Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum egzosunun altında cok ufak bir delik var o ses ondan yapıyor gaz actıgında o delik egzosu sogutmak icin ses ondan geliyor bizim tvs servisine gelmis bir motor apache ondada warmıs o problem adam baya yeri aramıs o sonuc cıkmıs.
    Özellikle ss motorlarda egzoz çok önemli biliyorsunuz. Kafadan birkaç bg performans katıyor, bunu da egzoz ayarı(sanırım basınç ile ilgili) denen birşey ile yapıyor. Yani bir ss motora gidip en kral egzozu takmak bir anlam ifade etmiyor. Herşey takıldıktan sonra başlıyor, o egzozun özelliklerine göre motora ayar yapılıyor. Genelde pist takımları pistin yapısına göre motorların egzozlarını değiştirirler. Yani bir pistte düzlük çok ise yada viraj çok ise ona göre egzoz değişimi yapıyorlar.
    Bizim egzozlardaki o delik benim de dikkatimi çekti ve ilk aklıma gelen basınç oldu.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    nasıl yeni motorlarda titreşim fazlamı
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Ben egzozun motor performansındaki yerinden bahsediyorum, basıncı da buna ilave ediyorum. Sen titreşim mevzuuna geri dönüş yapıyosun Eski sayfaları oku kardeş tekrar tekrar ısıtmayalım
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana benim motoru vereyim daha 4250 km de 2008 fiyat 2900
    Sen Muğlada ben Ankarada Ayrıca Takas düşünüyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    evet arkadaşlar gün itibari ile motoru 7 bin bakımına soktum kitapcıkta 8500 yazsada her 2binde bakımı sokacağım ben bakım esnasında ayrıca ön dişliyi 14 dişliyle değiştirdik. 1-2-3-4 viteslerde ki tork hemen hemen aynı değişme yok vites araları uzadı yani eskiden 3 vites 5 bin devirde 44-45 km ile giderken şimdi 51-52 km ile gidiyorum. eskiden 4 vites de 100 km hızı cok cok zor nerdeyse 9 bin devri gececeği esnalarda görüyor idi şimdi 8 bin devirde rahatlıkla çıkıyor. fakat bu seferde 5.vitesde ki tork düşüşü var düz yol için gayet uygun lakin hafif meyil çıkarken hafif devir düşürüyor rüzgarlı havalarda rüzgara karşıda devir düşürebilir. bunun dışında ilk denemelerime göre 10 üzerinden 7 verilebilir.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar gün itibari ile motoru 7 bin bakımına soktum kitapcıkta 8500 yazsada her 2binde bakımı sokacağım ben bakım esnasında ayrıca ön dişliyi 14 dişliyle değiştirdik. 1-2-3-4 viteslerde ki tork hemen hemen aynı değişme yok vites araları uzadı yani eskiden 3 vites 5 bin devirde 44-45 km ile giderken şimdi 51-52 km ile gidiyorum. eskiden 4 vites de 100 km hızı cok cok zor nerdeyse 9 bin devri gececeği esnalarda görüyor idi şimdi 8 bin devirde rahatlıkla çıkıyor. fakat bu seferde 5.vitesde ki tork düşüşü var düz yol için gayet uygun lakin hafif meyil çıkarken hafif devir düşürüyor rüzgarlı havalarda rüzgara karşıda devir düşürebilir. bunun dışında ilk denemelerime göre 10 üzerinden 7 verilebilir.
    başkan kaç dişli taktırdın bir de maliyet ne oldu bilgi verirmisin
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    14 dişli ile değişti
    maliyet yağ repsol 10-40 yağ filtresi dişli servis bakımı ve işcilik 70 lira

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bakımda yaklaşıyor 6000km de bakıma sokacağım ben
    dişli değiştirmek istiyorum bende
    sübap ayarı yapıldımı senin motora
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yok subap ayarı yapmadı sadece yağı değişti yağ filtresi ve genel bakım

yok subap ayarı yapmadı sadece yağı değişti yağ filtresi ve genel bakım
    sübap ayarı hiç mi yapılmadı yani bir önceki bakımdada mı yapılmadı
    yağ filtresi nekadar? buji değiştimi daha önce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    aldığımdan beri hiç subap ayarı yapışmadı şimdiye kadar 2 kere yağ filtresi değişti bu 4. bakım her bakımda yağ değişti başkada bişi yok.

bu bakımda hava değiştirlimmi 7 bin oldu dedim gerek yok dedi iyi o zaman dedim. valla yağ fitresi tek başına ne kadar bilmiyorum dişli değişti yağ değişti filtresi değişti + işçilik 70 lira verdim

2 bakım öncesinde sadece yağ ve yağ filtresi değişmişti 45 vermiştim yanlış hatırlamıyorsam

aldığımdan beri hiç subap ayarı yapışmadı şimdiye kadar 2 kere yağ filtresi değişti bu 4. bakım her bakımda yağ değişti başkada bişi yok.

bu bakımda hava değiştirlimmi 7 bin oldu dedim gerek yok dedi iyi o zaman dedim. valla yağ fitresi tek başına ne kadar bilmiyorum dişli değişti yağ değişti filtresi değişti + işçilik 70 lira verdim

2 bakım öncesinde sadece yağ ve yağ filtresi değişmişti 45 vermiştim yanlış hatırlamıyorsam
    anladım sağol
    banada 5000 bakımında sübap ayarı yaparız dedi sanki istiyo gibi
    hava filtresini temizlemişti 2500 bakımında, buji değiştirelim dedi yeni buji değişirmi dedim vazgeçti, tmm desem 25tl geçirecek
    şimdiki bakımda değişelim dicek bende hedef 10000 dicem bilmiyo olsak öttürecekler walla
    6000km de götüreceğim bende para yok walla, yağ, yağ filtresi değişir yaparsa sübap yapar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yalnız dişliden sonra şehir içinde güzel oldu çoğu yerde vitesi 3 e atmıyorum iyi oldu. ama uzun vadede ne getirir ne götürür bakacağız artık

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    ya ben ankarada bulamıyorum dişliyi ne dişlisi takacaz buna bide ustalar fazla yakar diolar ama motor rahatlıyacağı için az yakmaz mı ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ne dişlisi taktı onu bilmiyorum ama sorarım. yakıt konusuna gelince değişim olacağını sanmıyorum yani ne az nede çok yakar hatta devri daha düşük tuttuğun için belki daha da az yakabilir

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    banada öğle geliyo reis

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    14 dişli ile değişti
    maliyet yağ repsol 10-40 yağ filtresi dişli servis bakımı ve işcilik 70 lira
    fiyat bana biraz yüksek geldi 70 tl çok para. bide arkadaşlar orjinal bujisi 20 000 km tık demez gider siz rahat olun öyle 5 binde bi bujiye gerek yok. ön dişli konusuna gelince yakıtta artacağını sanmam ya aynı olur yada düşer çünkü motor daha devirsiz gidiyo.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat bana biraz yüksek geldi 70 tl çok para. bide arkadaşlar orjinal bujisi 20 000 km tık demez gider siz rahat olun öyle 5 binde bi bujiye gerek yok. ön dişli konusuna gelince yakıtta artacağını sanmam ya aynı olur yada düşer çünkü motor daha devirsiz gidiyo.
    dişli ve değişim işçiliği, yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, ve bakım işçiliği 70 tl bence çok değil

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    en fazla 40 tl tutuyo bende aynısını yaptırınca. seninki tvs servisi demi? servisler biraz daha pahalı oluyo doğru o zaman bişey diyemem bak
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Xj6 diversion f 2014
    merhaba arkadaşlar bende 2011 tvs apache aldım daha öncede 2008 model apachem vardı siz kullanıcılara bir sorum olacak bütün forumu okudum ama cevap bulamadım.benim motorda bir tekleme sorunu var tamirciye götürdüm ancak çözemedi.bu teklemeyi özellikle ilk kalkışta yapıyor yolda gaz yiyor birde 3. viteste 4000 devirde daha iyi anlaşılıyor bu tekleme sorunu benzin bitmesine yakın oldu ama benzin aldıktan sonra devam etti başına gelen varsa lütfen yardım etsin çıldıracam .motorum daha 1200 km de.birdee bu motor arıza lambası nasıl söndürülür burda okuduklarım git servise diyor bende servisin söndüreceğini biliyorum ancak başka bilen varmı onu merak ediyorum .izmirde oturuyorum bu motordan iyi anlıyan bir usta yok veya ben bulamadım.özgül motor var diyorlar ancak izmirde onun kazıkçı olmadığını bilmeyen yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler