Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Burgman ile 2. uzun yolumu yaptım. Herşey yolunda gitti, fakat ilk param olduğunda alacağım şey budur!: http://www.corbin.com/suzuki/sburg47.shtml

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bu arada çok iyi ya, aktif bilgi paylaşımının yaşandığı, Burgman kullanıcılarının çok işine yarayan, her an aktif olan, kullanıcılarının birbirine yardım ettiği bu forum gerçekten benzersiz! katılımcılara iyi sürüşler dilerim!

maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Burası tamamen ölmüş...

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Selamlar,

2008 Burgman 400'üm var. Motor soğukken çalıştırdak 2-3 saniye sonra FI ışığı yanıyor. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda normale dönüyor. Neden olabilir?

Teşekkürler.

ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Selamun Aleykum;

Arkadaslar K7 arkadisk hava fitresi bulamıyorum bildiğiniz biyer vamıdır elinde mevcut olan

maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Yamaha TDM850 alarak,forumun bu ölü kısmından kurtuldum

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Oooof kaç sene oldu buraya girmeyeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Soğukla alakalı diil. Stp motoru arızalı. Aynı sorun bendede var.
    Duffy bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Merhaba günlük. Bugün motosikletimin kayışı değişti, performansta çok inceden hissedilen bir değişme hissettim ve motordan gelen güzel bir ıslık sesi. Kendi kendine konuşmak çok güzelmiş burada, hoşçakal günlük.
    tavares bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba günlük. Bugün motosikletimin kayışı değişti, performansta çok inceden hissedilen bir değişme hissettim ve motordan gelen güzel bir ıslık sesi. Kendi kendine konuşmak çok güzelmiş burada, hoşçakal günlük.
    güle güle kullanın. yeni kayış takınca çok farkedemiyor insan, asıl fark yeni kayıştan eski kayışa geçişte oluyor. şu an mecburiyetten eski kayışımı taktım, motor yüksek devirde gidiyor, son hızı 20km düştü, vs
    bu arada ben de yeni kayışımı bekliyorum yurtdışından gelsin diye. siz kaç paraya aldınız.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    SUZUKI AN BURGMAN 400
    Merhaba.
    İlk kez bir motosiklete 2002 yazında bindim (artçı olarak) 125 cc bir cross'tu. İndiğimde heyecanımı fark edemedim taa ki keyif çayını karıştırana kadar. Ne kadar adrenalin salgılamışsam artık, elim ayağım tutmuyor, çayı karıştıramadım.
    2005 Aralık A2 ehliyetimi aldım.
    26 Ağustos 2013 19.900 km.de 2004 model burgman 400 aldım. İlk kaskımı kafama takıp, ilk eldivenlerimi elime geçirdim. Motoru çalıştırdı(k)m. 19 km yolculuk sonunda motoru almama aracı olan ağabeye teşekküre gittim. İş yerinin önünde motoru söndürüp "Abi sanki vuruntu var" dedim. "Çalıştır bakalım" dedi. O oldu, hala çalışmıyor. Eski sahibini aradım, kontak arızası yapmış, Adana'da Devlet Hastanesi karşısında Ali Usta tamir etmiş... Doğru, kontak arızası vardı, yaptım dedi, ayağı kırıkmış gelemedi. Suzuki Servisi Galip Bey geldi sağ olsun. Motoru bugün çalıştırabilmiş, kontakta temassızlık var der. Başka her şeyi normal, temiz, sıkma canını der.
    Kontak açıkken FI yanıp sönüyor, ya da bazen hiç bir ışık yanmıyor. FI yanıp sönerken motor marş sesi geliyor (gıj gıj gıj) ama motor çalışmıyor. Far yanıyor, sinyal çalışıyor, marş basıyor, motor neden çalışmıyor?
    Kontak seti 1.000 TL der ustam. Diğer bir kaç şey daha (ayak basma yeri kırıktı, elcikler kötüydü) 1.500 TL sırf malzeme.
    Hevesim kursağımda, güleyim mi ağlayayım mı?
    Alırken baktırmadın mı demeyin lütfen, baktırmadım, inanılmaz methiyeler aldım, çok temiz süper, uçar, kaçar. Motordan anlamam, safımdır, kim ne derse inanırım.
    Sorularım:
    - Otobanda kullandım, 70 - 80 km hızla, rüzgar etkiler mi?
    - Sanki alt taraftan bir vuruntu yapıyor, gürültülü, normal midir?
    - Gaz kolu çok sert geldi, tamam çevirince gidiyor ama sanki çok da istekli değil, normal mi?
    - Kontak seti 1.000 TL eder mi?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Yıllarca hayal kurdum, ilk motoru alınca "Ben de geldim aranıza, bakın bu da ilk gezimin fotoğrafı" demeye. Kısmet. Ben de süremesem de bir Burgman 400 sahibiyim, aranıza geldim.

Saygılar.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Teşekkür ederim..Ben Suzuki servisinden malesef Türkiye fiyatıyla aldım. Net hatırlamıyorum, başka parçalarla toptan bir ödeme yaptım çünkü, 400 liradan fazlaydı ama ondan eminim. Ellerinde yoktu gelsin diye de 1 ay kadar bekledim. Usta çok bir fark olmayacağını, ama yüksek devirde hissedebileceğimi söyledi. Bence yurt dışından almakla gayet mantıklı bir hareket yapmışsınız, her türlü fiyatı uygun olacak.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim..Ben Suzuki servisinden malesef Türkiye fiyatıyla aldım. Net hatırlamıyorum, başka parçalarla toptan bir ödeme yaptım çünkü, 400 liradan fazlaydı ama ondan eminim. Ellerinde yoktu gelsin diye de 1 ay kadar bekledim. Usta çok bir fark olmayacağını, ama yüksek devirde hissedebileceğimi söyledi. Bence yurt dışından almakla gayet mantıklı bir hareket yapmışsınız, her türlü fiyatı uygun olacak.
    yurtdışından dediğim, bende suzuki servisi aracılığıyla getirttim. yurtdışında 150$ civarı, zaten dolar geçti 2tlyi, 300ü geçiyor, birde kargosu var tabi. 450tlye aldım bende ve 10 günü bulmadan geldi.
    ustanızın dediği gibi yüksek devirde hissedilir. yeni kayışla 170kmyi gördüğüm motor şimdi 140ta kalıyor. şu an takılı olan kayış 28binkmde tabi, çok eski.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    motorumu satılığa çıkarmış bulunmaktayım

http://www.sahibinden.com/136103796

Motosikleti
    SUZUKI AN BURGMAN 400
    Bastan sona okudum, 4 yil gecikmisim. Hos, 4 yil once de alsam Adanam'dam kimse yok ki.
    Guzelmissiniz be, Ciftehavuzlar Starbukcs' ta oturmus kadar oldum.

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Merhaba arkadaşlar,
    Aranıza yeni katıldım 2006 burgman 400 almak üzereyim 35000 km de tavsiye ve önerilerinizi almak istiyorum.
    Söylenilene göre bakımlı bir motor. Bunların motor ömrü nedir. Ne kadar yakıt tüketimi vardır yardımcı olmanızı rica ederim.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Arkadaşlar selam, babam geçen sene başlangıç olarak çinli 150 lik bir scooter almıştı bende sattırıp 5 ay önce kendime inazuma babama burgman 200 aldırdım. Motor henüz 400 km.de fakat ben böyle sert amortisörlü bir scooter binmemiştim. Çinliden şikayet ediyodum çok sert diye bu daha beter çıktı yoldaki ufak bi taşı bile hissettiriyo sağolsun. Burgman 200 sayfasına baktım ama sym daha honda daha çok satmış gibi faydasız yazılarla dolmuş. Varsa 200 lük kullanananız sizlerde de böyle mi? Genel olarak memnunmusunuz?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar farlar için röle taktım. Kısa uzun ayrı ayrı 2 röle. Aydınlatması nedeyse 2 katı iyileşti. Herkese tavsiye ederim. Kendisi yapmak isteyene de yardımcı olurum. Orjinal tesisatına en ufa bir çizik bile atmadım. Herşey orjnal halinde yine. Torpidoyada far için düğme koydum gündüzleri sadece ledler ile kullanıyorum. Aküde sürekli dolu dolu kalıyor. Önceden birkaç saniye marşa basmak gerekiyordu şuanda tık demeden çalışır oldu.
    Sanırım bu modeldeki kontar arızalarının nedende farların rölesiz oluşu.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Herkese merhabalar, eski burgman kullanıcısı olarak bir bakayım dedim neler olmuş.

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Bişey olduğu yok burası ölmüş ölmüş.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yazicak borsey yokki basip marsa gidiyoruz . Sorun yok problem yok surpriz yok.
    Depe depe kullanmak var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler