Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli 16 iken 4 de 110 mu ? benim ön dişli 14 iken 3, vitesde redlinede 110 diyodu.
    belkide öyleydi :D ama redlinede gitmek beni tedirgin ettiği için asla redlinede gitmiyorum. yani 3. vitesde son gaz denemediğim için bilemiyorum. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

ben bu güne kadar hiç servise gitmedim :D gitmeyi de düşünmüyorum. yağını filtresini. halatlarını dişlileri. göstergedeki ışıkları ampülleri kısacası sökülüp takılacak ne varsa kendim yapıyorum:D bu sıralar debriyaj balatasından şüpheliyim müsait bi zamanda bora abinin yanına gidecem inş. bu da apacheyle ilk tamirciye gidişim olacak :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar herkeze merhabalar;

bayagidir forma girmiyordum gerek islerimin yogunlugundan , gerek ise fırsat bulamadıgımdan mevsimde kıs olunca motorada binemez oldum ..tesadüf şuki bundan 2 ay önce kadar benzini tam olarak bitti , mevsimde soguk olunca koydum garaja . gecen haftada biraz günes vardı bir calıstırayım belki biraz gezerim diye düsündüm.. benzinde olmayınca gidip petrolden 2 lt.kadar benzin aldım depoya koydum . calıstırmak isteyince mars basıyor fakat calısmıyor . bir yarım saat beklemisimdir. benzin hortumlardan gecsin v.s bekleyeyim dedim .

sonra bir daha denedim hic banamısın demedi. en son akünün bitecegini hissettim o ara hafif hafif bir calısıp bir stop ediyor. bir daha bıraktım . sonra ayak marsı ile denemeye basladım . yine bir calısıp bir stop etti. biraz ayak bir normal mars derken nihayetinde calıstı.

tar tar tar tar sadece calıstı gaza dokundugumda stop ediyordu. biraz sadece rölantıda calıstı sonrasında gaza dokundugumda bogulup bayılsada, yavas yavas düzelmeye basladı .binip biraz gezdikten sonra tamamen problem kalktı ama bir an benzini döküp yakmak istedim . aslında gözüm gibi bakarım 2009 model kazası problemi yok hic dip gaz bile gitmedim diyebilirim . fakat durum böle olunca moralim bozuldu . normalmidir bilmiyorumda illaki yorumu olan degerli üstadlarımız vardır..

Degerli yorumlarınızdan simdiden tesekkür etmeyi borc bilirim ..
    Saygı Sevgilerimle..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ibrahimtoprk kardeşim,öncelikle siz genç nesilin,en ufak bir sorunda,oturup neden olduğunu düşünüp,sorup,araştırmadan hemen BENZİN DÖKÜP YAKMAK fikri aklınıza geliyor.
    şimdi uzun süredir motora binmemişsin,doğal olarak motorun bekleme süresinde mevcut olan benzinde uçmuştur.sen benzin aldığında,boş olan borular benzinle dolacak ki,karbüratör,motora benzin gönderebilsin.
    2.si apachelerin genel özelliğidir zaten geç ısınması.benim motorda da sabahları soğukken aynısı oluyor.ilk çalıştırmada jigle desteğiyle çalıştırıyorum ve jigleyi kapattıktan sonra,montumu,eldivenimi ve kaskımı takıncaya kadar biraz ısınıyor ama yine de tam olarak değil,çünkü hareket etmek istediğimde yine sanki boğuluyomuş gibi oluyor ve jigleyi hafif açtığımda düzeliyor ve zıplıyor.bu kadaaaar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibrahimtoprk kardeşim,öncelikle siz genç nesilin,en ufak bir sorunda,oturup neden olduğunu düşünüp,sorup,araştırmadan hemen BENZİN DÖKÜP YAKMAK fikri aklınıza geliyor.
    şimdi uzun süredir motora binmemişsin,doğal olarak motorun bekleme süresinde mevcut olan benzinde uçmuştur.sen benzin aldığında,boş olan borular benzinle dolacak ki,karbüratör,motora benzin gönderebilsin.
    2.si apachelerin genel özelliğidir zaten geç ısınması.benim motorda da sabahları soğukken aynısı oluyor.ilk çalıştırmada jigle desteğiyle çalıştırıyorum ve jigleyi kapattıktan sonra,montumu,eldivenimi ve kaskımı takıncaya kadar biraz ısınıyor ama yine de tam olarak değil,çünkü hareket etmek istediğimde yine sanki boğuluyomuş gibi oluyor ve jigleyi hafif açtığımda düzeliyor ve zıplıyor.bu kadaaaar.
    Abi cok tesekkür ederim degerli yorumunuzdan .. nebileyim daha önce hic karsılasmadım. cok gec calısınca korktum dogrusu neler oluyor dedim .sizde onaylayınca normal diye, biraz olsun rahtladım simdi .. simdi benim yag ve yag filtresini degistirmem gerekli zamanları geldi . yaz icin kullandıgımdan 10-40 ipone marka yag düsünüyorum .yag filtreside degisince . geriye ne kalıyor abi bakımını yapmam veya degistirmem icin neler gerekli ?

Motosikleti
    yağının markası iyi tamam da,bu işlemleri sen yapma,yetkili servisinde yaptır,garantiden çıkmasın,bakım kitapçığını onaylatmayı unutma ki garanti devam etsin.bakımlarda 1 boş bir dolu filtre değişir.genel kontrolleri de yapılır.

yağının markası iyi tamam da,bu işlemleri sen yapma,yetkili servisinde yaptır,garantiden çıkmasın,bakım kitapçığını onaylatmayı unutma ki garanti devam etsin.bakımlarda 1 boş bir dolu filtre değişir.genel kontrolleri de yapılır.
    Abi 2009 model motorsikletim. ben 2.el aldım . garantisi hala devam ediyor olabilirmi??

Motosikleti
    2 yıl garantisi vardır.ay/gün önemlidi.fatura tarihine bak karşılaştır.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    İyi Günler Abi Belli Bir Zamandır Bu Forumu Takip Ediyorum Bendede 2011 Apache Var Cok Memnunum
    Adanalı Abi Seninde Büyük Katkıların Var Sürekli Yazdıklarını Okuyorum Bide Yedek Parça Nerden Bulabilirim Söylerseniz Sevinirim ..
    Birazda Fotolar Benden Gelsin ..

Fotoların Devamı Gelecektir..

Motosikleti
    sosyetikmoto kardeş,apache,yapısı itibarıyla dayanıklı bir motordur.yedek parça ihtiyacı pek olmaz.ama olursa da yetkili servisleri/bayileri sana yardımcı olacaklardır.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    Abi Sanırım İsmin BORA ...
    Motorsikletle Teker Felan Yapıyoruz Arkadaş Ortamı Felan Arka Stop Sürtmesiyle Kırıldı Daha Doğrusu Stop Camı Kırıldı O Parçayı Stopla Birlikte Olması Farketmez Nerden Bulabilirim Yardımcı Olurmusun ?

Motosikleti
    evet ismim BORA.ama bu söylediğin hiç olmadı şimdi.yazık değilmi tek teker filan.sen kendi malına bak zarar vermişsin.yaşın itibarıyla böyle şeylere belki imrenipte yapıyorsun ama yapma.ben 25 yıldır kullanırım,tekteker yapmayı bilmem,hiç denemedim bile.benim bundan önce sahip olduğum motorları bir bilsen,sen olsan kimbilir neler yapardın.sakın, malına yazık.stop camı ayrı satılmıyor,kompledir,dediğim gibi sadece tvs de vardır.istersen tvs yi ara ama stobu sana değilde,servise gönderirler.onun için direk servise git,ellerinde varsa satarlar,yoksa da sipariş verirler.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    Doğru Söylüyorsun Abi
    Servisi Manisada 1 Tane Var Kazıkcı Desem Hafif Kalır Herifler Dolandırıcının teki TVS nasıl Bayilik Veriyor Böylelerine Anlamış Degilim
    Manisa/Turgutludaki Servisini Çok Övüyorlar Olmazsa Oraya Gidecem

Abi Bide Bütçem 400 TL Bana Çene Açılır Olmayan Kask Önerilerin Nelerdir ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Haftada Bi Kere Motoruma Bakım Yaparım Yıkarım Temizlerim Cilalarım Yaglarım Zinciri Vs.
    Yıkadıktan Sonraki Resmi ..

Abi Birde Bunun Deviri Normalmi Yoksa Degiştirmem Gerekiyormu ?

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    evet ismim BORA.ama bu söylediğin hiç olmadı şimdi.yazık değilmi tek teker filan.sen kendi malına bak zarar vermişsin.yaşın itibarıyla böyle şeylere belki imrenipte yapıyorsun ama yapma.ben 25 yıldır kullanırım,tekteker yapmayı bilmem,hiç denemedim bile.benim bundan önce sahip olduğum motorları bir bilsen,sen olsan kimbilir neler yapardın.sakın, malına yazık.stop camı ayrı satılmıyor,kompledir,dediğim gibi sadece tvs de vardır.istersen tvs yi ara ama stobu sana değilde,servise gönderirler.onun için direk servise git,ellerinde varsa satarlar,yoksa da sipariş verirler.
    Bora abi benim motor eski kasa biliyorsun bu 2011 lerin alttaki sakal hoşuma gidiyor onu bulabilirmiyiz acaba bide eski kasaya uyarmıki? fiyatını da biliyorsan çok iyi olur

deviri normal kardeş.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    Bora abi benim motor eski kasa biliyorsun bu 2011 lerin alttaki sakal hoşuma gidiyor onu bulabilirmiyiz acaba bide eski kasaya uyarmıki? fiyatını da biliyorsan çok iyi olur

deviri normal kardeş.
    Sağolasın Cok Teşekkür Ederim
    Sanırım Oluyor Bizim Bi Arkadaşda Yeni Sakal Getirtti 2009 Modeldi ..

Motosikleti
    Alıntı sosyetikmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Cok Teşekkür Ederim
    Sanırım Oluyor Bizim Bi Arkadaşda Yeni Sakal Getirtti 2009 Modeldi ..
    fiyatı hakkında bi bilgin varmı?

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    fiyatı hakkında bi bilgin varmı?
    Ne Söylesem Yalan Olur Bilmiyorum

Motosikleti
    Alıntı sosyetikmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Söylesem Yalan Olur Bilmiyorum
    tamam teşekkür ettim bende uyuyosa buluruz artık

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    tamam teşekkür ettim bende uyuyosa buluruz artık
    Rica Ederim İnş Bulursun

Motosikleti
    devir,1250-1400 arası olması lazım.
    motoru yıkarken asla araba gibi yıkamayın,silindirin altından itibaren yıkayabilisin.çünkü üst taraflarda,elektrik devreleri,km.saati,depo var.ön-arka tekeri istediğiniz gibi yıkayın ama silindirin olduğu bölgeye ve daha yukarıya asla su değdirmeyin,ıslak bezle silin.
    kask konusuna gelince LS2 marka,VENOM,GDR iyidir.bizim tarz motorlar için uygundur.hem fiyatı,hem de modelleri iyidir.bana kalırsa,pahalı olanlara gerek yok.
    sakal sanırım eskilere olmayabilir,bağlantı yerlerinden dolayı.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2011
    Abi Banada Öyle Dediler Ama Yıkıyorum Yıkadıktan Sonra Yan Kapaklar Var Mat Renkli Onları Felan Cıkartıyorum Hava Tutuyorum Her Yerine Bütün Bağlantı Yerlerine Sonra Uçlarını Birer Birer Yıkıyorum ..
    [COLOR="#000000"][B]TVS Apache 150 RTR 2011 [COLOR="#FF0000"]<3[/COLOR][/B][/COLOR]

[B][I][U][COLOR="#FF0000"]Keyfe Keder...[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler