Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam hocam Teşekkurler , yarın gidip yaptiricam , az önce dışarıya çıkmam gerekti her ışıkta stop etti yetti canıma artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot streete ne diyorsun peki? Ebatları çok değişiyo diye vazgeçip pirelli taktım ben.
    ne kadar değişiyor ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam teşekkür ederim yorum için.Değiştirmek şart diyorsun yani Aslında inip iteklerdim ama

Peki lastik olarak şöyle ucuz yollu,yağmurda biraz akıllı uslu duracak bir öneriniz var mı ? Araştırdığım kadarıyla orjinal ölçülere bulmak zor.

Sava marka gibi,kullanan arkadaşlar yazabilir mi tşkler
    Benimkiler de sava öyle ahım şahım olmasa da işimi görüyor, ıslak performansı da fena değil. Ama ön 17 arka 18 olduğu için takım yoktu bende parça parça aldım keyfim yerinde
    karadenizz bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Yağmur için en iyi lastik Metzeler ME22.
    Bizim motor için uygun ölçüde takım bulabilirsin, Motolastik.com'a bak.

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Yeni kasanın iki jantı da 17' değil mi? Şuan kitapçıktan da bakıyorum ön 90/90x17 arka 110/80x17 2013 model yeni kasa benimki

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Boşa araştırma uygun bütçeli istiyosan orjinal ebat metzeller var, yüksek fiyat pirelli mt75 var, ebatları farklı michelin var. Hepsi iyidir. Sürat motorda 190 liraya ön arka pirelli ducatrion var bir de.
    Ustam eyvallah da rica etsem link atabilir misiniz.Sürat motorda göremedim.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar değişiyor ?
    Bir seneye yakın Michelin Pilot Street kullandım.

Ebatlar aşırı değişmiyor. Arka bir beden daralıyordu sanırım. Sürüşte ve yakıtta olumsuz yönde çok bir şey farketmiyor. Ama artıları aşırı fazla. 1 sene yağmurda çamurda kullandım pilot street. Bir kere bile banamısın demedi. Altına zamk sürülmüş gibi yola yapışıyor meret. Fren performansını acayip iyileştiriyor.Özellikle ıslak zeminde. Yatarkende daha bir kere bile kaymaya yanaşmadı. Yalnız tam asfalt lastiği toprak yola hiç gelmiyor.

Eğer tali yol veya toprak yola girmeyeceksen tavsiye ederim. Verdiğin paraya fazlasıyla değiyor.

koetsuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Arkadaşlar ben bi arka çanta almak istiyorum motor için fakat bu aralar durumum sıkışık, sizin kullanmadığınız arka çanta falan var mıdır? Ya da ucuza alabileceğim bir arka çanta önerebilir misiniz? Kappa'nınkiler var ama 390 TL (iki kasklık), çok pahalı geldi onlar.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    yeni kasa lastik ölçüleri 90-90-17 110-80-17

Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa lastik ölçüleri 90-90-17 110-80-17
    Sitede 18 yazıyor arka jant,hocam

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Kitapçığa bakmak lazım. Kitapçıkta yazan önemli. diğer türlü saçma sapan bir siteleri var zaten.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı koetsuji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bi arka çanta almak istiyorum motor için fakat bu aralar durumum sıkışık, sizin kullanmadığınız arka çanta falan var mıdır? Ya da ucuza alabileceğim bir arka çanta önerebilir misiniz? Kappa'nınkiler var ama 390 TL (iki kasklık), çok pahalı geldi onlar.
    uygun fiyatlı bir çanta arıyorsan, maxem in modellerine göz gezdir.
    EneS_Turker bunu beğendi.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar değişiyor ?
    Arka 130 ön 110 oluyor bir de 110 olan arka için üretilmiş yani arkayı öne takıyoruz. Michelin bayilerrinin tamamına yakınını aradım apaçilere takıyoruz sorun olmuyo dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Jant yeni kasa 17 bu arada. Kitapçıkta da böyle yazıyor sürat motorda böyle diyor.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    site 2012 den kalma eski kasalarin 18 yeni kasayi 17 yapmislar eski yeni arasindaki farklardan biri

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arka 130 ön 110 oluyor bir de 110 olan arka için üretilmiş yani arkayı öne takıyoruz. Michelin bayilerrinin tamamına yakınını aradım apaçilere takıyoruz sorun olmuyo dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Jant yeni kasa 17 bu arada. Kitapçıkta da böyle yazıyor sürat motorda böyle diyor.
    yok cnm o kadar büyücekse takmam.. gereği yok.. biri daralıyor diyo sen genişlettin iyice :d

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir seneye yakın Michelin Pilot Street kullandım.

Ebatlar aşırı değişmiyor. Arka bir beden daralıyordu sanırım. Sürüşte ve yakıtta olumsuz yönde çok bir şey farketmiyor. Ama artıları aşırı fazla. 1 sene yağmurda çamurda kullandım pilot street. Bir kere bile banamısın demedi. Altına zamk sürülmüş gibi yola yapışıyor meret. Fren performansını acayip iyileştiriyor.Özellikle ıslak zeminde. Yatarkende daha bir kere bile kaymaya yanaşmadı. Yalnız tam asfalt lastiği toprak yola hiç gelmiyor.

Eğer tali yol veya toprak yola girmeyeceksen tavsiye ederim. Verdiğin paraya fazlasıyla değiyor.
    hmm.. Daralması sıkıntı degıl , genişlemesinden daha iyidir.. O zaman deneyebilirim metzelerden sonra bu lastiği.. biraz daha asfalt lastiği istiyorum zaten.. metzeler tam bir asfalt lastiği değil..
    Traveler bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

http://www.motolas.com.tr/PilotStreet.html

Hatırlarsan ben lastik ararken bakmıştım burada ön arka yazıyordu ama şuan yazmıyor. Uyan ebatlı olanların hepsinde ön arka sıkıntısı var. Bir tek 130 olan arkaya oluyor oda büyük diye vazgeçmiştim. Şu an pirelli mt75 var hiç sıkıntım yok frenaj sürem çok düştü özellikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Bugün motorun yağını değiştim. Motul 7100 10 40 koydum. Cillop gibi oldu. Havalar soğudu dün akşam sürerken vitesler zor geçiyordu, boşu zor buluyordu, şuan hop diye geçiyo, iyi oldu tavsiye ederim herkese.
    Bir de yeni kasaya kafa koruma demiri yapmışlar bi' motora denenelik. Bildiğin orjinal parça gibi duruyordu. Öndeki plakalık vidalarından yapmışlar bağlantıyı. Daha gelmemiş ama fiyatına 50 TL dediler.
    EneS_Turker ve t.madde bunu beğendiler.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    Benim motorda bir performans düşüklüğü söz konusu
    debriyaj kaçırma vs. yok onu belirteyim en başta
    performans düşüklüğünden kastım sadece 5. viteste 100'e zor geliyor
    Zorlarsam düz uzun yolda 103-107 oluyor ama eskisi gibi 115-120'ye kadar çıkmıyor rahatça
    kısacası 4. ve 5. viteste ivmelenmesinde sıkıntı var motorumun

Yağ değişim zamanı yaklaşmıştı önce ondandır dedim
    Ama serviste yağını ve yağ filtresini değiştirdim (Castrol 10-40 kullandık)
    Durum hala aynı
    Hava filtresinden olabilir mi?
    Bugün söküp iyice temizledim (gerçi pek kirli de sayılmazdı ama yine de kompresör ile hava sıktım iyice)
    Akşam eve motorla dönerken bakacağım bir düzelme oldu mu diye...
    Başka sebep ne olabilir sizce?
    Not: Motosikletim yaklaşık 9,500 Km' de
    Rodajı çok özenle yapılmıştır
    Şimdiye kadar hiç böyle bir sorun yoktu son 1ay' dır durum böyle

Sonax marka Karbüratör/enjektör temizleyici ürünlerden satın aldım benzinin geçtiği yerlerde birşey varsa temizlesin diye
    ilk denememde 110-112km hızın ve 8,500 devirin üzerine çıkamadım
    Hala çekişin düşük olduğu kanaatindeyim eskiden daha bir atik gibiydi sanki...
    belki hemen etkisini göstermiyor da olabilir biraz kullanalım böyle bakalım ne olacak
    Bu arada ayın 26'sında benim ilk muayene süremin geçerlilik tarihi doluyor
    Ben ne olur ne olmaz diyerek ayın 20'sine aldım randevumu maslaktan (Malum bayram arefesi)
    Trafik polisinin dediğine göre gün değil saat bile geçse 88TL cezası varmış
    Öğrendiğim bilgilere göre egzos emisyon ölçümü motosikletlerde olmuyormuş bilginize
    Allah’ım yolculuk boyunca arkadaşımız sensin. Bizi emniyet içerisinde evimize geri çevir. Allah’ım bize mesafeleri kısalt, yolculuğumuzu kolay kıl. Allah’ım yolculuğun sıkıntılarından, zorluklarından ve kötülüklerinden de sana sığınırım. Amin

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon hocam 240 değil 220

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Abicim karbüratörü bi güzel temizlet. Diyaframı Değişti diyorsun. Hava filtresine hortumlarına bak gözden geçir. Bi güzel ayar çektir tekrar. Öyle dene yine
    Hocam, karbüratör temizlettim . hava filtresi temizlettim ve hiç temizlenmemiş şimdiye kadar , şimdi motor iyi oldu hatta tekte marş alıyor fakat giderken hem eskisinden fazla titriyor ve bloktan bir ses geliyor , tamirciye söyledim içini açıp bakmak gerekli dedi , tamirciye bırakmadan öncede o ses vardı fakat çok az vardı şimdi duyulur derecede açıp bakyirayim mi yoksa normal mi , bir arkadaşım egzantrik öyle ses çıkartabiliyor demişti. Ayrıca hangi bakımlarda yağ filtresinin değiştirmek gerek eski tamircim 5km kullanmama rağmen değiştirmedi hiç bir sonraki yağlama bakımında değiştireyim mi, şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Dostlar Tvs arka kampanayı disk yapmışlar.Ve ayrıca 180 cc de satışı varmış.Yorumlar nedir?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...09644265/detay

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, karbüratör temizlettim . hava filtresi temizlettim ve hiç temizlenmemiş şimdiye kadar , şimdi motor iyi oldu hatta tekte marş alıyor fakat giderken hem eskisinden fazla titriyor ve bloktan bir ses geliyor , tamirciye söyledim içini açıp bakmak gerekli dedi , tamirciye bırakmadan öncede o ses vardı fakat çok az vardı şimdi duyulur derecede açıp bakyirayim mi yoksa normal mi , bir arkadaşım egzantrik öyle ses çıkartabiliyor demişti. Ayrıca hangi bakımlarda yağ filtresinin değiştirmek gerek eski tamircim 5km kullanmama rağmen değiştirmedi hiç bir sonraki yağlama bakımında değiştireyim mi, şimdiden teşekkürler.
    yağ filtresini mümkünse her yağ değişiminde değiştirmeniz motorun faydasına 4bin km de baya yıpranmış çıkıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler