Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Var evet..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merhaba, benim motorda 750km oldu ve bu kadar rodaj yeter dedim şöyle otobanda 200 km gittim en yüksek 100 yaptı biraz meyilli yerde 115 e çıktı kısa süreliğine ama standart hızı 80-90 ve rampalarda 60-70 e iniyor kısacası şehir içi güzel motorlar hele biraz emsallerine göre güçlü olması trafik lambalarında tez fırlayıp arabaların önüne geçebilmesi güzel ama bu motorlarla şehirler arası yolculuk pek zevkli değil ve amacım motoru biraz açmaktı 6000-7000 devirlerde vites değiştirmeye başladım artık motoru iyice zırıldatıp gidiyorum
    motor biraz açılınca zırıltı kesilirmi bilmiyorum artık çünkü 200km sonunda ellerimi uyuşturdu .

Motosikleti
    TVS Apache 2011,BWS 2005
    TVS apache 2011 10000km de motorum var ,benzin deposu selenin altındaki vidanın ordan sızdırıyor.Sizce ne yapmalıyım ?(İzmirde oturuyorum).

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı infoman_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS apache 2011 10000km de motorum var ,benzin deposu selenin altındaki vidanın ordan sızdırıyor.Sizce ne yapmalıyım ?(İzmirde oturuyorum).
    garantiden değişmesini iste. deponun şase ile olan bağlantı civatasını çok sıkıp çatlatmış olabilirler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    TVS Apache 2011,BWS 2005
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantiden değişmesini iste. deponun şase ile olan bağlantı civatasını çok sıkıp çatlatmış olabilirler.
    öğlen servise gidecem inş değiştirirler

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    rodajını bitirdiysen seninle bi adapazarına gidelim. ıslama köfte yer geliriz.. gerçi ben yedikten sonra dönüş yolunda karşılaşırız seninle ama neyse
    zuhaha koptum amk
    sbr bunu beğendi.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim motorda 750km oldu ve bu kadar rodaj yeter dedim şöyle otobanda 200 km gittim en yüksek 100 yaptı biraz meyilli yerde 115 e çıktı kısa süreliğine ama standart hızı 80-90 ve rampalarda 60-70 e iniyor kısacası şehir içi güzel motorlar hele biraz emsallerine göre güçlü olması trafik lambalarında tez fırlayıp arabaların önüne geçebilmesi güzel ama bu motorlarla şehirler arası yolculuk pek zevkli değil ve amacım motoru biraz açmaktı 6000-7000 devirlerde vites değiştirmeye başladım artık motoru iyice zırıldatıp gidiyorum
    motor biraz açılınca zırıltı kesilirmi bilmiyorum artık çünkü 200km sonunda ellerimi uyuşturdu .
    azizim nice 750kmlere inşallah ancak motorun 100 de kesilmesi çok ilginç ama bence çok çok erken kesilmiş bizim aletler eğer hava da çok fazla bir rüzgar yok ise zırt diye 120 der ve öyle de gidebilir (şahsen benimkisi diyo ) son hızında düşük yani ben arka çanta olduğu halde rüzgarda 129 gördüm senin motorda bi problem olabilir belki diğer arkadaşlarda yazacaktır illa ki bişeyler ayrıca sen 200 km de uyuştu demişsin ama ben Aydın/Didim'den İstanbul'a taşındım motoru da sürerek getirdim hiçte öyle bir problemim olmadı açıkçası uzun yolda daha da stabil gitti yani
    ne imzası beaaa

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Açıkçası dip gaz yapmadım çünkü sbaplar takırdıyor gaza çok yüklenince bir ayar gerekiyor heralde aslında gazı daha açsam giderdi 120 fakat bu hız motorun normal hızı değil bu hızda bu motor dengeli gitmiyor tehlikeli bence 8000 devire kadar çıktım yolda elcikler resmen vibratör gibi şimdi 1000 km oldu alet birde ani kalkışlarda birden çok gaz verip kalkınca sübap takırdaması normalmi ?

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    normal değil zannedersem

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    apacheler şıkırtılı çalışır arkadaşlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Açıkçası dip gaz yapmadım çünkü sbaplar takırdıyor gaza çok yüklenince bir ayar gerekiyor heralde aslında gazı daha açsam giderdi 120 fakat bu hız motorun normal hızı değil bu hızda bu motor dengeli gitmiyor tehlikeli bence 8000 devire kadar çıktım yolda elcikler resmen vibratör gibi şimdi 1000 km oldu alet birde ani kalkışlarda birden çok gaz verip kalkınca sübap takırdaması normalmi ?
    abi sen yarım gazla yapmışsın o hızları.. görende apacheler 100km de tıkanıyor sancak
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    o zingirdama her apachede var egzantirk zincirinden geliyor yuke bindiyi zaman birde ani gazlanmalarda
    ben hatta sarki bile besteledim ona bak soyle

şak şak şakirdama şak şak şakirdama

Twin bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Rtr ımla uzun yola çıkmadım burada okuduğum kadarıyla epey yoruyormuş bizim makina bakalım nasıl olacak bu arada benim motorum şuan 6750 km de ve shell castrol ıpone yağları koydum geçen servisteki usta hep aynı marka yağ koymayı önerdi mantığı nedir anlamadım bir bilgisi olan var mı bana saçma geldi

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rtr ımla uzun yola çıkmadım burada okuduğum kadarıyla epey yoruyormuş bizim makina bakalım nasıl olacak bu arada benim motorum şuan 6750 km de ve shell castrol ıpone yağları koydum geçen servisteki usta hep aynı marka yağ koymayı önerdi mantığı nedir anlamadım bir bilgisi olan var mı bana saçma geldi
    kesinlikle saçma değil dostum.ustan doğru demiş.hep aynı markayı alıştır motoruna
    M.balibey bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle saçma değil dostum.ustan doğru demiş.hep aynı markayı alıştır motoruna
    Shell e devam o zmn shell le başladım serviste

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azizim nice 750kmlere inşallah ancak motorun 100 de kesilmesi çok ilginç ama bence çok çok erken kesilmiş bizim aletler eğer hava da çok fazla bir rüzgar yok ise zırt diye 120 der ve öyle de gidebilir (şahsen benimkisi diyo ) son hızında düşük yani ben arka çanta olduğu halde rüzgarda 129 gördüm senin motorda bi problem olabilir belki diğer arkadaşlarda yazacaktır illa ki bişeyler ayrıca sen 200 km de uyuştu demişsin ama ben Aydın/Didim'den İstanbul'a taşındım motoru da sürerek getirdim hiçte öyle bir problemim olmadı açıkçası uzun yolda daha da stabil gitti yani
    8000 devirden aşağı vites atmayan biri olarak , sen 6-7bin devirde vites değiştirdiysen o hızlara şükret hocam .. son hız denemek için kesiciye sokarak vites değiştirilir motorda .. Bi sıkıntı yok biraz daha sabret basarsın zamanla .. Bide uzun yolda apache en ufak rüzgarda bayılan bi alet .. Yormaya yoruyor ama gidilmez diye bişey yok +1000 km ler bile yapılabiilir bir günde .. Ama stabilizeyi ben cbrden sonra anladım apachede uzun yol çoğu motordan zormuş .. şehir içindeki agresifliiği daha ön planda olan bi motor apache ..
    Sibop sesi çoğu apachede olan bi ses , sorun olacağını zannetmiyorum takmayın fazla kafaya ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    enes al artık bir apache ya

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustan doğru demiş motor o yağa alışırken marka yada viskozite değişimlerinde motor yağ eksiltmeye başlıyor ve yeni bir alışma dönemi oluyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    enes al artık bir apache ya
    Bi eşşeğe 2 kez binilmez diyimde kibarca olsun hacı Sabır biraz daha ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Ankara'ya sonunda tvs bayi açılmış vatana millete hayırlı olsun...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sanırım kayınpederime de apache alacağım.. sıfır 2012 eski kasa olandan bakacağım.. bir iki gün içinde haber gelecek...
    Red*X bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler