Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    merhaba arkadaşlar ben geçen hafta 2008 tvs aldım. motordan gayet memnunum şimdilik hiç bir sorunu yok. fakat bi bakım yaptırmak istiyorum. yağ değişimi. filtresi. hava filtresi fln kendim yapıyorum. gaz halatı çok sert idi gaz halatını alıp kendim taktım. önceki halatı orjinal değilmiş uzun halatı keserek yapmışlar. şimdi kendi halatında ise boy ayarlama imkanım yok halatın kendisi ayarlı. fakat deponun altındaki elektronik kutuyu uyaran halatda bir sorun olduğu kanısındayım. normal gaz verdiğimde bile göstergedeki zoom ışığı hemen yanıyor. cruise hiç yanmıyor. önceden zoom yüksek devirlerde yanıyordu. cruise yine yanmıyordu. bu ışıklar nelerdir. tam olarak açıklayabilirmisiniz. normal kullanımda motorum 100 km de kaç litre yakar ortalama olarak gerçek bi değer söyleyebilirmisiniz. ayrıca adana da güvenebileceğim bir tamirci önerebilirmisiniz... teşekkür ederim. güvenli sürüşler..
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı maniacboat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende 2011 tvs apache aldım daha öncede 2008 model apachem vardı siz kullanıcılara bir sorum olacak bütün forumu okudum ama cevap bulamadım.benim motorda bir tekleme sorunu var tamirciye götürdüm ancak çözemedi.bu teklemeyi özellikle ilk kalkışta yapıyor yolda gaz yiyor birde 3. viteste 4000 devirde daha iyi anlaşılıyor bu tekleme sorunu benzin bitmesine yakın oldu ama benzin aldıktan sonra devam etti başına gelen varsa lütfen yardım etsin çıldıracam .motorum daha 1200 km de.birdee bu motor arıza lambası nasıl söndürülür burda okuduklarım git servise diyor bende servisin söndüreceğini biliyorum ancak başka bilen varmı onu merak ediyorum .izmirde oturuyorum bu motordan iyi anlıyan bir usta yok veya ben bulamadım.özgül motor var diyorlar ancak izmirde onun kazıkçı olmadığını bilmeyen yok

kardeş bendede 2011 var ve bu konu gecmış sayfalarda vardı yanlış hatırlamıyorsam şöyle oluyordu kontagı actıgın anda gösterge sona dayanıp geri dönüyo ya nediyolardı ona unuttum neyse devir saati sona dayanıp tekrar bire gelir gelmez kontagı tekrar kapatıp açıp digital olan göstergenin üstünde ki iki düğmeyede aynı anda uzun süre basılı tutuyormuşşun ben böyle hatırlıyorum ama istersen eski sayfaları bir dolaş ben motoru özgül motordan aldım 500 bakımında yag değişti motorun orası burası konturol edildi zincir spreyle yalandı 20 tl toplam para aldılar pek kazık gelmedı bana şu an 850 km de motor 1000 bakımı nolur bılmıyorum ama benım digital gösterge arıza yaptı aşşagı yukarı 20 gündür yeni gösterge bekliyorum hala tık yok 4 gündür gösterge kendi kendine düzeldi ve çalışıyor bende o yuzden üstelemedim

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben geçen hafta 2008 tvs aldım. motordan gayet memnunum şimdilik hiç bir sorunu yok. fakat bi bakım yaptırmak istiyorum. yağ değişimi. filtresi. hava filtresi fln kendim yapıyorum. gaz halatı çok sert idi gaz halatını alıp kendim taktım. önceki halatı orjinal değilmiş uzun halatı keserek yapmışlar. şimdi kendi halatında ise boy ayarlama imkanım yok halatın kendisi ayarlı. fakat deponun altındaki elektronik kutuyu uyaran halatda bir sorun olduğu kanısındayım. normal gaz verdiğimde bile göstergedeki zoom ışığı hemen yanıyor. cruise hiç yanmıyor. önceden zoom yüksek devirlerde yanıyordu. cruise yine yanmıyordu. bu ışıklar nelerdir. tam olarak açıklayabilirmisiniz. normal kullanımda motorum 100 km de kaç litre yakar ortalama olarak gerçek bi değer söyleyebilirmisiniz. ayrıca adana da güvenebileceğim bir tamirci önerebilirmisiniz... teşekkür ederim. güvenli sürüşler..
    100 km de 2,3 lt gibi bişey yakar bide gidişatına bağlı tabi bu. cruise nin ampulü de patlamış olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

merhaba arkadaşlar bende 2011 tvs apache aldım daha öncede 2008 model apachem vardı siz kullanıcılara bir sorum olacak bütün forumu okudum ama cevap bulamadım.benim motorda bir tekleme sorunu var tamirciye götürdüm ancak çözemedi.bu teklemeyi özellikle ilk kalkışta yapıyor yolda gaz yiyor birde 3. viteste 4000 devirde daha iyi anlaşılıyor bu tekleme sorunu benzin bitmesine yakın oldu ama benzin aldıktan sonra devam etti başına gelen varsa lütfen yardım etsin çıldıracam .motorum daha 1200 km de.birdee bu motor arıza lambası nasıl söndürülür burda okuduklarım git servise diyor bende servisin söndüreceğini biliyorum ancak başka bilen varmı onu merak ediyorum .izmirde oturuyorum bu motordan iyi anlıyan bir usta yok veya ben bulamadım.özgül motor var diyorlar ancak izmirde onun kazıkçı olmadığını bilmeyen yok
    karbüratöründe pislik olabilir. olmadı buji ve hava filtresini kontrol et. motorun sıcakkende mi öyle?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Muğlada ben Ankarada Ayrıca Takas düşünüyorum ben
    sorun değil ben biner gelirim ankaraya tabi benzin parasını yollarsan (orda akrabalar var onlarıda görmüş oluruz) aslen bende kırıkkaleliyim. ama ben takas düşünmüyorum nakite ihtiyacım var benim.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    beyler, buna nasıl benzin kullanalım? kitapçıkta 95 oktan diyor. ben ilk olarak 97 oktan koymuştum..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otherworld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler, buna nasıl benzin kullanalım? kitapçıkta 95 oktan diyor. ben ilk olarak 97 oktan koymuştum..
    kitapçığında yazıyodu galiba, 95 oktan uygun olanı
    97 kullanınca ne fark ettin fazlamı yaktı ve performans arttımı
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    ilk kez motorla trafiğie çıktığım için, benim yorumum ne kadar doğru olur bilmiyorum. yalnız, egsozdan mı yoksa başka bir yer yerden mi bilmiyorum çiğ yakıt kokusu geliyor. normal bişeyde olabilir. dediğim gibi motorlar hakkında bilgim yok, kıyaslama yapamıyorum.

Motosikleti
    Xj6 diversion f 2014
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bendede 2011 var ve bu konu gecmış sayfalarda vardı yanlış hatırlamıyorsam şöyle oluyordu kontagı actıgın anda gösterge sona dayanıp geri dönüyo ya nediyolardı ona unuttum neyse devir saati sona dayanıp tekrar bire gelir gelmez kontagı tekrar kapatıp açıp digital olan göstergenin üstünde ki iki düğmeyede aynı anda uzun süre basılı tutuyormuşşun ben böyle hatırlıyorum ama istersen eski sayfaları bir dolaş ben motoru özgül motordan aldım 500 bakımında yag değişti motorun orası burası konturol edildi zincir spreyle yalandı 20 tl toplam para aldılar pek kazık gelmedı bana şu an 850 km de motor 1000 bakımı nolur bılmıyorum ama benım digital gösterge arıza yaptı aşşagı yukarı 20 gündür yeni gösterge bekliyorum hala tık yok 4 gündür gösterge kendi kendine düzeldi ve çalışıyor bende o yuzden üstelemedim
    'devir saati sona dayanıp tekrar bire gelir gelmez kontagı tekrar kapatıp açıp digital olan göstergenin üstünde ki iki düğmeyede aynı anda uzun süre basılı tutuyormuşşun ' bu dediğini okudum buldum haklısın ama olmadı

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

[/COLOR]
    karbüratöründe pislik olabilir. olmadı buji ve hava filtresini kontrol et. motorun sıcakkende mi öyle?[COLOR="Silver"]

motor sıcakkeknde yapıyor bu arada 1200 km de motor buji ve hava filitresi ayrıca katalizörü bile iptal edip denedik.olmadı ya 1200 km deki bir motor neden bu teklemeyi yapar anlamadım.ayrıca çırrr diye bir ses geliyor nerden geldiğini bulamadım

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    @otherworld biraz saçma olcak ama sanırım bizden başka apaçi li yok istanbulda gel akşam buluşmaya diyeceğimde acemisin sanırım neyse artık
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @otherworld biraz saçma olcak ama sanırım bizden başka apaçi li yok istanbulda gel akşam buluşmaya diyeceğimde acemisin sanırım neyse artık
    niye saçma olsun dostum. koordinatları alayım senden. şuan iş yerindeyim. duruma göre müsait olursam gelirim.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...bulusmasi.html adres burda

Valla çoğu buluşmaya gittim hep tek apaçi bende olduğundan forumda kimsede yok sanıyordum istanbul da sonunda sen çıktın
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    bunca zaman aslında biz birbirimizi bekliyormuşuz bu akşam durum müsait olurmu bilmiyorum. mağlum henüz acemiyim ben olmadı biz buluşma yaparız..

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    'devir saati sona dayanıp tekrar bire gelir gelmez kontagı tekrar kapatıp açıp digital olan göstergenin üstünde ki iki düğmeyede aynı anda uzun süre basılı tutuyormuşşun ' bu dediğini okudum buldum haklısın ama olmadı

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

[/COLOR]
    karbüratöründe pislik olabilir. olmadı buji ve hava filtresini kontrol et. motorun sıcakkende mi öyle?[COLOR="Silver"]

motor sıcakkeknde yapıyor bu arada 1200 km de motor buji ve hava filitresi ayrıca katalizörü bile iptal edip denedik.olmadı ya 1200 km deki bir motor neden bu teklemeyi yapar anlamadım.ayrıca çırrr diye bir ses geliyor nerden geldiğini bulamadım
    subapdan geliyo olabilir. karbüratöre bi baktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçığında yazıyodu galiba, 95 oktan uygun olanı
    97 kullanınca ne fark ettin fazlamı yaktı ve performans arttımı
    ewt fazla yakar. birazda performans artar:d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    arkdslar altın elbiseli adam bikaç hafta sonra apache test edicekmiş diye duydum doğrumudur acaba?

Motosikleti
    Xj6 diversion f 2014
    arkadaşlar apachedeki arıza ışığının nasıl söneceğini buldum.'devir saati sona dayanıp tekrar bire gelir gelmez kontagı tekrar kapatıp açıp digital olan göstergenin üstünde ki iki düğmeyede aynı anda uzun süre basılı tutuyormuşşun daha önce ben denedim olmamıştı ama şimdi denedim oldu ama tekleme problemi devam ediyor

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Benzinden de yapabilir teklemeyi depo bitince farklı biryerden alıp dene bir ara bende de yapmştı hafif tekleme

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdslar altın elbiseli adam bikaç hafta sonra apache test edicekmiş diye duydum doğrumudur acaba?
    inş dediğin gibidir ben duymadım ama bekliyorum dötrgözle
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş dediğin gibidir ben duymadım ama bekliyorum dötrgözle
    ben aea facebook sayfasına yazdımda biri yorum attı bikaç hafta snra inceliyicek diye yorumlar böyle

Doğukan Susuz barkın abi şu tvs rtr apache 150 testini yaparmısın forumlarda herkz çok merk ediyo

Ilker Yanızca bu pazar değil öbür pazar koyacağını söyledi.

Doğukan Susuz oo süper

Alican Büyükakpınar herkes çok merak ediyor da tek merak edilen konu aslında titreşim forumlarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

bişey sorcam bu km saati bozulması kullanıcıyamı bağlı yoksa şans işimi:S?

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    beyler, yarın bir aksilik olmaz ise darıca hayvanat bahçesine gidicez. 7-8 motorcu ile birlikte. katılmak isteyen olursa bekleriz..

Motosikleti
    Xj6 diversion f 2014
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinden de yapabilir teklemeyi depo bitince farklı biryerden alıp dene bir ara bende de yapmştı hafif tekleme
    ne kadar sürdü tekleme bu arada benzini değiştirdim ama hala devam ediyor

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar tvs apache 2011'in saatini nasıl ayarlıyoruz ?
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler