Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha lastik konusu başlamış.

Benimki 2012 model, o yüzden yeni kasaya lastik öneremem fakat motolastik.com'dan telefon ile arayıp bilgi alabilirsiniz. Barkın abi, hep Köksal Bey'i önerir.
    Sanırım Köksal Bey oranın sahibi oluyor.

--------------------------------

Arkadaşlar, benim motosikletim bildiğiniz gibi 2012 model, 2013 Ekim trafiğe çıkışlı. Şuan 6500 km. civarında, periyodik bakımları tam olarak yapılır, ayrıca sık sık tanıdık ustalar var, onlara uğrarım. Kafama bişey takılırsa baktırırım.
    Yağ olarak Motul 7100 10w50 kullanıyorum.

Motoru satmıyorum, sanki satacak gibi bilgiler verdim ama...

Küçük bir sorum var;

Çok nadiren, vites aralarında bazen boşa düşüyor. Bu normal mi acaba, sizde de oluyor mu?
    bu kmelerde banada olmuştu sonradan düzeldi kendi kendine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Ama 1 ve 2 arası değil benim dediğim. Mesela 5 ve 4 arasında oluyor.

Vitese yumuşak davranmak da bu soruna yol açabilir mi acaba?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

aynen yumuşak davranınca oluyor bazen.. bıraz sert olup vıtes attıgından emın olmak lazım ..
    Bune ve M.balibey bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim 2011de hiç olmadı acaba enesin dediği gibi olabilir mi dikkatlice bir değiştirin kel alaka yerde boş bizim motorda yoktu çünkü

arkadaşlar bir full depo ile kaç km yapıyorsunuz ortalama, ve birde benimki 16-2.5 yani toplam 18.5 lt olması lazım depo 2011 modeldi

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    3 yasinda, 25bin km de apache alinir mi arkadaslar? 3bin liranin uzerinde civari fiyat cekmisler.

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yasinda, 25bin km de apache alinir mi arkadaslar? 3bin liranin uzerinde civari fiyat cekmisler.
    3 bin tl iyidir

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu kadar ucu açık sorarsan cvp vermem şahsen.. sonra alıp bize kızarsın.. motorun ne olduğunu nasıl olduğunu bilmeden şu kadar ver demek yanlış..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Haklisiniz hocam. Hata bende soruyu eksik yazmisim. Yani fiyatindan ziyade, motosiklet az km yapmamis malum. Her motosikletin belirli bir kmden sonra yipranmaya basliyor. Cin mallari icin sahsi kanaatim 15 20binden sonra pek takati kalmiyor aletin. Piston segmab ister, debriyaj balata ister. Disli ister vesaire vesaire... Apache icin bu durum nasil?

Arkadaşlar cidden yardımınıza çok ihtiyacım var. Yine mi lastik konusu dediğinizi duyabiliyorum ancak boşuna para vermeyelim.

Bugun Zen Motor Kadiköye gittim ve öne 100/80x17 Michelin , arkaya ise ön olarak üretilmiş 110/70x17 michelin takılabileceğini söyledi. Ancak ters çevirip takıldığından sorun olmayacağını söyledi.

Bu ne kadar doğrudur ?

Bir diğer kafama takılan nokta şu. Ben motoru yazın satacağım büyük ihtimalle. Önümde 7-8 aylık bir süre boyunca daha en fazla motoru kullanacağım.

Sizce 600 lira verip yukarıdaki kombinasyonlu michelin lastiklerimi alayım yoksa sava mc18 yağışlı zeminde işimi görür mü?

Lütfen birşeyler yazın iki kelam edin.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Haklisiniz hocam. Hata bende soruyu eksik yazmisim. Yani fiyatindan ziyade, motosiklet az km yapmamis malum. Her motosikletin belirli bir kmden sonra yipranmaya basliyor. Cin mallari icin sahsi kanaatim 15 20binden sonra pek takati kalmiyor aletin. Piston segmab ister, debriyaj balata ister. Disli ister vesaire vesaire... Apache icin bu durum nasil?
    30bne kadar gordugum bakımlı bı cok apache yeni gibiydi ve sorunsuzdu.. böyle desem az çok bi fikir verir sanırım ama temiz bakılmış olması lazım..

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    1 depo olarak bilmem ama, 70 TL lık benzinle 450:470 km yol yapıyorum. Bana biraz çok yakıyor gibi geliyor. Sizin durum nedir arkadaşlar?

Lastik olayına gelince de, bence mc18 takın gitsin. Diğer türlü, uydurma kaydırma, delme takma, derme çatma, ( daha ne kadar tabir var bilmiyorum ) ürünlerden hic randıman alamadım ben. Neyse orijinal olacak abi. Diğer türlü her ne ürün olursa olsun, illaki tadı kaçırıyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Moostapha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cidden yardımınıza çok ihtiyacım var. Yine mi lastik konusu dediğinizi duyabiliyorum ancak boşuna para vermeyelim.

Bugun Zen Motor Kadiköye gittim ve öne 100/80x17 Michelin , arkaya ise ön olarak üretilmiş 110/70x17 michelin takılabileceğini söyledi. Ancak ters çevirip takıldığından sorun olmayacağını söyledi.

Bu ne kadar doğrudur ?

Bir diğer kafama takılan nokta şu. Ben motoru yazın satacağım büyük ihtimalle. Önümde 7-8 aylık bir süre boyunca daha en fazla motoru kullanacağım.

Sizce 600 lira verip yukarıdaki kombinasyonlu michelin lastiklerimi alayım yoksa sava mc18 yağışlı zeminde işimi görür mü?

eğer kafaya koyduysan satmayı bence o kadar msaraf etme.. sava da senı ıdare eder zıra ıslak zemınde ıstesende ıstemesende dikkatli kullancaksn..

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Apache arayan varsa satıyorum arkadaşlar.

2012 Model
    12 Temmuz 2013 Tarihinde trafiğe çıkışlı.
    9.000 Km'de.
    Tüm evrakları tamdır.
    Kaza hasar kaydı yoktur.
    1 Ay önce sibop kestiği için Silindir-Piston atıldı birde sibop silindir üst kapağı parçaladığı için Silindir üst kapak değişti orjinal parçalar takıldı epey masraflı oldu bunlar dışında hiçbir sorunu yok.
    Ön lastik IRC sıfır ayarında
    Arka lastik michelin sport pilot takalı 2 hafta oldu sıfırdan farkı yok
    Ön koruma demiri mevcut
    Yağ/Yağ Filtresi / Hava Filtresi / Buji değişti ama motoru işten eve evden işe kullanıyorum.
    İstanbul/Suadiyede iş yerimden motor görülebilir ustaya gösterebiliriz hiçbir sıkıntısı yok yürürü sağlam.
    İlgilenenler irtibat kurabilir.

Alıntı Moostapha adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu ne kadar doğrudur ?

Forumdan biri 500 liraya Michelin yaktırdı Bajaj Discover motoruna ve memnun değil.
    Ben Boxer'da Mc18 kullanıyorum. Yağışlı havada eğer hava soğuk değilse performansı iyi fakat hava soğuksa yagmurlu havada kotu çünkü lastik ısınmıyor.
    Kuru zeminde ise beni üzmedi.
    Sava'nın MC32 modeli var kış lastiği. Onu deneyebilirsiniz. Kullanan bir abi var çok memnun.

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30bne kadar gordugum bakımlı bı cok apache yeni gibiydi ve sorunsuzdu.. böyle desem az çok bi fikir verir sanırım ama temiz bakılmış olması lazım..
    Abi adam evden ise isten eve kullanirken 9bin de su masrafi yapmasi tesaduf mu? Arada boyle olanlar cikabiliyo mu? 2. El almak cidden cok sikintili ismis daha yeni anliyorum

Turkish power, sen de insallah satarsin hocam sanssizlik olmus biraz. Ama parca degistikten sonra ayni sanssizlik olmaz bi daha kolay kolay.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Abi adam evden ise isten eve kullanirken 9bin de su masrafi yapmasi tesaduf mu? Arada boyle olanlar cikabiliyo mu? 2. El almak cidden cok sikintili ismis daha yeni anliyorum

Turkish power, sen de insallah satarsin hocam sanssizlik olmus biraz. Ama parca degistikten sonra ayni sanssizlik olmaz bi daha kolay kolay.
    Düzgün bınıpte o km de motor değiştiren görmedim kardeş .. Motorun anasını ağlatırsan hepsı dağılır.. benim 2. apachem ve 2side sorunsuz.. Şuan 12bın kmdeyım.. bujisini hava filtresini bile yeni dğiştirdim.. apache bu piyasadakı en saglam motorlardan bırıdır .. düzgun kullanılmışını bulman lazım.. apaçiden motor alma.. İstanbulda olsan yardımcı olurdum.. ama sen yınede bı bılene baktır yada ustaya göster 2 dkda anlaşılır derdinin ne olduğu..
    M.balibey bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Ben nice kuryeler tanıyorum apache ile 90000-100000 km yapmış sonra silindiri değiştirip bir 100000 daha yapan Turkish power arkadaşta sanırım egsoz vardı bu motora egsoz takmayın taktığın egsoz da katalizatör yoksa motor yağ yakmaya başlıyor.
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R

Aynen hocam SHARK Performans egzosu takmıştım aslında sesi çok sarıyordu birde gündüz çalışıp gece dışarı çıktığım için geceleri o sessizlikte inanılmaz bir ses veriyordu gerçekten çok hoşuma gidiyordu ama sibop keserek hatamı anladım 2 ay motorum yattı 2 aylık maaşımla motoru yaptırıp çıkarttım şuan ise Orjinal egzosumu takarak motoru yavaş yavaş açmaya çalışıyorum.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    arkadaşlar yeni kasanın eskisine göre ne farkı var görünüş dışında? baktım da göremedim eğer yazıldıysa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler