Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    loading...
    arka dişlide BAT 41 yazıyor on dişli kapagını sokemedim anahtarım olmadıgı için..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:43 PM ----------

bora abi biraz yardımcı ol.. degiştircem acilen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Arkadaşlar bu gün benim apacheye xenon taktırdım sadece akşamları kullanırsan akü sorunu yaşamazsın dedi takan adam
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs kullanıyorum kalitesi hızı yakıt cimrisi bir alettir. kalitesi tartışılmazdır vibrasyon her makinada var bunda cok az bi vibrasyon fazlalığı var tek kelimeyle sınıfının en iyisidir.
    kesinlikle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:32 PM ----------

Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün benim apacheye xenon taktırdım sadece akşamları kullanırsan akü sorunu yaşamazsın dedi takan adam
    hayırlısı olsun

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam TVS ciler.kazasız belasız günler dilerim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dişli değiştirme konusu tvs yetkili servisinde mi yapılıyor yoksa işini bilen bir usta bunu yapabilir mi? ayrıca o dediğiniz 13t yerine 14t, 44t yerine 41t dişli setleri de yine bayii/servis tarafında mı var yoksa başka bir motorda da kullanılabilen standart aktarım parçaları mı bunlar?

arkadaşlar 250 roadstar'dan vazgeçtim (nerdeyse ağlayacam), yeni motor için son haftam. dün itibarıyle A2 ehliyetimi de kazandım. şimdi mesele yamaha ybr125 mi tvs apache mi?
    1-2 arkadaşım ısrarla ybr diyor, apache hiç duyulmamış, alırken zarar edeceksin, satmaya gelince bekleyeceksin diyorlar. dediğim gibi 1 yıldan az kullanıcam (ki memnum olursam daha fazla da kullanabilirim). o yüzden son bir kez daha tavsiyelerinizi bekliyorum. tvs kullanıcısı bursa'lı bir arkadaş varsa görüşmek isterim.
    Ben yamaha ybr 125cc ile kesinlikle tvs aynı sınıfa koyamam onu bırak ben Honda cbf 150cc ile kıyaslıyorum. Ve forumdada okuduğun gibi uzun bir yolculukta kıyaslama yaptık ve tvs her koşulda birinci geliyor. Uzun yoldada, şehir içindede, arazidede. Ben yine 150cc sınıfında bir motor alacak olsam yine tvs alırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 PM ----------

Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fara giden elektirik sistemini aküdenmi aldı direk? birde hangi xenon kullandınız h4 mü ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 PM ----------

polis motoru olmuş

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    sağol jönysf yeterince açık ve net. zaten hep derim insan kendine yakıştırdığı şeyi almalı, kendi beğendiğini-başkasının değil. artık iş temiz 2.el bulmaya geldi. inşallah pişman olmam!

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    arkadaşlar merhaba herkeze
    bizim sıpa çok canımı sıktı bugün .
    yağ değişimine götürdüm alttan bi açtık kapak mıknatıslı olduğu için bi tane bilya yapışmış.
    motor bilyo dağıtmış içerde.5.vitestede aralıksız rüzgar uğultusu gibi bir ses geliyo her seferinde.kople inicekmiş motor 250-300 de fiyat çıkardı kafadan usta.artık gaz yemiyo nerdeyse motor gitmiyo zımba gibiydi
    komple tepeden tırnağada bakıma giricek.yaptırıp ömürlük kullanıcaz artık..

şimdi sizden istediğim:
    servisten extra ne yapmasını istemeliyim?
    mesela dişli kaç olmalı rahat ve uzun vites aralıklı olması için vsvs önericekleriniz neler.
    artık benzinimi koyup gitmek istiyorum.
    bide 10(3 lt) tl ye 110 km yol gidiyorum apache için normalmidir???
    2 Tekerlekli Huzur..

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    09.08.2009 günü tvs apache ile 150 km.lik bir hafta sonu gezisi.güzergahım tarsus ,yanıkkışla ,çavuşlu , bucak , karaisalı , adana , yenice , tarsus
    başlangıç km si

By mersinmersin, shot with Canon PowerShot A590 IS at 2009-08-11

yollardan manzaralar

Çeşme başında biraz mola

yemek ve istirahat molası

alabalıgın ilk hali

alabalıgın ikinci hali

demiratımızda dinleniyor

karnımızı doyurup biraz dinkendikten sonra yola devam ediyoruz

dönüş kilometremiz

demiratımızı ahırına baglıyoruz

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bende devir , km komple saati değişiyorum kazalardan dolayı arızalıydı orjinalide çok para yan sanayi ybr ibresi taktırıcam taktırdıktan sonra gösteririm nasıl olucak.

Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimine götürdüm alttan bi açtık kapak mıknatıslı olduğu için bi tane bilya yapışmış.
    motor bilyo dağıtmış içerde.5.vitestede aralıksız rüzgar uğultusu gibi bir ses geliyo her seferinde.kople inicekmiş motor 250-300 de fiyat çıkardı kafadan usta.artık gaz yemiyo nerdeyse motor gitmiyo zımba gibiydi

şimdi sizden istediğim:
    mesela dişli kaç olmalı rahat ve uzun vites aralıklı olması için vsvs önericekleriniz neler.
    Servis Tüm parçalar ve el emeği dahilmi 300 tl istedi ? Ben olsam parçaları alır kendim toplarım. Ama zamanın yoksa ve yerin müsait deyilse kuzu , kuzu bayılacan ozaman.

Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi sizden istediğim:
    geçmiş olsun. yaptırsan da ömürlük olmaz içindeki tüm bilyaları iyisiyle değişmen lazım o zaman da servis 500 lira masraf çıkartır. sadece bozulan bilyayı değişirsen hata etmiş olursun öteki bilyalarda eskimiştir.

Motosikleti
    CBF250
    Geçmiş, olsun.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun arkadaş.ama tek ustayla sabit kalma derim.anadolu yakasında Aydın usta var.istersen telefonunu veririm.kadıköyde.her türlü parça mevcut işçiliği güzel,fiyatı uygun.çay kahve bedava.bence bir sor derim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    SATILDI
    Slm arkadaşlar,bu dişli değiştirmeyi neye göre yapıyorsunuz anlayamadım,motorun gücü zaten ortada değilmi,motorun gücünü arttırmadan dişli değişmeniz,rampa aşağı giderken hızının armasına faydalı olur,titreşim konusunda fark edecek kadar azalır,vites aaları uzar.. ama düz yolda 4. vitese atmanız gerektiğini hissettirir sanıyorum,aynı zamnda rampa cıkarken kesinlikle 1 vites düşerek cıkarssınız,ben bunların coğunu denedim,ayrıca denemelerimde orjinal apachede vardı onunla kıyaslayarak.benim moto şu anki modifiyeli haliyle 14 dişliyi rampa larda tam kaldırmıyor diyebilirim.Ama şöle bişe var ben 110 kiloyum,ağırlık konusu da cok önemli,60 70 80 kiloluk kişiler için ideal olabiliyor,bana sorarsanız 90 100 kiloluk arkadaşların denemesini hiç tavsiye etmem.

Bu fotoğraf hafif rampa yukarıdır,RAMPA AŞAĞI OLANLARI KOYMUYORUM İNANMASSINIZ HER KEZ BİR AĞIZDAN BİŞELER SÖLER...

[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    loading...
    bRRetonu satıp apache alıyorum ulan bende..

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,bu dişli değiştirmeyi neye göre yapıyorsunuz anlayamadım,motorun gücü zaten ortada değilmi,motorun gücünü arttırmadan dişli değişmeniz,rampa aşağı giderken hızının armasına faydalı olur,titreşim konusunda fark edecek kadar azalır,vites aaları uzar.. ama düz yolda 4. vitese atmanız gerektiğini hissettirir sanıyorum,aynı zamnda rampa cıkarken kesinlikle 1 vites düşerek cıkarssınız,ben bunların coğunu denedim,ayrıca denemelerimde orjinal apachede vardı onunla kıyaslayarak.benim moto şu anki modifiyeli haliyle 14 dişliyi rampa larda tam kaldırmıyor diyebilirim.Ama şöle bişe var ben 110 kiloyum,ağırlık konusu da cok önemli,60 70 80 kiloluk kişiler için ideal olabiliyor,bana sorarsanız 90 100 kiloluk arkadaşların denemesini hiç tavsiye etmem.
    Ben 80 kiloyum, 14 dişli yaptım bir süre önce ve açıkçası hızımda çok bir değişiklik olmamakla birlikte vibrasyon ve devirden epey bir kazandım ve çok güzel bir sürüş zevki veriyor.

Tabi sürüşlerimin yarısından fazlasında artçım oluyor, 50 kilo da o = 130 kilo

Lakin benim kadranda görebildiğim en yüksek hız şimdiye kadar 130, onda da motordevri çok yüksek olduğundan aşırı derecede bağırıyor.

Ama 14 dişli ile karşı rüzgar yoksa özellikle tekken hiç zorlanmadan 120 ye kadar gelebiliyorum. 120 de 13 dişli ile dikiz aynalarından arkayı 13 dişli ile göremezken 14 dişli ile görebiliyorum

Bu arada çanta oldukça rüzgar kestiğinden oda hıza etki ediyordur diye düşünüyorum.

Normal şartlarda sürüş hedef hızım 90-100 arası olduğundan dolayı 14 dişli beni tatmin ediyor.

2 kere değiştirip hangisinde daha rahat sürdüğümü test ettim ve 14 dişlide karar kıldım.

Artçıyla birlikte karşı rüzgar yoksa çok dik rampada değilse 90 altına düşmeden genelde çıkıyor, rüzgar varsa 80 e kadar inebiliyor.

Lakin totale bakınca 14 dişli bana daha uygun geldi, genelde sürdüğüm yerler düz yollar

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam tvs ciler.herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

arkadaşlar merhaba. yeni tvs aldım ve hemen siteye üye oldum. şimdide motora granaj yaptırmak istiyorum ama mümkünmüdür acaba ? bildiğiniz iyi bir yer var mı ? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı zehan807 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. yeni tvs aldım ve hemen siteye üye oldum. şimdide motora granaj yaptırmak istiyorum ama mümkünmüdür acaba ? bildiğiniz iyi bir yer var mı ? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
    merhaba

full grenaj iyi olmaz düşüncesindeyim. ses yapar kırılır.
    apache rtr grenajı bulabilirsen yurt dışından getirt alt sakal 2 de yan grenaj var
    suatm bunu beğendi.

evet 160rtr lerdeki sakal benimde çok hoşuma gidiyor ,deponun yanlarındaki ek de motoru daha iri gösteriyor. bula bilsem hemen alacam. yUrt dışında hangi siteler satıyorki ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler