Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım adım Serdar 22 yaşındayım.Sizlere birkaç kafama takılan sorum olacak.

Ben motoru 4 bindeyken aldım.Şuan 7 binde.
    1)Şu aralar motorun sesinde bir boğukluk var.Sanki zorlanıyormuş gibi.Kalın çıkıyor sesi.Bu neden kaynaklanıyor ?
    2)3 viteste 6 bin devirde 55-60 görüyorum.Yani 4.viteste 7 bin devirde 75-80 görüyorum.Bu normal mi ?
    3)Siperlikten gelen sesi kesmek istiyorum.Bunun için sökmem gerekiyor.Kapı aralarına koyulan süngerlerden yapıştıracağım.Nerelerden sökmem gerek ?

Yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    1) Egzosun yapısı öyle. Güzel bir sestir o. Düşük devirlerde normaldir o sesi vermesi.
    2) Normal
    3) Sünger değilde tampon var zaten. Ama illa açıp değiştireceğim diyorsan ön panelin sağsında ve solunda iki vida, bir de kafanın altında, çamurluğun üzerinde tam ortada iki anahtarla açılabilecek bir vida var, üsttekileri çıkartıp alttakini gevşetirsen kafa eline gelir. Sonra siperliğie ulaşmak için içerde 4 vida daha var onları da sökmelisin. Yalnız siperliği çıkartması bela, takması daha da bela. Ayrıca siperlikte o süngeri sıkıştıracak kadar pay yok.

Vidaları sökünce anlarsın ne dediğimi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses tam olarak nerden geliyor. Yagi degiatrecegi zaman iki tarafida birden degstirmesi gerekirdi. Tek tarafli yaptigi zaman yag farkli oldugundan basinctan dolayi balansinda problem cikartir ama tak tak dye ses yapmaz. Biraz daha anlatirmisin. Ne yapinca geliyor nerdem geliyor?
    bugün bişey daha fark ettim benim amortisöre adam normalden daha katı yağ koyduğunu söylemişti ve bugün fark ettimki benim amortisör orjinale göre çok sert ondamıdır acaba ses yapması, en ufak çukura girsem amortisör hem girerken tak diyor hemde çıkarken tak diyor

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Egzosun yapısı öyle. Güzel bir sestir o. Düşük devirlerde normaldir o sesi vermesi.
    2) Normal
    3) Sünger değilde tampon var zaten. Ama illa açıp değiştireceğim diyorsan ön panelin sağsında ve solunda iki vida, bir de kafanın altında, çamurluğun üzerinde tam ortada iki anahtarla açılabilecek bir vida var, üsttekileri çıkartıp alttakini gevşetirsen kafa eline gelir. Sonra siperliğie ulaşmak için içerde 4 vida daha var onları da sökmelisin. Yalnız siperliği çıkartması bela, takması daha da bela. Ayrıca siperlikte o süngeri sıkıştıracak kadar pay yok.

Cevapladığınız için teşekkürler.Anladım o zaman sökme işini erteleyeceğiz veya servise gittiğimiz zaman deneyeceğiz.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bişey daha fark ettim benim amortisöre adam normalden daha katı yağ koyduğunu söylemişti ve bugün fark ettimki benim amortisör orjinale göre çok sert ondamıdır acaba ses yapması, en ufak çukura girsem amortisör hem girerken tak diyor hemde çıkarken tak diyor
    Kalin yag koyduysa amortisor sertlesmistir. Sesi ondan yapiyordur.
    drej73 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Canta ve usb liği nereden aldin link verebilirmisin bana birde alarm lazim tavsiye edebilenvarmi tvs ye alarm kazasiz belasiz sürüşler.

ramazan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Alıntı chosenwar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım adım Serdar 22 yaşındayım.Sizlere birkaç kafama takılan sorum olacak.

Ben motoru 4 bindeyken aldım.Şuan 7 binde.
    1)Şu aralar motorun sesinde bir boğukluk var.Sanki zorlanıyormuş gibi.Kalın çıkıyor sesi.Bu neden kaynaklanıyor ?
    2)3 viteste 6 bin devirde 55-60 görüyorum.Yani 4.viteste 7 bin devirde 75-80 görüyorum.Bu normal mi ?
    3)Siperlikten gelen sesi kesmek istiyorum.Bunun için sökmem gerekiyor.Kapı aralarına koyulan süngerlerden yapıştıracağım.Nerelerden sökmem gerek ?

Yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.
    On sperlik ten geliyo sandığın ses bazen yan grenaj lardan geliyo olabilir. Dikkatlice dinlemelisin.
    Bende aynı dertten muzdariptip sol yan grenaj dan geliyormuş bilgine.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2) Normal

ses bende en çok sinyaller ve km saatinden geliyor...

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalin yag koyduysa amortisor sertlesmistir. Sesi ondan yapiyordur.
    teşekkürler sbr kardeşim, kusura bakmazsan bişey daha soracam benim ön fren balatasınıda değiştirdim bazen fren koluna basınca sonuna kadar geliyor adam ucuz balata taktın diyor ondanmıdır, bazende normal çelışıyor hava yapma falanda yok içinde kaç defa havasını oldım olmadı yağını değiştirdim yine aynı, kaza anında fren kolu yere değmişti ondanmıdır acaba.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı 53atmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canta ve usb liği nereden aldin link verebilirmisin bana birde alarm lazim tavsiye edebilenvarmi tvs ye alarm kazasiz belasiz sürüşler.
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...mas_16549.html
    Canta fiyatı Türkiye'nin hemen hemen her yerinde aynı fix
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...07029305/detay
    ben cakmaklığı 50 tl ye aldım bilgin olsun.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Çakmakliğa zam gelmiş 64 tl olmuş.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 53atmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakmakliğa zam gelmiş 64 tl olmuş.
    çakmaklığı alixpressten 6 dolara aldım ben.. sen hesap et işte..

Yan çantalarda şirinevlerde 110tl aldık 2 arkadaşa.. bence fiyatlar gayet pahalı arkadaşın attığı ^^
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Çakmaklık için bahaus ta gemi malzemeleri standında gemi içim şu geçirmeyen Çakmak var 10 lira onu alıp bi yere monte edebilirsiniz araya bi sigorta ve aç kapa düğme is görür gayet kullanışlı oluyor.malzeme 5 metre kablo 5 tane dişi fiş bir tane sigorta. Sigorta için yine şu geçirmeyen sigorta var gemi malzemeleri bölümde bunlarla yapabilirsiniz maximum 20 tl ye biter
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Arkadaşlar herkese merhaba.
    Öncelikle mitas (eski adı sava heralde) lastikleri aldım ve yaklaşık 200 km falan oldu takalı. Bence motorun orijinal lastiklerine göre çok çok fark var onu herkes gibi ben de farkettim Özellikle ıslak performansıyla aralarında uçurum var. Kuru zeminde de yol tutuşu, viraj performansı ve fren mesafesi falan gerçekten farketti. Lastikler tubeless, subapları işçiliği falan dahil 300 liraya patladı. Orijinal lastikleri de işimi görüyo bi sıkıntı yaşamadım diyen arkadaşlar varsa lastiklerinin kalitesini ölçecek bi durum (bundan kastım kazaya sebebiyet verebilecek bi durum) yaşamamışlar demektir. Ben şahsen iki kere düştükten sonra borç harç gittim aldım 2 kere ani fren yaptım eski lastiklerle önümdeki araçlar saolsun ikisi de önüme kırdı ikisinde de yapıştım yere ama şimdiki lastikler daha zor kilitliyor özellikle ön teker. Bu lastikler olsa %80 düşmeden kurtarırdım büyük ihtimal Şimdi gelelim sorularıma

1- Elimde üzerinde zincir spreyi yazan bi sprey var best marka, zincir bakımı için işimi görür mü acaba? Önerileriniz varsa zincir bakımı için marka, link vs. atabilirseniz sevinirim.
    2- Şehir içinde 14 kuruş falan yakıyo motor, sizce normal mi?
    3- Sanırım motordan zırıltıyla şırıltı arası bi ses geliyor yani şşşııırrrr gibi , yorumunu olan?
    4- Motoru aldığımda yağını değiştirmiştim, yaklaşık 1500 km olacak, yakın zamanda tekrar değiştiriyim diyorum yağ filtresini de değiştirmeme gerek var mı?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler, herkese keyifli kazasız belasız sürüşler..

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmaklığı alixpressten 6 dolara aldım ben.. sen hesap et işte..

Yan çantalarda şirinevlerde 110tl aldık 2 arkadaşa.. bence fiyatlar gayet pahalı arkadaşın attığı ^^
    Enes hayırlı akşamlar...

http://www.aliexpress.com/item/Motor...332756777.html
    Aldığım cakmaklık bu bire bir aynısı.
    Haklısın yurt dışı alışveriş coğu parcada cok hesaplı ama kimisi alt yapısı olmadığından kimisi de riske girmek istemediğinden bu tür alışverişleri tercih etmiyor.
    sen ve M.balibey arkadaşımız elinizden geldiğinden fazlasıyla bizlere yardımcı olmaya calışıyorsunuz bu yuzden kendi adıma sizlere teşekkür ederim.
    Sizler bu tur sitelerden devamlı alışveriş yapıyorsunuz Benim sizlere nacizane fikrim bizler size urunun linkine versek ve parasını kargo üçreti de dahil olmak üzere göndersek sizler bize bu konuda da yardımcı olurmusunuz.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba.
    Öncelikle mitas (eski adı sava heralde) lastikleri aldım ve yaklaşık 200 km falan oldu takalı. Bence motorun orijinal lastiklerine göre çok çok fark var onu herkes gibi ben de farkettim Özellikle ıslak performansıyla aralarında uçurum var. Kuru zeminde de yol tutuşu, viraj performansı ve fren mesafesi falan gerçekten farketti. Lastikler tubeless, subapları işçiliği falan dahil 300 liraya patladı. Orijinal lastikleri de işimi görüyo bi sıkıntı yaşamadım diyen arkadaşlar varsa lastiklerinin kalitesini ölçecek bi durum (bundan kastım kazaya sebebiyet verebilecek bi durum) yaşamamışlar demektir. Ben şahsen iki kere düştükten sonra borç harç gittim aldım 2 kere ani fren yaptım eski lastiklerle önümdeki araçlar saolsun ikisi de önüme kırdı ikisinde de yapıştım yere ama şimdiki lastikler daha zor kilitliyor özellikle ön teker. Bu lastikler olsa %80 düşmeden kurtarırdım büyük ihtimal Şimdi gelelim sorularıma

1- Elimde üzerinde zincir spreyi yazan bi sprey var best marka, zincir bakımı için işimi görür mü acaba? Önerileriniz varsa zincir bakımı için marka, link vs. atabilirseniz sevinirim.
    2- Şehir içinde 14 kuruş falan yakıyo motor, sizce normal mi?
    3- Sanırım motordan zırıltıyla şırıltı arası bi ses geliyor yani şşşııırrrr gibi , yorumunu olan?
    4- Motoru aldığımda yağını değiştirmiştim, yaklaşık 1500 km olacak, yakın zamanda tekrar değiştiriyim diyorum yağ filtresini de değiştirmeme gerek var mı?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler, herkese keyifli kazasız belasız sürüşler..
    Zinciri iyice temizledikten sonra iş görür hocam.. Mazot yada gazyağı ile temizleyebilirsin.
    12 14 kuruş arası kullanıma göre normaldir.. Çok agresif kullanmıorsan bi hava ayarına baktır (subap ayarı da keza)
    Bahsettiğin ses subap sesi .. Çok fazla ise ısınınca özellikle geliyosa subap ayarı yaptır.. motorun kaç kmde tabi onu bilmiyorum..17binde ilk kez yaptırdım ben.. Ses egzantirik zincirinden de geliyor olabilir onuda gerdir arada gerdirmek lazım..
    Yağını 2000km de bir değiştiriyorum.. Yağ filresi orjinal ise 2 yağ değişiminde 1 filtre .. filtre yan sanayi ise her yağ değişiminde 1 filtre değişiyorum..

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes hayırlı akşamlar...

http://www.aliexpress.com/item/Motor...332756777.html
    Aldığım cakmaklık bu bire bir aynısı.
    Haklısın yurt dışı alışveriş coğu parcada cok hesaplı ama kimisi alt yapısı olmadığından kimisi de riske girmek istemediğinden bu tür alışverişleri tercih etmiyor.
    sen ve M.balibey arkadaşımız elinizden geldiğinden fazlasıyla bizlere yardımcı olmaya calışıyorsunuz bu yuzden kendi adıma sizlere teşekkür ederim.
    Sizler bu tur sitelerden devamlı alışveriş yapıyorsunuz Benim sizlere nacizane fikrim bizler size urunun linkine versek ve parasını kargo üçreti de dahil olmak üzere göndersek sizler bize bu konuda da yardımcı olurmusunuz.
    Ben teşekkür ederim..böyle düşünenler varsa ne mutlu bize.. Elimizden geldiğince bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz..

Hocam öncelikle yurtdışı alışverişlerinde satıcının yorumlarına bakıp güvenilirse sipariş aşamasına geçmek lazım, ztn sipariş aşaması normal bi Türk sitesinden alır gibi alıyosun kredi kartın ile.. Alımda zor bi durum yok yani..

Diğer türlü tanıdık dükkanlarda olan uygun ürünler , yan çanta gibi , alıp gönderirim tabii ki müsait oldukça.. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim sıkıntı deıgl..

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Yukarda bahsettiğin çakmaklık arkadaşlar eski motorum yapmıştım bakabilirsiniz yapmak isteyenler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

[IMG][/IMG]

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Arkadaşlar 2015 modelin 2014 model ile arasında fark var mı? 300 lira civarı zamlanmış bu farkı ne için vereceğiz?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2015 modelin 2014 model ile arasında fark var mı? 300 lira civarı zamlanmış bu farkı ne için vereceğiz?
    Ruhsatta 2015 yazdığı için..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler