Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı sert_apache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkesın gecmış kurban bayramı kutlarım.biraz cevremdekı arkadaşların etkısıyle apache 150 rtr almaya karar verdım ve kadıkoy aydın motorda bır kırmızı seytan aldım.sagolsun arkadaşlar cok yardımcı oldular.kredi kartına vade farksız yaptılar taksile.motorumu bayramdan 1 hafta once aldım ama.havalar soguk oldugu için fazla doya doya kullanmadım ama mumkun oldugu kadar bınıyorum.bir sey dikkatımı cektı bu motor lastıklerı yagmurda cok kotu.bana lastık olarak ne onerırısınız ?
    Bana servisim Metzeller lastik önerdi ama burada Michelin kullanan ve çok memnun kalan arkidişler var Ben de değiştireceğim biraz belimi doğrulttuktan sonra ve büyük ihtimalle Michelin taktırırım

Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet benim Apache'm plakalığı kesmek yerine komple çıkardım evde duruyor
    sinyal olarak ufak sinyaller var amasörlerin orda resmde pek gözükmüyor plaka ise koltuğun altında gözükmemesini istedim çünkü EDS denilen lanet şey yüzünden bi kaç arkadaşıma emniyet şeridinde gitmekten ceza geldi bende aynı durumla karşılaşmamak için takmamayı tercih ettim
    Küçük resimden hoş görünüyor. Büyük resim koyma şansın var mı acaba? Sinyal olayını merak ettim de. Artçı bindiğinde zarar verecek durumda mıdır sinyaller? Ve son bir soru çamurluğu söktükten sonra şöförün ya da artçının üstüne çamur ve su gelme ihtimali nedir, denk geldi mi hiç? Bilgilendirirsen çok sevinirimben de yapmayı düşünüyorum da
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük resimden hoş görünüyor. Büyük resim koyma şansın var mı acaba? Sinyal olayını merak ettim de. Artçı bindiğinde zarar verecek durumda mıdır sinyaller? Ve son bir soru çamurluğu söktükten sonra şöförün ya da artçının üstüne çamur ve su gelme ihtimali nedir, denk geldi mi hiç? Bilgilendirirsen çok sevinirimben de yapmayı düşünüyorum da
    artçın çamur olur o kesin ben artçısız gezdiğimden yaptım ama kullanana gelmiyor bundan emin olabilirsin sinyal olayıda şöyle ufak yapışkanlı ışıklar var aksesuarcılarda onu alıp amasör gazının olduğu yere yapıştırdım
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    YAKIT degerlerı ımkansız.ort1,63 dıyor.su an en az yakan motor ort 2,5 cıvarları yakıyor.nasıl cıkarmıslar o degerlerı acaba.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAKIT degerlerı ımkansız.ort1,63 dıyor.su an en az yakan motor ort 2,5 cıvarları yakıyor.nasıl cıkarmıslar o degerlerı acaba.
    Geridönüşüm sistemi sayesinde olabilir.

artçın çamur olur o kesin ben artçısız gezdiğimden yaptım ama kullanana gelmiyor bundan emin olabilirsin sinyal olayıda şöyle ufak yapışkanlı ışıklar var aksesuarcılarda onu alıp amasör gazının olduğu yere yapıştırdım
    Büyük bir resim koysan sana zahmet? Tam görmüş oluruz
    Plaka sorununu nasıl halledicez polis çevirmezmi o halde?

Motosikleti
    avatardaki resmi koyayım ama o zman sinyal yoktu şimdide kaza yaptığım için mafoldu motor bu haliyle resim çekmek istemedim

yaptığım uygulamalar:
    jant kenarı zımparalama
    ön çamurluk sinyal (parklara ve sinyale bağlı)
    plakalık iptali
    egzos
    110/80/18 lastik
    bide resim çekerken aynaları çıkarmayı tercih ediyorum böyle daha hoş ama kullanım sırasında takıyorum..
    Saygılar..

Motosikleti
    Yamaha ESD
    yaptığım uygulamalar:
    jant kenarı zımparalama
    plakalık iptali
    egzos
    110/80/18 lastik
    Sağol arkadaşım verdiğin bilgiler için.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    avatardaki resmi koyayım ama o zman sinyal yoktu şimdide kaza yaptığım için mafoldu motor bu haliyle resim çekmek istemedim

yaptığım uygulamalar:
    jant kenarı zımparalama
    plakalık iptali
    egzos
    110/80/18 lastik
    bide resim çekerken aynaları çıkarmayı tercih ediyorum böyle daha hoş ama kullanım sırasında takıyorum..
    Saygılar..

Lastik modifikasyonu hakkında ;
    120lik lastik takabiliyoruzmu buna (arka)
    Arkayı 110 yaptın madem önü değiştirdinmi peki?
    Orjinali kaçtı kaç yaptırdın bi bilgi versen.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Ya arkadaşlar, benim vites kutusunun altından yağ damlamaya başladı sebebi ne olabilir bilgisi olan var mı? Yarın da pazar yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik modifikasyonu hakkında ;
    120lik lastik takabiliyoruzmu buna (arka)
    Arkayı 110 yaptın madem önü değiştirdinmi peki?
    Orjinali kaçtı kaç yaptırdın bi bilgi versen.
    120 lik olabileceğini sanmıyorum orj. olarak ya 90 ya da 100 takılı oluyor ben zincir muhafazasını söktüm 110 taktım oldukça memnunum

Ya arkadaşlar, benim vites kutusunun altından yağ damlamaya başladı sebebi ne olabilir bilgisi olan var mı? Yarın da pazar yardımcı olursanız sevinirim
    solda vites kolunun olduğu yerden mi yani yan ayaklığın oraya doğru mu?

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Evet tam oradan geliyor yağ sızıntısı. Motor yağı boşaltma yerinden değil ama

Motosikleti
    Kawa ZX636
    120 lik olabileceğini sanmıyorum orj. olarak ya 90 ya da 100 takılı oluyor ben zincir muhafazasını söktüm 110 taktım oldukça memnunum

Peki çekişten düştünmü?

Motosikleti
    Evet tam oradan geliyor yağ sızıntısı. Motor yağı boşaltma yerinden değil ama
    ya zincire yağı fazla koydun ondan geliyor ya da şanzımanın orda bi parça var o kapağın içinde o parçanın vidaları gevşemiştir bende olmuştu.

Peki çekişten düştünmü?
    hiç bi fark olmadı beygiri ve torku oldukça yüksek çünkü

Motosikleti
    Yamaha ESD
    ya zincire yağı fazla koydun ondan geliyor ya da şanzımanın orda bi parça var o kapağın içinde o parçanın vidaları gevşemiştir bende olmuştu.
    İnşallah dediğin gibi gevşemedendir. Yarın servise götüreceğim. Sağol bilgiler için

Motosikleti
    Kawa ZX636

hiç bi fark olmadı beygiri ve torku oldukça yüksek çünkü
    Çok soru soruyorum ama : )
    Lastik olarak ne önerirsin fiyatı hiç düşünme kalite olarak ( yol tutuşu vs. ) hangi marka hangi model lastiği önerirsin?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhaba arkadaşlar bu topige fırsat buldukca bakıyorum. İlk bakıtıgım zamanlarda Apachi gercekten güzel miş diyordum. Suan kullanıcıların küçük sıkıntıların en buyuk sorunu titreşim olarak görünüyor. Bunun dışında kronik bir sorun gorunmuyor. Daha önceki sayfalar da da yazmıştım. Apachinin en buyuk sorunu titreşim sanırım....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Çok soru soruyorum ama : )
    Lastik olarak ne önerirsin fiyatı hiç düşünme kalite olarak ( yol tutuşu vs. ) hangi marka hangi model lastiği önerirsin?
    ben büyük ihtimalle senden küçüğüm yardımcı olmak benim görevim bildiğim kadarıyle her konuda yardım ederim ben kışın çok gezmediğimden duro aldım çok kaliteli değil ama kuru havalarda oldukça iyi.. ama genel olarak ya michelin ya da metzeller öneririm.

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu topige fırsat buldukca bakıyorum. İlk bakıtıgım zamanlarda Apachi gercekten güzel miş diyordum. Suan kullanıcıların küçük sıkıntıların en buyuk sorunu titreşim olarak görünüyor. Bunun dışında kronik bir sorun gorunmuyor. Daha önceki sayfalar da da yazmıştım. Apachinin en buyuk sorunu titreşim sanırım....
    Titreşimi diğer türlerine göre biraz fazla ama şahsen beni pek rahatsız etmiyor. Kronik sorunlarına gelecek olursak: gösterge aydınlatma lambalarında patlama yaşanıyormuş ki bu sorun bende de oldu. Yakıt gösterge lambası bizlere ömür. Onun harici benim ayrıca yaşadığım sorun benzin göstergesinde. Bir gün depoyu tam doldurduğumda, ibre olduğu yerde kaldı. Araştırdım ki benzin konulurken pompanın aşırı basıncından dolayı şamandıra zarar görüyormuş ona dikkat etmek lazım. Ayrıca sonra kendiliğinden düzeldi gösterge.

Bunların yanında oldukça sağlam motor. Ve yakıtta da çok cimri. 40 ytl benzin ile 557 km yol yaptım ki; yaklaşık bi 60-70 km. daha yapardı. Çok atak bir motor, kalkışlar çok hızlı. Sert bir vitese sahip.

2 aydır kullandığım apachem hakkında söyleyebileceklerim genel olarak bunlar. Şahsen ben çok memnunum motorumdan. Saygılar...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    ben büyük ihtimalle senden küçüğüm yardımcı olmak benim görevim bildiğim kadarıyle her konuda yardım ederim ben kışın çok gezmediğimden duro aldım çok kaliteli değil ama kuru havalarda oldukça iyi.. ama genel olarak ya michelin ya da metzeller öneririm.
    Hayır ben daha küçüğümdür 18 Kim daha küçük :D
    Teşekkürler cevabın için michelin bakıcam alınca.

Titreşimi diğer türlerine göre biraz fazla ama şahsen beni pek rahatsız etmiyor. Kronik sorunlarına gelecek olursak: gösterge aydınlatma lambalarında patlama yaşanıyormuş ki bu sorun bende de oldu. Yakıt gösterge lambası bizlere ömür. Onun harici benim ayrıca yaşadığım sorun benzin göstergesinde. Bir gün depoyu tam doldurduğumda, ibre olduğu yerde kaldı. Araştırdım ki benzin konulurken pompanın aşırı basıncından dolayı şamandıra zarar görüyormuş ona dikkat etmek lazım. Ayrıca sonra kendiliğinden düzeldi gösterge.

Bunların yanında oldukça sağlam motor. Ve yakıtta da çok cimri. 40 ytl benzin ile 557 km yol yaptım ki; yaklaşık bi 60-70 km. daha yapardı. Çok atak bir motor, kalkışlar çok hızlı. Sert bir vitese sahip.

2 aydır kullandığım apachem hakkında söyleyebileceklerim genel olarak bunlar. Şahsen ben çok memnunum motorumdan. Saygılar...
    Peki 100den sonra falanmı oluyor titreşim yüksek devirlerdemi?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Peki 100den sonra falanmı oluyor titreşim yüksek devirlerdemi?[/QUOTE]
    Benim kendi motorumda titreşim nedir bilmiyorum ama kullandıgım diger motorlarda dördügüm titreşim hıza baglı degil. Motorun calıştıgı devir ile dogru orantılı. Devir arttıkca titreşim de artıyor. Mesela3. vitesde 6-7 bin devirde 60-80 km gib hızlarda titreşim yaparken, 5. vitesde aynı devirlerde 90-100 gibi hızlarda titreşim yapmayabiliyor veya daha az oluyor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 100den sonra falanmı oluyor titreşim yüksek devirlerdemi?
    Benim kendi motorumda titreşim nedir bilmiyorum ama kullandıgım diger motorlarda dördügüm titreşim hıza baglı degil. Motorun calıştıgı devir ile dogru orantılı. Devir arttıkca titreşim de artıyor. Mesela3. vitesde 6-7 bin devirde 60-80 km gib hızlarda titreşim yaparken, 5. vitesde aynı devirlerde 90-100 gibi hızlarda titreşim yapmayabiliyor veya daha az oluyor...[/QUOTE]

Anladım teşekkür ederim cevabın için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler