Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/bg4bE8.jpg

Aynen hocam SHARK Performans egzosu takmıştım aslında sesi çok sarıyordu birde gündüz çalışıp gece dışarı çıktığım için geceleri o sessizlikte inanılmaz bir ses veriyordu gerçekten çok hoşuma gidiyordu ama sibop keserek hatamı anladım 2 ay motorum yattı 2 aylık maaşımla motoru yaptırıp çıkarttım şuan ise Orjinal egzosumu takarak motoru yavaş yavaş açmaya çalışıyorum.

kardeşim ondan başka bir sorun olmuştur performans egzozu katıp motor bozulması ancak kaynak hatasıyla olur(bakım ve kullanım şeklini saymazsak) ben araçlarımda hep kullandım düz boru şeklinde bir kere arabaların motorda ağrıza veriklerini görmedim şu anki corsa dieselde de remus var corsa d için özel olarak üretilmiş

Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni kasanın eskisine göre ne farkı var görünüş dışında? baktım da göremedim eğer yazıldıysa.
    görüüş dışında arka jant 17 birde bazı yerlere kaucuk destek koymuşlar titreşmesin dye ama ben fark göremedim 2014 var arkadaşta dışı şekli dışında aynı mal

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

beyler alışveriş yaptığım site indirim yapmış orjinal yeni castrol yağlarında 10w50 bursada bulunmadığından burdan alıyordum adamlar kargoyuda bedava gönderiyorlar siteyle alışveriş dışında alakam yoktur

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-131.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nice kuryeler tanıyorum apache ile 90000-100000 km yapmış sonra silindiri değiştirip bir 100000 daha yapan Turkish power arkadaşta sanırım egsoz vardı bu motora egsoz takmayın taktığın egsoz da katalizatör yoksa motor yağ yakmaya başlıyor.
    Aynen 3 kişi gördüm egsoz takıp motoru patlatan.. sanırım sevmıyor apache egsoz :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen 3 kişi gördüm egsoz takıp motoru patlatan.. sanırım sevmıyor apache egsoz :D
    kardeşim bence bu işte birşey var sabri abi patlatmamıştı sharla ayrıca tiger takıp gezen çok şikayetçi olanı duymadım selami abide shark takmıştı sanırım

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    son zamanlarda 3 4 kısıde gordum hacı .. tesadüf olamaz diye düşünüyorum.. var bu işte bişey..

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    egsozdan kaynaklı şu şekilde olabilir metallerin belli bir dayanım direnci vardır bu performans egsozların görevide yanmış gazı daha çabuk silindirden atmaktır sibob kesen motorlar red line da yada çok zorlandığında kesiyosa bu sibobun yapıldığı metalin akma derecesiyle alakalıdır..nasıl 2007 model altı hyo 250 r larda devir kesici yoktu alanlar allah ne verdiyse basıp krank krıp hyo krank kırıyo dediler bu konuda biraz öle per.egzos takanların dikkat etmesi gerek
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Apacheye nasıl bir uygulama yaparsak egzos taktığımızda sıkıntı çıkartmaz ?
    9 Bin devire geldiğinde vites atıyorum ve redline kesinlikle yapmıyorum.
    Egzos sibop ayarını bozuyor diyen var pistona yağ gitmesini engelliyor diyen var egzos motorun silindirine pistonuna osuna busuna zarar zorluyor diyen var nasıl bir yol izlersek apacheye egzos takıldığında bu sorunlara yol açmaz ?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    S.A Arkadaslar bu karburator hava ayarının ben taaa....forumda herkes hava ayar vıdası oprjınal konumu 3,5 turda felan olur dıyordu benm motorun 3,75 da duzgun calısıyor ama sıfır km apacheler de 5 turdan asagı yok hepsi 5 bılemedın 5,5 turda acaba bızler yanlısmı yapıyoruz kafam karıstı bakmaz olaydım yenı motorlara.su hava ayarıyla içli dışlı olan arkadaslar kaç turda düzgün ayar yakaladınız???cevaplarsanıuz sevınırım...

son zamanlarda 3 4 kısıde gordum hacı .. tesadüf olamaz diye düşünüyorum.. var bu işte bişey..
    hacı redlinne ve yağsızlıkla alakalı olabilir iye aklıma geliyor öyle olsa sabri abi kesin kıraırdı ama belki yeni shark egzozlarda da problem vardır

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A Arkadaslar bu karburator hava ayarının ben taaa....forumda herkes hava ayar vıdası oprjınal konumu 3,5 turda felan olur dıyordu benm motorun 3,75 da duzgun calısıyor ama sıfır km apacheler de 5 turdan asagı yok hepsi 5 bılemedın 5,5 turda acaba bızler yanlısmı yapıyoruz kafam karıstı bakmaz olaydım yenı motorlara.su hava ayarıyla içli dışlı olan arkadaslar kaç turda düzgün ayar yakaladınız???cevaplarsanıuz sevınırım...
    valla benim 2011in karbüratör iflas edince yeni aldım sıfır orjinal geldiği gibi taktım zor çalışan motor çalışmaya başladı aldığımdan beri sorun yaratıyordu yazın 35 derece jikle çekip çalıştığını bilirim

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsozdan kaynaklı şu şekilde olabilir metallerin belli bir dayanım direnci vardır bu performans egsozların görevide yanmış gazı daha çabuk silindirden atmaktır sibob kesen motorlar red line da yada çok zorlandığında kesiyosa bu sibobun yapıldığı metalin akma derecesiyle alakalıdır..nasıl 2007 model altı hyo 250 r larda devir kesici yoktu alanlar allah ne verdiyse basıp krank krıp hyo krank kırıyo dediler bu konuda biraz öle per.egzos takanların dikkat etmesi gerek
    bende böyle düşünüyorum sorun yaşayanda var yaşamayanda gerçi bende sharkla yada tigerle veya x mara bir egzozla uzaktan yakından alakam yoktur yanlış anlaşılmasın

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Kullananlara yada egsoz işiyle uğraşan ustalara sorup anlamak lazım .. şahsen taktırmam bunları gördükten sonra egsoz fln
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Zaten 150 cc tek silindirli bir motora modifiye egzoz takmak gereksiz bence. Hadi, iki silindir olsa neyse...
    Ha, bir sonraki motora da kullanırım diye alınıyorsa, olabilir. Neden olmasın?
    ----------

Arkadaşlar, ben motorumu aşağı bırakırken hep 3. vitese alıp o şekilde bırakıyorum.
    Hem teker dönmesin, hem de hırsızlar boşa hemen alamasın, vakit kazanayım diye.

Bunun haricinde kilit, alarm, komple örtü kullanıyorum. Ayrıca farları ve uzunları açık bırakıp, motoru park etmeden 100 metre önceden karbüratör musluğunu da kapalı konuma getiriyorum.

Neyse;
    Motoru 3. viteste bırakmanın bir sakıncası olur mu?
    Ayrıca, viteste iken debriyaja basmadan geriye doğru gidince (motor kapalı durumda) marş sesine benzer ses geliyor. Bu da zarar verir mi? Bunu pek yapmıyorum, meraktan sordum.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan biri 500 liraya Michelin yaktırdı Bajaj Discover motoruna ve memnun değil.
    Ben Boxer'da Mc18 kullanıyorum. Yağışlı havada eğer hava soğuk değilse performansı iyi fakat hava soğuksa yagmurlu havada kotu çünkü lastik ısınmıyor.
    Kuru zeminde ise beni üzmedi.
    Sava'nın MC32 modeli var kış lastiği. Onu deneyebilirsiniz. Kullanan bir abi var çok memnun.
    Merhaba hocam,

Bugun araştırdım fiyat filan aldım bayilerden :

Sava mc 25: 290 TL + 40 TL takma
    ön 100/80 x 17:
    arka 130/80 x 17:

Sava mc 32: 350 TL + 40 TL takma
    ön 100/80 x 17:
    arka 130/80 x 17:

fiyatı aldım.

Ufak bir sorum olacak. Ben asfaltta kullanıyorum sürekli. İstanbul içinde 10+10 20 km işe gidip geliyorum. Aylık ortalama 700 km civarı sürekli asfaltta kullanıyorum.

Sizce mc25 mi yoksa mc32 mi alayım. Hangisi benim için yağmurlu ve yağmursuz asfalt zeminde daha uygundur. Birde bu mc32'lerin m+s kış lastikli modeli var. Sanırım asfaltta bana sıkıntı gibi

Kullananlara yada egsoz işiyle uğraşan ustalara sorup anlamak lazım .. şahsen taktırmam bunları gördükten sonra egsoz fln
    kardeşim en güzeli çıkar katı öyle gez en güzeli benim yokuşta 5 km fark yarattı sadece kat

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 150 cc tek silindirli bir motora modifiye egzoz takmak gereksiz bence. Hadi, iki silindir olsa neyse...
    Ha, bir sonraki motora da kullanırım diye alınıyorsa, olabilir. Neden olmasın?
    ----------

Arkadaşlar, ben motorumu aşağı bırakırken hep 3. vitese alıp o şekilde bırakıyorum.
    Hem teker dönmesin, hem de hırsızlar boşa hemen alamasın, vakit kazanayım diye.

Bunun haricinde kilit, alarm, komple örtü kullanıyorum. Ayrıca farları ve uzunları açık bırakıp, motoru park etmeden 100 metre önceden karbüratör musluğunu da kapalı konuma getiriyorum.

Neyse;
    Motoru 3. viteste bırakmanın bir sakıncası olur mu?
    Ayrıca, viteste iken debriyaja basmadan geriye doğru gidince (motor kapalı durumda) marş sesine benzer ses geliyor. Bu da zarar verir mi? Bunu pek yapmıyorum, meraktan sordum.
    en güzeli benim sokağa bıraktığım zaman gibi yapıyorsun merak etme hiçbişey olmaz yeterki çalıştırıken debriyaja basarak çalıştır yada viteste unutma yoksa üzerinden ataro ses motorun bütün aksamları içeride çalışıyor piston aşağı yukarı iniyor şanzıman dişlileri dönüyor eğer motor yağı kartere dönmüşse aşınma olur haberin olsun azıcık

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Katalizör iptalinden sonra ses ne alemde ? bağırıyorsa gerek yok.. orjinal sesi güzel..

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim en güzeli çıkar katı öyle gez en güzeli benim yokuşta 5 km fark yarattı sadece kat

en güzeli benim sokağa bıraktığım zaman gibi yapıyorsun merak etme hiçbişey olmaz yeterki çalıştırıken debriyaja basarak çalıştır yada viteste unutma yoksa üzerinden ataro ses motorun bütün aksamları içeride çalışıyor piston aşağı yukarı iniyor şanzıman dişlileri dönüyor eğer motor yağı kartere dönmüşse aşınma olur haberin olsun azıcık

Yanlışım varsa affola ama motor vitesteyken kontak almıyor

Katalizör iptalinden sonra ses ne alemde ? bağırıyorsa gerek yok.. orjinal sesi güzel..
    shark falan gibi değil %2-3 artıyor ses diyeyim susturucuya ellemiyorsun zaten

Alıntı Moostapha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışım varsa affola ama motor vitesteyken kontak almıyor
    elden marş için doğru fakat ayak marşıda alıyor

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark falan gibi değil %2-3 artıyor ses diyeyim susturucuya ellemiyorsun zaten

elden marş için doğru fakat ayak marşıda alıyor
    İşte ayak marşının faydaları.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar sonunda bende rtr 150 sahibi oldum.. ekrandaki saati bir türlü ayarlayamadım.. galiba sağdaki iki tuşun alt taraftaki çalışmıyor bende.. üsttekine basıyorum bişeyler değişiyor alttakine basıyorum hiç bişey değişmiyor...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonunda bende rtr 150 sahibi oldum.. ekrandaki saati bir türlü ayarlayamadım.. galiba sağdaki iki tuşun alt taraftaki çalışmıyor bende.. üsttekine basıyorum bişeyler değişiyor alttakine basıyorum hiç bişey değişmiyor...
    o tuşlar insan gibi basmayla işlemez.. biraz abanman lazım.. ODO modundayken üsttekine basılı tutunca yada alttakine tam hatırlamıyorm bi 10 sn kadar basılı tut ztn saat yanıp sönmeye başlar.. Sonra üsttekiyle ayarlayıp alttakiyle diğer tarafa geçip orayıda ayaarlarsın bırakınca normale döner 5 10 sn sonra
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    Arkadaşlar uzaktan alarm sistemi hayvan gibi bi kilit ve Disk alarmlı kilit önerebilceğiniz bi marka veya öneriniz var mı?

Alıntı Erem Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzaktan alarm sistemi hayvan gibi bi kilit ve Disk alarmlı kilit önerebilceğiniz bi marka veya öneriniz var mı?
    ben masterlock kullanıyorum hem disk kilidi hemde zırhlı halat kilitt

arkadaşlar kontak fosforunun nasıl söküldüğünü bilen var mı benimki bozulmuştu yeni aldım değiştireyim diyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler