Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirne'nin neresindensin? Bende Edirne'liyim. Ama şuan İstanbul'dayım.
    edirne merkezdeyim istanbuldamı kalıyorsun yoksa geçiçimi tvs almayı düşünüyordun galiba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha
    Ben uzun ömürlü kullanacağımdan birde uzun yol yapacağımdan titreşimini bilmiyorum ama sırf bu vibrasyon yüzünden ybr almayı düşünüyorum. Benim için bg gücünün 125/150 cc lansmanında pek önemi yok. Sen benden 10 dk önce varırsın ben 10 dk sonra gelirim birşey kaybetmem. Hız istiyorsan bu kendini geliştirip maddi durumun uygun olduğunda kendine güzel yüksek cc 250'lik 600'lük bir motor alabilirsin. Ama bu aldığın eğitime yada motor tecrübene bağlıdır. Örnek; ninja 250 bile 33 bg az buz bir güç değil ölüme sebeb olmaya yeter. Şuan araştırma aşamasındayım. Kışa doğru almayı planlıyorum kısmet olursa. Hep fiyatlar daha uygun olur. Apache'ye binme imkanım olursa vibrasyona kendim tanık olursam belki ybr-apache arasında ki fikrim değişebilir. Ama şuanlık ybr 125'ten yanayım. Sana uzağım yine ama Enez>Hasköy'deyim ben.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 300kmde.. 20 ile 30 km arasında giderken daha doğrusu çok düşük hızlarda giderken.. ön taraftan sürtme sesi geliyor.. ön freni çok az sıktığımda kesiliyor..diskmi yamuktur?? balatalardamı problem vardır;?? yoksa zamanla otururmu çözemedim..belki yüksek hızlardada geliyordur da ben duymuyorumdur..
    ön tekerden gelen her tur dönüşte tık tık sesi varsa ki bende de vardı o ses ön jantın dökümü fabrikasyon hatası olabilir dolayısıyla diskte yamuluyor hafifçe ve ufak bir s çizme oluşuyor servisine danış benim ön jant ve disk garantiden değişti şimdi sorun kalmadı
    sbr bunu beğendi.
    ne imzası beaaa

Motosikleti
    KUBA
    HÖmmm BENDE yeni 2 senedir motor kullanıyorum kuba 100 lük gazete falanda dağıttım o motorla rodajını falanda temiz yapamadım selesi titremiyor ama ayaklarını koyduğun yer çook pis titriyo arkada oturanda rahat ama ayaklar iptal bilgim yoktu motorla ilgili gerçi 15.000 km yaptım daş gibi hala ee artık yeni motor almak lazım
    sadece kullanım için bende honda ybr apache 3 lüsü arasında çok düşündüm sonunda tvs de karar kıldım alıcam nasipse az bi titreşim var diyorlar oda sorun değil nasipse 1 ay sonra edirne ayvalık yapıcam motoru aldıktan sonra uzun yol yapan arkadaşlarda var forumda yorum lar genelde iyi edirnede forumdan apacheli bi arkadaş olsaydı 1 defa deneme şansım olurdu diye düşündüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

ben 10 gün önce eneze geldim denize girdik orda çok harika denizi var çokkimse yoktu biz geldiğimizde hafta içiydi

Motosikleti
    Yamaha
    Evet öyledir benim memleketim
    Ben şahsen sıfır motor almayı düşünmüyorum pek. Elinde sonunda satılıcak bu. O yüzden honda titan bile alabilirim. Neden dersen acemilik zamanı sonuçta. Yüksek cc bir enduro yada sportbike değil. Geçiş döneminde ki bir motora 4-5.000 tl vermek gelmiyor içimden. Zamanla güçlü motor isticeksin. Değiştirmek isticeksin. Bunlar benim düşüncelerim. Sıfırı 4.000 lira olan bir A motoru almak yerine, bekler araştırırım. 1.500 2.000 tl'ye güzel bir motor alırım. Kalan parayı köşeye koyar biriktiririm. Dediğim gibi zamanla yetmicek yada sıkılıcaksın ve değiştirmek isticeksin. İşte o zaman o köşeye attığın para çok yardımcı olucak sana. Tekrar belirtiyim. Düşünceler, görüşler, zevkler farklıdır. Ben motorla uzun bir hayat yaşamak zevk alarak binmek istiyorum. İstediğim zaman istediğim motoru alabilmek için böyle bir düşünce içerisindeyim. Sıfır almayı pek düşünmüyorum o yüzden. Tabi her durumda bunlar benim fikirlerim. Sadece bazı şeyleri belirtmek amacıyla seninle paylaşmak istedim.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldığımda motorun heryerinden ses geliyordu..ama şimdi çoğu kesildi.. takıntılı bir adam değilim..ama ön frenden bariz bir ses geliyor ve kesilmedi..ilk bakımda göstercem.
    aşınınca düzelebilir yada ön teker rulanını gresle yağlayın ön teker göbeğinde sağ taraftan yağlanır kesilmesi lazım orta sehpaya alıp ön tekeri çevirin sesin nerden geldiğini anlayabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı raceremree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıbbi görüntüleme beşevlerde kaldım bu sene.
    hadi ya bende bazen beşevlerde kalıyorum şu balon cafe var onun arkasında

Motosikleti
    KUBA
    bende sıfır almicam ben yılda 1 veya 2 defa uzun yol yapıcam onun haricinde şehir içi apache bana uygun bende sıfır düşünmüyorum yeni kasa apache 3000 3500 arası bişey düşünüyorum 20 25 gün sonra alırım heralde

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Alulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sıfır almicam ben yılda 1 veya 2 defa uzun yol yapıcam onun haricinde şehir içi apache bana uygun bende sıfır düşünmüyorum yeni kasa apache 3000 3500 arası bişey düşünüyorum 20 25 gün sonra alırım heralde
    Hayırlısı diyelim o zaman

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    herkeze merhaba.
    ilgilenenler ve merak edenler için yazıyorum. diğer apache kullanıcılarıda kendi motorlarıyla kıyaslayıp kendi tüketimlerini yazarsa sevinirim.
    ilk motorum apache. alırken gözüme çok büyük gözüktü. 1,82 boy 105 kiloyum. kullandıkça ufak ve yavaş gelmeye başladı. şehir içi trafikte gayet iyi fakat şehirdışı memnun değilim. 90 km den sonra çok savuruyor. dikkatli olmak lazım. yakıta gelince. henüz 1000 km yaptım. ilk aldığımda depoyu 73 tl ye fulledim. shell'den. 97 oktan. 450 km sonra tekrar fulledim. 45 tl verdim. km'de 10 krş yaktı. bugün 950 km'detekrar fulledim. 500 km yapmıştım. gene 45 tl verdim. km'de 9 krş'a düşmüş.
    yarın istanbul ümraniyedeki yaşar motora 1000 km bakımına götüreceğim. bakalım kaça malolacak. neler değişecek. yarın akşam buraya yazarım.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba.
    ilgilenenler ve merak edenler için yazıyorum. diğer apache kullanıcılarıda kendi motorlarıyla kıyaslayıp kendi tüketimlerini yazarsa sevinirim.
    ilk motorum apache. alırken gözüme çok büyük gözüktü. 1,82 boy 105 kiloyum. kullandıkça ufak ve yavaş gelmeye başladı. şehir içi trafikte gayet iyi fakat şehirdışı memnun değilim. 90 km den sonra çok savuruyor. dikkatli olmak lazım. yakıta gelince. henüz 1000 km yaptım. ilk aldığımda depoyu 73 tl ye fulledim. shell'den. 97 oktan. 450 km sonra tekrar fulledim. 45 tl verdim. km'de 10 krş yaktı. bugün 950 km'detekrar fulledim. 500 km yapmıştım. gene 45 tl verdim. km'de 9 krş'a düşmüş.
    yarın istanbul ümraniyedeki yaşar motora 1000 km bakımına götüreceğim. bakalım kaça malolacak. neler değişecek. yarın akşam buraya yazarım.
    sadece yağ değiştirmeleri lazım ilk bakımda ramazanin motorda filtre değişmedi 3 binde değişcekti..ilk bakımdan işçilik alınmamasi lazım sadece yağ parası 20 gayme...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam apache ciler

bundan 2 ay önce 2012 apache aldım ama bu sıralar apache aldığıma pişmanın motorun nerdeysey herşeyinden memnunun ama çok titreşimi var.8000 devirdeyken devir saatinin kolu titremesi,gazı verince motorun heryerinden ses gelmesi,motorun düzensiz ve haldur huldur çalışması,titreşimden gevşeyen ve düşen vidaları morelimi bozuyor...sizde bu sıkıntılar var mı?

birde ben enson düz yolda 127 km\h gördüm...diğer apache sahipleri 140 gördüm diyor siz enson kaç gördünüz ?
    bir soru sormuştum ama bilen yok galiba yada apache nin kusurlarını konuşmak istemiyorsunuz....
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bir soru sormuştum ama bilen yok galiba yada apache nin kusurlarını konuşmak istemiyorsunuz....
    herkes titreşimi benimsemiş erdi o yüzden kimseden ses çıkmıyor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bende benimserim ama ybr kadar rahat motor yokmuş gercekten :D
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu titreşim mevzusunu amma da büyüttü insanlar yahuu..yamaha sponsor mu oldu diye düşünüyorum topicteki bazı arkadaşlara..yolcu peglerindeki titreşim dışında titreşim yok motorda..ne titreşimmiş arkadaş,birde honda cb125 e binin bakalım..titreşimi o zaman kıyaslayın birde ;)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hade len o honda hayat onda titremez. Çok biliyon sen
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu titreşim mevzusunu amma da büyüttü insanlar yahuu..yamaha sponsor mu oldu diye düşünüyorum topicteki bazı arkadaşlara..yolcu peglerindeki titreşim dışında titreşim yok motorda..ne titreşimmiş arkadaş,birde honda cb125 e binin bakalım..titreşimi o zaman kıyaslayın birde ;)
    sürücü için rahatsız edici olmayabilir ama motor da o kadar titreşim varki devir saatinin içindeki cubuk bile titriyor hatta bazen takılıyor...vidalar bile gevşeyip düşüyor...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hade len o honda hayat onda titremez. Çok biliyon sen
    doğru tabi yaaa nasıl atladım ben o detayı honda hayat onda idi dimi )

motodrift çok şükür daha dökülen bir parçam,düşen bir vidam olmadı

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorundan vida düşene kadar sen nerdeydin?kendi ihmalkarlığımızı motora çamur atarak kapatmak tabikide en kolayı ben açık söylüyorum tvs rtr 150 de kesinlikle abartılı sürüş kalitesini bozacak bir vibrasyon yok. benim bundan bir önceki motorum bmw f650 idi. tek silindirli bi tork canavarı olduğu için doğal olarak vibrasyonlu bir motordu tvs nin o ufak vibrasyonuda öyle zannediyorum kendisiyle kıyaslanan motorlardan güçlü olmasından kaynaklanıyor.. yanlış anlamayın güç demek vibrasyon demek anlamına gelmez ama tek silindirli kuvvetli bir motor sahip olduğu gücü sergilemeye başladığında biraz sağı solu titretiyor.. olay budur son olarak motorda aşırı dengesiz abuk subuk bir vibrasyon yok. var diyenin ya motorunda bir problem vardır yada gerçek vibrasyonla daha tanışacak tecrübeye erişmemiştir,ki bu olayı abarta abarta vibrasyon olarak dillendirir..
    eby78 bunu beğendi.

Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorundan vida düşene kadar sen nerdeydin?kendi ihmalkarlığımızı motora çamur atarak kapatmak tabikide en kolayı ben açık söylüyorum tvs rtr 150 de kesinlikle abartılı sürüş kalitesini bozacak bir vibrasyon yok. benim bundan bir önceki motorum bmw f650 idi. tek silindirli bi tork canavarı olduğu için doğal olarak vibrasyonlu bir motordu tvs nin o ufak vibrasyonuda öyle zannediyorum kendisiyle kıyaslanan motorlardan güçlü olmasından kaynaklanıyor.. yanlış anlamayın güç demek vibrasyon demek anlamına gelmez ama tek silindirli kuvvetli bir motor sahip olduğu gücü sergilemeye başladığında biraz sağı solu titretiyor.. olay budur son olarak motorda aşırı dengesiz abuk subuk bir vibrasyon yok. var diyenin ya motorunda bir problem vardır yada gerçek vibrasyonla daha tanışacak tecrübeye erişmemiştir,ki bu olayı abarta abarta vibrasyon olarak dillendirir..
    benim ihmarkarlık falan yaptığım yok.ben motorun yola cıkmadan önce heryerini kontrol eden bir sürücüyüm.tamire de elim yatkındır.düşen arka kuyruk vidalarının yerine kaç kere vida yerleştirdiğimi ben bilirim yada ben motoru limetlerde kullandığımdan da olabilir

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    benim ihmarkarlık falan yaptığım yok.ben motorun yola cıkmadan önce heryerini kontrol eden bir sürücüyüm.tamire de elim yatkındır.düşen arka kuyruk vidalarının yerine kaç kere vida yerleştirdiğimi ben bilirim yada ben motoru limetlerde kullandığımdan da olabilir
    1700 km ye yaklaştım ve daha gevşeyen bir yere rastlamadım..hiç yok demiyoruz fakat senin de söylediğin kadar çok değil diyoruz sadece..motor özellikleri olarak bir miktar güç tabiki de hafif bir titreşime sebep oluyor bu gerçek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler