Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertaç ses cok güzel. ama biraz kaçırıyor sesi tam veremiyor.
    tam oturttugunuzdan emin olun. dediğim gibi biz spiralle baglantı için boğaz kısmını taşladık tigerın demirinin. anladın demi dediğimi?
    tigerin ana boğaza giren demirini dışarı doğru taşladınız ezdiniz mi yani ? birde ben arasına ısıya dayanıklı o egzoz contalarından taksam tam olur sanırım .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    dostum gösterge panelindeki anahtar nedir acaba merak ettim

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tigerin ana boğaza giren demirini dışarı doğru taşladınız ezdiniz mi yani ? birde ben arasına ısıya dayanıklı o egzoz contalarından taksam tam olur sanırım .
    tigerın boruyu taşlamadık. tigerın borunun üzerinde bogaz gibi boruyu silindir bloguna sabitleyen kısmı biraz taşladık. tam oturmasını sagladık. biraz kaçırıyordu. aslında 2 dk lık iş bu dediklerim
    ama apacheyle uzun yol artı performans istiyorsan egzozu değiştirmek olacak.
    ben kontagı cevirip 245 kilometre sonra durdum. ne bayıldı ne şişti nede 100 ün altına indim.
    orjinal egzozla 100 km zor gittik gaz yememeye başlıyor bayılıyordu bi süre sonra.

Motosikleti
    Tracer900
    tigerın boruyu taşlamadık. tigerın borunun üzerinde bogaz gibi boruyu silindir bloguna sabitleyen kısmı biraz taşladık. tam oturmasını sagladık. biraz kaçırıyordu. aslında 2 dk lık iş bu dediklerim
    ama apacheyle uzun yol artı performans istiyorsan egzozu değiştirmek olacak.
    ben kontagı cevirip 245 kilometre sonra durdum. ne bayıldı ne şişti nede 100 ün altına indim.
    orjinal egzozla 100 km zor gittik gaz yememeye başlıyor bayılıyordu bi süre sonra.
    Evet zaten bizde onu tasladik xaten ilk once. Ay seklinde vidalarin girdigi yeri tasladik delikleri bulsun diye.. ama sen sanirim baska bir yerini tasladin o siyah demirin ? Yani bogazi sabitleyen o egzoza gecirilmis zimbirtinin.

Gostergedeki anahtari kendim monte ettim oraya oyarak. Alttaki led sislerin anahtari o istedigimde kapatabileyim diye.
    Tsubasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    tamamdır şimdi oldu sen söyleyince farkettim sisleri

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Tsubasa

Sen Avcrom ile de konuşmuştun. (diye hatırlıyorum) Tiger daha mı iyi? Avcromda takılıp sökülen susturucu da var sanırım. o susturucu takılı olsa yine motoru boğar mı?

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar apache ye beyaz ampül takıp memnun olan var mı bana orjinal ampul cok güçsüz geliyor .

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apache ye beyaz ampül takıp memnun olan var mı bana orjinal ampul cok güçsüz geliyor .
    55 watt takma diyor herkes

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Tsubasa

Sen Avcrom ile de konuşmuştun. (diye hatırlıyorum) Tiger daha mı iyi? Avcromda takılıp sökülen susturucu da var sanırım. o susturucu takılı olsa yine motoru boğar mı?
    halil abiyle konuştuk, cok düzgün ve iyi niyetli bi insan. fiyat konusunda da güzellik yaparım demişti.
    komple boru olmadan olmazdı benim için. orjinal egzozu hiç etmek istemiyordum. yarın bir gün motor satarsak. orjinal egzozu veririm. bu egzozu 600 lük motora da takarım.
    kılıçlıyı arayıp egzozun fiyatını düşünce hemen havale cekip almıştım.
    tiger alt devilrlerde 5 bine kadar bagırmıyor normal egzoz gibi tok bir ses cıkartıyor.
    6-7 binden sonra coşuyor. yakıtta da cok fark etmedi diyebilirim.
    14 dişliyle egzoz değişkliği cok güzel hale getirdi. ben bir de ara sıra uzun yol yapan insanım. sıkıntı olmadan rahat rahat gidiyorum. ne bayılıyor ne bişey oluyor..
    tiger egzozla insan motorunu daha cok seviyor..
    sertacr8888 ve rumelian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer900
    35 wattlik h4 5000k lik ampul bulamadim ben ya. Bulsam direk alip takicam ama hepsi 55 lik malesef :/

Bu arada ben de yeni egzoza susturucu takmayi denicem ses ve performans gercektenn cok degisti ama sanki altimda 660x var enduro gibi sesi var tok ve gurluyo. Uzun yolda gercekten rahatsiz eder sanirim. Tsubasa nin dedigi gibi titresim zaten azcik vardi artik ondanda eser kalmadi.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 wattlik h4 5000k lik ampul bulamadim ben ya. Bulsam direk alip takicam ama hepsi 55 lik malesef :/

Bu arada ben de yeni egzoza susturucu takmayi denicem ses ve performans gercektenn cok degisti ama sanki altimda 660x var enduro gibi sesi var tok ve gurluyo. Uzun yolda gercekten rahatsiz eder sanirim. Tsubasa nin dedigi gibi titresim zaten azcik vardi artik ondanda eser kalmadi.
    sertaç ben burdan neler yazdım kimse inanmadı. titreşimin 1. sebebi ön dişli 2. sebebi egzoz.
    ön dişliyi büyülttük motor rahatladı. egzozu değiştirdik motor kendine geldi.
    bu şekilde bu motora titriyor diyenler motosiklete binmemiştir.
    yeni kasa da titreşim rahatsız ediyor beni diyenlere de çare bunu söylerim.
    ben kontagı cevirip 245 km yaptım durmadan. popom agrıdı çiş molası verip devam ettim.
    ampul 35 lik bişi bulursam bende takıcam.
    sertacr8888 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    halil abiyle konuştuk, cok düzgün ve iyi niyetli bi insan. fiyat konusunda da güzellik yaparım demişti.
    komple boru olmadan olmazdı benim için. orjinal egzozu hiç etmek istemiyordum. yarın bir gün motor satarsak. orjinal egzozu veririm. bu egzozu 600 lük motora da takarım.
    kılıçlıyı arayıp egzozun fiyatını düşünce hemen havale cekip almıştım.
    tiger alt devilrlerde 5 bine kadar bagırmıyor normal egzoz gibi tok bir ses cıkartıyor.
    6-7 binden sonra coşuyor. yakıtta da cok fark etmedi diyebilirim.
    14 dişliyle egzoz değişkliği cok güzel hale getirdi. ben bir de ara sıra uzun yol yapan insanım. sıkıntı olmadan rahat rahat gidiyorum. ne bayılıyor ne bişey oluyor..
    tiger egzozla insan motorunu daha cok seviyor..

Orjinal egzozu kesmekden bahsediyorlardi diger modelerde direk sogudum vazgectim. O egzoz artik pert olurdu muayeneden gecemezdim.
    Full set almakdi amacim benimde bu yuzden. 1.vitesde 45 yapip son devirrde o sesden ve ani hizlanmadan hc titresimi hissedemedim bile yani yok oyle bi titresim artik aklinda hala sou isareti olana ikinci agizdan kanittir bunlar :p

sertaç ben burdan neler yazdım kimse inanmadı. titreşimin 1. sebebi ön dişli 2. sebebi egzoz.
    ön dişliyi büyülttük motor rahatladı. egzozu değiştirdik motor kendine geldi.
    bu şekilde bu motora titriyor diyenler motosiklete binmemiştir.
    yeni kasa da titreşim rahatsız ediyor beni diyenlere de çare bunu söylerim.
    ben kontagı cevirip 245 km yaptım durmadan. popom agrıdı çiş molası verip devam ettim.
    ampul 35 lik bişi bulursam bende takıcam.
    kaba ete güvendikten sonra ben 2011le hiç durmadan 440 km ol gittim
    memduhb bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaba ete güvendikten sonra ben 2011le hiç durmadan 440 km ol gittim
    çağatay nasıl gittin o kadar ben 250 km den fazla dayanamadım mola verdım
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    14 dişliyle egzoz değişkliği cok güzel hale getirdi
    Ali abi 14 dişli takınca 5 .vites te bayılma oldumu 4te 110 yapıp 5 attıgımızda devamını getirebiliyormu motor ? Hızlanmada bi yavaşlık farkettin mi ?
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Apache almayı düşünen varsa kaçırmasın.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36825622/detay

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali abi 14 dişli takınca 5 .vites te bayılma oldumu 4te 110 yapıp 5 attıgımızda devamını getirebiliyormu motor ? Hızlanmada bi yavaşlık farkettin mi ?
    4 te 10 bin devirde 118 yaptım. 5 aldım azar azar geliyor motor 128 130 civarında hıza düzde ulaşıyor.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar size bir soru daha sorayım benim apache kendiliğinden rolanti yükseltiyor bazende düşürüyor stop ediyor ben 1'e ayarlıyorum rolantiyi kendiliğinde bir müddet sonra 2500' çıkıyor yada stop ediyor nedendir acaba bilen varmı yoksa normalmi bu.

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    arkadaşlar bu sava lastiklerin 2011 modele uygun ebatlarda olanı varmı bilginiz var mı?

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağatay nasıl gittin o kadar ben 250 km den fazla dayanamadım mola verdım
    abi motora bindim mi dünyayı unutuyorum iznik gölünün etrafını turlamıştım eve gelince fark etmiştim 440 km olduğunu

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar size bir soru daha sorayım benim apache kendiliğinden rolanti yükseltiyor bazende düşürüyor stop ediyor ben 1'e ayarlıyorum rolantiyi kendiliğinde bir müddet sonra 2500' çıkıyor yada stop ediyor nedendir acaba bilen varmı yoksa normalmi bu.
    rolantiyi motor sıcakken ayarlamayınca motor ısındığında devir yükseliyor yada gaz teli çok gerginse sağa çevirince devir yükselir sola çevirince normale döner

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler