Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı KingoftHeWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorda kavrama noktasında biraz titreşim oluyor.motor 19000 de 20000 km bakım ve 24000 km bakımda değişecek parçalar var.Bunlar bu titreşimi yok eder mi?
    Bu titreşimin olmasının sebebi kayış mıdır?
    Titreşimin sebebi Debriyaj balatasından kaynaklanıyor. Birde Varyatör üstünde derin kayış izleri olabilir. Bakımda komple bakılması gerekli. Değişmesi gereken parçaları mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederim.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    Alıntı depocuahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar burgmanlarda yağyakma ani gaz vermelerde dengesiz kullanımlarda yağ yakıyor sakin kullanımlarda yağ eksiltme olmuyor yakıttada aynı ben 6 ay oldu motorumu alalı okadar keyifli kullanması yalnız 120 km den sonra karekter değiştiriyor en iyi hızı 90 km 100km arası çok güzel kazazı sürüşler arkadaşlar
    evet tamamen haklısın 120 ye kadar çok güzel 120 den sonrası biraz tehlikeli oluyor yani walla türk bayrağı gibi rüzgar alıp dalgalanıyorsun ( cama doğru eğilince problem yok racing kullanır gibi o durumda komik oluyor )basması sorun değil hertürlü yolda ben 140-150 km/h rahat ulaşıyorum yol uzunsa 160 kadar gidiyor ama kesinliklle tavsiye etmem 120 bile çok bence ahmete katılıyorum en fazla 110 hadi bilemedin 120 ama keyif almak istiyorsanız hemde ekonomi 90-100 idealdir

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Çok iyisiniz ya yani motorun kalitesiyle binenlerin kalitesi doğru orantılı demekki...

Motosikleti
    [QUOTE=sky_forever;1797202]Çok iyisiniz ya yani motorun kalitesiyle binenlerin kalitesi doğru orantılı demekki...[/QUO

Bu konuda sana katılamıyorum sky_forewer motorun kalitesi ile binenlerin kalitesi değil ama cüzdanlarının kalitesi doğru orantılı olabilir.şimdi kötü motora kötü demeyimde ucuz motora binenler kalitesizmi mondial kullananlar kalitesiz insanlarmı sende bir mondial kullanıyorsun ama bence kaliteli bir arkadaşımızsın bizde zamanında mondial kullandık bu düşüncene katılmıyorum aslında cüzdan işide değil bu gönül işi kimisi sever almaz kimisi sever almak için herşeyi yapar elinde 8000 tl si vardır herşeyi o paradır gider onu gözünü kırpmadan o motora verir kimisi tonla parası vardır ama 8000 tl ona büyük para gelir bunun kişi kalitesi cüzdan kalitesi değilde motor sevdası ile orantılı bir durum olduğunu düşünüyorum .

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ben sizin düşüncelerinize iltifat olsun diye öyle bir benzetme yaptım tabiki o kadar genelleme yapılamaz normal şartlar altında ama yinede şöyle bi durum söz konusu yani gerek muhabbetin kalitesi olsun gerek yaşlar olsun genelde daha iyi paylaşımlar söz konusu oluyor yani sizin altınızda burgman varken bile 90-100 ideal deyip 120 yüksek bir hızdır aman dikkatli olun gibi cümleleriniz bizim mondial topiclerindeki abi 135 ibre dayadım yok motora 5 kişi binsek bişey olur mu gibi saçma sapan muhabbetler dönmüyo...biraz da bunu kastettim..

E tbi şimdi sonuçta para önemli birşey...Benimde bugün krediyle veya direk nakitim olsa bi burgman bir yamaha bi gilera gibi markalarla uğraşıp alırdım onlarla gezerdim çok daha zevk alırdım motordan ama tabi imkanlar dahilinde ancak bu oldu...

15-20 dakika önce yine gördüm baya burgman var marmariste..

Motosikleti
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin düşüncelerinize iltifat olsun diye öyle bir benzetme yaptım tabiki o kadar genelleme yapılamaz normal şartlar altında ama yinede şöyle bi durum söz konusu yani gerek muhabbetin kalitesi olsun gerek yaşlar olsun genelde daha iyi paylaşımlar söz konusu oluyor yani sizin altınızda burgman varken bile 90-100 ideal deyip 120 yüksek bir hızdır aman dikkatli olun gibi cümleleriniz bizim mondial topiclerindeki abi 135 ibre dayadım yok motora 5 kişi binsek bişey olur mu gibi saçma sapan muhabbetler dönmüyo...biraz da bunu kastettim..

E tbi şimdi sonuçta para önemli birşey...Benimde bugün krediyle veya direk nakitim olsa bi burgman bir yamaha bi gilera gibi markalarla uğraşıp alırdım onlarla gezerdim çok daha zevk alırdım motordan ama tabi imkanlar dahilinde ancak bu oldu...

Haklısın kardeşim zaten ben böyle yani bu anlamda yazdığını anladım ama sonra mesajın sonuna ne maksatla yazdığına bağlı ibaresini eklemeyi unuttum dediklerine katılıyorum hız iyi birşey dğildir hele hele scoterrrde hiç iyi değil bendede modial 151rs vardı 140 ibre vardı bende sonuna kadar dayadım ama ne kadar doğru ibre bilemem ( dayadımı espri olarak yazıyorum ) v.s.vs scoteer keyif makinasıdır neyse allah bir gün inşallah sanada gönlündeki motoru almayı nasip eder görüşmek üzere hoşçakal

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    style_77 doğru söylüyorsun benimde fazla param yoktu sabradib parayı biriktirdim birazda kredi denkleştirip aldım hastalık bu motor savdası başka birşeye benzemez

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Bir tanıdığımın burgman 400ü var aslında alıcam binecem ona birgün sonra benimkine binince anlamsız gelicek diye yapmak istemiyorum bunu
    Ama çok merak ediyorum yani gerçekten sürüşünü rahatlığını ağırlığını nasıl gittiğini...

bende zat 150 den burgmana geçiş yaptım. burgmana bir kere bin ne yapar eder değiştirirsin motorunu burgmanla. mondialden sonra en belirgin özelliği güven veriyor. virajda ve frenlemede.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:49 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:44 AM ----------

çok çok doğru bir tespitte bulunmuşsun. burgmanı herkes almıyor. genelde aynı standartlardaki insanların tercihi.standart derken maddi durum standardı, hayat tarzı standardından bahsediyorum. bende mondialle başladım iki tekere. ama nedense burgmana yöneldim. 31bin km oldu haalaa vazgeçemiyorum.

ALLAH hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin. amin

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    2.000tl eksiğim var kafayı yiyicem kendi motorumuda sattım şimdi 1 senedir motorsuzum yoldan geçenlere arkadaşım bir tur versene diyesim geliyo her allahın günü kesin iki üçdefa sahibinden i ziyaret ediyorum ooo bugün iki tane yeni bayan eklenmiş bakalım hemen vay anasını üç tane eksilmiş hangileri bir yıldan beri böyle geceleri motor sürüyorum resmen hanımla kapışıyoruz mehmeeetttt artık yatsan diyorum yeter artık sabah işe gideceksin lütfen yat artık ne anlıyosun bu siteye hergün 2/3 defa bakmaktan aynı videoları seyretmekten bide aynı motora akmaktan nasıl bir ruhhaline sahipsin sen böyle...... işte böyle sürüp gidiyo çok berbat bir hastalık .geçenlerde bir tırın yanında 4 tane eskort şeklinde 2008 burgman gelmiş odanesi aman allahım hemen heriflere yapıştım bilader bu motoru anlat bana kaç gün burdasınız sürüşü nasıl virajı nasıl yakıtı nasıl nezamandan beri yoldasınız v.s v.s
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.000tl eksiğim var kafayı yiyicem kendi motorumuda sattım şimdi 1 senedir motorsuzum yoldan geçenlere arkadaşım bir tur versene diyesim geliyo her allahın günü kesin iki üçdefa sahibinden i ziyaret ediyorum ooo bugün iki tane yeni bayan eklenmiş bakalım hemen vay anasını üç tane eksilmiş hangileri bir yıldan beri böyle geceleri motor sürüyorum resmen hanımla kapışıyoruz mehmeeetttt artık yatsan diyorum yeter artık sabah işe gideceksin lütfen yat artık ne anlıyosun bu siteye hergün 2/3 defa bakmaktan aynı videoları seyretmekten bide aynı motora akmaktan nasıl bir ruhhaline sahipsin sen böyle...... işte böyle sürüp gidiyo çok berbat bir hastalık .geçenlerde bir tırın yanında 4 tane eskort şeklinde 2008 burgman gelmiş odanesi aman allahım hemen heriflere yapıştım bilader bu motoru anlat bana kaç gün burdasınız sürüşü nasıl virajı nasıl yakıtı nasıl nezamandan beri yoldasınız v.s v.s
    ALLAH ŞİFA VERSİN KARDEŞİM SEN GEL BEN SANA BİR TUR VERİRİM ARADA

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    herkese iyi akşamlar arkadaşlar benim bir sorunum var bilen varsa yardımcı olursa sevinirim bu gün sabah motoruma bindiğimde 500 m gittikten sonra teklemeye başladı stop etti 3-4 dk marş basmadı akü bitmiş gibi dijital göstergelerde gidiyor daha sonra yine çalışıyor belli mesafe sonra yine aynı olayı tekrarlıyor tamirciye gittim aküden diye akü sağlam çıktı neden kaynaklanabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden verceğiniz cevaplar için teşekkürler

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    herkese iyi akşamlar arkadaşlar benim bir sorunum var bilen varsa yardımcı olursa sevinirim bu gün sabah motoruma bindiğimde 500 m gittikten sonra teklemeye başladı stop etti 3-4 dk marş basmadı akü bitmiş gibi dijital göstergelerde gidiyor daha sonra yine çalışıyor belli mesafe sonra yine aynı olayı tekrarlıyor tamirciye gittim aküden diye akü sağlam çıktı neden kaynaklanabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden verceğiniz cevaplar için teşekkürler
    Kullandığın farlar orjinal mi? Kaç watt olduklarına bir bak.Eğer orjinal değilde 35/55 yada daha yüksek ise ve uzun süre uzunlar açık gittiysen , anahtar kontağının arkasındaki parçada bir problem olabilir ( ısınıp eriyebiliyor ), göstergelerde gidip geldiğine göre elektriksel bir problem gibi görünüyor.
    05 Suzuki Burgman 400

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.
    Peki debriyaj balatasının fiyatı ne kadardır?
    Arka fren balatasınıda değiştirsem iyi olacak o ne kadardır biliyor musunuz?

Bu arada motor kalitesi ve insan kalitesi konusunda bişey söylemem gerekirse,
    tabiki bu işler paraya bakar tabiki hiçbir zaman genelleme yapılamaz ama şöylede bir gerçek varki benim gözlemlediğim kadarıyla burgman kullanıcıları genel görüntü,olgunluk ve kalitesiyle belli bir yere sahip insanlar

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Kontak mekanizmasını kontrol ettir, hatta tekleyip açılmadığında kontak anahtarını en sağa elinle çevir ve öyle tut...elinle en sağda tut ve bekle..
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH ŞİFA VERSİN KARDEŞİM SEN GEL BEN SANA BİR TUR VERİRİM ARADA
    yemin ederim senin böyle değişin bile bana resmen moral veriyo allah razı olsun.ben aslında çok aptal bir adamım altımda yamaha dragstar650xvs motorum vardı 2006 model acil sıkışınca 9.000tl sattım .ertesi gün hiç ummadığım bir yerden borçlunun biri borcunu gönderdi.gersin geri hemen motoru sattığım kişiye gittim biladerim eline ayağına masaj yapim allahını seversen motorumu bana geri ver al buda paran kuruşuna kadar iade ediyorum lütfen beni anla.dediysemde herif erol taş gibi yüzüme baktı pis pis sırıttı yok kardeşim satamamdedikaldımmı sapgibi ortada hemen kendime geldim napıyosun lan sen ayağa kalk sakarya misali direk motor aramaya koyuldum devamı çok uzun paraya neoldu dersen kayınpeder mütahitlik yapıo.damat ben bi arsaya girdim eee baba sonra sadete gel ortak arıyom ...ulen kafama tükirim sağımdan solumdan babalı kızlı kısgaça aldılar parayı elimden aldılar bişe diyemiyosun kayın pederbu vel hasıl bizm para kayın pedere bağlandı bizde yeniden çabaladık şimdi 2000tl açığım kaldı onu tamamlarsam nasipde varsa birtanede burgman ben alıcam.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Açık kısmını anlaşırız gel benim motoru sana verem
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık kısmını anlaşırız gel benim motoru sana verem
    ne vericeğimi kabul ediyosan bana uyar desem ayıp olurmu bide aradığım bir iki kriter var onun için 2.000tl. açığım var yoksa bugünde alırm burgmanı ama sonraları beni üzer anun için birazdaha sıkıyorum kendimi

Motosikleti
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemin ederim senin böyle değişin bile bana resmen moral veriyo allah razı olsun.ben aslında çok aptal bir adamım altımda yamaha dragstar650xvs motorum vardı 2006 model acil sıkışınca 9.000tl sattım .ertesi gün hiç ummadığım bir yerden borçlunun biri borcunu gönderdi.gersin geri hemen motoru sattığım kişiye gittim biladerim eline ayağına masaj yapim allahını seversen motorumu bana geri ver al buda paran kuruşuna kadar iade ediyorum lütfen beni anla.dediysemde herif erol taş gibi yüzüme baktı pis pis sırıttı yok kardeşim satamamdedikaldımmı sapgibi ortada hemen kendime geldim napıyosun lan sen ayağa kalk sakarya misali direk motor aramaya koyuldum devamı çok uzun paraya neoldu dersen kayınpeder mütahitlik yapıo.damat ben bi arsaya girdim eee baba sonra sadete gel ortak arıyom ...ulen kafama tükirim sağımdan solumdan babalı kızlı kısgaça aldılar parayı elimden aldılar bişe diyemiyosun kayın pederbu vel hasıl bizm para kayın pedere bağlandı bizde yeniden çabaladık şimdi 2000tl açığım kaldı onu tamamlarsam nasipde varsa birtanede burgman ben alıcam.
    Geçmiş olsun kardeşim o kıskaca girdiysen o paranın üzerine soğuk su iç walla sana birşey söyliyeyimmi bende o kazıkları çok yedim artık akıllandım araba vardı kaç kere değiştirdim her arabamı satışta bir daha araba almamak içndi ama bakıyorum eldeki paraya rahat yok gidecek hemen gidip istemesemde araba alıyordum versen dert vermesen dert örnek olarak arkadaşın esnaf sıkışmış bende arabayı satmışım bana borç versene kardeşim benden borç alaa kadar sende malıı sat öde çekini çükünü(ama bu durum adamına göre değişir verilecek kişilerde var ) ben zamanı geldi 2000 tl için 20 bin tl değerindeki arabamı senin gibi 17 ye verdim sanki bizimki para değil v.s.v.s şimdi akıllandım param oldumu bağlıyorum arabaya motora v.s şimdi hasbel kader bir yerden para gelse para olarak tutmam gider bir motor daha alırım 9000 tl dragstarı bedava vermişsin walla yazık olmuş adam almış verirmi artık 9000 tl miydi borcun forumda dayaışma yapsak toplardık be o parayı

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler size yazdıktan sonra tamircinin yanına gittim beyinden kaynaklandığını söyledi ateşlemeyi tam yapmıyormuş başına böyle bir olay gelen varmı kontak sağlam farların wattını bilmiyorum yalnız bu dediğim olay gündüz farlar kapalıyken oluyor

harıka motor makıne bebek bunlar yaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler