Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be mototr yağsız neden kalmış sorun neydi.. servis iyiki garantiden değiştirmiş.. her servis yapmaz onu işin çakallığına kaçar...
    Eyvallah sağolasın valla bilmiyorumda 3000 kmde yağ bitmiş nasıl oluyorsa şu anki servis yeni ve sağlam bir yer eskisi olsa yanmıştık bisikletçi.
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah ayırmasın kardeşim bende önceki motoru sattığımda sanki elim ayağım kırılmış gibi olmuştu
    Eyvallah kardeşim sağolasın çok kötü oluyor insan
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın diyelim ama apache nasıl oluyorda yağsız kalıyor birilerimi boşaltmış
    teşekkürler ya her zaman bıraktığım yerde de yağ falan yok nasıl olduysa artık çözemedik.
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi geçmiş olsun... işin kötüsü rodaj dönemi geri döndü tın tın gidersin artık
    teşekkürler sağolasın aynen 7000 deviri geçmeden kullan dedi 1000 km sonra gidicez bakıma yine
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi geçmiş olsun sevindim haftaya bir gemlik yaparım ordan bir yerlere gideriz müsait olduğun bir gün
    Eyvallah sağolasın kardeşim buyur gel beklerim gideriz hiç farketmez durmam hata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar
    sizlerin depo kısmında sallantı olduğu zaman ince bir ses geliyormu yada yumruğunuzu depo yanlarındaki plastik rüzgarlıklara hafif vurarak depoyu salladığınızda mesela, birara kesilmişti tekrar başladı nerden geliyor acaba
    birde kafa grenaj kısmından ses geliyor zırıltı, sözde dün bakıma soktum
    ses ve zırıltı çekilmiyor arkadaş
    kardeşim servis zırıltıya bile uğraşmaz onu senin kendin yapman lazım. Burdaki servise ne desem bu motorlarda normal diyor :@ ramazan günü insanı dinden imandan çıkartırlar
    Bak sen dediğimi yap deponun sağ ve sol karenajlarını sök bi çalıştır. Ses kesilirse karenajdan demektir. Onun çözümüde çok basit, karenaj iki parça bi kırmızı olan bölüm bide siyah bölüm. Siyahı kırmızıya bağlayan noktaların arasına çift taraflı bant yapabilirsin. Yada bikaç damla japonla bu işi çözersin.. Aynı şekilde kafa grenajınıda kendin sök. Her parçayı söktüğünde çalıştır ve gaz ver, sesin nereden geldiğini tespit et önce çözümü kolay

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle yapmak en iyisi yada diyorum far kısmını sökeyim yani kafayı eve getirip dağıtayım aralarına silikon yada işyerinden getirdiğim malzeme koruma için koliden çıkan bozuk para inceliğinde sümgerimsi naylonlardan çekeyim diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Tam 20 gündür uzak olduğum motoruma çok şükür kavuştum. Mutluyum bildiğiniz üzere motor yağsız kalmıştı 5500 de bakımda koyulan yağdan sonra tam 8500 kmde ve silindir piston sengman egzantrik zinciri garantiden değişti. + I phone yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji ve debriyaj balatasını değiştirdim şimdi sıfır km motorum oldu Çocuklar gibi mutlu oldum özlemişim motorumu ya 20 gün motorsuz çok kötüydü birde ramazan ayı oruç iyice stres neyse ki kavuştuk Yakında yeni fotolar çekip yüklerim.
    gözünaydın kardeşim kazasız sürüşler
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle yapmak en iyisi yada diyorum far kısmını sökeyim yani kafayı eve getirip dağıtayım aralarına silikon yada işyerinden getirdiğim malzeme koruma için koliden çıkan bozuk para inceliğinde sümgerimsi naylonlardan çekeyim diyorum
    aynen dostum. Kendi çözümlerini kendin üretebilirsin, unutma kimse senin motoruna senin kadar özenmez. Ben aynen dediğin gibi yaptım. Kafayı söktüm komple elden geçirdim deneyerek tüm sesleri kesdim şuan saat gibi. ben çift taraflı bant kullandım oda aynı bozuk para kalınlığında iki tarafı yapışkanlı sünger
    kartalizma07 bunu beğendi.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dostum. Kendi çözümlerini kendin üretebilirsin, unutma kimse senin motoruna senin kadar özenmez. Ben aynen dediğin gibi yaptım. Kafayı söktüm komple elden geçirdim deneyerek tüm sesleri kesdim şuan saat gibi. ben çift taraflı bant kullandım oda aynı bozuk para kalınlığında iki tarafı yapışkanlı sünger
    saol kardeşim yapıcaz artık bişeyler bant sökmesi zor olur silikon gayet iyi olur bence
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz önce tek marşla 300 kmyi tamamlayıp geldim kendime inanamadım ama özellikle armutlu çınarcık arası yusuf yusuf oldum dağın bir başında bu motora bişey olursa diye ama tık demedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:52 ----------

malesef hergün binmem lazım acemilikten değil az yaksın çok kaçsın diye aldım ama şeytan sürekli suretle dürtüklüyo haftalık 50lira benzine veren 100de verir diye
    ha 50 ha 100 ne fark eder aslan besleyen yemini düşünmezmiş valla ben acemiliğimi atlatayım bir dk beklemicem
    çelikatlı bunu beğendi.

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    cümnetten günaydın arkadaşlar vallahi benide kesmemeye başladı 1 sene daha kullanasım var ama şeytanda hyosung GT 250 R olsun bari diye hergün söylenip duruyor ben direk 600 lüğe geçmekten çekiniyorum yav apache tam gaz 110 130 arası değişiyor 600 lük 200 240 arası fark büyük acemiyim daha vitesli motorda ilk tecrübem bu apachem 1 sene oldu önce 250 sonra 600 benim planım kademe kademe gitmekte fayda var benim açımdan
    çelikatlı ve M.balibey bunu beğendiler.
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın diyelim ama apache nasıl oluyorda yağsız kalıyor birilerimi boşaltmış
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be mototr yağsız neden kalmış sorun neydi.. servis iyiki garantiden değiştirmiş.. her servis yapmaz onu işin çakallığına kaçar...
    Bence yapması gerekiyor ve yapmış ta. Bir önceki bakımı serviste yaptığı kitapçıkta belli ve km'de ortada.
    Şimdiki km de belli. Garantiye sokmasa idi "Nasıl oluyor da bu normal şartlarda motor yağsız kalıyor" diyip hesabı sorulabilirdi
    Benim tahminim servis yağı eksik koymuştur. Servislerden herşey bekler olduk artık Yoksa Apache yağ eksiltecek motor değil, sürekli kontrol ediyorum.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz önce tek marşla 300 kmyi tamamlayıp geldim kendime inanamadım ama özellikle armutlu çınarcık arası yusuf yusuf oldum dağın bir başında bu motora bişey olursa diye ama tık demedi[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:52 ----------

[/COLOR

ha 50 ha 100 ne fark eder aslan besleyen yemini düşünmezmiş valla ben acemiliğimi atlatayım bir dk beklemicem
    yav ben şeytanı şikayet edeyim dedim size siz şeytandan beter gaz veriyosunuz valla satarım bak

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şeytana uymuyorum sadece aynı fikirdeyim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümnetten günaydın arkadaşlar vallahi benide kesmemeye başladı 1 sene daha kullanasım var ama şeytanda hyosung GT 250 R olsun bari diye hergün söylenip duruyor ben direk 600 lüğe geçmekten çekiniyorum yav apache tam gaz 110 130 arası değişiyor 600 lük 200 240 arası fark büyük acemiyim daha vitesli motorda ilk tecrübem bu apachem 1 sene oldu önce 250 sonra 600 benim planım kademe kademe gitmekte fayda var benim açımdan
    7
    eğitim alırsanız en az trafiktede 10 bin km yaptıktan sonra temkinli kullanarak sıkıntı olmaz şehir içinde ne kadar gidebileceksiniz ki önemli olan o gaz kolu onu hars diye açmamak

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

yav ben şeytanı şikayet edeyim dedim size siz şeytandan beter gaz veriyosunuz valla satarım bak
    hehe belki şeytanda bizle ortak olmaya çalışıyordur

yok abi yok apacheyle devam sağdan sağdanbol bol besmele çekin şeytana uymayın
    selo9115 bunu beğendi.

şeytan bu sıralar benle zaten dün akşama eve yaklaştığımda motordan tak tuk iki kere ses geldi sonra eve geldim önemsemedim bugünde aynen devam etti acab dü gece çok mu zorladıkta oldu 25 26 derece sıcakta 300 km dinlenmeden

soldaki demiri de sökmek istiyorum nasıl sökeriz onuda

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI

koltugu kaldır sol arka karenaja 2 adet cıvata ıle baglı görünen civatadan harıc olarak.
    M.balibey bunu beğendi.
    35 ZUS 73

Alıntı koreay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koltugu kaldır sol arka karenaja 2 adet cıvata ıle baglı görünen civatadan harıc olarak.
    peki o alttaki civatayı sökünce bişeyler elimde kalmaz dimi

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    şeytan bu sıralar benle zaten dün akşama eve yaklaştığımda motordan tak tuk iki kere ses geldi sonra eve geldim önemsemedim bugünde aynen devam etti acab dü gece çok mu zorladıkta oldu 25 26 derece sıcakta 300 km dinlenmeden

eğer motora artcı alıyorsan o demiri sökme o demir artcının ayak basma yerine kavuçuk lastikle bağlı ve ayaklığa giden titreşimi büyük ölçüde kesiyor ben çıkarttım artcıyla izmirden kuşadası yaptım kuşadasına vardıgımızda çocugun ayak hala titriyordu izmire vardıgımda geri taktım küçükbir tecrübe ve tavsiye genede sana kalmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

bu arada cümnetten salamın aleyküm iyi akşamlar arkadaşlar......
    M.balibey bunu beğendi.
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motora artcı alıyorsan o demiri sökme o demir artcının ayak basma yerine kavuçuk lastikle bağlı ve ayaklığa giden titreşimi büyük ölçüde kesiyor ben çıkarttım artcıyla izmirden kuşadası yaptım kuşadasına vardıgımızda çocugun ayak hala titriyordu izmire vardıgımda geri taktım küçükbir tecrübe ve tavsiye genede sana kalmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

bu arada cümnetten salamın aleyküm iyi akşamlar arkadaşlar......
    aleyküm selam yok artçı almam ben bir kere kötü bir tecrübe yaşıyordum olursa sadece kız arkadaşım olur oda şu anlık yok

Motosikleti
    GÜNAYDIN GENÇLİK........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

günaydın reis.. işe gidiyorum ben şimdi yola çıkıcam herkeze haırlı işler... haa şunu söliyim diyaframımdan hava aldığı için motorum gitmiyorduya dün sabah hava ayarını zaten fazla hava alıyo diye iki tur kıstım dün motor baya bi saldırgan gidiyordu yolda.. çamlıca gişelerden ogs den geçerken 142kmh gösteriyordu kadran.. bakalım şimdide aynısını yapıyomu denicem

Motosikleti
    günaydın reis.. işe gidiyorum ben şimdi yola çıkıcam herkeze haırlı işler... haa şunu söliyim diyaframımdan hava aldığı için motorum gitmiyorduya dün sabah hava ayarını zaten fazla hava alıyo diye iki tur kıstım dün motor baya bi saldırgan gidiyordu yolda.. çamlıca gişelerden ogs den geçerken 142kmh gösteriyordu kadran.. bakalım şimdide aynısını yapıyomu denicem

OH HADİ HAYIRLISI....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler