Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar son günlerde sıfır alan oldu mu? Fiyatlar 2013 model için 5390, 2014 model için 5780 lira..
    Vadelide liste fiyatından indirim yapan bayi varmı acaba? Tavsiye edebileceğiniz bir satış noktası?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Arkadaşlar lastiklerim gelmiş.
    Ama üretim tarihleri şöyle;
    Ön:4313
    Arka: 0613

Eski sayılır mı yoksa iyi mi?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastiklerim gelmiş.
    Ama üretim tarihleri şöyle;
    Ön:4313
    Arka: 0613

Eski sayılır mı yoksa iyi mi?
    La bilader tak kullan ya
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhabalar dostlar,
    motorum 2500km ye dayandi fakat bir sorum olacak. Yagi degistirdim yaklasik 1ay once 15 50 motul koyuldu ondan once 10 40 kullaniyordum. Sorum su onceden max 130 gordugum motorum simdi 110 u zor goruyor 5. Viteste hemen hemen hizlanmiyor bunun nedeni yagdan olabilirmi ? Degilse nedendir ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dostlar,
    motorum 2500km ye dayandi fakat bir sorum olacak. Yagi degistirdim yaklasik 1ay once 15 50 motul koyuldu ondan once 10 40 kullaniyordum. Sorum su onceden max 130 gordugum motorum simdi 110 u zor goruyor 5. Viteste hemen hemen hizlanmiyor bunun nedeni yagdan olabilirmi ? Degilse nedendir ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Tekeriniz düz bassın
    Yağdan oldugunu pek sanmam Ancak daha o km deki motora 15 50 koyma .. 15 50 yi genelde eski motorlara ufak yağ kaçaklarını engellemek için koyarlar türkiyede .. Yeni motorlara 10 40 iyidir.. Gerisi hikaye .. motorun sorunu yağdan başkadır büyük ihtimalle.. karbüratöre baktır ayarlattır pislik olursa yapar bunu ..aklıma ilk gelen karbürator ve buji .. ikisinde ara ilk etapta sorunu ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Bakın arkadaşlar, ön 3,00 17 arka 3,50 18
    İki lastiğin farkı şöyle görünüyor;

Bir de şunu sorayım; lastikte naylon filan yazıyor. Ne iş?

Üretim tarihini filan da Barkın Bayoğlu abime sordum, tarihi not et, iki yıl sonra lastikler çöp olacak dedi. Ben de 2 yıl sonra motoru satarım dedim.

Yarın lastiği üstündeki iç lastik ile taktıracağım. "Tubeless yap." diyen var mı? Ben yaza doğru tubeless'e çeviririm diye düşünüyorum. 250-300 km.'lik uzun yollara çıkacağım zaman.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bakın arkadaşlar, ön 3,00 17 arka 3,50 18
    İki lastiğin farkı şöyle görünüyor;

http://i1273.photobucket.com/albums/...psaa41f130.jpg

Bir de şunu sorayım; lastikte naylon filan yazıyor. Ne iş?

http://i1273.photobucket.com/albums/...psc67cf241.jpg

Üretim tarihini filan da Barkın Bayoğlu abime sordum, tarihi not et, iki yıl sonra lastikler çöp olacak dedi. Ben de 2 yıl sonra motoru satarım dedim.

Yarın lastiği üstündeki iç lastik ile taktıracağım. "Tubeless yap." diyen var mı? Ben yaza doğru tubeless'e çeviririm diye düşünüyorum. 250-300 km.'lik uzun yollara çıkacağım zaman.
    Ben sana daha cevap vermiyom hacı .. beni takmıyon nasıl olsa .. belediye cevap versin sana

Motosikleti
    Tak kullan dedin.
    O mu yoksa önce de birşey mi demiştin?

Bir şey demedim zaten, öyle mesaj atıyorum. Sadece naylon şeysini sordum.

mrb rtr severler sesle ilgili bir kaç sorum var, egzoz u tamamen sökünce nasıl bir ses geliyor acaba ve çok fazla ses görültüsünden başka ne gibi dez avantajları var? avantajı varmı?
    yada egzoz olarak hangisini önerirsiniz

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    İlan no : 183410289 arkadaşlar motorum satılıktır bilginize.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Tak kullan dedin.
    O mu yoksa önce de birşey mi demiştin?

Bir şey demedim zaten, öyle mesaj atıyorum. Sadece naylon şeysini sordum.
    Hala tubeless diyon nyln diyon.. aldın ama soru yağmuru devam.. kaç kez cevapladık hacıabi bunları .. Lastik güzel lastık sen tak kullan..ister tubeless yap ister iç lastik kullan.. ama iç lastikle daha güvende olur.. nylon fln takılma onlara .. öyle bile olsa sürüşte anlarsın kaliteyi ..

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb rtr severler sesle ilgili bir kaç sorum var, egzoz u tamamen sökünce nasıl bir ses geliyor acaba ve çok fazla ses görültüsünden başka ne gibi dez avantajları var? avantajı varmı?
    yada egzoz olarak hangisini önerirsiniz
    aman ha :D bütün mahalle söver sana üstüne motoruna yazık edersın .. egsoz çok gerekli bi parça .. İlla ses istiyosan Tiger yada Arrow yada Avcrom tarzı bi egsoz taktırcan ki bu 400 500 tl gözden çıkarmak demek.. Egsozunu fln da deldirme.. sesi ztn güzel motorun .. illa ses istiyosan hava filtresini sök öyle gez seni tatmin eder ciddiyim bu söylediğimde bakma güldüğüme .. :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala tubeless diyon nyln diyon.. aldın ama soru yağmuru devam.. kaç kez cevapladık hacıabi bunları .. Lastik güzel lastık sen tak kullan..ister tubeless yap ister iç lastik kullan.. ama iç lastikle daha güvende olur.. nylon fln takılma onlara .. öyle bile olsa sürüşte anlarsın kaliteyi ..

aman ha :D bütün mahalle söver sana üstüne motoruna yazık edersın .. egsoz çok gerekli bi parça .. İlla ses istiyosan Tiger yada Arrow yada Avcrom tarzı bi egsoz taktırcan ki bu 400 500 tl gözden çıkarmak demek.. Egsozunu fln da deldirme.. sesi ztn güzel motorun .. illa ses istiyosan hava filtresini sök öyle gez seni tatmin eder ciddiyim bu söylediğimde bakma güldüğüme .. :D
    hacı emmi ne zaman geliyon bursaya sissiz geziyorum

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı emmi ne zaman geliyon bursaya sissiz geziyorum
    29 Ekim kortejinden sonra atlayıp bursaya gelcem .. haftasonunuda orda geçircem inş.. Buluşuruz kardeşim aklımdasın haber etcem..

Motosikleti
    Taktırdım lastiğimi.
    Takarken jantta boya kalkmaları oldu ve ön lastik yerine biraz zor oturduğu için 100 psi'ye kadar hava bastı usta.

100-200 km. kullanayım, lastik alışsın, sonra nasıl olduğunu yazarım.
    Şimdilik özellikle arka kayıyor gibi. Yine de iyi daha 10 km. olmadığı halde.

Hepinizden özür dilerim, sizi çok yordum.
    Çok mükemmelliyetçiyim ve motosiklet konusunda yeniyim. O yüzden... :(
    Sorun bende.

29 Ekim kortejinden sonra atlayıp bursaya gelcem .. haftasonunuda orda geçircem inş.. Buluşuruz kardeşim aklımdasın haber etcem..
    tamamdır bana siste getir alüminyum olanlardan

Taktırdım lastiğimi.
    Takarken jantta boya kalkmaları oldu ve ön lastik yerine biraz zor oturduğu için 100 psi'ye kadar hava bastı usta.

100-200 km. kullanayım, lastik alışsın, sonra nasıl olduğunu yazarım.
    Şimdilik özellikle arka kayıyor gibi. Yine de iyi daha 10 km. olmadığı halde.

Hepinizden özür dilerim, sizi çok yordum.
    Çok mükemmelliyetçiyim ve motosiklet konusunda yeniyim. O yüzden... :(
    Sorun bende.
    hayırlı olsun jant boyaları çok dandik zaten tubeless yaparken mutlaka lastiğin değdiği yeri zımparallamak gerek yoksa zamanla kalkan boya hava kaçırmasına neden oluyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    tamamdır bana siste getir alüminyum olanlardan
    Hay senin sisine :D ben almadım eski sahibi taktırmış .. ama bakıcam gittiğimde..olmazsa bi telefon eder tam olarak nerden almış sorarım .. ama çok alıştım ben sislere..olmazsa yapamam sanırım ..bazen Farları açmayı unutuyorum akşamları

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Bu arada yarın toplanıp takılcaz 3 kişi bildiğiniz gibi .. istanbulda olanlar gelmek isteyenler olursa bana özel mesaj bıraksın telefon numarası ben dönüş yaparım.. Saatini fln da belirlemedik daha .. kesin bişey belirleriz birazdan..

tamam teşekkürler egzoz değiştiricemde ama benim merak ettiğim sadece sökünce ne oluyor ses çok çıkıyor peki ama motora nasıl zarar veriyor yada sürüşünü falan etkiler mi böyle şeyleri merak ediyorum
    yok ben hava filtresini sökmem ya o sesi sevmiyorum ne öyle apaçi ybrciler gibi

Hay senin sisine :D ben almadım eski sahibi taktırmış .. ama bakıcam gittiğimde..olmazsa bi telefon eder tam olarak nerden almış sorarım .. ama çok alıştım ben sislere..olmazsa yapamam sanırım ..bazen Farları açmayı unutuyorum akşamları [COLOR="Silver"][/B]
    ya kardeşim farı yapan mühendisin aklına tüküreyim mum ışığı gibi muayenede adam hafif usur dedi az aydınlatıyor diye dedim bu ampul %35 daha fazla ışık veriyor birde öteki halini gör sensis büyük nimet sen mesajdaki linke baktın mı 10ar watlık acaba çok mu gelir onu alsam çifti 20 watt

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam teşekkürler egzoz değiştiricemde ama benim merak ettiğim sadece sökünce ne oluyor ses çok çıkıyor peki ama motora nasıl zarar veriyor yada sürüşünü falan etkiler mi böyle şeyleri merak ediyorum
    yok ben hava filtresini sökmem ya o sesi sevmiyorum ne öyle apaçi ybrciler gibi
    egzoz içindeki katı sök ve filtreyide k&n 1060la değiştir sesi güzel oluyor apache işi değil ama s.egzoz kadarda bağırmıyor poliste bişey diyemiyor orjial diye ben böyle kullanıyorum

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    ya kardeþim farý yapan mühendisin aklýna tüküreyim mum ýþýðý gibi muayenede adam hafif usur dedi az aydýnlatýyor diye dedim bu ampul %35 daha fazla ýþýk veriyor birde öteki halini gör sensis büyük nimet sen mesajdaki linke baktýn mý 10ar watlýk acaba çok mu gelir onu alsam çifti 20 watt
    Valla watt ini wuut unu bilmiyorm.. :D adam takmis dugmesini koymus cokta guzel olmus. Bakcam bilgi aliyim sana kesin bilgi vercem kardesim.. ugur abiyi arayayim bi ara da hele haklisin far yetersiz karanlikta.. :/

Bu arada yarin 11.30 civari uskudarda bulusup bisiler yiyip icip sohbet edip gazlicaz belgrada kadar.. gelmek isteyen olursa buyursun bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Selamlar Ölü Topiğin Cansız insanları .. Zar zor toparlayabildiğimiz 3 kişi ile pazar gezmesi yapalım derken biranda 2 kişi kaldık fakat pes etmedik Tunahan ile öğlene doğru buluştuk ve güzel kardeşimin tavsiyesiyle Karaburun'a gitmeye karar verdik.. Sakin ve Keyifli bi sürüşle Arnavutköyü geçip yolda balık yemek için mola verdik .. Sonra yolumuza devam edip karaburuna ulaştık.. Gayet rüzgarlı bir hava ve harika bir manzara vardı.. Biraz izleyip sohbet ettikten sonra Sahile inip çayımızı içtik .. Akşam soğuna kalmamk için Geri dönüş yoluna çıktık.. Küçükçekmecede Son bir çay molası verdik ,hoş sohbet edip ayrıldık.. Tunahanla ilk kez yüzyüze görüştüm ama gayet samimi ve sıcak bi insan.. Böyle güzel insanları tanıdıkça motorumu bir kez daha seviyorum Bi kaç resimle ortamı süsleyelim o zaman Gelmeyenler üzülsün.. Bundan sonra 2 kişide olsak gezmeye devam ..

M.balibey, tunahanist ve designserhat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    karaburunu severim heleki giderken o balıkçı vazgecilmez oldu artık benim için.o senin samimiyetin enes ayıpsın.program oldugu sürece varım ben biraz sogugu yiyip üşümedim desem yalan olur) biraz daha kalın giyinmek lazım ) güzel bi gündü kışın yaklaşmasıyla karaburunu bölede görmesi ve gezmesi keyif vericiydi.balıkçıdaki yemeğe ortak olanıda unutmamak lazım )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler