Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Arkadaşlar selam,

Lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum da, usta bana medzeller lastik önerdi ama buradaki kullanıcı arkadaşların da fikirlerini almak isterim. Daha önceki scooter ım için michelin marka lastik almıştım ve çok memnun kalmıştım. Yine de önerileriniz benim için değerli. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar, kazasız sürüşler dileğiyle...
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 250
    Meraba arkadaşlar bana apache 150 'nin kullanım kılavuzu lazım elektronik ortamda bulabileceğim bi yer var mı ?

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    Alıntı erkam0622 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ApAcHe_31:

kardeş senin arkadaşın ne gibi degişiklik yapmış (hızı ve yarış için) ve şu an hangi dişlileri kullanıyor(ki benim orjinalinin haricinde kullanacagım dişli takımı şunlardan biri 45/14:3.21 veya 42/13:3.23 dişli seti ve tercihim altı çizili olan set) onu da yazsanız iyi olur veya hangi dişlileri kullanmış veya kullanıyor.
    gerçi bende modenas motosiklet var ve onunda sizin kullandıgınız gibi dişli setini kullanmış ve çok verimli gidiyor o dişli setiyle gayet performanslıdır ki orjinalı da 47/14 dir.

benim motosikletimin km si 2500 de ben rodaja baglıyorum hızının fazla olmamasını.acaba yanılıyormuyum.

ve modenasımla türkiye içinde 85 000 km uzun yol yapmışım 9 senede.

apachemle daha o fırsatı bulumadım ki rodajını bitirsin ve açılsın motosikletin açılması için illa ki 100 veya 200 km uzun yol yapması gerekir.

cevabınız için tşk ederim..
    sen arkadaşımın yaptığını boşver istesem bende yapardım fakat yapmadım zira motorun oynanmadık yeri kalmıyor elleme orjinal kalsın ama yinede ne yaptığını istersen söyliyeyim orjinal karbüratörünü değiştirdi 200 cc karböratör taktırdı motorda aşırı rüzgar tutabilecek yerleri söktü değiştirdiği dişliler önce benimle aynıydı 140 ı geçmiyormuş değiştireceğini ve küçüğünü takacağını söylemişti ve galiba onuda takmış çünkü en son tel de görüştüğümde 160 ı gördüm ama bu motor yokuşta hiç gitmez oldu dedi hızın getirdiklerinin yanında götürdükleride var bence uğraşma haa birde unutmadan şimdide aklında motoru 160 yada 180 cc ye çevirmek gibi bir düşüncesi var ben ona sadece sen manyaksın salaksın başka bişey demiyorum diyorum

Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum da, usta bana medzeller lastik önerdi ama buradaki kullanıcı arkadaşların da fikirlerini almak isterim. Daha önceki scooter ım için michelin marka lastik almıştım ve çok memnun kalmıştım. Yine de önerileriniz benim için değerli. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar, kazasız sürüşler dileğiyle...
    ben michelin kullanıyorum yol tutması çok iyi özellikle yağışlı havalarda size tavsiye edebileceğim tek lastik markası diyebilirim

ben neredeyse aldığımdan belli kullanıyorum çok memnunum.
    [COLOR="Red"]ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм:cat:::shhh::[/COLOR][COLOR="Red"]Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti[/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı ApAcHe_31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben michelin kullanıyorum yol tutması çok iyi özellikle yağışlı havalarda size tavsiye edebileceğim tek lastik markası diyebilirim

ben neredeyse aldığımdan belli kullanıyorum çok memnunum.
    Eyvallah Hataylı sağolasın, fiyat konusunda bilgi sahibi misindir
    Teşekkürler

Motosikleti
    TVS Apache
    Eyvallah Hataylı sağolasın, fiyat konusunda bilgi sahibi misindir
    Teşekkürler
    Ben de Michelin kullanıyorum, Tubeless (Aslında Tubetype ama Tubeless olarak taktılar. Yani TubeType lastiğin şabrelini takmadılar) 200 YTL civarı bir fiyata geldi.

Yol tutuşu güzel, yumuşak bir lastik.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı DiKMeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Michelin kullanıyorum, Tubeless (Aslında Tubetype ama Tubeless olarak taktılar. Yani TubeType lastiğin şabrelini takmadılar) 200 YTL civarı bir fiyata geldi.

Yol tutuşu güzel, yumuşak bir lastik.

Teşekkürler Dikmen, orjinal lastikleri beni korkutuyor da ondan değiştirmek istedim. Bir kaç frenleme olayında beni baya salladığı için değiştirmek istiyorum. Ayrıca aldığım yer de bu lastiklerle viraja yatma diye birkaç kez uyarınca yusufçuklar dibimden ayrılmadı virajlarda.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Uuuu topiciğimiz bayağı donmuş. Hareketlendiren ben olayım. Dün benzin aldıktan sonra göstergemi kaybettim başımız sağolsun Şaka bir yana, depoyu doldurdum ama ibre sıfırda kala kaldı. Galiba şamandırası benzincinin tazyikinden etkilenip gümledi. Yarın götürebileceğim servise. Konu hakkında başka fikri olan varsa dinlemeye hazırım. Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    cbf 250
    kevin aynı proplem bende de var. Motora ilk defa benzin konurken hortumlu huni ile kondu fakat usta huni yi güç bela çıkardı o arada bizim şamandıra gümledi herhalde. Yaptırmak istemedim bi dünya iş çıkacıktı. depo sökümesi fala filan. Şimdi gösterge hep 0 'da. Bide bana çok fazla gerekli bişey gibi gelmiyor.(aslında çalışsa iyi olur tabi) Zaten yakıt hortumunun olduğu yerde reserve şeçeniği var. Yani demek istediğim para vermeyeceksen ve vaktin çok ise yaptır.
    Bide bu gün maltepeden pendik istikametine gidiyordum fakat çok şiddetli bir rüzgar vardı hız yaptıkça rüzgar beni sağa sola yönlendirmek istedi güç bela zaptettim motoru. Sizdede oluyormu böyle şeyler. Ya da başka motorlarda.

Herkese kazasız sürüşler.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Uuuu topiciğimiz bayağı donmuş. Hareketlendiren ben olayım. Dün benzin aldıktan sonra göstergemi kaybettim başımız sağolsun Şaka bir yana, depoyu doldurdum ama ibre sıfırda kala kaldı. Galiba şamandırası benzincinin tazyikinden etkilenip gümledi. Yarın götürebileceğim servise. Konu hakkında başka fikri olan varsa dinlemeye hazırım. Teşekkürler şimdiden.
    benim şamandırada çalışmıyo çok dandik ya bu motorun şamandırası bi kaç servise gittim bulamadım bende söküp yapim dedim yok olmadı

Alıntı apache150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kevin aynı proplem bende de var. Motora ilk defa benzin konurken hortumlu huni ile kondu fakat usta huni yi güç bela çıkardı o arada bizim şamandıra gümledi herhalde. Yaptırmak istemedim bi dünya iş çıkacıktı. depo sökümesi fala filan. Şimdi gösterge hep 0 'da. Bide bana çok fazla gerekli bişey gibi gelmiyor.(aslında çalışsa iyi olur tabi) Zaten yakıt hortumunun olduğu yerde reserve şeçeniği var. Yani demek istediğim para vermeyeceksen ve vaktin çok ise yaptır.
    Bide bu gün maltepeden pendik istikametine gidiyordum fakat çok şiddetli bir rüzgar vardı hız yaptıkça rüzgar beni sağa sola yönlendirmek istedi güç bela zaptettim motoru. Sizdede oluyormu böyle şeyler. Ya da başka motorlarda.

dün aynı şey banada oldu motoru rüzgar etkiledi sag sol yalpaladım zaten şu cantayı takalı leylek gibi gidiyorum

Motosikleti
    Yamaha ESD

Dün gece de motorun benzin göstergesi "0" dan bu sefer full+full göstermeye başladı. İlk başta düzeldi zannedip sevindim. fekat kontağı kapattığımda bir baktım hala full+full de ayrıca benzin göstergesinin lambası da pörtlemiş lanet geldi mi üst üste geliyor

Şu rüzgar olayına gelirsek; arkadaşlar bu rüzgarda o köprüyü geçen delilerden biri de benim ama Allah biliyor ya nasıl geçtim. Motorla giderken sanki keskin bir virajdaymış gibi öyle bir yattım ki rüzgara karşı bi kesilse rüzgar hoop güm. aynalardan arkamdaki aracı da kolluyorum bir taraftan, bir baktım 40 mt. geriden takip anlaşılan kesin düşeceğimi düşünerek fazla yaklaşmamıştı

Motosikleti
    cbf 250
    Dün gece de motorun benzin göstergesi "0" dan bu sefer full+full göstermeye başladı. İlk başta düzeldi zannedip sevindim. fekat kontağı kapattığımda bir baktım hala full+full de ayrıca benzin göstergesinin lambası da pörtlemiş lanet geldi mi üst üste geliyor

Şu rüzgar olayına gelirsek; arkadaşlar bu rüzgarda o köprüyü geçen delilerden biri de benim ama Allah biliyor ya nasıl geçtim. Motorla giderken sanki keskin bir virajdaymış gibi öyle bir yattım ki rüzgara karşı bi kesilse rüzgar hoop güm. aynalardan arkamdaki aracı da kolluyorum bir taraftan, bir baktım 40 mt. geriden takip anlaşılan kesin düşeceğimi düşünerek fazla yaklaşmamıştı
    keşke bütün araç sürücüleri böyle olsa dikkatlı olsa. bide arkadaşlar bana bende kullanım kulavuzu olmadığı için benzin göstergesinin lambası olup olmadığını bile bilmiyorum kullanım kılavuzunu elektronik ortamda bulabileceğim bi yer varmı.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    keşke bütün araç sürücüleri böyle olsa dikkatlı olsa. bide arkadaşlar bana bende kullanım kulavuzu olmadığı için benzin göstergesinin lambası olup olmadığını bile bilmiyorum kullanım kılavuzunu elektronik ortamda bulabileceğim bi yer varmı.
    Valla bu konuda yardımcı olamayacağım ama istersen tvsturkiye.com a girip bir mail atarsan sana yardımcı olabilirler.

Bu arada benim depo göstergesi galiba kendiliğinden düzeldi Nasıl oldu anlamadım ama kontağın açılıp kapanmasına tepki veriyor. Daha depo full olduğu için tam randımanlı çalışıp çalışmadığını anlayamıyorum ama en azından kontağı açtığımda ibre hareket ediyor fulle kapattığımda "0" a geliyor ama lamba bizlere ömür galiba. Bir de üstüne üstlük dün gelirken motorun ön konsolundan bir zırıltı gelmeye başladı özellikle 2.viteste kulağımın içinde sanki arı var. Sağına soluna birşeyler sıkıştırıp gidermeye çalışacağım. Tahminim kontak anahtarını taktığımız fosforlu yer ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Yarın sabah bakacağım inşallah. Hayırlı sürüşler

Motosikleti
    APACHE :))
    bu zırıltılar benimde iyice canımı sıkar oldu tahmin ettiğin yer dogru yer kevin kontak anahtarını taktıgımız yerin yuvasından geliyor ses o bir yandan bide egsozdan saçma sapan zırıltılar gelmeye basladı yüksek devirdeyken şangırdamalar oluyor bendede daha 6000 km de olmasına ragmen heryerinin sökülüp tekrar takılması gerektiğini hissediyorum motorun hele arkada oturanı hiç düsünemiyorum deneme amaçlı bi iki arkada oturdum kendi motorum olmasına rağmen asırı derecede vibrasyonu fak ettim bir an önce çözüm gerekiyor...!!!!

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Gerçekten motor oldukça vibrasyonlu çalışıyor. Bu da contalarının, vidalarının gevşemesine sebeptir. Ön konsoldan gelen sesi de kağıt sıkıştırarak şimdilik kestim ama köklü bir çözüm düşüneceğim. UĞUR umarım egzostundaki sorun geçicidir ya da ufak bir işlemle çözülebilecek boyuttadır.

arkadaşlar ben de bugün bi Tvs Apachi aldım. Ybr ile arasında çok kararsız kaldım ama tercihim Apachi oldu. çok seri ve atik bir motor. gücüne göre yakıtının da çok ekonomik olduğu söyleniyor. Bence Ybr'den geri kalır bir yanı yok. hatta fazlası bile var. selamlar...

Motosikleti
    APACHE :))
    Alıntı spark00tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de bugün bi Tvs Apachi aldım. Ybr ile arasında çok kararsız kaldım ama tercihim Apachi oldu. çok seri ve atik bir motor. gücüne göre yakıtının da çok ekonomik olduğu söyleniyor. Bence Ybr'den geri kalır bir yanı yok. hatta fazlası bile var. selamlar...
    hayırlı ugurlu olsun arkadas allah kaza bela göstermesinn...!!! ybr den geri kalır yanı deil çok fazla artısı var bence sadece ufak tefek bikaç bakım oda sırf biras vibrasyon ve zangırdamaları kesmek için bilmiyorum piyasda okadr çok ybr olsun cbf olsun varki antalyada aralarında farklı olmak güzel bi duygu..!!!

Motosikleti
    TVS Apache
    Gösterge panelinde toplam 8 tane ampul var.

Devir saati, hız göstergesi, benzin göstergesi = 2 ampul (Hız göstergesinin sağ ve sol taraflarında 1 er tane, benzinle devir saatini de onlar aydınlatıyor)

Sağ sol sinyal 2 ampul

ekono mod ve diğer mod 2 ampul

Uzun far ışığı 1 ampul

Vites boşta 1 ampul.

Ben hepsini ledle değiştirim.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Hayırlı olsun Mr.Spark Kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Bu arada ben o ön konsoldan gelen zırıltıyı kestim diye sevinirken tekrar başladı lanet. Ona kesin ve köklü bir çözüm bulmalıyım. Gerekirse ön konsolu bile sökmeyi düşünüyorum. Ama yine de çok memnunum motorumdan. Ayın 20 sinde fullemiştim depoyu, şu ana kadar 447 km. yol yaptım. Depo daha yarı.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Hayırlı olsun Mr.Spark Kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Bu arada ben o ön konsoldan gelen zırıltıyı kestim diye sevinirken tekrar başladı lanet. Ona kesin ve köklü bir çözüm bulmalıyım. Gerekirse ön konsolu bile sökmeyi düşünüyorum. Ama yine de çok memnunum motorumdan. Ayın 20 sinde fullemiştim depoyu, şu ana kadar 447 km. yol yaptım. Depo daha yarı.
    demekki biraz zorlasan bi depoyla 1000 km yapacaksin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki biraz zorlasan bi depoyla 1000 km yapacaksin
    Haklısın valla Ancak ibrelere de fazla güvenmiyorum. 100 km sonra eminim bırakır beni yolda o yüzden rezervde tutuyorum. Biterse 2 lt daha benzinim olacak gitmek için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler