Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu motordan istiyorum ya çok hoşuma gidiyor . Tvs apachemi satılığa çıkarıcam satarsam üstüne biraz daha para ile 250 Comet in enjeksiyonlu modelini almak isterim 2008 den sonrasımıydı arkadşlar ? Enjeksiyonlu modeli ? birde ben çok gezen biriyim 2.el almıştım TVS apacheyi 3600Km de agustos 2 (2012) kasım 2 e kadar 5800Km yaptım . Sanırım 250CClik ile bunu 1.5 katına çıkarabilirim :D
    Görkem en kısa zamanda seni comet tepesinde görürüz umarım. Cometler kötü kullanıldığında kendini gösteren sorunlar belli, vaktin varsa başlığı baştan sona oku, temiz motor al. Hali hazırda kullandığına göre genel şeyleri biliyorsundur zaten. Haydi hayırlısı ben motor sürmeye başlamamın ilk senesi olmasına rağmen bugün 12.000 km devirdim, bi sorunla da karşılaşmadım. Bol bol gezersin. Verdiğin paranın karşılığında fazlasıyla eğlenceli. Senelerdir süren ve uzun yol yapan arkadaşlar var sayfada onlar da tavsiyede bulunur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem en kısa zamanda seni comet tepesinde görürüz umarım. Cometler kötü kullanıldığında kendini gösteren sorunlar belli, vaktin varsa başlığı baştan sona oku, temiz motor al. Hali hazırda kullandığına göre genel şeyleri biliyorsundur zaten. Haydi hayırlısı ben motor sürmeye başlamamın ilk senesi olmasına rağmen bugün 12.000 km devirdim, bi sorunla da karşılaşmadım. Bol bol gezersin. Verdiğin paranın karşılığında fazlasıyla eğlenceli. Senelerdir süren ve uzun yol yapan arkadaşlar var sayfada onlar da tavsiyede bulunur.
    dikkatimi çekti, aynı sürede aynı kmye gelmişiz

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı onursakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatimi çekti, aynı sürede aynı kmye gelmişiz
    Benim de dikkati mi cekti 5 ayda 10.000 km yapmışım ben bokunu cıkarıyorum galiba :S bağımlılık mı yaptı ne sadece hafta sonu biniyorum birde neredeyse

@gorkem0707 valla cometlerin beli başlı sorunları vardır bence 1 Lastik, 2 arka Süspansiyon cabuk gidiyor benim kullanımdan kaynaklı olabilir. Lastikse önceki sahibi değişmediyse senin değişmende fayda var. Onun dışında çok birsey olmaz. Soğutması yağ ,hava sogutma oldugundan yağın ömrü cabuk bitiyor neredeyse hava sogutmalardan iki katı hızlı bitiyor. Şöyle söyliyim tam net acıklama olmasada aynı zamanda yag değişimi yaptıgında normalde motor yağı altın sarısı gibi birsey yağ seviyesine baktıgın tıptadan bakınca 1000 km sonra bizim yaş zift gibi oluyor cbr250r da hala sarımsı şekilde duruyor.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

hocam bizim motorlar iyi yağlıyomuş ondanmış o bi de egzantrik gergisini unumayalım zil takmış dansöz gibi şıkırdamasın gerçi benm aldığımdan beri şıkırdamakta, 2 usta (biri mert), 1 servis bişey olmaz dedi, olmadı da hakkaten
    bu arada yağ demişken, benim değişim zamanım geldi ama askere gidicem, değiştirip mi gitsem? kirli yağdaki asitler vs. zarar verir mi motora acaba hazirana kadar?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    hocam bizim motorlar iyi yağlıyomuş ondanmış o bi de egzantrik gergisini unumayalım zil takmış dansöz gibi şıkırdamasın gerçi benm aldığımdan beri şıkırdamakta, 2 usta (biri mert), 1 servis bişey olmaz dedi, olmadı da hakkaten
    bu arada yağ demişken, benim değişim zamanım geldi ama askere gidicem, değiştirip mi gitsem? kirli yağdaki asitler vs. zarar verir mi motora acaba hazirana kadar?
    uzun süre motor kullanılmayacağı zaman ilk 2 tavsiye içindeki yağı boşaltıp aküyü çıkarın olur...aküyü anlarım da yağ neden boşaltılır onu bilmiyorum..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

şimdi aklıma geldi, ben de 12 sayfalık bi kışın saklama rehberi vardı, nerden bulmuştum hatırlamıyorum. mail'lerinizi yollarsanız bana dağıtayım.

Motosikleti
    hyosung gt 250
    bu gece bağdat caddesi kurbanlarından biri de ben oldum. egzoz yüzünden motoru bağlıycaktı. bi şekilde ikna ettim, ceza yazdı, 1 hafta izin verdi orjinaliyle değiştirmem için. şimdi orjinal egzoz arıyorum. satmayı düşünen veya satan tanıdığı olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

şimdi aklıma geldi, ben de 12 sayfalık bi kışın saklama rehberi vardı, nerden bulmuştum hatırlamıyorum. mail'lerinizi yollarsanız bana dağıtayım.
    bu arada askerdeyken (çanakkale) bi arkadaş motorunu da götürmüştü, çarşı günleri oraya buraya gidiyodu. çok fena imreniyodum. usta birliğinde yakın bi yere düşersen götür derim. güzel havalarda moral depolarsın. şimdiden hayırlı tezkereler =)

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bu gece bağdat caddesi kurbanlarından biri de ben oldum. egzoz yüzünden motoru bağlıycaktı. bi şekilde ikna ettim, ceza yazdı, 1 hafta izin verdi orjinaliyle değiştirmem için. şimdi orjinal egzoz arıyorum. satmayı düşünen veya satan tanıdığı olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

bu arada askerdeyken (çanakkale) bi arkadaş motorunu da götürmüştü, çarşı günleri oraya buraya gidiyodu. çok fena imreniyodum. usta birliğinde yakın bi yere düşersen götür derim. güzel havalarda moral depolarsın. şimdiden hayırlı tezkereler =)
    Askere arac kullanmak yasak biliyorsunuz degil mi oldu kaza yaptın oldun ailene para cezası bile verirler valla :D

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askere arac kullanmak yasak biliyorsunuz degil mi oldu kaza yaptın oldun ailene para cezası bile verirler valla :D
    rütbeli birisini araç komutanı olarak arkana alırsan ancak öyle gezebilirsin
    zenon bunu beğendi.

Aha geçen de bana yazdılar, hatta bağladılar da motoru. Gerçi benim egzoz tamamen boş değil, fazla ses yok sadece biraz daha tok ses çıkarır, muayenede de egzozdan takılmamıştı ama yok efendim orijinal değil tadilattan yazıcaz da falan da filan... Yalnız arkamda polisle otoparka gittim, çekici çağırmadı Çok iyi aslına bakarsan taksici önüne kırınca yanında polis taşıyor olmak Bi de hazır yemişken dibine kadar bağırttırdım otoparka gidene kadar, adam ne dese beğenirsin... Senin ki 250lik değil mi iyi gidiyomuş ben de bakıyorum bunlara dedi... =S Bi de otoparka gidince şakayla karışık giderlendim, benimkinin dışında en ufak CBR600 sonra FZ8'den başlıyodu, hayabusaya kadar yolu vardı... Hepsi de akrapovic... Bunları hallettin benm 5bin TLlik motora mı kaldın dedim Şaşkınbakkala yaklaşırken arka sokağa sapın arkadaşlar, ışıklardan geçmeyin. McDonald'stan bi önceki sokaktan sola sapıp az ilerden çıkaiblirsiniz yine.

Onur, sen orijinal egzozlu başka bi motorla aynı yerde fotoğraf çek, güneş ışığı falan aynı olsun yani, sonra photoshopla yapıştır o egzozu kendininkine, bastır götür. Motor evde çıkamadım yağmurdan falan de. Ben değiştirdim egzozu, öyle çekip götürdüm ama bakmadılar bile. Zaten seneye takıcam yeniden, trafiği rahatsız ettiğini düşünmüyorum, ama ben E5'te TEM'de sivri sinek gibi giderken otomobil sürücüleri orda olduğumu farketmiyor malesef... Üstelik bizim motorun çıkardığı sese gelene kadar ne magirusler, otokarlar var kafa patlatan. Onlarla uğraşsınlar.

Buradaki mantık arızası şurda; kanun egzozun çıkardığı sese ya da katalitik konvektörü çıkarıp çıkarılmamasının yanında, orijinal olmamasına da bakıyor... Kanunen polisin hakkı var yani ceza yazmaya, hatta ve hatta mantıken, diyelim ki 1000cc bir motorun var ve sesinden rahatsızsın, sen daha sessiz ve daha çevreci bi egzoz taksan bile adam yapıştırabilir cezayı... Hat minibüsleri de o egzozla trafik belgesi aldığı için sorun yok. Hatta polis bana bizzat "egzoz uygulaması yapıyoruz bak amirimiz oturuyor az geride" dedi.

Her ne kadar şehir efsanesi olduğunu düşünsem de sene sonu kotası muhabbetine inanmaya başladım yavaştan.. Dakka başı çevirmeden geçiyorum bu ara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi allah aşkına ailemi ne karıştırıyolar yahu... kavgada söylenmez

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Arac komutanı için şöyle birsey lazım :D

puser bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gt 250
    Aha geçen de bana yazdılar, hatta bağladılar da motoru. Gerçi benim egzoz tamamen boş değil, fazla ses yok sadece biraz daha tok ses çıkarır, muayenede de egzozdan takılmamıştı ama yok efendim orijinal değil tadilattan yazıcaz da falan da filan... Yalnız arkamda polisle otoparka gittim, çekici çağırmadı Çok iyi aslına bakarsan taksici önüne kırınca yanında polis taşıyor olmak Bi de hazır yemişken dibine kadar bağırttırdım otoparka gidene kadar, adam ne dese beğenirsin... Senin ki 250lik değil mi iyi gidiyomuş ben de bakıyorum bunlara dedi... =S Bi de otoparka gidince şakayla karışık giderlendim, benimkinin dışında en ufak CBR600 sonra FZ8'den başlıyodu, hayabusaya kadar yolu vardı... Hepsi de akrapovic... Bunları hallettin benm 5bin TLlik motora mı kaldın dedim Şaşkınbakkala yaklaşırken arka sokağa sapın arkadaşlar, ışıklardan geçmeyin. McDonald'stan bi önceki sokaktan sola sapıp az ilerden çıkaiblirsiniz yine.

Onur, sen orijinal egzozlu başka bi motorla aynı yerde fotoğraf çek, güneş ışığı falan aynı olsun yani, sonra photoshopla yapıştır o egzozu kendininkine, bastır götür. Motor evde çıkamadım yağmurdan falan de. Ben değiştirdim egzozu, öyle çekip götürdüm ama bakmadılar bile. Zaten seneye takıcam yeniden, trafiği rahatsız ettiğini düşünmüyorum, ama ben E5'te TEM'de sivri sinek gibi giderken otomobil sürücüleri orda olduğumu farketmiyor malesef... Üstelik bizim motorun çıkardığı sese gelene kadar ne magirusler, otokarlar var kafa patlatan. Onlarla uğraşsınlar.

Buradaki mantık arızası şurda; kanun egzozun çıkardığı sese ya da katalitik konvektörü çıkarıp çıkarılmamasının yanında, orijinal olmamasına da bakıyor... Kanunen polisin hakkı var yani ceza yazmaya, hatta ve hatta mantıken, diyelim ki 1000cc bir motorun var ve sesinden rahatsızsın, sen daha sessiz ve daha çevreci bi egzoz taksan bile adam yapıştırabilir cezayı... Hat minibüsleri de o egzozla trafik belgesi aldığı için sorun yok. Hatta polis bana bizzat "egzoz uygulaması yapıyoruz bak amirimiz oturuyor az geride" dedi.

Her ne kadar şehir efsanesi olduğunu düşünsem de sene sonu kotası muhabbetine inanmaya başladım yavaştan.. Dakka başı çevirmeden geçiyorum bu ara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

abi allah aşkına ailemi ne karıştırıyolar yahu... kavgada söylenmez
    ya o dediğini yaptım da ekipler çoğalmış galiba. tam divanın önündeki çevirdi. ilerde bi tane daha vardı ckm'nin hizasında. 1 ay önce de başka biri çevirip sesi dinledi sonra git dedi. ben de sorun olmaz diye düşündüm. Kafalarına göre takılıyolar yani. ben de ne kadar istemesem de kafam rahat olsun diye orjinali takıcam.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    En tmeizi orjinalleri takın hem az yakın hem kafanız rahat olsun :D

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmış olanınız var mı? http://www.hyosungsource.com
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmış olanınız var mı? http://www.hyosungsource.com
    Çok sorunsuz geliyor rahat bir şekilde yapabilrisin alış verişini.

Motosikleti
    hyosung gt 250
    var, sorun olmadan gönderiyolar. yine de çok ağır ve hacimli parçalar almamakta fayda var.

Motosikleti
    zenon ve onur teşekkür ederim. yalnız buradan kredi kartı ile alışveriş yapılıyor yanılmıyorsam değil mi?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    zenon ve onur teşekkür ederim. yalnız buradan kredi kartı ile alışveriş yapılıyor yanılmıyorsam değil mi?
    PAyPal kullandıryuorlar sanal kredi kartı varsan oda olur ama PayPal daha saglıklı sanırım.

Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Almadan önce kargo fiyatına bakman faydalı olacaktır. Kargo ücrete eklenecek çünkü. Mesela amortisör 3.5 kg olduğu için 60 tl gibi bi kargo ücreti eklenebiliyor.

Motosikleti
    teşekkür ederim beyler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler