Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Teşekkür ederim hocam hepimiz kazasız belasız binelim motorlarimiza... Yatma durumlarında sele altından şaseye el atıyorum rahat kaldırılıyor aklınızda bulunsun. Ben bekleyemedim esengulden gelecek siparişi apache cycles tan güzel bir far aldım almasına da bin pişman oldum. Cahillik etmişim hem uzun farım yok hem de far haznesinde gizlenen tüm gidon kontrolleri dışarda kaldı. Malzemeden kismamislar kablo birleşimi için hayvanı plastik soketler var gidonun arkasında kalan plastik şase kaplamasinin içine tikistirdim hepsini ama uzun far mevzuu canımı sıkıyor. Haftaiçi oto elektrikciye uğrayacağım uzun far soketi dahil edilebilir mi fara bir soracağım. Fikriniz varsa yada alternatif bir çözüm minnettar olurum... Bu arada çamurluk vs yapımı için boyama hariç kalıp malzemeleri polyesteri herşeyi dahil 200 liraya mal oluyor. Tahminimce 300 lira gibi bir para da boya işine harcarim. Pek heyecan verici haftaiçi malzemeleri toplamaya başlayacagim nasipse kasım gibi işbaşı 50 100 lira da ıvır zıvır tabi hatcanacaktir. Mevsimlik kullanım için bir sportif bir de bagger tarzı ruzgarlik yapmayı düşünüyorum. Uğur abi tavsiye etmiyor ama alırken dahi motora yapacaklarımı düşünerek aldım o yüzden sonuç musibet olsa da tecrübe edip göreceğiz... Far konusunda önerilerinizi bekliyorum. Selametle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    far konusunda ne önerebileceğimi bilemiyorum. sanırım en iyisi ustasına göstermek. kendiniz kesip biçmeyin bence. orijinal parçaları dehşet pahalı bu motorun.. geçen mondialın parçalarına baktım netten. bizim egsoz fiyatına motorun kendini neredeyse komple alıyorsun. adamlardaki şansa bak. mondial mı alsam acep . ben de bir şey sorayım. ön camdaki krom kuşakların altlarında siyah, yapışkan olduğunu tahmin ettiğim siyah conta veya bant tarzı bir şey var. nereden buluruz bunu? benimkinin arasına pislik dolmuş. kötü bir görüntü oluşturuyor.
    mikail_6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    elektrik tesisatı, mekanik aksam pek dokunmadan yapabildiğimi yapacağım açıkçası. alize hocam anladım tampon oluşturan siyah şeridi diyorsun. sanırım tek tarafı yalnızca krom çıtaya yapışık onun. camdan dışa hafif esnetince ayrılıyor, pek yapıştırıcı katkısını işaret edecek leke vesaire görmedim. sanırım otocamcılarda bulunabilecek bir malzeme. ama masraf yapmaktansa hafif esneterek sökebiliyormusun bir bak derim. çıkarıp temizlemek de iş görür gibi geliyor. zaten civataları da içinden geçiyor, tekrar birleştirince yapışmışçasına tutuyor yine camı. biraz pırkaladığımdan, kafama göre ön camı söküp söküp taktığımdan inceleme fırsatım oldu.

benim de sormak istediğim, benim için önemli bir konu var.

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1373058_335563746580689_690893374_n.jpg?oh=ff69778 e97a60067a8d4676e81b11057&oe=523A33C3

resimdeki egzoz setine benzer, "turn-down" tipi bir egzoz yaptırmayı düşünüyorum. Anadolu yakasındaki One Way Customs'a sordum fiyat almak için, "bu tip egzoz üretmiyoruz. içteki bafflelar kısa olduğundan torku ve çekiş gücünü düşürüyor" dediler. çok büyük bir etkisi olur mu? yaptırdığıma pişman olur muyum? daha da önemlisi bu tip, kısa baffle lı egzoz kullanımı motorun mekaniğinde bir probleme yol açar mı? bildiğim kadarıyla açık egzoz zaten subap ayarlarının daha çabuk bozulmasına yol açıyor, ayar çekilebilir, telafi edilebilir diye düşünüyorum...

Beni aydınlatırsanız sevinirim ahali. Özellikle Uğur Abi senden yine can alıcı yorumlar bekliyorum

Teşekkürler.

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far konusunda ne önerebileceğimi bilemiyorum. sanırım en iyisi ustasına göstermek. kendiniz kesip biçmeyin bence. orijinal parçaları dehşet pahalı bu motorun.. geçen mondialın parçalarına baktım netten. bizim egsoz fiyatına motorun kendini neredeyse komple alıyorsun. adamlardaki şansa bak. mondial mı alsam acep . ben de bir şey sorayım. ön camdaki krom kuşakların altlarında siyah, yapışkan olduğunu tahmin ettiğim siyah conta veya bant tarzı bir şey var. nereden buluruz bunu? benimkinin arasına pislik dolmuş. kötü bir görüntü oluşturuyor.
    Çift taraflı bantlar var. Ama beyaz olanından kullanmalısın...

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    cevap için teşekkür ederim. o aradaki tamponu çıkarmak için krom kuşakları kaldırdım ama benimki dağılarak çıkmaya başladı. ben de daha fazla dokunmadım. işte o malzemeyi ah bir bulsam. adının ne olduğunu da bilemiyorum. egsoz hakkında yorum yapamam ama yabancı sitelerdeki kullanıcılar bunun yakıt sarfiyatında ve çekişte dikkate değer bir artış ya da azalışa neden olmadığını söylemişler. tabi adamlar için yakıt ucuz, dikkate değerden ne kastettiler o da önemli

Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik tesisatı, mekanik aksam pek dokunmadan yapabildiğimi yapacağım açıkçası. alize hocam anladım tampon oluşturan siyah şeridi diyorsun. sanırım tek tarafı yalnızca krom çıtaya yapışık onun. camdan dışa hafif esnetince ayrılıyor, pek yapıştırıcı katkısını işaret edecek leke vesaire görmedim. sanırım otocamcılarda bulunabilecek bir malzeme. ama masraf yapmaktansa hafif esneterek sökebiliyormusun bir bak derim. çıkarıp temizlemek de iş görür gibi geliyor. zaten civataları da içinden geçiyor, tekrar birleştirince yapışmışçasına tutuyor yine camı. biraz pırkaladığımdan, kafama göre ön camı söküp söküp taktığımdan inceleme fırsatım oldu.

benim de sormak istediğim, benim için önemli bir konu var.

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1373058_335563746580689_690893374_n.jpg?oh=ff69778 e97a60067a8d4676e81b11057&oe=523A33C3

resimdeki egzoz setine benzer, "turn-down" tipi bir egzoz yaptırmayı düşünüyorum. Anadolu yakasındaki One Way Customs'a sordum fiyat almak için, "bu tip egzoz üretmiyoruz. içteki bafflelar kısa olduğundan torku ve çekiş gücünü düşürüyor" dediler. çok büyük bir etkisi olur mu? yaptırdığıma pişman olur muyum? daha da önemlisi bu tip, kısa baffle lı egzoz kullanımı motorun mekaniğinde bir probleme yol açar mı? bildiğim kadarıyla açık egzoz zaten subap ayarlarının daha çabuk bozulmasına yol açıyor, ayar çekilebilir, telafi edilebilir diye düşünüyorum...

Beni aydınlatırsanız sevinirim ahali. Özellikle Uğur Abi senden yine can alıcı yorumlar bekliyorum

Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alize hocam sağolasın bilgilendirme için. Malum cruiser'da çok fazla yakıtı kafaya takmamak lazım. ben de takmıyorum. fakat makinede bir probleme, çekişte düşmeye çok sebep olmaz umarım. araştırayım biraz daha...

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    bende şu an vance and hines egsoz takılı, performansının orijinalinden farkı yok bana göre ama o sese can kurban. ilk başlarda alışamamıştım ama ara caddelerde gazı kasten sonuna kadar açmayıp milleti rahatsız etmezseniz sesini insanlar da seviyorlar, siz de seviyorsunuz.

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    0 km Shadow 750 ülkemize ne zaman gelecek ?
    Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırlarsa çok sevinirim.
    Teşekkürler.

doctorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Hocam,cruiser motoru gösteren sesidir zaten.Yoksa orijinal egsozla scooter'den hiç bir farkımız kalmaz.Özellikle uzun yolda,yalnız sürüş yapıyorsan,arkadaşındır senin o ses...
    izcade bunu beğendi.
    so far away

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Arkadaşlar, yurt dışından şu çantaları getirtmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz? Yurtdışından bir toptancıyla yazışıyorum. Kabul ederse makul bir fiyata getirtmeyi düşünüyorum. Kargo, gümrük işleri nasıl olur onu da bilmiyorum.

Komutan1968 bunu beğendi.

okyanus07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam herkese 2006 13000 15000 tl civarinda shadow almayi planliyorum 2 adet yardimci olursaniz sevinirim ...

BİLGİ PAYLAŞIMIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ÇALIŞMAMALRINIZDA BAŞARILAR

engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago1100 / Vespa Primevera 150/Cezeta 175
    Herkese selamlar. Ruhum hep choppercı kalacak ama bir süre için touringe geçeceğim. Shadowumdan üzülerek ayrılıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0825383/detay/
    nolu ilanımdan inceleyebilir ilgilenenler. Bu arada bildiğiniz satılık temiz kullanılmış PAN1300 veya BMW R1150/1200 RT varsa, çok makbule geçer.
    Saygılar, sevgiler...

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Selam ahali. geçtğimiz ay validenin sağlık sıkıntılarından 1 ayımız yoğun bakımlarda geçti. foruma pek uğrayamadım ama pek birşey de kaybetmemişim. çok durgunlaşmış buralar yahu... neyse motoru kartalda smokehead ercan'a teslim ettim sonrasında; kasımın ilk haftası. egzoz ve gidon yapıldı. istediğimi birebir yaptı, ses olarak ejderha oldu makine. yalnız biraz pis çalışıyor. civatalarımı kaybetti, elciklerimi zedeledi vesaire...

Neyse https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/602115_358489354288128_1217997198_n.jpg linkinde makinenin fotosu var. http://www.youtube.com/watch?v=Lfa1iVTambE burada da karbüratör ayarı öncesi bir video sesini duyurmak için; telefonun dandik mikrofonuyla olduğu kadar ) sesinden, kompresyon ve yakıt sarfiyatından oldukça memnunum hatta yakıt sarfiyatında fark yok bile diyebilirim. Smokehead Ercan'ın da dahiyane işçiliğine diyecek birşey bulamıyorum açıkçası, susturucu sistemini direk manifold tarafına yaptı. Gören boş boru sanıyor egzozu ama bana sorarsanız kısa olmasına karşın özellikle v&h'a taş çıkartacak ses/kompresyon var. Hasanpaşa Suzuki Delta Motor ustaları Kadir abi ve kardeşi ismail abi'nin elleri dert görmesin motoru bir aldılar ellerine kaymak gibi yaptılar sonrasında.

Yalnız şimdiki sıkıntım akü... Ercan'ın oradayken makine teslim alacağım akşam takviyeyle çalıştırdık motoru. Alarmdır, şudur budur derken motor bu sabah beni yolda bıraktı. allahtan garajdan henüz çıkmamıştım, bir de itmekle bilmemneyle uğraşmadım. Akü alacağım makineye mecburen. ne önerirsiniz, ne alınmalı?

Paylaşım harika

Memin usta bu paylaşımın gerçekten tam ansiklopedilik bence bilgiler harika motordan anlamayan benim gibi biri için bile oldukça aydınlatıcı olmuş emeğine sağlık.

Ben bir yeni başlayacak biri olarak ( daha önce hiç motor kullanmamış biri olarak ) bu işin eğitimini alarak shadow 750 c4 almayı düşünüyorum. Motoruda %90 oranda uzun yolda seyahatler için kullanmayı düşünüyorum.

Şimdi sana sorum 1,85 boy 90 kilo biri olarak uzun yolda bu motor beni yorarmı sürat-hız gibi tutkum hiç olmadı sakin bir adamımdır sence bu motor benim gibi biri için uygunmudur.

İlgine şimdiden teşekkürler

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Arkadaşlar bana VT750C2 model için zincir takımı lazım nereden alabilirim.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    linki burada.

http://www.ebay.com/itm/Honda-VT-750-C2Y-Shadow-RC44-2000-Cam-Chain-/150797011313?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item23 1c33c971&vxp=mtr

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    alize05 cevabın için teşekkür ederim fakat bu sadece zincir bana ön ve arka dişlileri de lazım.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    al hocam burada tümü set olarak var

http://www.ebay.com/itm/Honda-VT750C...item20bf835dd5

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Honda Shadw 'a topuk vitesi;
    - Tamamen kromdan imal edilmiş, şık ve orjinal görüntüdedir.
    - Motosikletinize kalıcı bir değişiklik ve herhangi bir hasar vermeden uygulanır. -İstendiğinde kolayca iptal edilerek sökülebilir.
    -Yükseklik ayarlı olup istenilen şekilde konumlanabilir.
    - Yaz ve kış Ayakkabı ve botlarınızda vites koruma peti kullanmanıza gerek kalmaz.
    - İstanbul / Büyükçekmece hobi atölyemde Yarım saat içinde çalışır vaziyette teslim edilir.
    - Uygulama bedeli 180 TL. dir.
    İrtibat: 0532 241 94 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler