Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bn 2000 kmdeyim neredeyse ne zaman kesecek
    3000 den sonra göreceksin farkı km yükseldikçe güzelleşiyo ses. Benimki 3200 km yi geçti şuanda saat gibi Allah bozmasın

---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla siteye girdim iletişimden msj atayım dedim oda sürekli bi problem nedeniyle mesaınız gönderilemedi yazıp duruyo anlıyacagın ordanda bi cacık olmaz benim sorun çözüldü zaten 4 gündür gösterge kendi kendine düzeldi problemsiz çalışıyor gösterge bile 23 gündür arızalı arızalı durmaktan sıkıldı bu servisten bi cacık olmaz deyip kendi kendine çalıştı tekrar sorun çıkarsa bu sefer direk HBI ile telefondan irtibata geçip halletmeye çalışıcam artık. kitapçıktaki bakımlar yani motorun garanti kapsamında kalması için olan bakımları yaptırmak için gene özgüle gidicez başka servis yok izmirde baksanıza onun dışında önünden bile geçmem allaha yakın bana uzak olsunlar garanti bitincede adam gibi bir motorcuya yaptırırım bakımları işim olmaz özgülle mözgülle yemişim yetkili servisini
    Internet Explorer'dan denersen mesaj gidiyor, Mozilla'dan aynı hatayı veriyordu bende de. Yaşadığımız problemleri İstanbul'a yansıtmadığımız sürece bizim sorunlarımızın İzmir içerisinde çözümü zor. İstanbul'dan görüştüğüm yetkili bana "Amaç üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil" dedi. Bu ne demek, sanki ben bir motor firması sahibiymişim ve rakibimi kötülüyormuşum..Gibi bi düşünceye sevk ediyor. Ki ben 31 Mayıs 2011 tarihinde kendi motorsikletime ilk kez binen ve ilk yolculuğumda 340 km yapmış biriyim sadece.

İZMİR'deki Apache kullanıcılarının bu yönde dikkatini çekmek istiyorum, sonuçta bugün ben gider sorun yaşarım yarın sizler.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benimde icimde bir uzaun yol hevesi var ama ,, gitsemmi gitmesemmi düsünüyorum .. Erzincan dan - Erzurum ' a gidip gelsemmi diye düsünüyorum .. gidis gelis 400 km havalar cok soguk olmasa serin .. + montum yok ,, ne yapsam sizce ??

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    yapıştırr reisss korkmaaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep dip gaz 300 km kontak kapamadım tık demedi. ki bi kadarda giderdi. bişey olmaz uzun yolda sen keyfine bak. ama merak etme sen yorulur durursun zaten
    başkan harbiden dün motora kapanıp bastım 120 dedi dahada giderdi yol bitti demekki rüzgar baya baya etki ediyomuş bende dedim bizim motor iyi açılmadı herhalde
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

16 bursa apache ciler yalova yolundaki tvs yerinden aldınız heralde hizmetleri nası yerin memnun musunuz ?? (bende bursa osmangazidenim

Motosikleti
    SYM JOYRİDE 2008/TVS APACHI RTR 150 2011
    Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.En sonunda bende forumdaki yorumlarınız sayesinde APACHİ'li oldum.4 senedir SYM joyride kullanıyorum.Çok sevmeme rağmen benzin fiyatları sebebi ile vitesliye geçiş yaptık.Ancak APACHİ ile tanışmam sorunlu oldu.Bursa da oturuyorum ancak motorumu geçtiğimiz pazartesi Gebze deki fazilet motordan aldım.Arkadaşlar çok ilgililer. 500 tl peşin ve 3400 ü 12 ay vade farksız vermeleri çok hoştu.Evraklarımı alarak körfezi dolaşarak 60 tl.ye doldurduğum depo ile bursaya geldim.Geldiğimde 237 km de benzin göstergesinde hiç oynama olmaması çok hoştu.Trafiğe geldiğimde ise stres başladı.uygunluk belgesi tarihi ile gümrük çıkış tarihi uyuşmaması nedeni ile bu sabaha kadar plakamı çıkarttıramadım.Memur arkadaş işlemi yapmıyor fabrika ise evrakların normal olduğunu söylüyor.Daha sonra makine mühendisi arkadaşın telefonunu verdi fabrika.trafiğe giderek telefonu memura uzattım memur ise mühendisede gelene geçene saydırarak benim plaka işlemimi yaptı.3 gündür çektiğim stres cabası.sonuç olarak ince işçilikteki kalitesislik ayrıntılardaki göze batan yerler olabilir ancak makinesi olarak memnun kalacağımı düşünüyorum.şu an itibarı ile 400 km doldu.motordan gelen hafif sübap sesinin ilk yağ değişiminden sonra kesileceğini düşünüyorum.km. geçtikçe izlenimlerimizi doğru paylaşmamız bu motoru tanıtmamız açısından çok önemli.Sorumluluk sahibi arkadaşlara çok teşekkür edeim.Herkeze kazasız sürüşler..

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Çanakkaleden evreşeye gittim gecenlerde 140 km gidiş geliş full basmaca gittim geldim banamısın demedi. yolda gelirkende cbf 150 2011 model ben 115 km ile seyrederken 125 ile yatmış motora geçti beni 500 mt sonra 132 ile yanında roketleyince dahada gelmedi arkamdan

dreksiyonun ortasındaki kalınca somunun icindeki boruya kaynak yapıcam dedi söktüm baktım ne kaynak ne birsey .. gitsem dükkanı basına yıkarım diye korkuyorum .. canı cehenneme paramıda hakımıda helal etmiyorum .. 1 conta bir led lamba 40 liramı olur ya .serefsizlikten baska nedir bu . zehir zıkkım olsun benim icim rahat .. simdi bu ön taraftan gelen ses icin ön tarafta ne varsa söktüm hersey normal .. bu cuckurlara girdigim (sert) ve frene ard arda bastıgımda (sert) bu kat kat ses nereden geliyor olabilirki .. ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı key_maker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.En sonunda bende forumdaki yorumlarınız sayesinde APACHİ'li oldum.4 senedir SYM joyride kullanıyorum.Çok sevmeme rağmen benzin fiyatları sebebi ile vitesliye geçiş yaptık.Ancak APACHİ ile tanışmam sorunlu oldu.Bursa da oturuyorum ancak motorumu geçtiğimiz pazartesi Gebze deki fazilet motordan aldım.Arkadaşlar çok ilgililer. 500 tl peşin ve 3400 ü 12 ay vade farksız vermeleri çok hoştu.Evraklarımı alarak körfezi dolaşarak 60 tl.ye doldurduğum depo ile bursaya geldim.Geldiğimde 237 km de benzin göstergesinde hiç oynama olmaması çok hoştu.Trafiğe geldiğimde ise stres başladı.uygunluk belgesi tarihi ile gümrük çıkış tarihi uyuşmaması nedeni ile bu sabaha kadar plakamı çıkarttıramadım.Memur arkadaş işlemi yapmıyor fabrika ise evrakların normal olduğunu söylüyor.Daha sonra makine mühendisi arkadaşın telefonunu verdi fabrika.trafiğe giderek telefonu memura uzattım memur ise mühendisede gelene geçene saydırarak benim plaka işlemimi yaptı.3 gündür çektiğim stres cabası.sonuç olarak ince işçilikteki kalitesislik ayrıntılardaki göze batan yerler olabilir ancak makinesi olarak memnun kalacağımı düşünüyorum.şu an itibarı ile 400 km doldu.motordan gelen hafif sübap sesinin ilk yağ değişiminden sonra kesileceğini düşünüyorum.km. geçtikçe izlenimlerimizi doğru paylaşmamız bu motoru tanıtmamız açısından çok önemli.Sorumluluk sahibi arkadaşlara çok teşekkür edeim.Herkeze kazasız sürüşler..

EN KÖTÜSÜ BU OLUR İNSALLAH ...kazasız belasız kefiyli sürüsler.. tekrar hayırlı olsun ..

Motosikleti
    amin kardeşim teşekkürler.

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    İ2MİRLi yorumların için öncelikle teşekkür ederim, o ses banada bek motor bloğundan geliyor gibi gelmiyor bugun yarın yağ değişimi için gidicem servise o arada göstericem onuda bi, ancak kafama takılan birşey daha var, ya da daha önce dikkat etmedim ona, o arıza işareti varya göstergedeki, kontağı açınca bütün ışıklar yanıyor sonra devir saati sonuna kadar gidip geliyor, bütün ışıklar sönür 2 sn. sonra arıza ışığı 3 kere yanıp sönüp kapanıyor. (sadece kontağı açtığım zaman) herkeste oluyor mu bu ? ben mi yeni farkettim yoksa yolunda gitmeyen birşeyler mi var anlamadım ?

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

hatta şöylede gösterebilirim

http://www.youtube.com/watch?v=cxUIi-zwaMs
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı ibrahimtoprk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreksiyonun ortasındaki kalınca somunun icindeki boruya kaynak yapıcam dedi söktüm baktım ne kaynak ne birsey .. gitsem dükkanı basına yıkarım diye korkuyorum .. canı cehenneme paramıda hakımıda helal etmiyorum .. 1 conta bir led lamba 40 liramı olur ya .serefsizlikten baska nedir bu . zehir zıkkım olsun benim icim rahat .. simdi bu ön taraftan gelen ses icin ön tarafta ne varsa söktüm hersey normal .. bu cuckurlara girdigim (sert) ve frene ard arda bastıgımda (sert) bu kat kat ses nereden geliyor olabilirki .. ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

EN KÖTÜSÜ BU OLUR İNSALLAH ...kazasız belasız kefiyli sürüsler.. tekrar hayırlı olsun ..
    değerli dostum yukarda sana bi cevap yazdım onu okudunmu şu diskini bi kontrol et veye ettir.

Motosikleti
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İ2MİRLi yorumların için öncelikle teşekkür ederim, o ses banada bek motor bloğundan geliyor gibi gelmiyor bugun yarın yağ değişimi için gidicem servise o arada göstericem onuda bi, ancak kafama takılan birşey daha var, ya da daha önce dikkat etmedim ona, o arıza işareti varya göstergedeki, kontağı açınca bütün ışıklar yanıyor sonra devir saati sonuna kadar gidip geliyor, bütün ışıklar sönür 2 sn. sonra arıza ışığı 3 kere yanıp sönüp kapanıyor. (sadece kontağı açtığım zaman) herkeste oluyor mu bu ? ben mi yeni farkettim yoksa yolunda gitmeyen birşeyler mi var anlamadım ?

Kardeş motorun kaç km. de acaba bakım km. gelince o işiğin yanması normal servise gittiğinde servis ışığı söndürecek.servis dışı bakım yaptıracaksan kendinde söndüre bilirsin.

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kardeş motorun kaç km. de acaba bakım km. gelince o işiğin yanması normal servise gittiğinde servis ışığı söndürecek.servis dışı bakım yaptıracaksan kendinde söndüre bilirsin.
    530 km civarında, aklıma geldi acaba bakım zamanı geldiği için mi diye ama sonradan hep kötüye yordum aklımı, Tam bakım zamanında, uzatmadan gideyim bari bugun. Birde eğer bir arıza olsaydı öyle uyarı ışığı gibi değilde sürekli yanardı diye düşünüyorum. Haksızmıyım ?
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaşlar muğla fethiyeden tvs apache 150 cc motorumu satıyorum ilgilenen olursa buyrun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4105014/detay/

Motosikleti
    530 km civarında, aklıma geldi acaba bakım zamanı geldiği için mi diye ama sonradan hep kötüye yordum aklımı, Tam bakım zamanında, uzatmadan gideyim bari bugun. Birde eğer bir arıza olsaydı öyle uyarı ışığı gibi değilde sürekli yanardı diye düşünüyorum. Haksızmıyım ?
    Evet haklısın bakımı gelmiş sorun yok yola devam...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıştırr reisss korkmaaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

başkan harbiden dün motora kapanıp bastım 120 dedi dahada giderdi yol bitti demekki rüzgar baya baya etki ediyomuş bende dedim bizim motor iyi açılmadı herhalde
    gider o daha sen merak etme rüzgar aşırı etki ediyo bu motorlarda. tabi o şekil yatarak yola gidilmezde uzun yolda zaten motor açıyo kendini yoldan yola değişiyo çift kişi denizliye gittim bazı bazı yerlerde 90 ı hiç geçmedi aşırı rüzgarlı idi. bazı meğilli yollarda rüzgar arkadan vurdu 135 le gittim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı ibrahimtoprk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tamam dostum senin o ses kafadan geliyo. zaten sert çukurlarda dikkat edin apache kafasını sallar biraz. ben kafanın bütün vidalarını sıktım şuan ben de öyle bişey bide sen sık istersen.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

abilerim motorun vizesi ve plakası için kaç para isterler ?

Motosikleti
    Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim motorun vizesi ve plakası için kaç para isterler ?
    33 tl.sigorta(axa oyak) diğer sigortalarda 70 küsur çıktı.
    117 tl 2 nüsha ruhsat.
    20 tl takipçi dosya hazırlama.
    9,5 tl plaka basımı.
    Toplam maliyet bu kadardır gözünüzde büyüttüğünüz kadar değil.

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150

dostum o ısık arıza değil servis ışığı motorun garanti kapsamında kalması için 500 1000 gibi bakımları kaçırmamamız için koyulmuş bir uyarı ışıgı km çok geçirmeden servise götür yağ değişimini yaptır orda söndürürler 1000 km doldugunda tekrar yanacak yani her servis zamanı yanıyor bi problem yok ben 500 servisi için 20 tl ödedim özgül motorda fazla isterlerse itiraz et belli olmaz bunların işi benim motorda 900 km oldu bende yakında hiç istemememe rağmen izmirde tek yetkili servis oldugu için 1000 bakımına götürücem motor km ilerledikçe serileşiyor ve kullanımı daha çok zevk veriyor hepimize kazasız ve problemsiz sürüşler ve tekrar yineliyorum izmir içi ve çevresindeki arkadaşlar burası üzerinden bi organize olup buluşma ayarlıyalım aramızda....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

33 tl.sigorta(axa oyak) diğer sigortalarda 70 küsur çıktı.
    117 tl 2 nüsha ruhsat.
    20 tl takipçi dosya hazırlama.
    9,5 tl plaka basımı.
    Toplam maliyet bu kadardır gözünüzde büyüttüğünüz kadar değil.

ben 70 küsüre yaptırmıştım sigortayı :s kazık yemişiz desene araştırmadan iş yapmanın ceremesi

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o ısık arıza değil servis ışığı motorun garanti kapsamında kalması için 500 1000 gibi bakımları kaçırmamamız için koyulmuş bir uyarı ışıgı km çok geçirmeden servise götür yağ değişimini yaptır orda söndürürler 1000 km doldugunda tekrar yanacak yani her servis zamanı yanıyor bi problem yok ben 500 servisi için 20 tl ödedim özgül motorda fazla isterlerse itiraz et belli olmaz bunların işi benim motorda 900 km oldu bende yakında hiç istemememe rağmen izmirde tek yetkili servis oldugu için 1000 bakımına götürücem motor km ilerledikçe serileşiyor ve kullanımı daha çok zevk veriyor hepimize kazasız ve problemsiz sürüşler ve tekrar yineliyorum izmir içi ve çevresindeki arkadaşlar burası üzerinden bi organize olup buluşma ayarlıyalım aramızda....
    başkan motorun bin bakımı yokkki diğer bakımı yağ değişim deil yağ kontrule ve eklenmesi diğer bakımlar 2500 - 3000 arası 1000 km 'de servise gitmene gerek yok yani ama sen bana bakma git ne olur ne olmaz
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan motorun bin bakımı yokkki diğer bakımı yağ değişim deil yağ kontrule ve eklenmesi diğer bakımlar 2500 - 3000 arası 1000 km 'de servise gitmene gerek yok yani ama sen bana bakma git ne olur ne olmaz

valla ne biliyim serviste 500 bakımını yaptırdıgımda oyle soylemışlerdi ışık 1000 bakımında tekrar yanacak 1000 de getir diye bu gösterge muhabbetinide iptal ettirmek için gidip garanti belgemi aldıgımda 1000 bakımında yag ve yag filitresini değiştirtmeyi unutmayın dediler bende onların yalancısıyım :;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler