motoru yakmadan getiren kişiler biliyorum bu ortamda...2007 dönemleri için söylüyorum...Adam servise bir koku var diye getiriyor o kadar salak ki motoru neredeyse yakacak...kafası çalışsa yağ çubuğunda görecek ama kafa yok...

bu sıkıntılar bizim 2007-2008 dönemi için geçerlidir...tekrar söylüyorum..yeni kasalarda bu tarz sorunla karşılaşılma olasılığı daha düşüktür...devir saati önünde motora basmıyorsun 65-70 de 5 e atıyorsun bu motor daha bilinçli kullanılmakta artık...biz yardırmaya alışmışız...ama artık 100 bile benim için yüksek hız...80/90 ı geçmiyorum...
    Öyle abi, ilk çıkan malı iyice anlamak lazım. O da zamanla oluyor.

Ki hakkaten ilk çıkan makinlarda bir gariplikler sisilesi vardı. Yağ değişiminin
    gayriresmi 4000 den 2000 e düşürülmesi bence bize yapılan en büyük ayıptır.
    Honda tr yi genelde severim, arkadaşlar ilgililerdir ama ayıplı mal satmak, bilemiyorum. Zaten artık eskisi gibi de yağ yakmıyor motosikletler. Biz de daha nazik kullanmayı öğrendik. Devir saati olaydı, böyle yapar mıydık? desem konu uzar gider.

Hayırlısı.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    cbr250r kullanıyorum.(tricolor). Bugün yoğun trafikte grenajıma çarptı bir araba. cbf 150 kullanan bir arkadaş yardımcı olmaya çalıştı. Araba sürücüsünün iş yerine giderken izlerini kaybettim. O arkadaş buralardaysa lütfen bana ulaşsın. Karşı tarafın hatasıydı ve masrafımı karşılaması gerekiyordu.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1OWdoI0Ud

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250r kullanıyorum.(tricolor). Bugün yoğun trafikte grenajıma çarptı bir araba. cbf 150 kullanan bir arkadaş yardımcı olmaya çalıştı. Araba sürücüsünün iş yerine giderken izlerini kaybettim. O arkadaş buralardaysa lütfen bana ulaşsın. Karşı tarafın hatasıydı ve masrafımı karşılaması gerekiyordu.

Geçmiş olsun, inşallah bulursun.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok geçmiş olsun.umarım sizde birşey yoktur.bulunduğunuz yerde mobese var ise daha fazla zaman kaybetmeden polise bildirin.belki o şekilde bulunabilir çarpan araç... tekrar çok geçmiş olsun.iyi şanslar.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    arkadaşlar cbf in arka stop camını sökebilen yada deneyen oldu mu hiç aramızda?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:40 ----------

yada uygun çıkma ön far ve arka stop nereden temin edilebilir?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, 2011 cbf 150 motorum var. 1750 km de, daha önce motor soğukken belli olmayan ama ısınınca aşırı artan ve özellikle sıcak havalarda kaskın içinden bile duyularak rahatsız eden şıkırdama sesinden bahsetmiştim. 250 km de 15-50 yağ koymuştum, keser veya azalır umuduyla kesmemişti ve bu gün Sakarya servise gittim. Motora sibop ayarı yapıldı. Motorda sibop sesi adına hiç bi şey kalmadı. Çok tatlı oldu. Sibpo ayarı için 4000 km bakımını beklemeyin. Isınınca aşırı arttığı ve belirginleştiği halde soğukken veya ilk çalıştırmada var olmayan şıkırdama dahi sibop ayarı gereksinimiymiş. Şahsen sdibop ayarını şimdiye kadar hep motor soğukken yada ilk çalıştıldığında şıkırdarsa ayarı bozuktur. Isınınca artan şıkırdama normal diye biliyordum ama böyle değildi. Daha öncede 40 bin km cbf 150 kullandım. Ne kadarı normal, ne kadarı anormal biliyorum. Bilginize. Şu anda motor ısındığında dahi çıkı+çıkı... Kesinlikle yok, sadece tok bir motor sesi. Birde sibop kapağı jontasından yağ kacağı vardı az bişey. Onuda değiştirttim. Yağınıda biraz önce eve gelince kendim değiştirdim. Castrol Power Raceing 10w-50 tam sentetik. Feyizoğlundan almıştım. Motor canavar oldu. 4000 e kadar. Durmak yok yola devam

veYağ değişimini kendim yaptığım için ilk kez servise gitti motor.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar yeni aldığım motorumu bana maliyetinden daha aşşağı vericem ihtiyacı olan kaçırmasın derim. üzerindeki ekstraları hesaplarsanız fiat ortada zaten.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1307159/detay/

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2011 cbf 150 motorum var. 1750 km de, daha önce motor soğukken belli olmayan ama ısınınca aşırı artan ve özellikle sıcak havalarda kaskın içinden bile duyularak rahatsız eden şıkırdama sesinden bahsetmiştim. 250 km de 15-50 yağ koymuştum, keser veya azalır umuduyla kesmemişti ve bu gün Sakarya servise gittim. Motora sibop ayarı yapıldı. Motorda sibop sesi adına hiç bi şey kalmadı. Çok tatlı oldu. Sibpo ayarı için 4000 km bakımını beklemeyin. Isınınca aşırı arttığı ve belirginleştiği halde soğukken veya ilk çalıştırmada var olmayan şıkırdama dahi sibop ayarı gereksinimiymiş. Şahsen sdibop ayarını şimdiye kadar hep motor soğukken yada ilk çalıştıldığında şıkırdarsa ayarı bozuktur. Isınınca artan şıkırdama normal diye biliyordum ama böyle değildi. Daha öncede 40 bin km cbf 150 kullandım. Ne kadarı normal, ne kadarı anormal biliyorum. Bilginize. Şu anda motor ısındığında dahi çıkı+çıkı... Kesinlikle yok, sadece tok bir motor sesi. Birde sibop kapağı jontasından yağ kacağı vardı az bişey. Onuda değiştirttim. Yağınıda biraz önce eve gelince kendim değiştirdim. Castrol Power Raceing 10w-50 tam sentetik. Feyizoğlundan almıştım. Motor canavar oldu. 4000 e kadar. Durmak yok yola devam

bu şıkırdama bendede vardı 1000 bakımını yaptırdığımda sübap ayarını yaptılar ses oldukça azaldı ama yinede bana var gibi geliyo acaba çok az oluyomu normalindede hiç başka bi cbf te denemediğim için bilmiyorum

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun, iyi olmuş. Bu sübaplar ayarsız mı geldiydi acaba? Yoksa bizim motorun sübap ayarı çabuk mu kaçıyor?

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni aldığım motorumu bana maliyetinden daha aşşağı vericem ihtiyacı olan kaçırmasın derim. üzerindeki ekstraları hesaplarsanız fiat ortada zaten.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1307159/detay/
    Hayırlı satışlar dilerim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    honda cbf 150
    merhaba uzun süredir konuları takip ediyordum .mutluhan motordan motorumun siparişini verdim cumartesi teslim olacakmış bir iki sorum olacak 46 lt lik bir arka çanta kappa mı yoksa givi mi tavsiye edersiniz .çene açılır kask shoei mi alayım nolan mı
    michilen sporty lastik taktıracağım buz motor kabataş hangi ölçülerde taktırayım o kadar okumuştuk ölçülerrini unutmuşum motor kilidi branda tavsiyelerinizi de alyım lütfen yeni motor alanlar için başka alınması gerreken tavsiyeleriniz varsa beklerim o kadar çok sayfa var ki
    geriye doğru aradım fakat çok karışık olduğu için yazıyorum saygılar sunuyrum tüm motor severlere

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    arkadaşlar dün 50 km yoldan geldim ayagımda terlik vardı motoru sehpaya aldım yamuk durdu düzeltigim derken baktım motor yan yatıo motoru kurtarayım derken ayagımı motorun alltına atmışım baktım motoru düzeltemiorum yavas yavas yere bırakayım dedim yere bırakıodum ayagım yanmaya başladı beş santim kala acıya dayaanamadım attım motoru yere şimdide 10 gün pansumanlı gezecem
    saglık olsun olacaga care yok bidaakine daha dikkattli oluruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler