Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    valla burgman alayım diyorum. ilk motorum olacak ama çok motor kullandım. en son elimde arkadasın kullanmadığı kanuni tiger 250 var chopper tipi :D vitesli motor bana zul getirdi. burgman alasım var ama hanım 400 cc olanını pek istemiyor 200 lüğü hakkında tecrübesi olan varsa kullancı yorumları çok faydalı olacak. (üst yazılarda arkadasın birinde varmış ve süsğansyionları sert diyor)
    şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    kronik,alırken kullanırken aman dikkat et dediğiniz bir sıkıntısı varmı 400lerin?

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronik,alırken kullanırken aman dikkat et dediğiniz bir sıkıntısı varmı 400lerin?
    Merhaba, 2007 modele kadar olan tüm modellerde yağ buharını yaktığı için eksiltme olur. Buna dikkat etmek gerekir.
    2005-2006 arasındaki Immobilizer olan modellerde yıkandıktan sonra yada yağmurda kullandıktan sonra FI ışığı yanıyor motor çalışmayabiliyor ama biraz şansla alakalı herkeste bu sorun yok.
    Tüm modellerde yere yakın olduğundan altı değebiliyor. Bunun dışında bilinen başka kronik sorunları yok.
    initial-D bunu beğendi.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Teşekkürler,takasa girme niyetim var,aracın sahibide buna benzer şeyler söylemişti,kısmetse aranıza katılabilirim

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    valla burgman alayım diyorum. ilk motorum olacak ama çok motor kullandım. en son elimde arkadasın kullanmadığı kanuni tiger 250 var chopper tipi :D vitesli motor bana zul getirdi. burgman alasım var ama hanım 400 cc olanını pek istemiyor 200 lüğü hakkında tecrübesi olan varsa kullancı yorumları çok faydalı olacak. (üst yazılarda arkadasın birinde varmış ve süsğansyionları sert diyor)
    şimdiden teşekkürler.
    Ön cam yetersiz ve süspansiyonlar aşırı sert ciğerlerim yer değiştiriyor okula gidene kadar. Hızlanması ve durması mükemmel kombine fren sistemi çok işe yarıyor özellikle şehir içinde. Burgmandan inip inazumaya binince duramıcak gibi oluyorum alışamıyorum hemen frenlerine.

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Merhaba arkadaşlar uzun süredir Foruma girmiyordum.Bu gün F650 yi 2005 burgmanla takas edince aranıza girmek gerekir diye düşündüm.herkese sevgiler saygılar

Arkadaşlar K7 kasa burgman almayı düşünüyorum.
    Bu kasada yağ yakma sorunu var mı?
    Şehir ici agresif kullanımda ne kadarlık yakıtla kaç km yapıyorsunuz?
    25.000 Km civarı alınan bakımlı bir burgman beni nereye kadar götürür?
    Teşekkürler.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bu kasada yağ yakma sorunu yok, yine de rutin yağ kontrolünü yapmakta fayda var. Ben agresif kullanmadığım için net bir şey diyemeyeceğim ama uzun yolda 100km'de (net ve kesin hesap değil, ortalama)3,5 4 litre civarı yaktı. 25.000 km'de bir Burgman'nın almadan önce mutlaka debriyaj balatası ve kayışının kaç km önce değiştirildiği öğrenilmeli bence. Gerekirse bir miktar masraf yapıp kavrama parçaları değiştirilir bakımı da düzgün yapılırsa uzun yıllar sorunsuz kullanılır diye düşünüyorum. Benim K7 30.000 küsür km'de ve hiç sorunsuz götürüyor.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar 2004 model burgmanımı satmak istiyorum. İlgilenenler mesaj atabilirler.

bugün koltuk altı bagaj pistonunu ve bagaj açma telini değiştirdim.
    Debriyaj balatası ve fren balatalarını aldım onlarda yarın takılıcak.
    Aynı zamanda geçen ay sol tarafına düşürdüğüm için çizikler var , onlarda yarın boyaya gidicek.
    Muayenesi ve michelin lastikleri 3 ay önce yenilendi .
    Gri renkli 54 bin km de .
    Gayet sorunsuz ve yaza hazır bir motor .
    2. sahibiyim .
    Daha ufak cc scooterlarla yada 4 silindir naked motorlarla takas düşünebilirim. ( çinli hariç )

Benim için misyonunu tamamladığından satılıktır. Bileğimin sakat olduğu dönemde kullanım rahatlığı için almıştım.
    ExTReMa bunu beğendi.

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Arkadaşlar xmax 400 ümü sattım ve simdi K7 kasa burgman bakıyorum.Fakat çok fazla olumsuz şey okudum K7 kasalardaki kronik kavrama ile ilgili.Alırken nelere dikkat etmeliyim K7 kasa burgmanlarda?Teşekkürler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı mrtkulaksiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar xmax 400 ümü sattım ve simdi K7 kasa burgman bakıyorum.Fakat çok fazla olumsuz şey okudum K7 kasalardaki kronik kavrama ile ilgili.Alırken nelere dikkat etmeliyim K7 kasa burgmanlarda?Teşekkürler
    kavrama sorunu ilk satılan modellerde varmış ve sonradan şikayetler üzerine garantiden değişmiş. şu an piyasada kavrama sorunu olan burgman 400 olmaması lazım.
    dikkat edeceğin yerler, debriyaj balatası, kayış ne durumda, rulmanlar, balatalar, vs. belli dönemlerde değişmesi gereken şeyler yani. kronik bir sorunu bulunmamakta.
    sonda da reklamımı yapayım kendi motorumu satıyorum artık kapalı garajım olmadığı için. sahibindende ilan no : 153612081
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    İleri ki zamanlarda bir scooter almayı düşünüyorum fakat kararsızım fuar'da burgman hoşuma gitti fakat aklıma takılan 2 soru var. 1. en önemlisi tümseklerde altı sürtme olur mu ? Bunu şunun için soruyorum. Çalıştığım yerde (Acarkent / Beykoz) servis ile giderken saydım 15 tane tümsek var kimisi küçük kimisi büyük. Fotoğraflarından gördüğüm kadarı ile altı alçak oldukça sürtme gibi problem çıkarır mı? 2. Virajlarda kıvrak olmadığını biliyorum. U dönüşüne yakın bir mesafeden dönüş yapmakta zorlanılır mı? Son olarak da sele altı bagaj kapasitesi kaç lt? ( 3 sor oldu ama kusura bakmayın :D)

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleri ki zamanlarda bir scooter almayı düşünüyorum fakat kararsızım fuar'da burgman hoşuma gitti fakat aklıma takılan 2 soru var. 1. en önemlisi tümseklerde altı sürtme olur mu ? Bunu şunun için soruyorum. Çalıştığım yerde (Acarkent / Beykoz) servis ile giderken saydım 15 tane tümsek var kimisi küçük kimisi büyük. Fotoğraflarından gördüğüm kadarı ile altı alçak oldukça sürtme gibi problem çıkarır mı? 2. Virajlarda kıvrak olmadığını biliyorum. U dönüşüne yakın bir mesafeden dönüş yapmakta zorlanılır mı? Son olarak da sele altı bagaj kapasitesi kaç lt? ( 3 sor oldu ama kusura bakmayın :D)
    hangi burgmandan bahsediyorsun onu anlamadım. fuarda burgman 200 ve 650 vardı. 400ü göremedim ben (fuarın ilk günü yoktu, sonra gelebileceği söylenmişti)
    ben 400 kullandığım için onu anlatayım. acarkentin içine yaklaşık 3 ay gidip geldim, altının vuracağı çukur göremedim. zaten normal yapılan tümsekler sıkıntı değil, yol bozukluğu sebebiyle olanlar sıkıntı. bir süre sonra nerede çarpıp çarpmayacağını anlarsın zaten.
    virajlarda gayet kıvrak, yere yakın olması sebebiyle ağırlık merkezide aşağıda, dolayısıyla denge sorunu olmuyor. ayrıca trafikte her türlü apaçiliği yapıyorum ayıptır söylemesi.
    sele altı 60 yada 65 litre. 2 kask+mont+eldiven+ıvır zıvır çok rahat alıyor.
    ceyceypad bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi burgmandan bahsediyorsun onu anlamadım. fuarda burgman 200 ve 650 vardı. 400ü göremedim ben (fuarın ilk günü yoktu, sonra gelebileceği söylenmişti)
    ben 400 kullandığım için onu anlatayım. acarkentin içine yaklaşık 3 ay gidip geldim, altının vuracağı çukur göremedim. zaten normal yapılan tümsekler sıkıntı değil, yol bozukluğu sebebiyle olanlar sıkıntı. bir süre sonra nerede çarpıp çarpmayacağını anlarsın zaten.
    virajlarda gayet kıvrak, yere yakın olması sebebiyle ağırlık merkezide aşağıda, dolayısıyla denge sorunu olmuyor. ayrıca trafikte her türlü apaçiliği yapıyorum ayıptır söylemesi.
    sele altı 60 yada 65 litre. 2 kask+mont+eldiven+ıvır zıvır çok rahat alıyor.
    Fuarda evet 400 modeli yoktu(yetkili kız çok pahalı diye getirmedik gibi bir söz söylemişti tuhafıma gitmişti açıkcası ne yani 650 executive var ama 400 için olmaması ilginç). Sormak istediğimde 400 modeli idi iyi olmuş Acarkent'e dedeoğlu tarafından geliyoruz(hatta çubuklu vadi evleri, yanmış olan sosyete çarşısı var) 15 adet tümsek var (çukur değil) çalıştığım 3. kısım 3. cadde Doğa koleji. Bir soru daha aklıma geldi sahil'de ve otoban'da kanlıca gibi rüzgar alan yerlerde etkilenme durumu olur mu söz konusu olabilme ihtimali ne derecede ? Cevapların için ayrıca teşekkürler RunemagicK ;)

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda evet 400 modeli yoktu(yetkili kız çok pahalı diye getirmedik gibi bir söz söylemişti tuhafıma gitmişti açıkcası ne yani 650 executive var ama 400 için olmaması ilginç). Sormak istediğimde 400 modeli idi iyi olmuş Acarkent'e dedeoğlu tarafından geliyoruz(hatta çubuklu vadi evleri, yanmış olan sosyete çarşısı var) 15 adet tümsek var (çukur değil) çalıştığım 3. kısım 3. cadde Doğa koleji. Bir soru daha aklıma geldi sahil'de ve otoban'da kanlıca gibi rüzgar alan yerlerde etkilenme durumu olur mu söz konusu olabilme ihtimali ne derecede ? Cevapların için ayrıca teşekkürler RunemagicK ;)
    eski motorumla rüzgarda çok sıkıntı yaşıyordum ama burgmanda böyle bir sıkıntı hiç yok. unutmuşum resmen rüzgarı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    herkese selamlar tekrar ,

profilimde halen gözüküyor ancak daha önce 2004 model bir burgman 400 üm vardı sattım , şimdi eşimle binebileceğim bir scooter ararken tekrar 2007 model burgmanları araştırmaya başladım ki kronik debriyaj balatası problem vibrasyon gibi birkaç kronik problemi olduğunu okudum...muadili olan yamaha majesty , honda silverwing bir türlü görüntü ve kasa olarak tatmin etmedi....kısacas 10 bin tl ye kadar kronik problemsiz ve modeli 2007 den eski olmayan hangi marka modeli tavsiye edersiniz

benim bulduğum burgman 2007 model 40 binde altan motor bakımlı...10 bin tl

şimdiden teşekkürler....

Arkadaşlar Honda CBR 250 R'den sonra Scooter almayı düşünüyorum.
    Tavsiyeleriniz neler dir?Yamaha'yı tercihlerimden sildim.Ayaklarım yere değmiyor. Boyum 1.65
    Boyuma göre hangi marka ve modeller uygun olur bana?
    Dikkatimi çeken ayrıntı da Burgman'nın hep eski modellerini kullanıyor galiba buradakiler.Yeni 2013 model kullananı yok mu?

Motosikleti
    Alıntı not_so_fast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Honda CBR 250 R'den sonra Scooter almayı düşünüyorum.
    Tavsiyeleriniz neler dir?Yamaha'yı tercihlerimden sildim.Ayaklarım yere değmiyor. Boyum 1.65
    Boyuma göre hangi marka ve modeller uygun olur bana?
    Dikkatimi çeken ayrıntı da Burgman'nın hep eski modellerini kullanıyor galiba buradakiler.Yeni 2013 model kullananı yok mu?
    2007 ve yukarısı aynı kasadır.

ayak boyu olarak ise burgman alçak bir motor olduğundan işinizi görebilir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

korcane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200İ Evo
    Arkadaşlar 2004 model burgmanımı satmak istiyorum. İlgilenenler mesaj atabilirler.

bugün koltuk altı bagaj pistonunu ve bagaj açma telini değiştirdim.
    Debriyaj balatası ve fren balatalarını aldım onlarda yarın takılıcak.
    Aynı zamanda geçen ay sol tarafına düşürdüğüm için çizikler var , onlarda yarın boyaya gidicek.
    Muayenesi ve michelin lastikleri 3 ay önce yenilendi .
    Gri renkli 54 bin km de .
    Gayet sorunsuz ve yaza hazır bir motor .
    2. sahibiyim .
    Daha ufak cc scooterlarla yada 4 silindir naked motorlarla takas düşünebilirim. ( çinli hariç )

Benim için misyonunu tamamladığından satılıktır. Bileğimin sakat olduğu dönemde kullanım rahatlığı için almıştım.

size özel mesaj attım ..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar motorum hala satılıktır. Şuanda 57 bin kmde . Aktif olarak kullanıyorum.
    İlan süresi dolana kadar bu fiyattır. ( 1 hafta kaldı)
    Özellikle belirtiyorum 1 gr dahi yağ eksiltmemektedir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2491524/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler