Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmazmı bilader gayet iyi bi hız, 250cc 30bg hyosung bile 170 görüyo
    iki kişi yatarak mı? düz yoldamıydı
    düz yolda yatarak gördüm bu hızıı rüzgarda pek yoktuuu ... tek kişi deniycem bu sefer bakalım kaçı görücez
    elit motogaraj

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende baya yorulmuşum........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    street triple rs
    ramazan senle tanışmak kısmet olmadı yuvacıkta
    elit motogaraj

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta içi bende 250 km çeviricem bakım için izmir'e gidicem..500 bakımında ön amörtisörlere az miktar yağ ilavesi yapıp bir miktar sertleştirmeyi düşünüyorum..virajda ve sert frenajda çok çabuk sönümlüyor ön amörtisörler...serviste bunu isticem bakalım..1000 km bakımında da ön dişliyi 14 ile değiştirtmek istiyorum..bildiğim kadarı ile motul 10/40 kullanıyor servisler..benim istediğim mobil1 15/40 tam sentetik,yağı kendim alıp gideyim diyorum ne dersiniz?
    Balıkesir'den Özgül motor'a servise gelecek olman beni çok şaşırttı. Çok büyük hata yaparsın... Şahsen Bandırma'daki Özkaban motor'a gitmiş görmüşlüğüm var. Serkan ve Altan abi motorunla çok daha iyi ilgilenecektir diye düşünüyorum. Ayrıca yol üzerinde Manisa Akhisar servisi var, gidip görmedim bilgi amaçlı yazıyorum bunu. Onu geçtim, Manisa Merkez'de Hızlı Motor var, ustaya kendi motorumu teslim ettim çok memnun kaldım. Ben İzmir'de olmama rağmen Manisa merkez'deki Hızlı Motor-Hasan ustaya götürüyorum, gerisini var sen düşün. Allah kolaylık versin Ayrıca İzmir'e yine gel, mesai saatleri dışında görüşür muhabbet ederiz. Çok ta iyi olur. Ama dediğim gibi diğer meseleyi tekrar düşün...
    gürol bunu beğendi.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan senle tanışmak kısmet olmadı yuvacıkta
    biz zaten yuvacık için yola çıkmadık... yolda grup a eklendik.... sedat 57 , ben , mahonyy bu gezide apaçi tayfası idik..bastık uzadık durduk... en son çıkışta sedat 57 bekleme yapmayıp ogs den geçince yolu kaybetti.. bir saat onu bekledik..sedat geldiğinde saat 1300 ı buluyordu.... baraj kenarında ekmek peynir zeytin domates ve salatalık paylaşımı yaptık.. gerdi dönüşte otoban poli,s kaynıyordu... ona rağmen kaçak geçiş ve tapa gaz geliş yaptık.. tvs mühendisi beni düşünerek yapmamış bu aleti 120 den sonra bana cevap veremiyor :D :S 131 km takılı kalıyor... bu arada dönüş yolunda 50 araçtan oluşan bakanlık konvuyumu desem başkabanlık konvoyumu desemm bişey geçti... 180++ ile..

kardeş benim adres belli buyur evime gel.... bu arada gişe çıkışında ben seni gördüm ama biriyle tartışdığımdan seninle ilgilenemedim..kırmızı ybr 250 ve senin motordu sanırım..en son gişelerden çıktınız...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir'den Özgül motor'a servise gelecek olman beni çok şaşırttı. Çok büyük hata yaparsın... Şahsen Bandırma'daki Özkaban motor'a gitmiş görmüşlüğüm var. Serkan ve Altan abi motorunla çok daha iyi ilgilenecektir diye düşünüyorum. Ayrıca yol üzerinde Manisa Akhisar servisi var, gidip görmedim bilgi amaçlı yazıyorum bunu. Onu geçtim, Manisa Merkez'de Hızlı Motor var, ustaya kendi motorumu teslim ettim çok memnun kaldım. Ben İzmir'de olmama rağmen Manisa merkez'deki Hızlı Motor-Hasan ustaya götürüyorum, gerisini var sen düşün. Allah kolaylık versin Ayrıca İzmir'e yine gel, mesai saatleri dışında görüşür muhabbet ederiz. Çok ta iyi olur. Ama dediğim gibi diğer meseleyi tekrar düşün...
    kardeşim bu özgül motor (motomot) mu oluyo yaghanelerin ordaki niye bu kadar şikayet var oranın hakkında benimde gözüm tutmadı adamları biraz bilgi verirmisin yoksa bende oraya götürmeyi istemiyorum ama bana en yakın orası

Motosikleti
    dandik servisler yüzünden insan bu kadar soğutulmazki servisten... tüm türkiyeynin bakımını ben üstleneceğim en sonunda... bu arada ön amortisörler çok yetersiz....

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    ramazan usta bu plakayı kapatma sistemi nasıl oluyor polis anlarsa cezayı geçirmiyormu bide hangi yağı kullanıyorsun tavsiye ettiğin yağlar hangileri ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dandik servisler yüzünden insan bu kadar soğutulmazki servisten... tüm türkiyeynin bakımını ben üstleneceğim en sonunda... bu arada ön amortisörler çok yetersiz....
    ha unu unutmuştum hatırlattın abi yağını kalın yağ ile değiştirsek düzelmezmi sen denedinmi ?

Motosikleti
    evet arkadaşlar bu gün apache de eksik olan önemli bir yönü bu gün dile getireceğim....
    öncelikle bu motorda çook fazla abartılacak vibrasyon yok... ama bana göre çok ciddi bir problemi var.... bu problemde ön amortisörün çok yumuşak olması... aslında sürüşte bir çok kişinin hoşuna gider ama benin gibi insanların hayır gitmez... slalom yaptığında çok fazla inip çıkması , ani bir arabanın sağından solundan kaçarken veya göbek virajda veya kavşakta deli bir kısraktan düşer gibi düşerdiniz...

bence çözüm basit... ortalama 190 gram olan yağı(ölçmedim ama bu tipler bu şekildir genelde) 230-250 arası yapmak.... deneyin test edin göreceksiniz... hatta bir çok insan ön lastik kaymasından şikayetçi bence asıl sebeb bu...

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz zaten yuvacık için yola çıkmadık... yolda grup a eklendik.... sedat 57 , ben , mahonyy bu gezide apaçi tayfası idik..bastık uzadık durduk... en son çıkışta sedat 57 bekleme yapmayıp ogs den geçince yolu kaybetti.. bir saat onu bekledik..sedat geldiğinde saat 1300 ı buluyordu.... baraj kenarında ekmek peynir zeytin domates ve salatalık paylaşımı yaptık.. gerdi dönüşte otoban poli,s kaynıyordu... ona rağmen kaçak geçiş ve tapa gaz geliş yaptık.. tvs mühendisi beni düşünerek yapmamış bu aleti 120 den sonra bana cevap veremiyor :D :S 131 km takılı kalıyor... bu arada dönüş yolunda 50 araçtan oluşan bakanlık konvuyumu desem başkabanlık konvoyumu desemm bişey geçti... 180++ ile..

kardeş benim adres belli buyur evime gel.... bu arada gişe çıkışında ben seni gördüm ama biriyle tartışdığımdan seninle ilgilenemedim..kırmızı ybr 250 ve senin motordu sanırım..en son gişelerden çıktınız...
    KIRMIZI YBR BENM ARKADAŞIN MOTORUU GECEN BAHSETMİŞTİM YA ALABİLİRİM DİYEE ÜSTE 2 BİN LİRA İSTİYORDU USTAMM.. İŞTE O MOTOR BU MOTORR.. BİZDE ZATEN UFAK TEFEK AKSİLİKLER DIŞINDA SÜREKLİ YOL YAPTIK.. YUVACIKTA YEMEĞİMİZİ YİYİP HEMEN KALKTIK.. KISMET OLURSA BİGÜN YANINA GELİRİM TANIŞIRIZZ.. ÇAYINI İÇERİZ İŞLHH..

SELAMETLE
    elit motogaraj

Motosikleti
    [QUOTE=ferruh;2706419]ramazan usta bu plakayı kapatma sistemi nasıl oluyor polis anlarsa cezayı geçirmiyormu bide hangi yağı kullanıyorsun tavsiye ettiğin yağlar hangileri ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

ha unu unutmuştum hatırlattın abi yağını kalın yağ ile değiştirsek düzelmezmi sen denedinmi ?[/QUOTE

motorun ilk 5 000 km de kısa mesafe genelde şehir içi kullanılacaksa ve bu km en az 6 ayda yapılacaksa bana göre 10/40 ilk 5000 km için..sonraki 15 000 -20 000 arası yine durum ve kulllanım koşullarına göre 20/50 - 15/40 15/30...
    bizim motorlarımız tam sentedik yağ ile düzgün çalışmaz.... çünkü motor ıslak şanzuman lıdır..tam sentetik yağda motor balatası kaçırır... örnek castrol magnetec gibi yağlar...

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    anladım marka olarak ne önerirsin servis dandik yag koymasın

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KIRMIZI YBR BENM ARKADAŞIN MOTORUU GECEN BAHSETMİŞTİM YA ALABİLİRİM DİYEE ÜSTE 2 BİN LİRA İSTİYORDU USTAMM.. İŞTE O MOTOR BU MOTORR.. BİZDE ZATEN UFAK TEFEK AKSİLİKLER DIŞINDA SÜREKLİ YOL YAPTIK.. YUVACIKTA YEMEĞİMİZİ YİYİP HEMEN KALKTIK.. KISMET OLURSA BİGÜN YANINA GELİRİM TANIŞIRIZZ.. ÇAYINI İÇERİZ İŞLHH..

SELAMETLE
    adamım temmuz beşe kadar evdeyim..sonrası mechul... o yüzden haberin olsun... buyur gel çayı semaverde içeriz sıkıntı yok....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı ferruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım marka olarak ne önerirsin servis dandik yag koymasın
    bak bana kızacaksın ama marka takıntım yok neden dersen ben her zaman 1000-1500 km arası yağ değişimi yaparım..adı çok duyulmayanlar hariç ucuz olanı alırım..genelde akpetten alıyorum kendi yağları ucuz oluyor... adı marka olmayan yağıda açıp inceleyip alırım....

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bandırmaya gittim çok iyiydi tavsiye ederim
    umtuls bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    miginfly doğru sölüyor benim eve 200 m ben servise kuşadasına gidiyorum yaramaz diyorlar olar için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

benim derdim başkaya trafik sigortası yaptıran varmı bu aralar kaca yaptırdınız bana 120 tl diyorlar 34-35-06 plakalar cevap bi zahmet

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı hakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun zamandır motosiklet almak aklımda var ama iş sebebiyle nasipse 1 ay içinde alabilcem. Tvs nin görüntüsü çok hoşuma gidiyor diger rakiplerine göre benim sorum şu olacak kullanan arkadaşlara; vitesli tecrübem yok hakimiyet olarak cbf yada ybr ile arasında aman aman bir fark olurmu bu birincisi. İkincisi ise ikinci el ilanlara baktım neredeyse 0 fiyatında istemiş herkes 2012 modeller için 0 almam daha mantıklı olur mu?

müdür uzun yol yapacaksan az yaksın çok kacsın diyorsan bide yolda kuryeciler beni geçmesin diyorsan alıyorsun tvs i. İkinci eli yavaş gidiyor o kadar titreme falan bende yok ben memnunum fikrim budur

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    64 liraya yaptırdım, miginfly arkadaşımız bilgileri verir size.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    Alıntı umtuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    64 liraya yaptırdım, miginfly arkadaşımız bilgileri verir size.
    sigorta adı telefonu mümkünse bugün yaptırayım diyorum

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Benim sistemi gören varmı bilmem ama gebzeden çıktım dönüşte baktım polis kalkış yaptı tam arkamda plakayı duzeltsem daha çok dikkat çekilen direk kaçış moduna girdim pismanım istese yakalardı büyük motor olsa sistemin yararı çok ama küçük cc de yakalar polis bugün sokucem eski haline getlricem zaten görevini yaptı yuvacık ta ramazan bi ara gurubu geçtik 133 yapmış motor yokuş asaa iki kişi sana işaret ettim hatırlarsan gidiyor diye ama hanım çok kızdı. Anlamadımki ne olduğunu size yetiscem diye verdim kırbacı
    www.erkakurye.com

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bandırmaya gittim çok iyiydi tavsiye ederim
    Ben ve umtuls 2011 Mayıs sonu Bandırma Özkaban'dan birlikte aldık motorlarımızı.
    Alıntı gürol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    miginfly doğru sölüyor benim eve 200 m ben servise kuşadasına gidiyorum yaramaz diyorlar olar için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

benim derdim başkaya trafik sigortası yaptıran varmı bu aralar kaca yaptırdınız bana 120 tl diyorlar 34-35-06 plakalar cevap bi zahmet

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

müdür uzun yol yapacaksan az yaksın çok kacsın diyorsan bide yolda kuryeciler beni geçmesin diyorsan alıyorsun tvs i. İkinci eli yavaş gidiyor o kadar titreme falan bende yok ben memnunum fikrim budur
    Mesaj yazacaktım özelden ama hesabınız kapalı herhalde üye mesajlarına. Geçen hafta yaptırdık sigortalarımızı umtuls ile. Ankara Sigorta 64,00 TL ödedik. Tabi bir çok sigorta firmasından fiyat aldık. HBI Sigorta da aynı fiyatı verdi. Acentesi yakın olan bu olduğu için oraya yaptırdık.
    gürol bunu beğendi.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm arkadaşlar.
    Antalya turu sorunsuz bir şekilde sona erdi. kafamdaki birçok soruya cevap aldım bu yolculukta. öncelikte bu motorda bırak rahatsız edici vibrasyonu sürücü için hissedilir bi vibrasyon bile yok. Ama yalan yok arkada var, artçım mola verdıgımızde hala titriyordu :D
    motor uzun yolda beni hiç yormadı, oturuş pozisyonu yorar sanıyordum ama motoruda kendimide yola bıraktım hiçde bi yorgunluk olmadı. hız konusunda ise düz yolda iki kişi 110 ile 115 arası gidip geldi. Eğimli yolda en fazla 124 yaptı. { yatmadan} bu 130 yapan arkadaşlar iki kişi nasıl yapıyor merak ediyorum .s belki benimki daha tam açılmamıştır. devir 10500 dü 124 yaparken bende daha fazla zorlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

bide benim devir çubuğu 8000 ile 9000 arası titriyor sizdede varmı bu sorun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler