Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün talihsiz bir şekilde kaza yaptım. İşlek bir caddeden daha az işlek bir caddeye döndüm tam 1. vitesten 2. vitese atıyordum hızımda yoktu pek sağda park halinde olan kamyonet birden yola atladı. Fren falan sıktım ama çok kısa mesafeydi yerler ıslak kaydı zaten benim sağ sinyal ve denge topuzu beraber çarptı sola doğru yattı motor soldaki 2 sinyalde gitti kalktım moral 0 o motoru öyle görünce neyse sonra tutanak falan tuttuk götürdüm servise bıraktım motoru bakalım exper ne dicek nolcak bekliyoruz. . . :(
    çok geçmiş olsun arkadaşım umarım birdaha yaşamassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SONUNDA CB 125 :):):)
    Arkadaşlar Merhabalar , Hayırlı aksamlar .. Öncelikle Bu muhabbetten çok sıkıldıgınızı biliyorum ama tekrar yardımcı olursanız çok sevinirim . Bütcem sınırlı 4.000 TL . Bu grupda sizinde bildiğiniz gibi belli başlı motorlar war ; HONDA CBF 150 , YBR 125 , VE APACHE 150 Sımdı sunu sormak istiyorum ; Benım boy: 1.83 Kilo : 107 Sizce Bu Apache 150 altımda cokmu ufak kalır daha önce hiç binmedim apacheye hiç bi fikrim yok Gerek görünüş olsun gerek serilik olsun okudugum kadarıyla cok cok önde kendi klasmanında . Hele ön konsol adamı bitiriyor Neyse sizce motor altımda kaybolurmu ?? birde servis leri nasıl ? Birde Daha Önce CBF 150 Kullanmış arkadaşlar varsa onlarında görüşlerini almak isterim cbf 150 nasıl bir motordur ?? ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER ..

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Arkadaşlar Teşekkürler herkese Allah Razı olsun İnşalla olmaz Allah kimsenin başına vermesin en ufağını bile.

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. yolunda sakince giderken de sağdan bir anda yola çıkabiliyor bu araçlar. motor görünce karşılarında, kendilerini büyük görüyor olacaklar ki hep bizim durmamızı bekliyorlar. bunlar hep parayla, eğitim vermeden ehliyet veren kursların icatları. neyse ki fazla masrafın yok.
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim. Her ne kadar büyük bir kaza olmasa da, motoru yerde gördüğünde ne hissettiğini tahmin edebiliyorum.
    Evin bahçe kapasını kapatmak için rampada motoru yan ayaklığa aldığım bir gün tam kapıyı kapattım arkamdan devrilme sesi duydum.
    Dönüp baktığımda motor olduğu yerde yatıyordu, ilk kez düşürmüştüm ve kendime ne kadar kızdığımı çok iyi hatırlıyorum.
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim. Çok moral bozucu bir durum o motoru öyle görmek.
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım! Cana gelmemiş; aslolanda bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Açık konuşmak gerekirse bu ikinci el piyasası Türkiye'de öyle bir hal aldıki; bence kuşkulanmakta fazlasıyla haklısınız. 9-10 yaşından beri motosiklet kullanan adam o motorun ilk servis bakımının ne kadar önemli olduğunu ve hatta bu bakım için TVS'nin o servise para ödediğini çok iyi bilir. Dolayısıyla bende olsam senin gibi düşünürdüm.

İkinci elde bildiğin motoru almak her zaman en makuludur. Ama bulamıyorsanda tavsiyem sıfıra yönelmeniz olacak.
    Alıntı motoloji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun arkadaşım umarım birdaha yaşamassın.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    @mehmet_gemli
    çok geçmiş olsun. bende birinde apartmandan çıkartırken eksozla grenajları çizdirdiyidim, bu olay benim çok morelimi bozmuştu. sonuçta cana gelmesin mala gelsin geçmiş olsun.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M€RT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar , Hayırlı aksamlar .. Öncelikle Bu muhabbetten çok sıkıldıgınızı biliyorum ama tekrar yardımcı olursanız çok sevinirim . Bütcem sınırlı 4.000 TL . Bu grupda sizinde bildiğiniz gibi belli başlı motorlar war ; HONDA CBF 150 , YBR 125 , VE APACHE 150 Sımdı sunu sormak istiyorum ; Benım boy: 1.83 Kilo : 107 Sizce Bu Apache 150 altımda cokmu ufak kalır daha önce hiç binmedim apacheye hiç bi fikrim yok Gerek görünüş olsun gerek serilik olsun okudugum kadarıyla cok cok önde kendi klasmanında . Hele ön konsol adamı bitiriyor Neyse sizce motor altımda kaybolurmu ?? birde servis leri nasıl ? Birde Daha Önce CBF 150 Kullanmış arkadaşlar varsa onlarında görüşlerini almak isterim cbf 150 nasıl bir motordur ?? ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER ..
    Mert, ben bu 3 motoruda kullandım. Boyum 1.93; kilom 96 civarı. TVS Apache altımda hiçte ufak kalmıyor. Fotoğraf çekip buraya yüklerim havalar toparlandığında; fikir vermesi açısından yardımcı olur. Apache bu kategorideki en kaslı motordur diye düşünüyorum. CBF150 grenajlarından dolayı biraz daha uzun duruyor fakat TVS Apache'nin o kaslı ve sport duruşu CBF'te yok. Ayrıca 2011 ve sonrası CBF150 modellerinde çıkan problemler -eğer titiz bir kullanıcıysan- tadını kaçırabilir. Açıkçası ben bu konularda 'kıl' denebilecek kadar titiz bir adamım ve sırf şu heryerde bahsedilen yağ yakma - tekleme - gösterge sorunları - yağmurda stop etme - devir saati sıkıntıları gibi sorunlardan dolayı CBF150'yi eledim. 2007 modelini 1,5 yıl kadar kullanmıştım, o zamanlar iyiydi ama dediğim gibi 2011 ve sonrası iyice kalite düştü CBF150'lerde.

YBR125, katır gibi makinedir. Çok sağlamdır. Ama çok küçüktür. Senin benim gibi iri adamlara pek gelmiyor. Şahsen ben rahat edemedim bir türlü üzerinde.

SYM XS125k modeli var. Çok az yakar. Sağlamdır. Seramik silindir var bu makinede de. Fiyatıda ucuz. Ancak onunda parça ve servis sıkıntısı olabiliyor, özellikle 3 büyük şehir dışındaki kullanıcılar için.

Açıkçası şu zamanda alınabilecek en mantıklı 125-150cc makine Apache'dir diye düşünüyorum.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaşlar bu tvs motor satmak istemiyor sanırım balıkesirde tvs nin ne bayisi var nede servisi onun için burlarda tvs kullananda yok en çok ybr tutuldu burdada bende yaza doğru tvs almayı düşünüyorum ama kararsızım

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mehmet_gemli kardeş,geçmiş olsun.
    tigrina kardeş,kafanda en ufak bir çelişki varsa uzak dur derim,inan bana ilerde,keşke 700-800 tl.vereydim de bu sorunları yaşamasaydım diyebilirsin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı harun1077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mehmet_gemli
    çok geçmiş olsun. bende birinde apartmandan çıkartırken eksozla grenajları çizdirdiyidim, bu olay benim çok morelimi bozmuştu. sonuçta cana gelmesin mala gelsin geçmiş olsun.
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet_gemli kardeş,geçmiş olsun.
    Teşekkürler sağolun Allah kimseye kaza bela ceza vermesin.

Motosikleti
    Bende aynen aşırı titizim bi makina aldığım zaman sıkıntı yaşamak istemiyorum :D Sıkılmadan yorum attıgın İçin çok teşekkür ederim .. Birde servis ağı nasıl yedek parça ws ? Birde özellikle senden bir fotoğraf bekliyorum Boy ve kilomuz hemen hemen aynı bakalım nasıl duruyor altında Bide bu honda neden bu kadar dandik modelleri sürüyor piyasaya anlamış değilim :D Önceden honda titanım vardı alet canavar gibi hiç bi sıkıntısı yoktu bide cbf ye bak peeeh

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı M€RT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşım benda bu 3 motoru denemiş biri olarak sana biraz yardımcı olabilirim ybr 125 1 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı arkadaşın bahsettiği gibi katır gibi bir motor dağa taşa vur sorun çıkarmaz titiz bir kullanıcı olarak sorun yaşamazsın ybr tavsiye edebilirim CBF 150 ye gelince ybr ye nazaran biraz sorunlu makina nazik kullanırsan zamanında yağını değiştiririsen cbf de sorun çıkarmaz ama ybr 125 ile kıyaslayacak olursak ufak tefek sorunları var ampül patlatır tekler bazen kasar zincir uzatır butür küçük problemlerle karşılaşabilirsin yağına dikkat etmek gerekir motoruna göre bol bol yağ yakar 3 sene cbf 150 kullanmış biri olarak söylüyorum bunları yanlış anlaşılmasın sabahları zor çalışır ayak marşı yoktur aküyü bitirdiğinde vurdurarak çalıştırmak zorunda kalırsın buda motor için hiçte sağlıklı bir çözüm değil farlar sürekli yanar 2011 modellerde on off iptal edilmiş yağ tıpasını fazla sıkarsan kırılır diş kaptırırsın yağ kaçırır başıama geldi bunlar lastikler ıslak zeminde oldukça kötüdür dikkat gerektiriri ama iyi bir seçimle lastik sorununu aşmak mümkündür CBF150 böyle bir motordur sen onu üzmezsen oda seni üzmez gelelim TVS APACHEYE cbf ve ybr ye nazaran biraz titreşim vardır ama rahatsız edecek seviyede değil ybr de olduğu gibi tvsde de ayak marşı vardır ben genelde ayak marşıyla çalıştırıyorum farı helojendir arka stoplar led dir far anahtarı vardır isteğe bağlı açıp kapatabilirsin dıgıtal km saati vardır gece sürüşlerinde gayet güzel okunaklı yakıt konusunda gayet ekonomik bir motordur arka amortisörle gazlı vurma tak tuk gibi problem hiç yok jıklesi yaylıdır unutma gibi bir sorun olmuyor aynaları güneş ışığını yansıtmaz göz almaz yağ filitresi mevcuttur firen mesafesi diğerlerine nazaran daha kısadır şasesi çifttir ve gayet sağlımdır çift kornası vardır yakışıklıdır seridir güçlüdür 13.5 HP dir :D kötü yanı lastikler cbf de olduğu gibi ıslak zeminde çok kötüdür ama çözülemez bir problem değildir 7000 km oldu yağ yakmıyor şuan için tabi ileride ne olur bilemem agrasif kullanıyorum çünki :D hızı iyidir ara hızlanmalar süperdir 142 gördüm en son yol tutuşu gayet güzel böyle bir motor işte daha anlatacak çok şey vardır eminim ama şuan aklıma gelebler bunlar servisi boktandır yada benim servis öyle diğerlerini bilemiyorum ben servsiten memnun değilim adamlar sadece yağ değiştirip gönderiyorlar zaten motordanda anlamıyorlar servis sıkıntın olmayacaksa tvs tavsiye edebilirm YBR katır CBF kız TVS agrasif şimdilik bukadar umarım yardımcı olmuşumdur

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşım benda bu 3 motoru denemiş biri olarak sana biraz yardımcı olabilirim ybr 125 1 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı arkadaşın bahsettiği gibi katır gibi bir motor dağa taşa vur sorun çıkarmaz titiz bir kullanıcı olarak sorun yaşamazsın ybr tavsiye edebilirim CBF 150 ye gelince ybr ye nazaran biraz sorunlu makina nazik kullanırsan zamanında yağını değiştiririsen cbf de sorun çıkarmaz ama ybr 125 ile kıyaslayacak olursak ufak tefek sorunları var ampül patlatır tekler bazen kasar zincir uzatır butür küçük problemlerle karşılaşabilirsin yağına dikkat etmek gerekir motoruna göre bol bol yağ yakar 3 sene cbf 150 kullanmış biri olarak söylüyorum bunları yanlış anlaşılmasın sabahları zor çalışır ayak marşı yoktur aküyü bitirdiğinde vurdurarak çalıştırmak zorunda kalırsın buda motor için hiçte sağlıklı bir çözüm değil farlar sürekli yanar 2011 modellerde on off iptal edilmiş yağ tıpasını fazla sıkarsan kırılır diş kaptırırsın yağ kaçırır başıama geldi bunlar lastikler ıslak zeminde oldukça kötüdür dikkat gerektiriri ama iyi bir seçimle lastik sorununu aşmak mümkündür CBF150 böyle bir motordur sen onu üzmezsen oda seni üzmez gelelim TVS APACHEYE cbf ve ybr ye nazaran biraz titreşim vardır ama rahatsız edecek seviyede değil ybr de olduğu gibi tvsde de ayak marşı vardır ben genelde ayak marşıyla çalıştırıyorum farı helojendir arka stoplar led dir far anahtarı vardır isteğe bağlı açıp kapatabilirsin dıgıtal km saati vardır gece sürüşlerinde gayet güzel okunaklı yakıt konusunda gayet ekonomik bir motordur arka amortisörle gazlı vurma tak tuk gibi problem hiç yok jıklesi yaylıdır unutma gibi bir sorun olmuyor aynaları güneş ışığını yansıtmaz göz almaz yağ filitresi mevcuttur firen mesafesi diğerlerine nazaran daha kısadır şasesi çifttir ve gayet sağlımdır çift kornası vardır yakışıklıdır seridir güçlüdür 13.5 HP dir :D kötü yanı lastikler cbf de olduğu gibi ıslak zeminde çok kötüdür ama çözülemez bir problem değildir 7000 km oldu yağ yakmıyor şuan için tabi ileride ne olur bilemem agrasif kullanıyorum çünki :D hızı iyidir ara hızlanmalar süperdir 142 gördüm en son yol tutuşu gayet güzel böyle bir motor işte daha anlatacak çok şey vardır eminim ama şuan aklıma gelebler bunlar servisi boktandır yada benim servis öyle diğerlerini bilemiyorum ben servsiten memnun değilim adamlar sadece yağ değiştirip gönderiyorlar zaten motordanda anlamıyorlar servis sıkıntın olmayacaksa tvs tavsiye edebilirm YBR katır CBF kız TVS agrasif şimdilik bukadar umarım yardımcı olmuşumdur
    142 iyimiş eğimli yolmu acaba
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    142 iyimiş eğimli yolmu acaba
    Aynen öyle rampa aşşağı manisa izmir arası bornova rampasında motorun üzerine kapanarak 142 gördüm foto koymayı bilsem son kayıtlı hızı gösterecem ama bilmiyorum düzde son 130 gördüm

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Aynen öyle rampa aşşağı manisa izmir arası bornova rampasında motorun üzerine kapanarak 142 gördüm foto koymayı bilsem son kayıtlı hızı gösterecem ama bilmiyorum düzde son 130 gördüm
    o yolda benm eski ybr bile 130 a yaklaştı ayrıca tvs türkiyeye izmirde birkaç tane daha servis açmaları konusunda mail attım.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim Sanırım Tvs şuan için en ideal motor gibi görünüyor .. İlgilenen bütün arkadaşlar çok saolun Bu arada Motoru olan arkadaşlar bir iki foto atında forum şenlensin

Motosikleti
    adanalı abi sana bir şey sormak istiyorum benim motora tutanak falan tuttuk ta yanlız fotoğraf çekemediğimiz için servis sigorta karşılamayabilir dedi.
    acaba yedek parça hakkında bilgin varmı ne kadar fiyatlar değişecek parçalar ön 2 sinyal sol arka sinyal ön kafa grenajın sadece sarı olan kısmı birde sağ denge topuzuyla gaz elciği bilgi verebilirmisin ?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adanalı abi sana bir şey sormak istiyorum benim motora tutanak falan tuttuk ta yanlız fotoğraf çekemediğimiz için servis sigorta karşılamayabilir dedi.
    acaba yedek parça hakkında bilgin varmı ne kadar fiyatlar değişecek parçalar ön 2 sinyal sol arka sinyal ön kafa grenajın sadece sarı olan kısmı birde sağ denge topuzuyla gaz elciği bilgi verebilirmisin ?
    kardeş,şuan evdeyim,o yüzden aklımda olanları söyleyeyim.sinyallerin tanesi 18-20 tl.civarı,ön kafa grenajı 55-60 tl.gaz elciğinin fiyatına p.tesi bakar yazarım kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,şuan evdeyim,o yüzden aklımda olanları söyleyeyim.sinyallerin tanesi 18-20 tl.civarı,ön kafa grenajı 55-60 tl.gaz elciğinin fiyatına p.tesi bakar yazarım kardeş.
    çok teşekkür ederim abi bekliyorum senden haber servis ortalama listeye bakmadan 200 civarı falan tutar dedi bakalım hayırlısı.

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    selam arkadaşlar,

biliyorsunuz motorumu büyütmeyi düşünüyorum bu yüzden motorumu satma kararı aldım. kafamdaki motor henüz netleşmese de, racing tarzından vazgeçtim gibi bir şey. z750 olabilir. henüz ilanakoymadım ama 3500'e vermeyi düşünüyorum. biliyorsunuz en ufak bir sorunu yok. çok şükür hiç düşmedim. 2200 km de. soran olursa bana ulaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    millet forum ölü ya motorsikletlerinizin resmini atın şenlensin ortalık biraz biz de heyecanlanalım

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    yahu kar, buz soğuk peşimizi bırakmıyorki ağız tadıyla bi motora binelim. Sabah bizim sokaktan caddeye kadar karı temizledim motoru çıkardım biraz gezdim eve geldiğimde kar temizlediğim yerler bu defada buz olmuş bizim sokak biraz rampa motoru eve koyana kadar baya bi yoruldum.Şu havalar ısınsada rahat rahat binsek motorlara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler