Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt 250
    Arkadaşlar cometlerimizin orjinal aküleri ve konjektörleri nasıldır ? Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Doğru diyorsun özellikle cometlere iyi bakınca herhangi eski bi japondan daha iyi verim alabiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    yani?
    v twin'den anlamaz ve en ufacık zamanla ayarında motorun ellerinde kalacağını bilirler bu yüzdende önermezler.

derken tam olarak neyi kastettiniz? yani en ufacık zamanla ayarında motorun ellerinde kalacağını bilirler cümlesinden nasıl bir anlam çıkaracağım bilemedim.
    haklı mıdır yani? yoksa bilmediği bi'şeyden dolayı mı yanlış yorumlayıp önermiyor. ayrıca kanuni, hyosung vs. sertifikaları filan var servis çalışanlarının. yetkili personel yani.

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde o usta dediklerimiz v twin den pek anlamaz ve en ufacık zamanla ayarında motorun ellerinde kalacağını bilirler bu yüzdende önermezler.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı hissizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani?
    v twin'den anlamaz ve en ufacık zamanla ayarında motorun ellerinde kalacağını bilirler bu yüzdende önermezler.

derken tam olarak neyi kastettiniz? yani en ufacık zamanla ayarında motorun ellerinde kalacağını bilirler cümlesinden nasıl bir anlam çıkaracağım bilemedim.
    haklı mıdır yani? yoksa bilmediği bi'şeyden dolayı mı yanlış yorumlayıp önermiyor. ayrıca kanuni, hyosung vs. sertifikaları filan var servis çalışanlarının. yetkili personel yani.
    Motorunda sorun oldugunda bu iyi dediğin ustaya gidersin yada giderler ama usta bu motorun ustası değildir ve motoru yapamaz motor bozuluncada motor kötü olur. Motor ustalığı var gt250 ustalığı var gibi birdurum var. gt250 ustası adam bulmak ciddi zor bir cok ozelikle benim genelde gördüğüm Comet sahibi ustalardan daha uste :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı iggokmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cometlerimizin orjinal aküleri ve konjektörleri nasıldır ? Bilen birileri yardımcı olabilir mi?[COLOR="Silver"]
    motorunuz enjeksiyonlu mu, karbüratörlü mü? bir de merak ettiğiniz tam olarak nedir? konuyu biraz aha açabilirseniz belki yardımcı olabilirim.

---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

yani?

v titip motorlarda silindir başları iki ayrı noktada konumlanır.bu da sübapları açıp kapatan egzantrik millerinin, silindir başları ile ayrı olarak konumlandırılmasını gerektirir. yani paralel silindirde, emme için bir, egzos sübapları için ayrı bir egzantirik mili koyarsanız bu silindirlerin hepsi için yeterli olacaktır. böylece emme için ve egzos için birer milin zamanlamasını yapmak yeterli gelir. v twin yapılı motorlar her silindir için ayrı zamanlama gerektirdiğinden işi kitabına göre yapmayan usta başarılı olmaz.

Motosikleti
    çok teşekkürler,
    bir acemiye göre oldukça teknik detaylar içeren bilgiler.
    benim merakım Hyosung Gt 250 Naked'ın var 2008 model 17.000'de.
    İlk motorum o nedenle kıyas yapma şansım yok ama seviyorum.
    Genel olarak Hyosung'lara karşı bir önyargı var gibi sanki.
    sonuç olarak motosikletim iyi midir? kimseye kulak asmadan gönül rahatlığıyla
    binebilir miyim? yoksa değiştirip japon motoru mu almak gerekli ki bunu hiç istemiyorum aslında.

Zira alıp hemen satayım gibi bir düşüncem olmadı en azından 2 sene kullanmak istiyorum. O nedenle
    bakımlarına vs. ciddi özen göstermekle beraber, aksesuar olsun, diğer ekipmanlar olsun
    hepsini tek tek elden geçirip motoru daha güzel hale getirmeye devam mı etmeliyim?

Bu arada ebay'den deneme amaçlı ayna sipariş etmiştim yaklaşık 15-20 günde sorunsuz elime ulaştı.
    çin'den bir firmadan geldi. Eğer düşünenler varsa bilgilendirmek istedim.

Saygılar

Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz enjeksiyonlu mu, karbüratörlü mü? bir de merak ettiğiniz tam olarak nedir? konuyu biraz aha açabilirseniz belki yardımcı olabilirim.

---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

v titip motorlarda silindir başları iki ayrı noktada konumlanır.bu da sübapları açıp kapatan egzantrik millerinin, silindir başları ile ayrı olarak konumlandırılmasını gerektirir. yani paralel silindirde, emme için bir, egzos sübapları için ayrı bir egzantirik mili koyarsanız bu silindirlerin hepsi için yeterli olacaktır. böylece emme için ve egzos için birer milin zamanlamasını yapmak yeterli gelir. v twin yapılı motorlar her silindir için ayrı zamanlama gerektirdiğinden işi kitabına göre yapmayan usta başarılı olmaz.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    çok teşekkürler,
    bir acemiye göre oldukça teknik detaylar içeren bilgiler.
    benim merakım Hyosung Gt 250 Naked'ın var 2008 model 17.000'de.
    İlk motorum o nedenle kıyas yapma şansım yok ama seviyorum.
    Genel olarak Hyosung'lara karşı bir önyargı var gibi sanki.
    sonuç olarak motosikletim iyi midir? kimseye kulak asmadan gönül rahatlığıyla
    binebilir miyim? yoksa değiştirip japon motoru mu almak gerekli ki bunu hiç istemiyorum aslında.

Zira alıp hemen satayım gibi bir düşüncem olmadı en azından 2 sene kullanmak istiyorum. O nedenle
    bakımlarına vs. ciddi özen göstermekle beraber, aksesuar olsun, diğer ekipmanlar olsun
    hepsini tek tek elden geçirip motoru daha güzel hale getirmeye devam mı etmeliyim?

Bu arada ebay'den deneme amaçlı ayna sipariş etmiştim yaklaşık 15-20 günde sorunsuz elime ulaştı.
    çin'den bir firmadan geldi. Eğer düşünenler varsa bilgilendirmek istedim.

Saygılar
    Ben kendi Cometi mi 30.000 km kullandım Sende gönül rahatlığı ile kullanabilirsin bakımlarını aksatma her ustaya oynatma Hiçbir olmaz allah kaza bela vermesin TR cok yok aslinda varda yok, yurt dışında 100.000-150.000 km lerde cometler mevcut birde varda yok demem de alan km cekiyor alan km cekiyor 20 bin üzeri motor yok neredeyse satılık benim moroeum 2010 model 2011 nisan trafiğe cıktı gectiğimiz ay sattığımda 35000 km deydi. Mekanik olarakta ilk günden farklı değildi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Eyvallah,
    o zaman motorla uğraşmaya devam.

Bu arada 2 konu da yardıma ihtiyacım var.

1. GT 250 Naked Gidon arıyorum. Elinde olan ve satmayı düşünenler varsa ilgilenebilirim. veya uyacak başka bir gidon da olabilir.

2. Motoru kullanıyorum, genelde trafik olduğundan genelde düşük viteste kullanmak durumunda kalıyor insan, motorun hararet
    yapma olasılığı nedir veya nasıl anlarız hararet veya benzeri bir sorun olduğunu.

Selamlar

Bu arada ebay'den sipariş ettiğim aynalar geldi. Denemek için sipariş vermiştim ama 15-20 günde çin'den sorunsuz geldi.

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi Cometi mi 30.000 km kullandım Sende gönül rahatlığı ile kullanabilirsin bakımlarını aksatma her ustaya oynatma Hiçbir olmaz allah kaza bela vermesin TR cok yok aslinda varda yok, yurt dışında 100.000-150.000 km lerde cometler mevcut birde varda yok demem de alan km cekiyor alan km cekiyor 20 bin üzeri motor yok neredeyse satılık benim moroeum 2010 model 2011 nisan trafiğe cıktı gectiğimiz ay sattığımda 35000 km deydi. Mekanik olarakta ilk günden farklı değildi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

2. Motoru kullanıyorum, genelde trafik olduğundan genelde düşük viteste kullanmak durumunda kalıyor insan, motorun hararet
    yapma olasılığı nedir veya nasıl anlarız hararet veya benzeri bir sorun olduğunu.

Selamlar

Bu arada ebay'den sipariş ettiğim aynalar geldi. Denemek için sipariş vermiştim ama 15-20 günde çin'den sorunsuz geldi.
    sıkışık trafikte yazın en sıcak zamanlarında kullandım daha sonra inip motoru ellediğimde normal sıcaklığından çok daha fazla sıcaktı.. ama bunun performansa bir etkisi olmadı, zararlıdır muhakkak ama uzun vadede.. sonuçta trafik sıkıştığı zaman mecburuz kullanmaya yapacak birşey yok..

bu arada getirttiğiniz aynaların malzeme kalitesi nasıl aynısından bende alıcamda..

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba forumu devamlı takip ediyorum ama kafamda bir kaç soru işareti kaldı öncelikle ben üniversite öğrencisiyim biraz param var yaza kadar da çalışıp part time işlerde falan anca 4 4,5 milyar limit yapabilirim kendime şimdilerde ise sahibinden o fiyatlarda motorlar var ama genellik le 2007 2008 modeller de acaba o modelde motor satın alsam bana her hangi bir problem yaşatırmı sonuçta öğrenciyim veya da onun haricinde başka motor önere bilir misiniz ?? yanlız şu da var aldığım motorla memlekete gitmeyi düşünüyorum ona göre motor önere bilirmisiniz ?

Zafer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Slmlar arkadaşlar gt 250 'sine 'Sava' marka yada 'Unilli' marka lastik kullanan var mıdır??

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Sava'nın fiyat performans iyi.
    Unilli çok berbat bir lastik. Hiç bulaşma.
    Zafer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    malzeme kalitesi normal gibi geldi bana. çin malı sonuçta ama gena değil bu arada aynalar ufak. dediğim gibi denemek için almıştım. taktım fena durmadı. orijinal aynalar duruyor nasılsa. istediğim zaman değiştiririm.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkışık trafikte yazın en sıcak zamanlarında kullandım daha sonra inip motoru ellediğimde normal sıcaklığından çok daha fazla sıcaktı.. ama bunun performansa bir etkisi olmadı, zararlıdır muhakkak ama uzun vadede.. sonuçta trafik sıkıştığı zaman mecburuz kullanmaya yapacak birşey yok..

bu arada getirttiğiniz aynaların malzeme kalitesi nasıl aynısından bende alıcamda..

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sava'nın fiyat performans iyi.
    Unilli çok berbat bir lastik. Hiç bulaşma.
    Sava'nın radial lastiklerinde karar kıldım gibi ama bakalım bir yanım hala michelin diyor kısmet artık....

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Zafer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sava'nın radial lastiklerinde karar kıldım gibi ama bakalım bir yanım hala michelin diyor kısmet artık....
    Gerçekten çok agresif kullanan biriysen yumuşak hamur olduğu için michelin al.
    Yoksa Sava lastiği kullanan bir sürü comet kullanan arkadaş oldu sıkıntı çıkan olmadı.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Agresif kullandığım söylenemez de psikolıjinle trafikte her an ne olabileceğini kestiremediği için insan olabilecek en iyisine ulaşmak istiyor tabi haliyle. Ancak yeni tarihli michelin 'ler el yakıyor takım ön arka 700-800 lira min. fiyat aralığında Sava'da bu rakam 500 tl civarına düşünce haliyle fiyat performans olarak ilgi ilgi çekici hale geliyor.Araştırmaya devam

Motosikleti
    cbf 150'lerin gidonu naked'lara uyuyor diye duydum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    cbf 150'lerin gidonu naked'lara uyuyor diye duydum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
    evet uyuyor

bu sekilde oluyor...
    puser ve mahyo bunu beğendiler.

Motosikleti
    çok teşekkürler,
    az önce honda servisine gittim cbf 150'nin gidonu naked'lara uygun mu diye sordum? usta genelde ölçüler standarttır sorun olmaz dedi. Gidon'un fiyatı gayet makul ancak alırsam sorun yaşar mıyım bilemiyordum. Sanırım artık sorun kalmadı. Gidon'u alabilirim herhalde. Sanırım Honda servisi olduğundan montajı yapamayız dedi, montajı kendim yapabilir miyim yoksa ustaya mı göstermeli?

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba forumu devamlı takip ediyorum ama kafamda bir kaç soru işareti kaldı öncelikle ben üniversite öğrencisiyim biraz param var yaza kadar da çalışıp part time işlerde falan anca 4 4,5 milyar limit yapabilirim kendime şimdilerde ise sahibinden o fiyatlarda motorlar var ama genellik le 2007 2008 modeller de acaba o modelde motor satın alsam bana her hangi bir problem yaşatırmı sonuçta öğrenciyim veya da onun haricinde başka motor önere bilir misiniz ?? yanlız şu da var aldığım motorla memlekete gitmeyi düşünüyorum ona göre motor önere bilirmisiniz ?

O fiyatlara 2007-2008 model temiz Comet bulursan hiç düşünmeden al. Bu motorun karbüratörlü olanını millet değersiz olarak görüyor herhalde ki o fiyatlara alınabiliyor? İlginç..
    Bak güzel kardeşim, model yılına o kadar fazla takılacağına gerçekten "TEMİZ" bir motor almaya bak. Benim motorum 2007 model, karbüratörlü ve kazasız belasız tertemiz bir motor. İşim icabı pek kullanma şansım olmadığından daha orjinal 6000 küsür kilometrelerde. Bu yaz 5750TL verdiler yine de vermedim ve o fiyatlara kesinlikle vermem de. Dolayısıyla birkaç ay daha motorsuz kal, biraz daha fazla para biriktir ve sonra TEMİZ bir motor bulup üçe beşe bakmadan o motoru al. Ölmüş, bitmiş bir motoru da ucuz diye alıp sakın başına bela alma.. Emin ol ister karbüratörlü ister enjeksiyonlu olsun TEMİZ bir comet seni tahmin edemeyeceğin kadar memnun edecektir. Ben daha önce büyük motorlar kullanmış olmama rağmen beni tatmin ediyor ve motorumdan son derece memnunum. Sana da söylediğin rakamın üstüne çıkıp TEMİZ ve parasını hakeden bir motor bulana kadar beklemeni tavsiye ederim kardeşim.

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

çok teşekkürler,
    az önce honda servisine gittim cbf 150'nin gidonu naked'lara uygun mu diye sordum? usta genelde ölçüler standarttır sorun olmaz dedi. Gidon'un fiyatı gayet makul ancak alırsam sorun yaşar mıyım bilemiyordum. Sanırım artık sorun kalmadı. Gidon'u alabilirim herhalde. Sanırım Honda servisi olduğundan montajı yapamayız dedi, montajı kendim yapabilir miyim yoksa ustaya mı göstermeli?
    Gidon montajı çok zor birşey değil, kendin de yapabilirsin aslında. Ancak dikkat etmen gereken şey eldeki kumandaların (fren ve gaz kolunun) hortumlarının yüksekliğe yetip yetmeyeceği ve boru kesit profilinin kalınlığı olmalı. Ben daha önce gidonu yükseltmek için ybr gidonu aldım ve montajı da kendim yaptım. Ancak kumanda hortumlarının boyları kurtarmasına rağmen orjinaline göre daha dar oldu. Bunun yanında kesit boru profil kalınlığı orjinalinden daha az olduğu için sabitleme konusunda sorun yaşadım. Birkaç gün kullandıktan sonra da gidonun o dar görüntüsü pek hoşuma gitmediği için çıkarttım. o gidon hala da evde durur, belki bir gün yeniden takarım diye..
    Bildiğim kadarıyla cbf150 gidonu ybr gidonundan daha yüksek, eğer kesit profil kalınlığı orjinal gidonla aynıysa ve yükseklik hortumlar açısından sorun yaratmayacaksa çok rahat bir şekilde montajını yapabilirsin diye düşünüyorum. Bir alıp deneyebilirsin bence..
    zenon bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Merhaba arkadaşlar. Bu gün siparişlerimin bir kısmı geldi ve bizim haylaz ile biraz baş başa kaldık.
    Çamurluk için led lamba.
    Renkli gidon
    Renkli elcikler
    Orjinal orta sehpa ve çanta demiri.
    Ayna takımı.
    Ayak basamak takımı
    Renkli manet takımı ve Lastikler de gelecek bakalım onların yolunu bekliyorum.
    Buyrun resimler.

Bu da Bonus
    zenon ve puser bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler