Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rtr 150 gri
    Alıntı bora atay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla acımadım ıpone aldım yarı sentetık 10 40 35 liraydı, ilk yag değişimi çok fark etti elbette , 6 bin nadiren zorlanmıycak yerlerde 7 bıne cıkıyorum sakıncası olur mu sızce zıra 650 km oldu artık. birde dururken vites geçmiyor bazen , örneğin ışıklara yaklasırken 1 e durumek zorunda kalıyorum debrıyaj ayarmda oldukca ıyı ve tam skıyorum fakat 2 den bosa veya 1 e dususururken ses gelıyor tırrr diye normalmıdır. çok soru sordum kusuruma bakmayın şimdiden teşekkürler.

üstadım bende motordan pek anlamam ama aynı soruyu sorduğumda bana verilen cevabı uyguladım sorun ortadan kalktı. muhtemelen sen kırmızı ışığa yaklaşınca yani hızını tam düşürmeden vites küçültüyorsun 1 e atıyorsundur o yüzden tırt diye bir ses çıkıyor tam durmaya yakın 1 e at. benimde de mesela kırmızı ışığa yakalandığımda yada boştayken 1. e geçmiyor ama herzaman değil onun da debriyajı bırak sonra tekarar sık çözümü bu.
    bora atay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı fatihozveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım bende motordan pek anlamam ama aynı soruyu sorduğumda bana verilen cevabı uyguladım sorun ortadan kalktı. muhtemelen sen kırmızı ışığa yaklaşınca yani hızını tam düşürmeden vites küçültüyorsun 1 e atıyorsundur o yüzden tırt diye bir ses çıkıyor tam durmaya yakın 1 e at. benimde de mesela kırmızı ışığa yakalandığımda yada boştayken 1. e geçmiyor ama herzaman değil onun da debriyajı bırak sonra tekarar sık çözümü bu.
    Aynen olay bundan ibaret .. Sorunun cevabı bu ..
    fatihozveren ve bora atay bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enes susturucu hazırı vardır sonsusturucu diye ara bulursun.tıpa gibi çıkışı tıkıyor. bulamassan biyeri söylicem orda egzozuna göre yapar usta.motosiklet egzozu imal eden bi yer istersen içindende işlem yapabilir.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Selam 2012 2. el tvs aldım tamırcıme gıttıgımde motorun el degıstırdıği için garantıden cıktıgını soyledı sizce böyle bişiy mümkünmü motor 2012 eylül ayında trafıge cıkmış
    ayrıca kitapcıgında 2500-3000 km bakımı yapılması gerektıgı yazıyo şuan km 3800 de sorun cıkarırlarmı?
    yardımlarınızı beklıyorum

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam 2012 2. el tvs aldım tamırcıme gıttıgımde motorun el degıstırdıği için garantıden cıktıgını soyledı sizce böyle bişiy mümkünmü motor 2012 eylül ayında trafıge cıkmış
    ayrıca kitapcıgında 2500-3000 km bakımı yapılması gerektıgı yazıyo şuan km 3800 de sorun cıkarırlarmı?
    yardımlarınızı beklıyorum
    o servis çakalık yapmasın olmaz öyle şey ısrar ederse tüketici haklarına şikayet et

Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o servis çakalık yapmasın olmaz öyle şey ısrar ederse tüketici haklarına şikayet et
    yok hocam servise daha gitmedim benım eskı tamırcım bunu soyledı muhtemelen motoru ona götürmem için çakallık yapıyo ama yinede tereddutte kaldım

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes susturucu hazırı vardır sonsusturucu diye ara bulursun.tıpa gibi çıkışı tıkıyor. bulamassan biyeri söylicem orda egzozuna göre yapar usta.motosiklet egzozu imal eden bi yer istersen içindende işlem yapabilir.
    Abi müsait oldugun bı ara aksamustu sana geliym konuşalım Muayeneden once bı cozum bulmak lazım susturucu guzel olur , sonra yine açarım sesi hoşuma gidiyo :D

yok hocam servise daha gitmedim benım eskı tamırcım bunu soyledı muhtemelen motoru ona götürmem için çakallık yapıyo ama yinede tereddutte kaldım
    yok kardeş için rahat olsun çıkmaz öyle saçma şeymi olur sen götür servisinde yaptır bakımını .. o usta çakalın biriymiş kısaca ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    bugün servisi aradım motorun garantiden cıkması gibi bişeyin söz konusu olamıyacağını soyledi motorun 2500-3000 km bakımını gemiş şuan 3800 kmde servise sorduğumda bana ücretin 100 tl yi geçebileceğini söledi sizce fiyat uygunmu bana bıraz fazla geldide :(

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    bugün servisi aradım motorun garantiden cıkması gibi bişeyin söz konusu olamıyacağını soyledi motorun 2500-3000 km bakımını gemiş şuan 3800 kmde servise sorduğumda bana ücretin 100 tl yi geçebileceğini söledi sizce fiyat uygunmu bana bıraz fazla geldide :(
    Kaba bı hesap yapsak .. (Maximum alıyorum illa değişir diye bişey yok en fazlası )

Buji dicem ama o km de değişmez , değiştiricem dersede izin verme .. hadi verdin diyelim : 20 tl
    Hava filtresi de o km de değişmez , tabi topraklı yollarda kullanmıyosan , temizletp taktır bence değiştirme , hadi değiştirdin diyelim : max 30 tl
    El emeği işçilik hadi alsın en fazla 30 TL
    Yağ ve yağ filtresi mutlaka değişir .. : 20 + 10 = 30 tL ..

Kısaca Max oLsa oLSa .. 110 Tl eder .. Ki bence motorun daha çok yeni , burdan buji ve hava filtresini çık , 60 Tl maXimum vereceğin para ..

Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaba bı hesap yapsak .. (Maximum alıyorum illa değişir diye bişey yok en fazlası )

Buji dicem ama o km de değişmez , değiştiricem dersede izin verme .. hadi verdin diyelim : 20 tl
    Hava filtresi de o km de değişmez , tabi topraklı yollarda kullanmıyosan , temizletp taktır bence değiştirme , hadi değiştirdin diyelim : max 30 tl
    El emeği işçilik hadi alsın en fazla 30 TL
    Yağ ve yağ filtresi mutlaka değişir .. : 20 + 10 = 30 tL ..

Kısaca Max oLsa oLSa .. 110 Tl eder .. Ki bence motorun daha çok yeni , burdan buji ve hava filtresini çık , 60 Tl maXimum vereceğin para ..
    eyvallah kardeşim sağol desene serviste bizi düdüklemeye çalışıyo ) sizin gibi arkadaşlarda olmasa adam bize enaz 100 tl yi yerleştirecek :(

ayarlarız enes sıkıntı yok.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    ayarlarız enes sıkıntı yok.
    Tamam abi haber beklıorum senden ben ne zmn dersen müsaitim ..

eyvallah kardeşim sağol desene serviste bizi düdüklemeye çalışıyo ) sizin gibi arkadaşlarda olmasa adam bize enaz 100 tl yi yerleştirecek :(
    Estf KArdeş bu topik bunun için var (: Motoru satmadan önce bakıma sokmuştum apacheyı .. İstanbul surat motor ..

Hava filtresi
    Komple vidalar sıkıldı depoya kdr söktürdm ..
    yağ ve filtresi değişti ..

Toplam ödediğim para 60 tl .. El işçiliği ne almış sen hesapla işte ..

Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Tamam abi haber beklıorum senden ben ne zmn dersen müsaitim ..

Estf KArdeş bu topik bunun için var (: Motoru satmadan önce bakıma sokmuştum apacheyı .. İstanbul surat motor ..

Hava filtresi
    Komple vidalar sıkıldı depoya kdr söktürdm ..
    yağ ve filtresi değişti ..

Toplam ödediğim para 60 tl .. El işçiliği ne almış sen hesapla işte ..
    hocam bugün motoru servise bıraktım akşam üzeri aradığımda ücretin 95 tl olduğunu söylediler yarın motoru alıcam yanlız şöyle bişiy var motor biraz sesli calışıyodu sibop ayarı yapacaklarını solemıslerdı fiyatı bu yükseltmiş olabılırmı?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    hocam bugün motoru servise bıraktım akşam üzeri aradığımda ücretin 95 tl olduğunu söylediler yarın motoru alıcam yanlız şöyle bişiy var motor biraz sesli calışıyodu sibop ayarı yapacaklarını solemıslerdı fiyatı bu yükseltmiş olabılırmı?
    bak kardeş .. Motoru asla bılmedıgın servıse bırakma .. yanı bırakıp gitme .. 5 saatte sürse bekle başında ne yaptıklarına bak .. sana şuan şunu yaptm bunu ettm diye bi sürü şey söylicek o parayı alcak .. sibop ayarıda olsa o kdr tutmaz o km de kı motor .. ısını bılen ustaya 10 dklk iş sibop ayarı .. adam belki pistonuna kadar değiştirir habern olmaz .. Benden sana bi tavsiye sadece .. asla ve asla bırakma .. Bu piyasada usta milletinden çakalı yok .. Cogunuda Allah korkusu yok ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Yav hem 3500 km deki motora ne sübop ayarı bu arkadaş .. parçalar alışana kadar garip sesler normal gayet .. 10bın km den aşağı siboplara ellenmez benım bildiğim .. Vay anasını ya , ne kdar çakal olmuş millet ya ..

olur enes olur sübap ayar ister 3 5bin kmde. istemeyende olabilir rodaja bağlı.benimki istemişti ve yapıldı.

Selam arkadaşlar. Beni daha pek tanımasanız da 2 aydır sorularımla sizi boğmuştum. :D Bu aralar derslerden pek giremiyordum. Yazılanları okudum. Tekrar bi soruyla geldim buraya :D
    Ben motoru bi kez kendim yıkadım. ama motorun her yerine girebilmek mümkün değil ve tazyikli su olmayınca çamur da tam çıkmıyor. 2 ay sonra falan yağmur iyice kalkar pek çamur da olmaz motor. Tazyikli köpükle yıkatanların fotolarını görüyodum burda ve sahibinden de , ben dijital gösterge panelinden korkuyorum tazyikli su olunca. Siz ne yapıyosunuz bu konuda. bi de motoru yıkadıktan sonra herhangi bi şey kullanmama gerek var mı?

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Bez kullan
    ben de araç yıkmada kullandıkları köpük makinesi ve basınclı su ile yıkatıyorum, hiç sıkıntı yok

upload photos

pic upload
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    olur enes olur sübap ayar ister 3 5bin kmde. istemeyende olabilir rodaja bağlı.benimki istemişti ve yapıldı.
    O nasıl sübapmış abi öyle :D En ufak seste kıllanırsa insan ister tabi de .. İlk senden duydum ilginç .. Yav bu Hgs okumuyor valla deli olacam artık yicem cezayı bigün .. Demin yine köptüde Ralli yaptık bi Runnerle kapıştım gelirken :D 120den aşağı düşmedik Zevkliydi hafif yağmur altında ..

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    selam arkadaşlar. uzun zamandır ilk kez yazıyorum. yaz yaklaştı motorlar çıktı mı bakalım piyasaya

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    O nasıl sübapmış abi öyle :D En ufak seste kıllanırsa insan ister tabi de .. İlk senden duydum ilginç .. Yav bu Hgs okumuyor valla deli olacam artık yicem cezayı bigün .. Demin yine köptüde Ralli yaptık bi Runnerle kapıştım gelirken :D 120den aşağı düşmedik Zevkliydi hafif yağmur altında ..
    denedinmi makınayı enes. kaç gördün en son?
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler