Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Tunahan hayirli olsun
    Apices bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı tunahanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hersey için tşkler enes. feribottan sonra resmen trafiginde cambazlık yapa yapa yol bitti ya
    Yeni motorunuz hayırlı olsun.

Zamanla, kullandıkça apache'ye göre artı ve eksilerini yazarsanız herkes için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakayım kimse bişey yazcakmı dedim ama nerdee :D

Bugün Tunahanla sabah 8de yola çıkıp bursaya gıttık 500Kmde Pulsar aldık kendilerine.. Toplamda 600km aşkın yol yaptık akşama kadar.. çoğunlukla yağmurda sürdük.. yorucu ama güzel bi gündü .. Bi apache daha eksildi aramızdan ..
    Müsait bi zamanda kapsamlı bi bakıma sokup ön dişliyide 14 yapıcam bende nasipse ..
    Maşallah çeşitli bahaneler ile iyi geziyorsunuz.

Daha önce ön dişli 14 olarak kullandınız mı? Kimileri tavsiye ediyor, kimileri ise 'hiç orjinalini bozmayın' diyor.
    Her ne kadar kullanımın sert veya yumuşak olması ile ilgili olsa da aheste kullananlardan da 'değiştirmeyin' tavsiyesini duydum.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah çeşitli bahaneler ile iyi geziyorsunuz.

Daha önce ön dişli 14 olarak kullandınız mı? Kimileri tavsiye ediyor, kimileri ise 'hiç orjinalini bozmayın' diyor.
    Her ne kadar kullanımın sert veya yumuşak olması ile ilgili olsa da aheste kullananlardan da 'değiştirmeyin' tavsiyesini duydum.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    Bugün Motoru sürat motorda bakıma götürdüm .. Motun yağı değişti motul ile.. yağ filtresi değişti.. hava filtresi ve bujiyi kendim değiştirdim..Sis farlarımı sağlamlaştırdım..Ön Dişli 14 Taktırdım.. Ön jant balansı yüzünden kafa sallama yapıyodu ona balans yaptırdım.. Tüm civatalar elden geçti.. Baya aklıma gelen herşeye baktırdım çok şükür kafama takılan bişey kalmadı ..
    Ön dişli 14 ile 5.viteste Bin devir kazanıyosun.. 120Kmh giderken 9 binde olan devir saati 14 dişli ile 8 bin devirde oluyor. motor rahatlıyo son hız artıyo.. genelde 2 kişi ve agresıf kullanan bırı olarak 14 dişli benım ıcın çok çok iyi ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bugün kavşakta sola doğru dönerken sağ taraftan araba atlayıverdi ***, ben yavaştım ama tam gaz veriyordum ki (sola doğru dönerek) o sırada araba çıkınca refleks fren ile sol tarafa düştüm ve sürüklendim.

Sol arka sinyal kırıldı. Lamba duruyor. Sol yolcu ayaklığı aşağı doğru eğilmiş. Fakat sonradan farkettim ki, sadece ayaklık değil, ayaklığın bağlı olduğu o grimsi uzun demir var ya, gösterişli bir parça. Tam ayaklığın oradan çatlamış. Fotoyu sonra atarım.

Ayrıca koruma demirinde, arka sol boynuzda ve ön sinyalde çizik var.

Bi de motoru kaldırdıktan sonra biraz zor çalıştı nedense? Sonra normalleşti ama.

Ha ayrıca, sol debriyaj kolu aşağı dönmüş biraz, ben elimle düzelttim ama ustaya baktırırım iyice. Ayrıca sol gidon ile sağ gidonun simetrisi bozuldu sanırım. Görünürde bişey yok da, kullanırken fark ediyorum.

Tabii, benim moralim düştü, üzüldüm. Sonra gittim yemek yedim dışarda, bi arkadaşta eşyam kalmıştı onu almaya gittim. Artık eve dönüyordum ki, tam gaz verirken bi yerde gaz teli koptu.
    Ev yakındı zaten, apartmana girdim, motoru incelemeye başladım. Gaz kolundaki vidayı söktüm, oradan tel düzgün görünüyordu. Karbüratörün oradan teli çektim çektim çektikçe teldeki pas artıyordu. En son ucu elime geldi. Ortalardan kopmuş tel. Hem paslı gibiydi hemde yeterince yağlıydı.
    Her serviste yağlıyorlar, ayrıca ben her su değdiği zaman WD-40 sıkıyorum.

Bu nedir arkadaş, herşey üst üste geldi ya... :(
    Yarın sabah Adana'ya gidecektim, şimdi ustaya gitmek gerekiyor mecburen. Sol elimle gaz telini çekerek gaz vereceğim ustaya kadar artık...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kavşakta sola doğru dönerken sağ taraftan araba atlayıverdi ***, ben yavaştım ama tam gaz veriyordum ki (sola doğru dönerek) o sırada araba çıkınca refleks fren ile sol tarafa düştüm ve sürüklendim.

Sol arka sinyal kırıldı. Lamba duruyor. Sol yolcu ayaklığı aşağı doğru eğilmiş. Fakat sonradan farkettim ki, sadece ayaklık değil, ayaklığın bağlı olduğu o grimsi uzun demir var ya, gösterişli bir parça. Tam ayaklığın oradan çatlamış. Fotoyu sonra atarım.

Ayrıca koruma demirinde, arka sol boynuzda ve ön sinyalde çizik var.

Bi de motoru kaldırdıktan sonra biraz zor çalıştı nedense? Sonra normalleşti ama.

Ha ayrıca, sol debriyaj kolu aşağı dönmüş biraz, ben elimle düzelttim ama ustaya baktırırım iyice. Ayrıca sol gidon ile sağ gidonun simetrisi bozuldu sanırım. Görünürde bişey yok da, kullanırken fark ediyorum.

Tabii, benim moralim düştü, üzüldüm. Sonra gittim yemek yedim dışarda, bi arkadaşta eşyam kalmıştı onu almaya gittim. Artık eve dönüyordum ki, tam gaz verirken bi yerde gaz teli koptu.
    Ev yakındı zaten, apartmana girdim, motoru incelemeye başladım. Gaz kolundaki vidayı söktüm, oradan tel düzgün görünüyordu. Karbüratörün oradan teli çektim çektim çektikçe teldeki pas artıyordu. En son ucu elime geldi. Ortalardan kopmuş tel. Hem paslı gibiydi hemde yeterince yağlıydı.
    Her serviste yağlıyorlar, ayrıca ben her su değdiği zaman WD-40 sıkıyorum.

Bu nedir arkadaş, herşey üst üste geldi ya... :(
    Yarın sabah Adana'ya gidecektim, şimdi ustaya gitmek gerekiyor mecburen. Sol elimle gaz telini çekerek gaz vereceğim ustaya kadar artık...
    geçmiş olsn kardeşim .. Takma kafaya her an herkese olabilir bu tür ufak kazalar.. ama tabıkı can sıkıyor.. Cana glen mala gelsin .. bi şekilde hallolur.. Motorlarımızı gözümüzden sakınıyoruzya çöp batıyor işte.. zor çalışması normal.. yan yatsa bile sapıtıyor bı süre.. kozmetik olarak parça masrafın olcak inş şaside sorun yoktur.. milimetrik lastik balansı yüzünden ne biçim kafa sallıyodu benım motor.. ön takım sorunlu sandım bugün baktık taş gibi.. en ufak bi kayma bile çok etkiliyo.. şasi de sıkıntı olmasında gerisi hallolur parça ile.. yenilenmiş olur işte..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    En fazla 20 km/h ile düşmüştür motor. Sonra da sürüklendim zaten. Ne olduysa sürüklenirken oldu zaten. Parçalar hep o zaman zarar gördü.
    Ama yolcu ayaklığının bağlı olduğu metal parça pahalı mı acaba, kafama o takıldı. İsmini de bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Kuyruktaki şasinin uç kısımları eğilmiş, arka teker ile çamurluk arkadan bakınca yan duruyordu. Usta şasiyi eğerek çamurluğu düzeltti ama sanki bu sefer şasinin iki ucu eşit durmuyor gibi görünüyordu. Parçaları takınca belli olmuyor.

Motosikleti
    bu yaz kesin alacak
    5780 tl mi aman tanrım dedim sanırım benim ibre ybr ye kayıyor?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Benhür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5780 tl mi aman tanrım dedim sanırım benim ibre ybr ye kayıyor?
    Selametle tokatlamaktan zevk alırız efenım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

En fazla 20 km/h ile düşmüştür motor. Sonra da sürüklendim zaten. Ne olduysa sürüklenirken oldu zaten. Parçalar hep o zaman zarar gördü.
    Ama yolcu ayaklığının bağlı olduğu metal parça pahalı mı acaba, kafama o takıldı. İsmini de bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Kuyruktaki şasinin uç kısımları eğilmiş, arka teker ile çamurluk arkadan bakınca yan duruyordu. Usta şasiyi eğerek çamurluğu düzeltti ama sanki bu sefer şasinin iki ucu eşit durmuyor gibi görünüyordu. Parçaları takınca belli olmuyor.
    Şaside eğilme olması çok kötü olmuş .. ne yaparsan yap düzen almıyor maalesef.. inş sıkıntısız kullanırsın .. bıldır bıze sorun olup olmadıgını kullanımı nasıl etkılıyor ?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir ka gündür yoktum forum hala ölü herkes tatlısu motorcusu mu ya

Motosikleti
    bu yaz kesin alacak
    tokat yememek için o kadar fark verilmez bence

Motosikleti
    Valla ben karda kışta fırtınada bile kullanabilmek için ekipmanları topladım. Her hafta sonu Adana-Osmaniye.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    tokat yememek için o kadar fark verilmez bence
    Kişisel zevkıne bısı dıyemem kardeş ben eskı kasa aldım yenı kasaya o kdr para bende vermem şahsen.. )

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ka gündür yoktum forum hala ölü herkes tatlısu motorcusu mu ya
    daha 2 gun once tunahanla bursa yaptık geldık .. yarın ağva yapcaz gıbı .. yagmur camur dınlemeyız hacı kımse yazmıo bende yazmıyorm şahsen..

Motosikleti
    bu yaz kesin alacak
    eski kasa bulursam yaza alıcam bulamazsam gercektende o parayi veremem sınıfının lideri olsa bile

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    eski kasa bulursam yaza alıcam bulamazsam gercektende o parayi veremem sınıfının lideri olsa bile
    motor çok .. 0 mı düşünüyosun ? 0 eskı kasalarda var .. 2 el cok temızlerde var .. (: yenı kasanın bı albenısı yok bana göre .. 2 3 ufak makyajla bın tl fazla para ıstemek saçmalık..

Motosikleti
    Dişli değiştirenlere soruyorum, artçılı iken kalkışlarda sorun filan oluyor mu?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Dişli değiştirenlere soruyorum, artçılı iken kalkışlarda sorun filan oluyor mu?
    yukardada yazdımya .. ben genelde artçılı ve agresıf kullanırım ama 14 taktım .. 13 ile motora işkence edıyodum..14 dişli ile motor hiçbişey kaybetmez.. şahsen en ufak zararını gormedım ama yararı cok .. Bu arada Dişli değiştikten sonra Tak tak diye bi zincir sesi başladı bendede .. Öncekı sefer 14 takınca böyle bi sorun olmamıştı .. bu motorumda bu tarz gereksız sorunlarla karşılaşıyorm maalesef ^^

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    yukardada yazdımya .. ben genelde artçılı ve agresıf kullanırım ama 14 taktım .. 13 ile motora işkence edıyodum..14 dişli ile motor hiçbişey kaybetmez.. şahsen en ufak zararını gormedım ama yararı cok .. Bu arada Dişli değiştikten sonra Tak tak diye bi zincir sesi başladı bendede .. Öncekı sefer 14 takınca böyle bi sorun olmamıştı .. bu motorumda bu tarz gereksız sorunlarla karşılaşıyorm maalesef ^^
    zincir dişliye alışınca geçer enes.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir dişliye alışınca geçer enes.
    inş hacıabı.. gergınlıgı ıyı yanı onda sorun yok .. dişliler ve zincirde çok iyi durumda .. fren balataları bıle yenı gıbı daha dedıler servıste.. bu arada direksıyon furslarında sıkıntı yokmus ya çanta yapıyor bıde cant balansı dedı.. gıttık balans yaptırdık yarı yarıya azaldı sımdı .. blmıyorm diğer apachem ip gibi gidiyodu bi çanta demiri ve çanta bu kdr mı etkıler ya .. ön takımda en ufak sorun yok heryerıne baktık..

Motosikleti
    bu yaz kesin alacak
    motor çok .. 0 mı düşünüyosun ? 0 eskı kasalarda var .. 2 el cok temızlerde var .. (: yenı kasanın bı albenısı yok bana göre .. 2 3 ufak makyajla bın tl fazla para ıstemek saçmalık..
    2. ellere güvenmiyorum zaten 0 parasi istiyorlar genelde rodajini kendim yapayımda ileride sorun yaratmasın

arkadaslar apache almayı cok istiyodum ancak baktımki yeni ehliyet sistemi geliyor ve bende bu sistemin kurbanı olucak gibi gözüküyorum 125 cc önerebiliceğiniz motor varmıdır 7000tl ye kadar şimdiden tesekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler