Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar bütün yorumları okuyorum okuyorum bu 14 dişliyi nerden bulacaz bi onu okuyamıyorum onuda okutun bana yaww...
    arkadaşım ybr 14 dişlisi uyar ama ses yapıyor.. ben genelde titan dişlisi kullanıyormuşum aldığım kişi söyledi.... ama cg dişliside uyuyormuş... yani gidiyorsun parçacıya titan 14 dişlisi ve kilitini alıyorsun işlem tamam...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filtresi sökülü vaziyette geziyorum bikaç gündür motor sanki titremiyor mübarrek yada bana öyle geldi,
    bacaklarımı depoya dayadım sıktım yani biraz, devir 7000 lerde yada yukarda ve titreşim hissedilmeyecek kadar az sadece el kısmı rahat hissediliyor
    galiba birkaç oynama ile karbüratör, hava filtresi grubu ve egzos ile işlem yapılsa makine rahatlayacak ve değişecek
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi sökülü vaziyette geziyorum bikaç gündür motor sanki titremiyor mübarrek yada bana öyle geldi,
    bacaklarımı depoya dayadım sıktım yani biraz, devir 7000 lerde yada yukarda ve titreşim hissedilmeyecek kadar az sadece el kısmı rahat hissediliyor
    galiba birkaç oynama ile karbüratör, hava filtresi grubu ve egzos ile işlem yapılsa makine rahatlayacak ve değişecek
    valla kardeşim ben bi buji ile bile değişimi hissettim. Makine modifiyeye çok müsait mübarek semer vursan yarıyor
    bak şuan benim maaşı alınca yapacaklarım..
    1:shell advance ultra 15w.50 tam sentetik yağ
    2: 14 numara cg dişlisi
    3: hawa ayarı
    4:debriyaj ayarı
    5: egzos değişimi

eminimki 15..20 km fark elde edeceğim

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    eyw. reiss....
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada lazım............

bu gün parçacıma filitre sordum elimde kalmamış getirteyim dedi.. fiyatı sanırım 7 lira olacakmış... eskiden 5 lira idi...
    Ankara sigortaya yaptırdım en ucuzu oydu 63 tl izmir plaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı umtuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, evet bu aralar rüzgarlı hava hızımızı etkiliyor. yarın manisaya gideceğim bakalım 9000 bakımına
    ben de izmirdeyim de manisada yeri tarif edebilirmisiniz girişte sanayide mi?

slm arkadaşlar apachi de vites göstergesi varmı yokmu bilgi verirmisiniz

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    Alıntı motorcu84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar apachi de vites göstergesi varmı yokmu bilgi verirmisiniz
    sadece boş vites gösteriyor

:( off neyse yaa o kadar önemli degildir sanırım

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos eminim çok fark ettirecektir.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim ben bi buji ile bile değişimi hissettim. Makine modifiyeye çok müsait mübarek semer vursan yarıyor
    bak şuan benim maaşı alınca yapacaklarım..
    1:shell advance ultra 15w.50 tam sentetik yağ
    2: 14 numara cg dişlisi
    3: hawa ayarı
    4:debriyaj ayarı
    5: egzos değişimi

eminimki 15..20 km fark elde edeceğim
    Islak şanzımanlı olduğu için, tam sentetik yağ iyi değildir diye biliyorum tvs için ? Ne kadar doğru acaba. Servisde de castrol power 1 10-40 yarı sentetik koydular.

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet izmir merkez alsancaktayım genelde.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    arkadaşlar bizim motorlara yarı sentetik yağ koyun.... tam sentetikler balata kaçırmasına sebeb oluyor....

bu arada bir doblonun sigortası 420 lira olurmu yaw yüzde 20 indirim ile....

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak şanzımanlı olduğu için, tam sentetik yağ iyi değildir diye biliyorum tvs için ? Ne kadar doğru acaba. Servisde de castrol power 1 10-40 yarı sentetik koydular.
    500 km bakımında bende castrol power 1 yarı sentetik motor yağı koydum kardeşim. Beş kuruş etmez o yağ. özellikle yaz ayları için. 1 saatlik bir sürüş yap bakayım deviri sona dayayarak motor traktör gibi çalışıyor, motor sıcaklıgından yumurta bile pişer o dereceye geliyor. Vites geçişleri ise kemik gibi oluyor. çünkü yarı sentetik yağ üstelikte ince oldugu ıcın aşırı sıcakta iklevını kaybedıyor yaglama yapmıyor, ama tam sentetık yaglar labaratuvar ortamında uretılen yaglar daha cok sıcaklıkta işlevını yıtırmesın performansı kusursuz yerıne getırsın dıye akıskanlık ozellıgını koruyor. Yagın degerını yazdım 15.50 senın 10.40 yarı sentetıkten daha ıyı ıs gorur kardesım emın ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

arkadaşlar bizim motorlara yarı sentetik yağ koyun.... tam sentetikler balata kaçırmasına sebeb oluyor....

ramço shell advance ultra 15.50 için ne diyorsun peki ramço? Aynı kaçırmayı bu yağdada yaparmı

Motosikleti
    500 km bakımında bende castrol power 1 yarı sentetik motor yağı koydum kardeşim. Beş kuruş etmez o yağ. özellikle yaz ayları için. 1 saatlik bir sürüş yap bakayım deviri sona dayayarak motor traktör gibi çalışıyor, motor sıcaklıgından yumurta bile pişer o dereceye geliyor. Vites geçişleri ise kemik gibi oluyor. çünkü yarı sentetik yağ üstelikte ince oldugu ıcın aşırı sıcakta iklevını kaybedıyor yaglama yapmıyor, ama tam sentetık yaglar labaratuvar ortamında uretılen yaglar daha cok sıcaklıkta işlevını yıtırmesın performansı kusursuz yerıne getırsın dıye akıskanlık ozellıgını koruyor. Yagın degerını yazdım 15.50 senın 10.40 yarı sentetıkten daha ıyı ıs gorur kardesım emın ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

ramço shell advance ultra 15.50 için ne diyorsun peki ramço? Aynı kaçırmayı bu yağdada yaparmı
    ben 10 kişiden 9 una bu yağı tavsiye ederim... güzel yağdır.. zaten yazın 15 numaradan daha ince yağ konulmamalı...

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    ben 10 kişiden 9 una bu yağı tavsiye ederim... güzel yağdır.. zaten yazın 15 numaradan daha ince yağ konulmamalı...
    yani sorun olmaz diyorsun dmı dostum yaz kış? Balata kaçırması fılan yapmaz dımı

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sen bu cg 125 kullanıcılararındaki full farklı titanı olan ademsin demi?
    evet o benim ama full farklı derken motor görüntü olarak % 100 orjinal. Sadece görünmeyen kısımlarda bişeyler var. 155 cc piston, üst kapak ona göre traşlanmış, büyük bobin yani güçlü bobin,kalın ve iletlken buji kablosu ve piposu, iridyum buji.bide el yapımı statör. Bunlar olunca full farklı olurmu bilmem. Zevk meselesi. Niye sordunkine arkadaşım?

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı gürol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara sigortaya yaptırdım en ucuzu oydu 63 tl izmir plaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

ben de izmirdeyim de manisada yeri tarif edebilirmisiniz girişte sanayide mi?
    kenan evren sanayi sitesi hasan usta

Motosikleti
    yani sorun olmaz diyorsun dmı dostum yaz kış? Balata kaçırması fılan yapmaz dımı
    benim motorumda olmadı ben severim o yağı...........

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet o benim ama full farklı derken motor görüntü olarak % 100 orjinal. Sadece görünmeyen kısımlarda bişeyler var. 155 cc piston, üst kapak ona göre traşlanmış, büyük bobin yani güçlü bobin,kalın ve iletlken buji kablosu ve piposu, iridyum buji.bide el yapımı statör. Bunlar olunca full farklı olurmu bilmem. Zevk meselesi. Niye sordunkine arkadaşım?
    geçen gün sayfaları dolaşıyordum benim eniştede honda cg vardı 5 sene bindi supap ayarı bile yapılmadı. Acaba dedim bu cg 125 kullanıcıları ne buluyorda konuşuyor çünkü motor nerdeyse hiç arıza çıkarmıyor. Sayfayı bi okudum ve resmen gülmekten yarıldım aranızda dönen muhabbet çok güzeldi ve sana çok takılıyorlardı =)) yumurta, ekmek arası gibi lakaplar filan geçiyordu muhabbet iyiydi ya son sayfaya bakıp çıkacaktım ama sondan başa doğru hepsini okudum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

benim motorumda olmadı ben severim o yağı...........
    tamam ramço sağolasın benimde bakımdaki koyacağım yağ o Allah izin verirse. 500 bakımını yaptırdım, diğer bakıma ışık yanınca gel dedi 1900 oldu daha yanmadı? Napsam erkenden götürsemmi

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150

yaw sorma ya bende 440'a kangoya yaptım vergide 240 2004 model araç...ticari çok geniş ama bu yönden zorluyor abi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler