Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı redlinne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde zincirim kötü durumdaydı pazar günü gerdim zinciri ama daha çok ses yapmaya başladı.Hatta biryerlere vurur gibi hissediyorum giderken.Temizledim yağladım ama sonuç aynı.Tekrar gevşettim şimdi böyle idare ediyorum.
    idare etme ... zararı cok olur.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsan mutlaka x-ring yada 2x-ring al derim 2x-ring zincirleri genelde kross motor zinciridir klipsli degil percinlidir zincir ile birlike klipsinide alırsınız takarken zorluk cekmezsiniz ;)
    Hocam zaten alırsam x-ring almak istiyorum. Yalnız ben takamam zaten ufak tefek bakımlarını yapabiliyorum ama zincir takma işi beni aşar şimdilik
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Dün forumdan RüzgarSA ile cinziri değiştik biraz ugrastırdı ama değiştik zinciri gerdik ayarladık motor saat gibi calışıyor demesin aynı motor bir zincir bu kadarmı rahatsız eder adamı tez elden orjinal zincirlerden kurtulmazını dilerim keyifli saglıklı sürüşler herkese ;)

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar zincir-muhabbeti dönmüşken ben de araya gireyim. Bu sabah yokuş yukarı gaz tam açık 110-120km/s civarı giderken aşağılardan trrrr diye bi ses ve yaklaşık 1 saniyelik çekiş kaybından sonra yeniden düzeldi, hemen sağa çektim sağa sola baktım ama bi sıkıntı göremedim. Genelde 90-100 ile gidiyorum gerektiğinde geçici olarak bu hızlara çıkarım, daha önce denk gelmemiştim. Zincirin ön dişlinin üzerinden atlaması gibi korkunç varsayımlar içindeyim. Eğer önceki sahibi oyanamdıysa 27.000km'de zincir ve dişli, gevşekliği de normal sayılır belki yarım tur döndürebilirim ayar somunlarını. Firki olan var mı acaba? Bu arada bazen artçılı giderken sol ayağımın olduğu yere vuruyormuş gibi bişeyler de olmakta... Geçen dişliye baktım bi miktar aşınmış ama ölümcül değildi gibi gelmişti bana...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar zincir-muhabbeti dönmüşken ben de araya gireyim. Bu sabah yokuş yukarı gaz tam açık 110-120km/s civarı giderken aşağılardan trrrr diye bi ses ve yaklaşık 1 saniyelik çekiş kaybından sonra yeniden düzeldi, hemen sağa çektim sağa sola baktım ama bi sıkıntı göremedim. Genelde 90-100 ile gidiyorum gerektiğinde geçici olarak bu hızlara çıkarım, daha önce denk gelmemiştim. Zincirin ön dişlinin üzerinden atlaması gibi korkunç varsayımlar içindeyim. Eğer önceki sahibi oyanamdıysa 27.000km'de zincir ve dişli, gevşekliği de normal sayılır belki yarım tur döndürebilirim ayar somunlarını. Firki olan var mı acaba? Bu arada bazen artçılı giderken sol ayağımın olduğu yere vuruyormuş gibi bişeyler de olmakta... Geçen dişliye baktım bi miktar aşınmış ama ölümcül değildi gibi gelmişti bana...
    Senin ön dişlinin somunu düşmüş olabilir!... çok ciddi olabilir 8 lik lokma ile zincir muhavaza yerini ac ve bak en kısa zamanda...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vurma sesi zincirin bozulduğunu ve zincir de bazı baklavaların artık katlanmadığının belirtisdir.. diğer ses için birşey yazamıcam ancak zincirini mutlaka değişme vaktin gelmiş..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

orhaninki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    Meraba arkadaşlar bugün itibarı ile gt 250 comet'imi almış bulunmaktayım.Bende artık aranızdan biriyim kafama takılan noktalarda bilgi ve desteğinizi rica ederim bol bol herkese keyifli sohbetler ve sürüşler
    zenon, Alfist ve puser bunu beğendiler.

tranquiltr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 naked
    Selam arkadaslar. Bayramda bi kaza yaptım malesef. 40km hızda falan tam Mahmutbey giseden gectikten sonra minibus vurdu soldan. Neyse bende bisey yok ama motorun sol ayak basma sacı kırıldı, sol ayna kırıldı, firen manetinin ucundaki yuvarlak koptu bide gidon yamuldu hepside ufak tefek seyler. Sigortadan karsılayamıyorumda sagolsun acemi polisler 2 araba dolusu ekip geldi ama isi bilen bi polis bile yoktu. POlis alkol muayenesi icin ufletti falan sonra hastaneye gittim dizim kotu agrıyodu o an film cekildi kırık cıkık yok. Yaralanmalı kaza olarak kayıda gecmis olay ve benim kandan alkol testi yaptırmam gerekiyomus ama 3 gun sonra kaza raporunu almaya gidince ogrendim bunu. Saglık olsun diyorum acemiligime geldi iste. Ayak basma sacını siparis ettim merkez yedek parcadan 74 tl. ayna yedek vardı cin malı idareten taktım. manet ucsuzda is gorur
    Ama en onemlisi gidon. Duzeltmeyi deniycem ama duzeltmek gecici tabi yeni biseyler almak lazım. Gecen Oxxo soruyodu sanırım renkli direksiyon borularını. Az daha alcak boyutta aynı genislik ve kalınlıkta bizim motora uyan gidon biliyorsanız soleyebilirmisiniz internetten aradım 2 saattir ama bulamadım uygun bisey. Simdiden tesekkurler

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    geçmiş olsun tranquiltr kardeş.
    birde sizlere birşey sormak istiyorum:yanlış bilmiyorsam merkez yedek parçadan sipariş edilen parçalar,adresimize gelmiyor,yetkili servise geliyor değil mi?sanki öyle aklımda kalmış!
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bora Abi merkez yedek parca benim yan sokağımda kargoda sıkıntı yaşarım dersen sen parcayı al ben elden teslim alip kargolarım sana ;) bu işini görürse benim için sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Alıntı tranquiltr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. Bayramda bi kaza yaptım malesef. 40km hızda falan tam Mahmutbey giseden gectikten sonra minibus vurdu soldan. Neyse bende bisey yok ama motorun sol ayak basma sacı kırıldı, sol ayna kırıldı, firen manetinin ucundaki yuvarlak koptu bide gidon yamuldu hepside ufak tefek seyler. Sigortadan karsılayamıyorumda sagolsun acemi polisler 2 araba dolusu ekip geldi ama isi bilen bi polis bile yoktu. POlis alkol muayenesi icin ufletti falan sonra hastaneye gittim dizim kotu agrıyodu o an film cekildi kırık cıkık yok. Yaralanmalı kaza olarak kayıda gecmis olay ve benim kandan alkol testi yaptırmam gerekiyomus ama 3 gun sonra kaza raporunu almaya gidince ogrendim bunu. Saglık olsun diyorum acemiligime geldi iste. Ayak basma sacını siparis ettim merkez yedek parcadan 74 tl. ayna yedek vardı cin malı idareten taktım. manet ucsuzda is gorur
    Ama en onemlisi gidon. Duzeltmeyi deniycem ama duzeltmek gecici tabi yeni biseyler almak lazım. Gecen Oxxo soruyodu sanırım renkli direksiyon borularını. Az daha alcak boyutta aynı genislik ve kalınlıkta bizim motora uyan gidon biliyorsanız soleyebilirmisiniz internetten aradım 2 saattir ama bulamadım uygun bisey. Simdiden tesekkurler
    Valla çok geçmişolsun.

Motosikleti
    eyvallah sağolasın kardeş.aklımda birkaç parça var ama daha net karar veremedim henüz,ama olursa seni bilgilendiririm teşekkürler.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    öncelikle geçmiş olsun..

gidonu burdan temin edebilirsin.. ancak yanında bağlantı demirinide alırsan çok daha sağlıklı olur..aynı gidonu bende kullanıyorum. kontrol hakimiyetini 1 kademe daha arttırdığını söyleyebilirim. ve motora ayrı bir hava katıyor.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun tranquiltr kardeş.
    birde sizlere birşey sormak istiyorum:yanlış bilmiyorsam merkez yedek parçadan sipariş edilen parçalar,adresimize gelmiyor,yetkili servise geliyor değil mi?sanki öyle aklımda kalmış!
    hocam, direk kanuniden siparişi verirseniz yüksek ihtimal bayiye gider ama merkez yedek parçadan sipariş verdiğiniz de sizin adresinize kargolayacağını düşünüyorum.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    teşekkürler arkadaşlar.karar verdiğimde sabit kardeşimin zenon yardımını isteyeceğim.şimdiden kendisine teşekkür ediyorum.aslında arka disk ve fren balatası düşünüyorum.benim motorun ilk sahibi,arka balata bittiği halde kullanmış ve o da diskte derin iz yapmış.tornacı alternatifini düşündüm ama pek de sağlıklı olmayacağı kanaatindeyim.o yüzden sıfır disk ve balata gayet uyumlu olur diyorum.diğer yandan da HYOSUNG SOURCE tan mı getirtsem diyorum.oraya üyeyim ve geçenlerde bir takım DENSO BUJİ getirttim ama kargo çok pahalı.mail attım,bana''eğer aceleniz yoksa daha ucuz bir kargoyla (muhtemelen deniz kargosu) gönderelim'' dediler.
    zenon bunu beğendi.

Çok geçmiş olsun, neyse ki ciddi birşey yok. Benim tercihim gidonun düzelttirmemekten yana. Ezilen malzemeyi geri açmaya çalıştığında dayanımı gider. Sağa sola bükülen tel parçasının en sonunda kopması gibi düşünebilirsin. Olurda sert şekilde yüklenirsin gidona çukura falan girip o zaman tehlikeli olabilir. Çok eğik değilse değiştirene kadar öyle kullanman daha sağlıklı olacaktır. Chronix'in linke bi bak, orijinal almayacaksan birinin tavsiyesi lazım

Bir de kazayı detaylı anlatabilir misin biraz, dikkat etmemiz gereken bişey daha eklensin repertuara

Motosikleti
    gt 250 naked
    Gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkur ederim arkadaslar.
    Buradan rahatca alısveris yapabilirsiniz. DAha once disli on, arkayı almıstım burdan aynı gun kargoya verdiler. ertesi gun elime ulastı. Yanlız k.kartı cekemiyoruz diye biliyorum (mail order vardı galiba ama emin degilim sormak lazım). Ptt havale yada banka havale yaptıktan sonra kargoya veriliyor urun.

gidonu burdan temin edebilirsin.. ancak yanında bağlantı demirinide alırsan çok daha sağlıklı olur..aynı gidonu bende kullanıyorum. kontrol hakimiyetini 1 kademe daha arttırdığını söyleyebilirim. ve motora ayrı bir hava katıyor.
    Begendim zaten bu gidonları gormustum. oxxonun linledikleriyle aynı sadece uyarmı diye tereddut etmistim sanki fotoda daha genis gibi gorunuyodu enduro gidonu gibi. Bide gidon alcak olunca kumandalar depoya deger diye varsayımda bulunuyodum ama sen kullandıgına gore yok oyle bi sorun. Sarı rengi olsaymıs super olurmus
    tesekkurler
    Çok geçmiş olsun, neyse ki ciddi birşey yok. Benim tercihim gidonun düzelttirmemekten yana. Ezilen malzemeyi geri açmaya çalıştığında dayanımı gider. Sağa sola bükülen tel parçasının en sonunda kopması gibi düşünebilirsin. Olurda sert şekilde yüklenirsin gidona çukura falan girip o zaman tehlikeli olabilir. Çok eğik değilse değiştirene kadar öyle kullanman daha sağlıklı olacaktır. Chronix'in linke bi bak, orijinal almayacaksan birinin tavsiyesi lazım

Bir de kazayı detaylı anlatabilir misin biraz, dikkat etmemiz gereken bişey daha eklensin repertuara

Paylaş|
    Tavsiyene uyup yeni gidon alıcam. Duzelt bin olayı benimde icime sinmez zaten ama sezon kapanırken masraf cıkması kotu oldu. Kaza aslında yol kenarındaki kantara bayrak elinde aracları cagıran eleman yuzunden oldu. Coluk cocugu koymuslar oraya goz gore gore ezdiriyodu beni. En sag seritten giderken kantarcının solumdaki seritteki minibuse isaret yaptım. Minibusteki adamda panik direk arkasına yanına bakmadan ustume kırdı. Oyle suruklenmeli sert bir kaza degildi motordan cok omzum ve dizim vurdu minibusse. Kırık olmaması tamamen sansım.

Alıntılar falan berbat gorunuyo kusura bakmayın forum tecrubem pek yoktur kullanmayı tam bilmiyorumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

http://www.motoliz.com/Renthal-Renkl...l_21162.html#0

Bu linkledigimle aynı gidon mu chronix'in tavsiye ettigi sizce? Aynıysa sayet hem ucuz hemde sarı ve siyah rengi var gorunuyor.

Tavsiyene uyup yeni gidon alıcam. Duzelt bin olayı benimde icime sinmez zaten ama sezon kapanırken masraf cıkması kotu oldu. Kaza aslında yol kenarındaki kantara bayrak elinde aracları cagıran eleman yuzunden oldu. Coluk cocugu koymuslar oraya goz gore gore ezdiriyodu beni. En sag seritten giderken kantarcının solumdaki seritteki minibuse isaret yaptım. Minibusteki adamda panik direk arkasına yanına bakmadan ustume kırdı. Oyle suruklenmeli sert bir kaza degildi motordan cok omzum ve dizim vurdu minibusse. Kırık olmaması tamamen sansım.
    Tam tahmin ettiğim gibi, aynı sorunu ben de anadolu gişeler de yaşıyorum... En iyisi en sağ gişeyi kullanıp yol tekrar normal genişliğe dönene kadar ortalarda dolanmamak... Gerekirse o kantarcıların falan koyduğu labutların arasından geç...

Motosikleti
    gt 250 naked
    Kurtarırdım anladım carpacagını adamın ama saga kırsam minibuse carpmasam kantarcının ustune cıkacaktım.

Motosikleti
    Honda nc700xa

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hic olmadı buna kadar düştüm :D
    Hyo' da kuyruk ve egzoz düz olup birde monoshock olmasa cafe kafa grenajıda sağlam dururdu

Bu hakkaten tam bi tur camı sahibindendeki YBR-CBF 250 lerde vardı bu tür tur camı takmış olanlar, ayrıca satılan biyere denk gelirsem... aklımda
    zenon bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Turing cam nereden kaca bulabilirim?

Hic olmadı buna kadar düştüm :D
    http://www.ebay.com/itm/Cafe-Racer-D...c36a4f&vxp=mtr
    ama hakikatten hiç olmadı bu böyle bir şey kullananı görürsem park ettiği yere kadar takip eder, kimselerin olmadığı bir saatte kafama çorap geçirilmiş vaziyette bu rüzgarlığı söker sonra o rüzgarlığı kimsenin bir daha bulamayacağı bir yere gömerim.
    Chronix, zenon ve Alfist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler