Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Abrascas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet motosikletimin arka freni, balata ve hidrolik değiştirmeme rağmen sürekli hava yapıyor ve 5-6 gün sonra tutmamaya başlıyor. Sızdıran bir yer bulamadım. Daha önce başına gelen var mı?
    Balataları yeni değiştiysen ve ayagın sürekli frenin üzerinde gidiyorsa yada yagı basıncı fazlaysa balatalar sürekli sürtügünden ısınıyor ve bu yüzden frenlerin şişiyor olabilir. Yeni balata taktığımda ve arazide inerken cok arka fren kullandığımda başıma gelmişti...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balataları yeni değiştiysen ve ayagın sürekli frenin üzerinde gidiyorsa yada yagı basıncı fazlaysa balatalar sürekli sürtügünden ısınıyor ve bu yüzden frenlerin şişiyor olabilir. Yeni balata taktığımda ve arazide inerken cok arka fren kullandığımda başıma gelmişti...
    Böyle bir sorun değil, tahminim ya fren hidrolğin merkezinde yada hortumda bir problem var. Belki de hidrolik merkezinde contalar değişirse düzelebilir. sistem bir yerden hava alıyor

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Böyle bir sorun değil, tahminim ya fren hidrolğin merkezinde yada hortumda bir problem var. Belki de hidrolik merkezinde contalar değişirse düzelebilir. sistem bir yerden hava alıyor
    O zaman bir tamirci yolu gözüktü sana :D

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    hava alan biryer olsaydı sızan yağ da olması lazım. çok nadir de olsa arka fren merkezinin bozulduğunu duymuştum..ayrıca caliper kısmını bir sök balataları çıkar ve içindeki pistonları tamamen attırmadan arka frene basıp dışarı çıkmasını sağla, görünen pistonları incele,caliper üzerindeki pistonlar zamanla hava şartlarından dolayı paslanıp katmanlaşıyor ve fren yaptığınızda piston caliper içinde hareket ederken contadan geçişi sırasında boşluğa neden olup basınç kaybına neden oluyor..

eğer pistonlarınız aşağıdaki gibi veya ona yakın durumda ise paslanmaz bir malzemeden yapılmış piston bulup veya yaptırıp değiştirmenizi öneririm..

Abrascas bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Comet motosikletimin arka freni, balata ve hidrolik değiştirmeme rağmen sürekli hava yapıyor ve 5-6 gün sonra tutmamaya başlıyor. Sızdıran bir yer bulamadım. Daha önce başına gelen var mı?
    Kaliperin havasını alırken somunu gevşettiğin siyah birşey varya onun kalipere vidalarmışım kısmın dibinden hava yapıyor olma ihtimali yüksek
    Çıkarıp diş yatağı ile elden geçirin taktığında düzelebilir. Düzelmezse yenisini al yada birinden ödünç alda dene
    Abrascas bunu beğendi.

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    sol aynanın takıldıgı yere ne isim veriliyor aynanın baglandıgı dıp lısım bende kırık nasıl degıstırebılırım yada ne aramalıyım?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı yesilkoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol aynanın takıldıgı yere ne isim veriliyor aynanın baglandıgı dıp lısım bende kırık nasıl degıstırebılırım yada ne aramalıyım?
    ayna kütüğü olarak geçer
    Two Against the World

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliperin havasını alırken somunu gevşettiğin siyah birşey varya onun kalipere vidalarmışım kısmın dibinden hava yapıyor olma ihtimali yüksek
    Çıkarıp diş yatağı ile elden geçirin taktığında düzelebilir. Düzelmezse yenisini al yada birinden ödünç alda dene
    Anlaşıldı komple söküp dağıtmadan, olmayacak. Bugün, yarın başlıyayım baride hafta sonuna hazır olsun.

Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorumda bir süredir virajlarda ve 60-70 km. süratin üstünde dengesizlik baş gösterdi. Sanırım arka amorsitör sizlere ömür. Gösterdiğim bir usta da amorsitörde problem var, sanayideki ustalar belki tamir edebilir ama değiştirmekte yarar var dedi. İstanbul Anadolu Yakası'nda önerebileceğiniz, uygun fiyatla parçayı temin edebileceğim bir adres var mıdır? Hyosungsource ile getirtsem (236 TL yazıyor http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=65&products _id=408 ) işçilik, kargo vs daha pahalıya mı gelir acaba?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Alfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorumda bir süredir virajlarda ve 60-70 km. süratin üstünde dengesizlik baş gösterdi. Sanırım arka amorsitör sizlere ömür. Gösterdiğim bir usta da amorsitörde problem var, sanayideki ustalar belki tamir edebilir ama değiştirmekte yarar var dedi. İstanbul Anadolu Yakası'nda önerebileceğiniz, uygun fiyatla parçayı temin edebileceğim bir adres var mıdır? Hyosungsource ile getirtsem (236 TL yazıyor http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=65&products _id=408 ) işçilik, kargo vs daha pahalıya mı gelir acaba?
    En ucuzu Hyosungsource oluyor almaya niyetinv arsa siparişini gec... 3-5 güne elinde oluyor;)

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Teşekkürler Sabit bey. Hava, yağ filtresi vs. birkaç ekstra ile netten almak daha mantıklı görünüyor. İlk siparişim olacak, inşallah problem olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Sabit bey bir de kargo ücreti konusunda bilginiz var mı? 100 doların üstünde olduğu için gümrüğe de takılabilir deniliyor? Ucuza halledicez derken mağdur olmayalım

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Alfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Sabit bey. Hava, yağ filtresi vs. birkaç ekstra ile netten almak daha mantıklı görünüyor. İlk siparişim olacak, inşallah problem olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Sabit bey bir de kargo ücreti konusunda bilginiz var mı? 100 doların üstünde olduğu için gümrüğe de takılabilir deniliyor? Ucuza halledicez derken mağdur olmayalım
    Kargo ile 350 TL ye aldım ben satıcıya düşük göstermesini söyleyin ki zaten biliyorlar burda min 450 ye alıyorsın her halukarda avantajlı oluyor.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Çok teşekkürler tekrar...

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    @alfist

hava filtresi, yağ filtresi gibi şeyler sadece kutuyu kalabalıklaştırır. ayrıca o tarz sarf malzemeleri pek kaliteli olmayabiliyor. burda da nerdeyse aynı fiyata bulabilceğin şeyler için boşuna kutuyu ağırlaştırma derim.

ben geçtiğimiz pazartesi amortisör sipariş verdim (350 tl kargo dahil) bana verilen kargo bilgisiyle arattığımda en son cuma günü gümrüğe teslim edildi olarak gözüküyor. daha önce de 250 tllik bi sipariş vermiştim. kutuya daha düşük fiyat + gift ibaresi konmuştu ve pazartesi günkü siparişim cuma günü elimdeydi. şimdi niye bu kadar gecikti bilmiyorum ama duruma göre bilgi veririm.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Onur bey az önce sipariş verdim. Dediğiniz gibi diğer malzemeler aynı fiyatlara buradan da temin edilebiliyor. Sadece amorsitör siparişi verdim. Fiyatı düşük tutun diye de not düştüm. Kargo dahil 359 TL. tuttu. İnşallah çok uzamaz.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Anadolu yakasında bozulan amortisörünüzün üstüne 150 TL vererek sıfır muadil bir amortisör takan yer vardı 1. alternatifiniz o olabilirdi veya 250 amortisörü yerine 650 amortisörü siparişide verebilirdiniz 2 kere gt 250 amortisörüm bozuldu baktım olmuyor gt 650 amortisörü aldım ve hala sapa sağlam..aklınızda bulunsun

onur, gümrüğe teslim edildi ise fiyatı normalden göstermişlerdir gidip vergisini ödeyip alman gerekebilir.
    Two Against the World

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Anlaşıldı komple söküp dağıtmadan, olmayacak. Bugün, yarın başlıyako mpyım baride hafta sonuna hazır olsun.
    Komple sök tallık birşey yok Kaliperin üzerinde galiba 8 anahtarla sökülen bir zımbırtı
    Ama bunu söktüğünde birisi parmağını tutsun çok hava yapar yoksa

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bende de 650 amortisoru var dah sert daha yüksek ama sanırım kat ve kat daha sağlam :D Ben genelde iki kişi kullanıyorum hala taş gibi :D

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Sorun fren merkezindeymiş, contaları yok piyasada. Komple hidrolik merkezi aldım. 20 tl çıkması (made in china) uyacak gibi gözüküyor. Ayrıca amörtisörü uygun fiyata takmak isterseniz cbf amortisörününün uçlarını kesip kendi amortisörünüzün uçlarını takabilirseniz 100 -110 tl ye mal oluyor. (ben 3 aydır kullanıyorum)

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna kütüğü olarak geçer
    nereden temın edebılırım nette baktım ama her motra gore ayrımıdır onu bılemedım yavas yavas motor ıle ılgılı bılgılerı sayenızde ogrenecegım verdıgınız bılgıye tesekkur ederım ayna kütüğü nereden alınır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler