Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı zekerya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Tekrar Merhaba

Daha önce forumda belirtmiştim. VFR 800'ü yaz sonu sattım. Kısmetse VFR 800, FZ1 Fazer veya Hayabusa almak istediğimi belirtmiştim. Gönlümden geçen motor tekrar VFR 800 almak, ancak kafama göre bir motor malesef bulamadım. Hayabusadan da biraz tırstığımdan ve ABS olmamasından dolayı FZ1 almaya niyetlendim. 2009 model ABS li bir model buldum. Kazasız boyasız tertemiz bir motor. 20.000- 21.000 gibi bir fiyata veriyor sahibi. Sizlerinde fikrini almak isterim. Bildiğiniz gibi FZ1 Fazer'ın piyasası olmadığından aldığımda eğer bir şekilde satmak istersem, uzun süre satmada problem yaşayacağımı tahmin ediyorum. Aynı fiyatlarda FZ1'in küçük kardeşi FZ8 Fazer'ı sıfır olarak alabilirim. Ama yabancı siteleri araştırdığımda kimsenin FZ8'den memnun kalmadığını gördüm. Hatta birçok kişi FZ6'yı FZ8'e göre daha başarılı bulmuş -ki VFR 800 kullanan bilir FZ6 Fazer VFR 800'ün gerek konfor gerekse güvenlik açısından yakınından bile geçemez. Bu konuda sizin de fikirlerinizi almak isterim. Alternatif motor teklifleri varsa bunları da değerlendirmek isterim. Ne tür bir motor istediğime gelince. Eşimle birlikte seyahat ettiğimizden touring tarzı motorlar tercihim. Bu bağlamda CBF 1000'i de araştırdığımda VFR 800'den daha iyi olmadığını gördüm. Diğer taraftan tip olarak pek hoşuma gitmedi. Birde 4 silindirli ve güçlü bir motor istiyorum. Fiyat aralığım 20-23.000 aralığında. Diğer taraftan ABS olmazsa olmazım.
    Madem eşinle biniyorsun ve granaj seviyorsun o zaman Yamaha FJR1300 veya Honda ST1300 Pan European düşün bunlarda tam touring makina ama bunlarda karar kılamıyorsan o zaman VFR800 şaşma derim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Bence de muzaffer beyin tercihleri doğru.Eşinle binip biraz daha rahat bir sürüş istiyorsan Pan ya da FJR düşünebilirsin...

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem eşinle biniyorsun ve granaj seviyorsun o zaman Yamaha FJR1300 veya Honda ST1300 Pan European düşün bunlarda tam touring makina ama bunlarda karar kılamıyorsan o zaman VFR800 şaşma derim
    Bu motorlar bana çok büyük geliyor. Tabiri caizse manda kasa mercedes gibi. O tarz bir motor için biraz daha koltuğu dolduracak kıvama gelmek gerekir. Allah ömür verirse bir 10-15 sene sonra... Birde istanbul trafiğinde çok zorlar beni.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı zekerya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar bana çok büyük geliyor. Tabiri caizse manda kasa mercedes gibi. O tarz bir motor için biraz daha koltuğu dolduracak kıvama gelmek gerekir. Allah ömür verirse bir 10-15 sene sonra... Birde istanbul trafiğinde çok zorlar beni.
    Sana birde Hondanın 1100 xx önerecem ama onada aynısını diyeceksin, bu durumda VFR800 ün dışında başka seçenek kalmıyor
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Burak Cingiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800 ABS EDS BGS '05
    1100 xx vfr den çok daha ağır. hissettiriyor...
    His Flower on His Nose VFR 800 Owner

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Abi ya sanki 1100 xx ağır abi işi.
    VFR 800 favorim benim. Zate motorumuda sattım canım acıyo. Dönüp dolaşıp konuyu okuyorum.
    :D

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bir şeyi kabedince kıymet biliyoruz, onun için varken kıymetini bilmek lazım

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Abi ne demezsin kış heryer buz ama orda olması bile farklı bişeydi. ZAten baya bir süre aradan sonra ailemin bile haberi olmadan almıştım. Alınca içim bi değişik olmuştu çocuk gibiydim desem yeridir.
    :D
    Nasip ama şartlar böle gerektiriyordu inşallah daha iyisini alıcaz...

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    Sana birde Hondanın 1100 xx önerecem ama onada aynısını diyeceksin, bu durumda VFR800 ün dışında başka seçenek kalmıyor
    1100 xx e çok bakındım. Hatta bir ara 6 ay kadar internette başka motor bakmadım. Sahibinden.com da bütün XX leri favorilerime ekledim. Muhasebeci olduğumdan tabiri caizse XX'lerin stok devir hızına baktım (İlana verenlerin ortalama satış süresine) Ama çok dengesiz bir fiyat politikası var. Biri 13.000 TL isterken diğeri 18.000 TL istiyor. Gidip bakıyorum motorlara üç aşağı beş yukarı aynı kilometrede ve aynı kalitede. Tek fark biri 2 yıldır ilanda ( 18.000 olan) diğeri 1 aylık (13.000). Bu 6 ay zarfında 13.000 TL de satan birkaç kişiyi de görünce tutup 15.000-16.000 veresim gelmedi. Şimdiki en düşük fiyatlar bunlar -ki benim baktığım 13.000 TL lik bunlardan çok daha iyiydi. Bekledim bu fiyatlara da bir daha ilan gelmiyor vazgeçtim bende. Motorla ilgili Ali Esengül ile konuştum. Çok güzel bir motor VFR 800'den VFR 1200'e geçmek isteyen para o kadar para vermek istemeyenler için tam ideal bir motor demişti. Bana biraz da demode geliyor.

Bu arada ben motoru aldım. Ama VFR 800 olmadı. FZ1 Fazer aldım. Dün aldığım için alışma evresindeyim. Söyleyebileceğim tek şey FZ6 ve VFR 800'e göre oturuş pozisyonu daha dik. Dolayısıyla arkanızda artçı varsa kollarınız kopmuyor. Diğer taraftan FZ6'ya göre biraz daha yere yakın. Boyum 1.78. FZ6 da ayaklarımı tam yere basamazdım. Bunda daha rahatım. Virajlarda VFR 800 kadar rahat olmasa da ( alışma evresinden sonra ne olur bilmem) FZ6'dan çok çok daha iyi. Aldığım motorda Yoshimura egsoz var. Sokak aralarında alarmları öttürmek güzel bir duygu. VFR'deki egsoz sesi malum. Uzun bir yol alamadığımdan performansı hakkında birşey diyemeyeceğim.

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

1100 xx e çok bakındım. Hatta bir ara 6 ay kadar internette başka motor bakmadım. Sahibinden.com da bütün XX leri favorilerime ekledim. Muhasebeci olduğumdan tabiri caizse XX'lerin stok devir hızına baktım (İlana verenlerin ortalama satış süresine) Ama çok dengesiz bir fiyat politikası var. Biri 13.000 TL isterken diğeri 18.000 TL istiyor. Gidip bakıyorum motorlara üç aşağı beş yukarı aynı kilometrede ve aynı kalitede. Tek fark biri 2 yıldır ilanda ( 18.000 olan) diğeri 1 aylık (13.000). Bu 6 ay zarfında 13.000 TL de satan birkaç kişiyi de görünce tutup 15.000-16.000 veresim gelmedi. Şimdiki en düşük fiyatlar bunlar -ki benim baktığım 13.000 TL lik bunlardan çok daha iyiydi. Bekledim bu fiyatlara da bir daha ilan gelmiyor vazgeçtim bende. Motorla ilgili Ali Esengül ile konuştum. Çok güzel bir motor VFR 800'den VFR 1200'e geçmek isteyen ve o kadar para vermek istemeyenler için tam ideal bir motor demişti. Bana biraz da demode geliyor XX.

Bu arada ben motoru aldım. Ama VFR 800 olmadı. FZ1 Fazer aldım. Dün aldığım için alışma evresindeyim. Söyleyebileceğim tek şey FZ6 ve VFR 800'e göre oturuş pozisyonu daha dik. Dolayısıyla arkanızda artçı varsa kollarınız kopmuyor. Diğer taraftan FZ6'ya göre biraz daha yere yakın. Boyum 1.78. FZ6 da ayaklarımı tam yere basamazdım. Bunda daha rahatım. Virajlarda VFR 800 kadar rahat olmasa da ( alışma evresinden sonra ne olur bilmem) FZ6'dan çok çok daha iyi. Aldığım motorda Yoshimura egsoz var. Sokak aralarında alarmları öttürmek güzel bir duygu. VFR'deki egsoz sesi malum. Uzun bir yol alamadığımdan performansı hakkında birşey diyemeyeceğim.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin zekerya, sıralı dörde binmek harika bir duygudur. Egsoz sesi adamı olmadık işlere sevk eder. Eğer olgun biri değilsen kendi kedini gaza getirirsin. umarım uzun süre binersin
    Bir arkadaşımda FZ1 vardı sürekli yakıtından şikayet ediyordu
    Kullandıkca bizlere tecrübelerini ve deneyimlerini bizimle paylaşırsan seviniriz

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    VFR'm 20000km. olunca haliyle lastik arayışımız hızlandı, kendisine Dunlop Sportmax Roadsmart, Metzeler Roadtech Z6, Metzeler Roadtech Z8 ve Pirelli Angel bakıyoruz, uygun fiyatlar bilenler beni haberdar ederse sevinirim...

1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67466951/detay

Avustralya'dan 2007 model VFR 800'üm için özel olarak getirttiğim "Staintune" marka eksozlarımı 1,5 yıl kullandım ve sesine hayran oldum.Satmak zorunda kaldığım motorumun bu değerli parçalarını artık evimde muhafaza edemeyeceğimden VFR seven bir arkadaşa keyifle kullanması için satıyorum.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR'm 20000km. olunca haliyle lastik arayışımız hızlandı, kendisine Dunlop Sportmax Roadsmart, Metzeler Roadtech Z6, Metzeler Roadtech Z8 ve Pirelli Angel bakıyoruz, uygun fiyatlar bilenler beni haberdar ederse sevinirim...
    hay maaşallah, ne çabukta 20.000 km oldu Geçen fuarda lastik satışı vardı, galiba inidirmde yapıyorlardı ama kaç paraya satıldığını sormadım ama Metzeler M5 hesaplı diyorlar galiba tanıtım amaçlı uygun veriyorlarmış, belki kampanyası devam ediyordur, bir sor istersen

Motosikleti
    Teşekkürler, darısı 200000 li km.lere
    Fuarda aradım taradım ama alamadım... M5 için 750TL fiyat verdiler ancak M5 almak istemiyorum sport touring klasmanında olan bir lastik almak istiyorum...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ergin bir ara bende senin gibi düşünüyordum ama gerek yagışlı havadaki sürüşün toplam sürüşün %2'sini geçmemesi ve sürüşün %99'nının kaliteli asfaltta olması nedeniyle M5 karar verdim. Tabiki M5 seçiminde lastigin ortasının set hamurdan imal edilmiş olması nedeniyle st lastikleri kadar uzun ömür olması,ayrıca yanaklarında kademeli olarak yumuşak hamurlu lastikten imal edilmesi seçimde etkili oldu. Bakalım öünümüzdeki ay almayı planlıyorum. İzmirde 700 civarına varmış.M5 düşünürsen aklında olsun...

Bu arada bu araştırdıgın z6,z8,angel'ların normal kullanımda lastik ömrü nekadar, bilgin var mı?

Motosikleti
    Aslında M5 düşünmüyorum derken az önce M5 reviewlerine bakmaya başladım Kararsızım biraz... Öyle agresif bir sürüş sitilim yok malum yaş ilerledikçe insan daha da duruluyor... Fuarda metzeler standında M5 için taksitli 750/6 fiyat aldım, şimdi acaba alsam mı diye düşünmeye başladım...
    Ömürleri hakkında bir bilgim yok benim üzerinde gelen lastikler (roadsmart) ile bu km.ye kadar geldim, onlarla da gelirim diye düşünüyorum, olmadı 15'de değiştiririz bilemiyorum kullanınca anlayacağım...
    Bir de avon marka lastikler var reviewleri hiç fena değil, avon storm 2 onun için de 650/6 fiyat aldım...
    Bu arada bana ıslakta iyi olan bir lastik lazım, çünkü ıslak sürüşüm ortalamadan kesinlikle çok daha fazladır, yağmur çamur demeden biniyorum...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler, darısı 200000 li km.lere
    Fuarda aradım taradım ama alamadım... M5 için 750TL fiyat verdiler ancak M5 almak istemiyorum sport touring klasmanında olan bir lastik almak istiyorum...
    Fuardaki kırmızı vfr li sizdiniz demekki pazar günü fuardan çıkarken gördüm sizi o kırmızı beni benden aldı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardaki kırmızı vfr li sizdiniz demekki pazar günü fuardan çıkarken gördüm sizi o kırmızı beni benden aldı
    Hayır ben değildim, cumartesi araba ile gittim arkadaşlarla...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır ben değildim, cumartesi araba ile gittim arkadaşlarla...
    fuar ve vfr denince başka yoktur demiştim,değilmişsiniz demekki
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Ergin bey selam,konu lastik olunca bir iki tavsiyem olabilir sanırım size.Bu güne kadar kullandığım motorlarda hep yumuşak lastik tercih ettim,malum ülkemizde asfalt kalitesi diye bir durum söz konusu değil.Cam gibi kaygan bir zemin üzerinde gidiyoruz,bu nedenle tutuşu max düzeye getirmekti amacım.Ancak max 6000km de bir 900-1000TL lastik masrafı haliyle beni yormaya başlamıştı ki en son kullandığım lastikler Pirelli Diablo Rosso Corsa idi.Bu lastikler bugüne kadar kullandığım en yumuşak lastiklerdi,yol tutuş performansı inanımazdı.Ama dediğim gibi çok kısa sürede bitiyorlar.Bunun üzerine bende M5 aldım.Konuda geçmiş,okumuşsunuzdur mutlaka,M5 3 hamurlu bir lastik,ortası sert,yan orta sert,yanaklar yumuşak hamur.4000kmdir kullanıyorum son derece memnunum.Tek dezavantajı alışana kadar yatışlarda sert hamleler yapıyorsun çünkü lastik diğer lastikler gibi ''U'' şeklinde değil ''V'' şeklinde.İlk başlarda sert yatışların önüne geçebilmek için arka lastiğe 42 yerine 40 bastım rahat ettim.Bence M5 min 12-13000km dayanacaktır.Tabi bu sürüş şeklimizle alakalı bir durum,ben 12000km görsem yeter.
    Sonuç olarak diğer tercihlerinizin yanında M5 i üst sıraara yerleştirmenizi tavsiye ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler