Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı Gölge750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.imgur.com/uNqYC.jpg
    http://i.imgur.com/2VKur.jpg
    http://i.imgur.com/Os7UE.jpg
    http://i.imgur.com/rIWUv.jpg
    http://i.imgur.com/XUV9M.jpg
    http://i.imgur.com/5prvC.jpg
    http://i.imgur.com/gQX6y.jpg
    http://i.imgur.com/towHw.jpg
    http://i.imgur.com/t3w9n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Arkadaşlar gecikmelide olsa resimleri ZIPPIRMAN arkadaşımız desteğiyle yükleyebildim
    İlk beğeni benden olsun. Maşallah pırıl pırıl. Sanki alındığından bu güne kavanozda saklanmış gibi. Güle güle kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Güle güle kullan dostum nice yollara.

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "hanımından korkma" modu bir tek Ankara'daki motorcularda var galiba
    Ne demişler??
    kadınların en iyi bildikleri yol burunlarının dikine gitmekmiş
    üstlerine varmayyıııınnn
    kendi hallerine bırakınnn
    yılda birkez onları dinleyiiinnnnn
    yoksa benim gibi hürgeneral olursunuz ))))))))))))

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşlar üzülerek 2 Haziran Konya gezisine katılamayacağımı bildirmek istedim.
    Hastane işleri geçen haftabaşında netleşti ertelendi o bakımdan boşa çıkmıştım ama bu kez de ağırlamak durumunda olduğum baskın bir misafir durumu söz konusu. Ailevi bir mesele olduğu için ben gidiyorum siz ilgilenin deme şansım da maalesef hiç yok.
    Aslen Konya'lı biri olarak yolda sizlerle olmayı ekstra isterdim inşallah bir daha ki sefere katılabilirim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar üzülerek 2 Haziran Konya gezisine katılamayacağımı bildirmek istedim.
    Hastane işleri geçen haftabaşında netleşti ertelendi o bakımdan boşa çıkmıştım ama bu kez de ağırlamak durumunda olduğum baskın bir misafir durumu söz konusu. Ailevi bir mesele olduğu için ben gidiyorum siz ilgilenin deme şansım da maalesef hiç yok.
    Aslen Konya'lı biri olarak yolda sizlerle olmayı ekstra isterdim inşallah bir daha ki sefere katılabilirim.
    Üzüldük ama konuyu bildiğimdem ses çıkaramıyorum. Geçmiş olsun diyelim.
    Evet planda değişiklik yok. Hazırlıklar tamamdır. 2 Haziranı bekliyoruz..

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Yahu deliricem artık, Bugün sağolsunlar NGK'dan 10 tane DPR8ea-9 kodlu standart bujilerim elime ulaştı. Akümü de evde 16 saat şarj ettim. Sonra aküyü de bujileri de itinayla motoruma taktım. Gelin görün ki aşağıdaki videodaki gibi 2 deneme yaptım çalışmadı. 3. denemede çalıştı, motoru kapattıktan sonra bir daha tık yok arkadaş. Aynen aşağıdaki videodaki gibi 10-15 deneme daha yaptım ve akü bitti. Ben de yavaş yavaş umutlarımı yitirmeye başladım valla. 3 ayda 4 kere binebildim motora o da hep böyle hasbel kader çalışırsa. Böyle bir durumda neden şüphe etmek gerekir? hiç çalışmıyor olsa buji kabloları diyeceğim, ama çalışınca da, motor ısındığında 2 silindirde de yanma sorunu olmuyor. Egsozlarda patırdama veya çiğ benzin kokusu yok. Elektrik hattındaki bir temassızlıktan mı şüphe etmeliyim, yoksa karbüratörden mi? Pis benzin alındığında çin malı motorlarda benzeri çalışmama problemi oluyor. Ayrıca karbüratörün içindeki pis benzini aşağıdaki tahliye hortumlarından boşaltayım dedim temizlensin diye, karbüratörün ilgili vidasını musluğunu da bulamadım. Var mı yerini bilen?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu deliricem artık, Bugün sağolsunlar NGK'dan 10 tane DPR8ea-9 kodlu standart bujilerim elime ulaştı. Akümü de evde 16 saat şarj ettim. Sonra aküyü de bujileri de itinayla motoruma taktım. Gelin görün ki aşağıdaki videodaki gibi 2 deneme yaptım çalışmadı. 3. denemede çalıştı, motoru kapattıktan sonra bir daha tık yok arkadaş. Aynen aşağıdaki videodaki gibi 10-15 deneme daha yaptım ve akü bitti. Ben de yavaş yavaş umutlarımı yitirmeye başladım valla. 3 ayda 4 kere binebildim motora o da hep böyle hasbel kader çalışırsa. Böyle bir durumda neden şüphe etmek gerekir? hiç çalışmıyor olsa buji kabloları diyeceğim, ama çalışınca da, motor ısındığında 2 silindirde de yanma sorunu olmuyor. Egsozlarda patırdama veya çiğ benzin kokusu yok. Elektrik hattındaki bir temassızlıktan mı şüphe etmeliyim, yoksa karbüratörden mi? Pis benzin alındığında çin malı motorlarda benzeri çalışmama problemi oluyor. Ayrıca karbüratörün içindeki pis benzini aşağıdaki tahliye hortumlarından boşaltayım dedim temizlensin diye, karbüratörün ilgili vidasını musluğunu da bulamadım. Var mı yerini bilen?

Mustafa'cım sorun her ne ise bunun kendi imkanlarınla çözülemeyeceği ortada. Bence motorunu Ulusan'a götürüp bırakalım Yaşar Usta var Ankara'da bayağı ünlüdür, teşhisi tedaviyi yapsın daha fazla stres yaşama
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    VFR 800 A
    Abi ben de aynı kanıdayım, ya ciddi bir elektrik sorunum var ya da karbüratörde sorun var. Ulusan'a götüreceğim ama motor bi çalışsa da götürsem bu akşam teker teker buji kablolarını test edeceğim, eğer hepsinde elektrik varsa, sorun benim baş edemeyeceğim gibi gerçekten. O zaman bi yolunu bulup götüreceğim valla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    İyiki doğdun Ünal kardeş
    Nice uzun huzurlu yıllara.
    yağ gibi kaymak gibi yolara.
    speedy2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    2 Haziran Konya gezisi iptale doğru gidiyor. :(

Emir gelemiyor,
    Koray gelemiyor,
    Faruk gelemiyor,
    Mustafa motoru ne olacak belli değil...
    Gökay'dan henüz haber çıkmadı...

Kapımız açık arkadaşlar. İsteyen buyursun gelsin..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..... Beyler bu karapara denen esrarengiz kişi; Hani motosiklet fuarına gittiğimizde hatırlarsanız "Ankara'dan gelecek, hanımından çok korkan" bir arkadaş diye beklediğim arkadaştır.

İnşallah sizde hayalınızdeki motora sahip oldunuz.
    M.Ö. ve M.S. 1900 yıllara kadar olan erkek hegomonyasından nasibini almamış korkak, kılıbık erkek olarak, bu gidişe dur deme şansına sizlerin verdiği red-bull (cola Turka mı desem acep milliyetçilikaçısından) misali destek yazıları ve bakış açılarıyla kavuştum MOTOSİKLET HAYALİME....
    İlk motosiklet olarak gelecekte yaşayacak 30.yüzyıl insanın bile hayal gücünü zorlayacak şekilde dizayn edilmiş Honda CB125e aldım. Adamlar yaratıcılık gereği motor üstüne aile fotografı koyma adına devir saatini iptal edip CB125e yazan fotograflık koymuşlar...çekik gözlü Ccapon neler düşünüyorlar neler yaw...Bende eşimle çekilmiş bir fotoyu yerleştirdim... hemen motosikletle olan bağıda güçlendirme adına... Bu CB125e ile tecrübe edinip, tek teker yapıp, motosiklette amuda kalkıp, tramplenden atladıktan sonra umarım kavuşurum hayalimizdeki MOTOSİKLET MODELİNE....
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

tekrar merhaba,

hoşgeldin diyen arkadaşlara teşekkür ederim

kullanım kılavuzunu forumdaki bir arkadaştan temin ettim, teşekkür ederim.
    ancak servis kılavuzunu halen bulamadım.

egsoz konusunda ise biraz araştırma yaptım.
    aşağıda bizim egsozların iç yapısı var.
    anladığım kadarıyla üstteki çıkış için ilk oda (baffle c) 22 cm, alttaki için (baffle a) 42 cm sonra.
    en azından benim egsozda o şekilde ve sanırım onlar orjinal dokunulmamış.
    saat 3 yönünde ilave açılan delik ise sanırım tüm odaları delerek açılmış, 50 cm'ye kadar ölçebildim.
    bu durumda iki silindir içinde paralel bir delik açılmış anlıyorum.
    sağlıklı olup olmadığı hakkında yorumlarınız var mıdır acaba ?

bu arada motorun da bir resmini ekleyeyim

Motosikleti
    VFR 800 A
    Arkadaslar servis manuelini dun gece buldum, geceleyin adresleri verebilcegim.

Bu arada egsozunu elden çıkarmak isteyen olursa değerlendirebilirim.
    Orjinal egsozu daha fazla bozmadan daha sesli birşeyler bakınıyorum.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı yanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada egsozunu elden çıkarmak isteyen olursa değerlendirebilirim.
    Orjinal egsozu daha fazla bozmadan daha sesli birşeyler bakınıyorum.
    Ben de uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum, paylaştığınız resim işin mantığını kavrama açısında faydalı oldu çünkü bende bu karmaşık yapıya ne tür bir modifikasyon yapılırsa yapılsın iyi ses almanın çok zor olduğuna karar verdim ve performans egzos arayışına girdim, genelde de tavsiyeler "orjinalini bozdurma" yönünde olduğundan tüp ekletme olayıda eleniyor otomatik olarak, ben cobra ları beyeniyorum ama Türkiyede satan yer bulamadım malesef!

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum..
    motoruma genel bakım yaptırmak istiyorum.hangi markaları kullanmam gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
    egsozdan siyah duman atmasını gözlemledim dün akşam :/

Motosikleti
    VFR 800 A
    Merhabalar Ayhan bey, egsozdan siyah duman atması olayı benim de başıma gelmişti, hatta önceki sayfalarda da sormuştum. Siyah duman atarken, motor iyice ısındıktan sonra egsozdan patırtılar geliyor mu? Eğer böyle bir durum varsa silindirlerden birinde yanma olmuyor demektir, bu da bujilerden birinin ve ya ikisinin bozuk olduğu ya da buji kablosunda temassızlık olabileceği anlamına gelir. Hangi silindirin çalışmadığını ise egsozların sıcaklıklarına el değmeden sadece yaklaştırarak kontrol edebilirsiniz. Sadece tek silindir çalıştığına emin olursanız bu şekilde kullanmanız motorunuza ciddi zarar verebilir. Öncelikle egsozda pat pat diye sesler geliyor mu ? cevabı bekliyoruz.

Merhaba novablue hayır böyle bir ses gelmiyor.bugün bu işten iyi anlayan bir arkadaşımın yanına götürdüm motoru.çalıştırdığımda hemen hava filtresi tıkanmış dedi.açtık baktık söylediği gibi filtre kirlenmiş.biraz temizledi.balata spreyi sıktı hava tuttu derken 2.000 km daha idare edeceğini söyledi.iyi bir hava filtresi,yağ filtresi,yağ,buji değişimi yapmak istiyorum.bulunduğum yerdeki hiçbir servise güvenmiyorum.bu yüzden parçaları sipariş verip burada monte işlemi gerçekleştirteceğim.7 ay önce motoru aldığımda değiştirdiklerini söylemişlerdi.halbuki değiştirmediklerini öğrendim bugün..şimdiden teşekkür ederim ilginiz için..

Motosikleti
    VFR 800 A
    Deneyimlerime dayanarak, Buji olarak NGK bujiyi tavsiye edebilirim. NGKbujimarket.com Sakın iridyum buji olayına girme. "DPR8ea-9" (6.5 TL) Telefonla ara abi yardımcı olsunlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar dün gittim bunu aldım
    kolların yarısı file
    koltukaltı file
    göğüslerde istenirse hava girişi
    ben istedim açtım gögüsteki fermuarlarıda
    anlatılır gibi değil yaşamak lazım mukemmel esinti harika koruma tavsiye ederim.(istenirse içinde tak çıkar kışlık yeleğide mevcut ceketle birlikte veriliyor)
    http://www.hudsonderi.com/?urun-164-...torsiklet.html

Birde honda amblemli buff ları var kışlık diye geçiyor arkadaşlar,altı ekstra polar kumaş dolayısı ile poları ekledikleri kadar kısmı normal boyuttan uzun olmasını saglıyor,yani polar kısmı altta bırakıp takıyoruz,boyundan tekrar alıp ağzımızı kapatıyoruz ve polar kısmı komple boyunu örtmeye devam ediyor,standat boylardak defalarca daha fazla kullanışlı diğerleri gibi altı kaval üstü şişhane değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler