Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maximus_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Balcalı Motors. :))
    4 kırmızı vfr gözümü aldı burdan allah nazar etmesi motorlarınıza ve sürüşünüze inşallah bayram haftası geldiğinde birde beyaz vfr olcak aranızda

böyle gezi fotolarını daha çok görmek isteriz,bol geziler
    akira2012, erginturhan, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben asik asik 1200 vfr ye bakarken cekmissin agzimin suyu akicakmis nerddeyse:d
    erginturhan, wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

KicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 Gelecekte CBF 1000 FA
    Öncelikli Bütün Gezi arkadaşlarımı ve Forumdaki diger arkadaşları canı gönülden selamlıyorum..

Ozan ben Emre'nin ortagıyım. ( hani Kendimi Tanıtayımda ne olur ne olmaz. sakata gelmeyelim ..

Hafta sonunda yaptıgımız güzel gezi sonucu artık foruma üye olup uzaktan seyretmemem gerektini anlamış bulunuyorum. Ve artık bende üyeyim aslında hem bugün foruma üye olup hemde bugünün dogum günüm olması da ayrı bir Tesadüf.

Hafta sonu Bende burdaki güzel insanlarla kaliteli zaman geçirmekten gerçekten çok keyif aldım.. Çok Uzun zaman önce yaşadıgım bir kaç tatsızlıklardan ötürü bu tür gezilerde bulunmama kararı almıştım ancak şunu gördümki hala birlik ve veraberlik içinde güzel geziler ve sohbetler olabiliyormuş. Ön yargımı yıktıgınız içinde ayrıyeten teşekkürler..

Zamanla daha da iyi adapte olacagımı düşünüyorum Adet yerini bulsun bende bizim Makinanın bir resmini ekleyeyim.. ilk resmim ve ilk mesajım olsun ... Herkese iyi Forumlar..

Uploaded with ImageShack.us
    Hayatı Motorcunun Gözleriyle Görme Kabiliyetine Sahip Deyil isen... Onu ASLA Yagılama...!!!!!

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Ozan hoş geldin, doğum günün kutlu olsun, sevdiklerinle birlikte, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice seneler dilerim...
    KicK bunu beğendi.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Ozzy,her ne kadar karşı masamda oturuyor olsan da hoşgeldin....

Doğrum günün kutlu olsun.

Yavvv bizim makine de ne kadar da seksiymiş.
    KicK ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozan hoş geldin, doğum günün kutlu olsun, sevdiklerinle birlikte, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice seneler dilerim...
    Ergin çok teşekkür ediyorum.. Hepimizin inşallah ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozzy,her ne kadar karşı masamda oturuyor olsan da hoşgeldin....

Doğrum günün kutlu olsun.

Yavvv bizim makine de ne kadar da seksiymiş.
    Emre Teşekkür ediyorum saolasın .. ve evet bizim makina sexy.. burdan bakınca daha iyi anladım
    Hayatı Motorcunun Gözleriyle Görme Kabiliyetine Sahip Deyil isen... Onu ASLA Yagılama...!!!!!

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Emre, size ancak maşallah denir ve göz değmesin diye nazar boncuğu takılır...

Ozan aramıza (VFR ye ve CBF ye) hoşgeldin Doğum gününde kutlu olsun
    KicK, wolrath ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre, size ancak maşallah denir ve göz değmesin diye nazar boncuğu takılır...

http://o1310.hizliresim.com/1g/1/t5wl8.jpg

Ozan aramıza (VFR ye ve CBF ye) hoşgeldin Doğum gününde kutlu olsun
    Muzaffer abi Bu iyi niyetli mesajın için Çok Teşekkür ediyorum Emre Sayesinde sizi Gıyaben tanıyorum. Gelecek zamanda da Bir araya gelip Tekrardan tanışmak çok isterim.. Ayrıca VFR liydim Herzamanda VFR li olacam ancak Aynı makinadan almaktansa artık CBF & VFR kardeşligini Emre ile uygun gördük ve Ocak Ayını beklemeye başladık . Bu kararı vermemizde büyük rolün var .. Hayırlısı diyecez artık..
    muzaffer1968 bunu beğendi.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Siz motorunuzun yağını, hava filtresini ve radyatör suyunu kontrollerini kendiniz mi yapıyorsunuz? ve bunun için sık sık fairingleri söküyor musunuz?

Motosikleti
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Siz motorunuzun yağını, hava filtresini ve radyatör suyunu kontrollerini kendiniz mi yapıyorsunuz? ve bunun için sık sık fairingleri söküyor musunuz?
    Yağ ve soğutma suyu seviyelerinin kontrolünü gözle dışarıdan yapabilirsiniz, hava filtresi için depoyu kaldırıp kutusunu açmanız gerekir. Ben yağ ve soğutma suyu seviyesini ara sıra gözlerim. Hava filtrem de 6000de bir temizlenir 12000de bir değişir, serviste. Kastınız yağın bozulup bozulmadığının kontrolü ise 6000de bir değişiyor zaten. Soğutma suyu da eksilirse eklenip gerektiği zamanlarda antifriz eklenir... Hiçbiri için grenaj sökmeye gerek yok, sadece soğutma suyu eklemek için sürücüye yakın köşedeki vidanın çıkartılması yeterli...
    novablue ve wolrath bunu beğendiler.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar novablue... Yağ kontrolünü orta sehpada motor dinlenip yağ süzüldükten sonra motorun sağ alt kısmında bulunan kontrol cam hazneden yapıyoruz... Seleyi söküp deponun ön kısmında bulunan iki vidayı sökersen hava filtresine de kolayca ulaşabilirsin. Ben 6000-8000 km de bir yağ yağ filtresi değişimi yaparken hava filtresini de değiştirip radyatör zincir fren balataları ve fren hidrolikleri kontrollerini yaptırıyorum. Gerçi daha yeni K&N hava filtresi aldım artık değişmeyecek sadece bakımlarda özel spreyi ile temizlenecek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Emrecim kıskanmadım desem yalan olur... Harika fotoğraflar, adamlar şahane ama sen yoksun hiç fotolarda seni de görsek iyiydi...
    VFR 1200 e bişey diyemiyorum zatii. Korhan nazar değmesin inşallah... Sizlerden daha sık böle geziler ve fotolar bekliyoruz. Hepimize keyifli kazasız sürüşler diliyorum...

Ozan hoşgeldin. Ne iyi ettin de geldin. CBF&VFR kardeşliğini Muzaffer abi ile burda bilhassa yaşıyoruz ve çok mesuduz. Şiddetle tavsiye ederim...
    Doğününü kutluyorum nice yaşlara zevk-ü sefa içinde motosiklet üstünde girmen dileğimle...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bulusmada v4 baska kullanmadı dıye bı cumle gecmıstı.bıraz gıdıkladım neti ve sok oldum belkı bılen vardır ama honda motogp de v5 ertesınde v4 kullanmıs hep ?!?! ben sıralı RR motoru kullandı sanıyordum hep. meger oynanmış vfr 800-1200 motorları kullanılmış.

***MotoGP - The Ultimate Challenge in Motorcycle Racing
    World championship road racing changed forever in 2002 when the screaming 2-stroke 500cc race bikes were replaced with 990cc 4-strokes. For the new era of MotoGP Honda once again chose a different path from its rivals and developed the RC211V, powered by a revolutionary V5 engine. Featuring a 75.5° bank angle, the engine had three front cylinders and two rear cylinders. Never before in road racing had there been a machine with such a unique engine architecture. The RC212V dominated the competition and won forty-eight races, more than any other 990cc machine,
    For the 2007 season, engine displacement was reduced to 800cc. Most of Honda's rivals simply made smaller versions of their existing machines. Honda, however, designed a completely new V4 engine based on feedback from the RC211V. Once again Honda made history by introducing the first V4 engine in road racing's premier class. The new engine was extremely compact and offered superb mass centralization, permitting use of a more compact, more aggressive-handling chassis. The RC212V is the ultimate expression of Honda's V4 technology.
    Every other manufacturer also applied their most advanced technology and put their company pride on the line. As a result, Honda had a tough time and was unable to win the championship between 2007 and 2010. However, development of the V4 engine continued.

A Hard-Fought Battle for Glory - The New-Generation V4
    "Using original technology to win at the pinnacle of motorcycle racing." To achieve that goal the RC212V development team worked at a feverish pace. Their aim was to get more top speed and to reduce rider workload by making the power easier to control. To do this they developed highly advanced electronic control systems to make the machine respond so faithfully to rider inputs that it would seem like an extension of the rider's body. The team also developed many revolutionary new technologies such as the seamless transmission that significantly reduces the shock loading caused by shifting. After a five year drought, the results were there for all to see in 2011 ? the last year for the 800cc machines ? as the Honda RC212V took the rider, team and constructor championships. Once again Honda reigned supreme at the pinnacle of MotoGP racing. For 2012, engine displacement was again increased to 1,000cc. Honda challenged this new era in MotoGP racing with the RC213V powered by a newly developed V4 engine. Although the machine won the 2nd and 3rd race of the season, non-stop development continues in the search for even higher performance.
    T R O E, erginturhan, Potenza ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ahh ahh bide bunu anlayacak kadar ing olaymis senin arastirmana degecekmis be bariscim:d turkce mealini kisa bir ozetle bari sana zahmet:d
    maximus_01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Günaydınlar...

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulusmada v4 baska kullanmadı dıye bı cumle gecmıstı.bıraz gıdıkladım neti ve sok oldum belkı bılen vardır ama honda motogp de v5 ertesınde v4 kullanmıs hep ?!?! ben sıralı RR motoru kullandı sanıyordum hep. meger oynanmış vfr 800-1200 motorları kullanılmış.

***MotoGP - The Ultimate Challenge in Motorcycle Racing
    World championship road racing changed forever in 2002 when the screaming 2-stroke 500cc race bikes were replaced with 990cc 4-strokes. For the new era of MotoGP Honda once again chose a different path from its rivals and developed the RC211V, powered by a revolutionary V5 engine. Featuring a 75.5° bank angle, the engine had three front cylinders and two rear cylinders. Never before in road racing had there been a machine with such a unique engine architecture. The RC212V dominated the competition and won forty-eight races, more than any other 990cc machine,
    For the 2007 season, engine displacement was reduced to 800cc. Most of Honda's rivals simply made smaller versions of their existing machines. Honda, however, designed a completely new V4 engine based on feedback from the RC211V. Once again Honda made history by introducing the first V4 engine in road racing's premier class. The new engine was extremely compact and offered superb mass centralization, permitting use of a more compact, more aggressive-handling chassis. The RC212V is the ultimate expression of Honda's V4 technology.
    Every other manufacturer also applied their most advanced technology and put their company pride on the line. As a result, Honda had a tough time and was unable to win the championship between 2007 and 2010. However, development of the V4 engine continued.

A Hard-Fought Battle for Glory - The New-Generation V4
    "Using original technology to win at the pinnacle of motorcycle racing." To achieve that goal the RC212V development team worked at a feverish pace. Their aim was to get more top speed and to reduce rider workload by making the power easier to control. To do this they developed highly advanced electronic control systems to make the machine respond so faithfully to rider inputs that it would seem like an extension of the rider's body. The team also developed many revolutionary new technologies such as the seamless transmission that significantly reduces the shock loading caused by shifting. After a five year drought, the results were there for all to see in 2011 ? the last year for the 800cc machines ? as the Honda RC212V took the rider, team and constructor championships. Once again Honda reigned supreme at the pinnacle of MotoGP racing. For 2012, engine displacement was again increased to 1,000cc. Honda challenged this new era in MotoGP racing with the RC213V powered by a newly developed V4 engine. Although the machine won the 2nd and 3rd race of the season, non-stop development continues in the search for even higher performance.
    Sıralı neymiş la V varken

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar novablue... Yağ kontrolünü orta sehpada motor dinlenip yağ süzüldükten sonra motorun sağ alt kısmında bulunan kontrol cam hazneden yapıyoruz... Seleyi söküp deponun ön kısmında bulunan iki vidayı sökersen hava filtresine de kolayca ulaşabilirsin. Ben 6000-8000 km de bir yağ yağ filtresi değişimi yaparken hava filtresini de değiştirip radyatör zincir fren balataları ve fren hidrolikleri kontrollerini yaptırıyorum. Gerçi daha yeni K&N hava filtresi aldım artık değişmeyecek sadece bakımlarda özel spreyi ile temizlenecek...
    K&N'i kaça aldın? Bir de temizleme solüsyonu kaç para? Her temizlemede 1 adet solüsyonun hepsi kullanılıyor muymuş?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Novablue,merakimi mazur gor ama hangi marka ve model motor kullaniyorsun?

Motosikleti
    Korhan, Mustafa'nın (novablue) motoru 2006 model VFR, aldığında 9000km olduğundan bahsetmişti...
    Potenza bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K&N'i kaça aldın? Bir de temizleme solüsyonu kaç para? Her temizlemede 1 adet solüsyonun hepsi kullanılıyor muymuş?
    K&N'i 200 TL. ye aldım. Adana Motor Muzaffer abi getirdi ama nerden bilmiyorum. Temizleme solüsyonu almadım daha alınca rakamı aktarırım. Bir tanesi iki kere temizlik yapıyor diye biliyorum. Bence kullanıma ve filtrenin ne kadar kirlendiğine bağlı...
    erginturhan bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Emrecim kıskanmadım desem yalan olur... Harika fotoğraflar, adamlar şahane ama sen yoksun hiç fotolarda seni de görsek iyiydi...
    VFR 1200 e bişey diyemiyorum zatii. Korhan nazar değmesin inşallah... Sizlerden daha sık böle geziler ve fotolar bekliyoruz. Hepimize keyifli kazasız sürüşler diliyorum...

Ozan hoşgeldin. Ne iyi ettin de geldin. CBF&VFR kardeşliğini Muzaffer abi ile burda bilhassa yaşıyoruz ve çok mesuduz. Şiddetle tavsiye ederim...
    Doğününü kutluyorum nice yaşlara zevk-ü sefa içinde motosiklet üstünde girmen dileğimle...
    Abi Teşekkür ederim. Geç cevabıım için kusuruma bakma .. ve evet Bizde VFR & CBF kardeşliginden memnun kalacagımızı umuyoruz . Sizin gezi resimleriniz bence bunun bir kanıtı !!!
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Günaydınlar...

Uploaded with ImageShack.com

Abdullah hadi artık... Hala çıkmadı mı boyadan? Gözümüz forumda kaldı
    T R O E bunu beğendi.

maximus_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Balcalı Motors. :))
    çarşambaya kadar bekleyeceğiz beraber...cantların fotoğrafı var ama motoru komple çekip atmak istiyorum biraz daha sabır
    erginturhan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler