Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenisini kullananlardan bilgi almak lazım cevabın için sağol. eskisine göre iyi deniliyor.
    yedek parça olayı da düşündürücü yaygın değiller. motor satmak gibi niyetleri yok galiba tvs şirketinin.
    ptesi ye kadar araştırıp düşünüp karar vermem lazım. 2 adet var ellerinde.
    bir sonraki parti zamlı olacakmış 4400 dedi, fazla düşünmeyip alsınlar diye demişte olabilir.
    Dostum o kırmızı olan benim ona göre Saka bir yana Tahminimce sende yetimoğluna gittin . Bende niyetliyim bu motora. Aslında ybr niyetliydim ama bu motoru görünce niyetim değişti gibi.

Tek kafama takılan titreşim. Çünkü ilk motorum olan ve şuan hala kullandığım çin malı motorumda inanılmaz titreşim var. 100 km yol gidiyosun 1 saat kendine gelemiyorsun. Bunda o kadar titreşim olacağını sanmıyorum hatta çoğu kişi rahatsız edecek kadar yok diyor.

Şuan hala kararsızım bakalım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbf 150 öneririm gerekse yarış tarzı amortisörleri gerekse sele rahatlığı balansör sistemi uzun yoldada konforu sağlıyor yedek parçası servis ağı 2.eldeki değeri sayesinde bence cbf 150 ama dersenki 5km daha hızlı gidicem ozaman tvs
    tvs ler belirli bir km den sonra cbf e göre çabuk yoruluyor,mesala 30000 km gelen apeche 120 yi hayatta yapmaz,cbf de 30000 km de 120 km yapmasa da 115 km civarı rahat yapar,apecheler cbf in yanında cücük gibi kalıyor,ve apeche nin yedek parçaları çok pahalı,örnegin bir 5000 km bakımına servise gittin,20 lira yag parası,17 lira hava filtresi,10 lira yag filtresi,üstüne işçilik de koy 70 lira cebinden çıkar.motorun krankı 300 lira,karbüratör 280 lira jantı çifti 800 lira civarı alacak arkadaşların bunları göz önünde bulundurmaları lazım,ve dijital göstergenin fiyatını buraya yazmak bile istemiyorum....

Motor ömrü yada performans düşmesi konusunda birşey diyemem ama yedek parça konusunda TVS,Honda'dan daha düşük fiyatlara sahip.Bizim CBF'in aynasına 75 lira dediler.Dün Apache almaya gittiğimizde laf lafı açtı sordum.35 lira Apache'nin aynası.Bence genel olarak bakıldığında diğer parçaları da ucuzdur.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşerim sen olsan elinde 2 adet motorun kalmış olsa ve bir ay sonra 4400 liraya satılacaksa koyar vitrine 3600 dermisin gelene gidene yoksa kaldırıp bir ay sonra 4400 lirayamı satarsın ? çokmu saf acaba bu adamlar ne dersiniz....
    doğru diyosun yem atıyo bize alsınlar diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

bende cbf 150 öneririm gerekse yarış tarzı amortisörleri gerekse sele rahatlığı balansör sistemi uzun yoldada konforu sağlıyor yedek parçası servis ağı 2.eldeki değeri sayesinde bence cbf 150 ama dersenki 5km daha hızlı gidicem ozaman tvs
    arkadaşa cbf aldık ikinciel motoru tanıyorum güzel rahat lafım yok.
    ama aldığımız motorda yüksek devirde ses yapıyor tarrrt diye, dünde kendime baktım ikinciel onda da aynı ses vardı acaba dedim fabrikasyon hatamı var???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:09 ----------

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o kırmızı olan benim ona göre Saka bir yana Tahminimce sende yetimoğluna gittin . Bende niyetliyim bu motora. Aslında ybr niyetliydim ama bu motoru görünce niyetim değişti gibi.

Tek kafama takılan titreşim. Çünkü ilk motorum olan ve şuan hala kullandığım çin malı motorumda inanılmaz titreşim var. 100 km yol gidiyosun 1 saat kendine gelemiyorsun. Bunda o kadar titreşim olacağını sanmıyorum hatta çoğu kişi rahatsız edecek kadar yok diyor.

Şuan hala kararsızım bakalım..
    kırmızı benim yetimoğluna gittim. bende cbf ile apache arasında kaldım.
    benimde aklıma takılan titreşim kardeşim.eski motorumda titrerdi o yüzden pişman olursam diye kararsız kaldım. adam çok övdü sağlam dedi, titreşim yok dedi. deneme şansımız olsa keşke. antalyada alan kullanan varmı bildiğin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ömrü yada performans düşmesi konusunda birşey diyemem ama yedek parça konusunda TVS,Honda'dan daha düşük fiyatlara sahip.Bizim CBF'in aynasına 75 lira dediler.Dün Apache almaya gittiğimizde laf lafı açtı sordum.35 lira Apache'nin aynası.Bence genel olarak bakıldığında diğer parçaları da ucuzdur.
    diğer parçaları nasıl acaba onlarda ucuzmu? bulunabilirlik nasıl diğer parçacılarda da varmıdır? sormak lazım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sordum 25tl dediler
    aneste
    sen başkaibşey sormuş olmayasın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

aneste
    herkes başka söylüyor al işte
    kafa allak bullak
    biri bana yardım etsin akıl versin

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    kafa allak bullak
    tvs den pahalı olması imkansız kardeşim sana öle diyim kesin konuşuyorum cbf 150 parçaları tvs den ucuz istediğin gibi araştır görürsün
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    RX3i EVO

kırmızı benim yetimoğluna gittim. bende cbf ile apache arasında kaldım.
    benimde aklıma takılan titreşim kardeşim.eski motorumda titrerdi o yüzden pişman olursam diye kararsız kaldım. adam çok övdü sağlam dedi, titreşim yok dedi. deneme şansımız olsa keşke. antalyada alan kullanan varmı bildiğin?[COLOR="Silver"]
    Yok malesef ben daha düne kadar bu markayı bilmiyordum

O adam biraz sallıyor gibi geliyor bana bu motorda balansör olduğunu söyledi titreşim hiç yok dedi. Ama bildiğim kadarıyla balansör yok bu motorda.

Yedek parça konusunda benim de endişem var özellikle dijital gösterge beni tedirgin ediyor. Yetkili servisi yetimoğlunun az ilerisindeymiş gidip sormak lazım.

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    sa. ark.lar bende 1 haftaya kadar almayı düşünüyorumda
    2010 cbr 125
    2011 cbff 150 ve tvs apache (2011) arasında gidip geliyorum

aslında direk 600 luk alıcaktımda sımdılık gerek yok 250 cc den 150 ye geçiş yapıcaz bakalım inş. pişman olmayız tr. nin benzin fiyatları ortada o yüzden ufak bişi almak lazım sımdılık masraım az olsun nakitim biriktim mi kısmetse büyüne geçeriz kredi brcu olmayınca pek benzın fıyatlarıyla ilgilenmem dıye dşünüyorum sımdı bunu kredi çekip alıcam büyük motoru kredi çekip aldım mı bıde benzin fiyatı al sana her ay sonu eğlence :D

sizce mantıklı deil mi uygun bişey alırım naktimi ne zman toplarım o zman 600 yada 1000 lik makina alırım

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    kafa allak bullak
    dostum hondaya bir şey diyemem neticede kendini kanıtlamış bir motor
    ama apache de kötü olsa millet almak için kapış kapış sıraya girmez ilk parti çok az sınırlı sayıda gelmişti türkiye geneline ilk parti 260 adet geldi şimdi bilmiyorum toplam kaç adet gelicek ama bayi başına hemen hemen 30 motor gelicek diye biliyorum ve bu motorların bir çoğuda yine satılmış durumda
    sen rodajı düzgün yapıp yağını bakımını düz gün yaptırıp kullandığın sürece benim kendi fikrim apache
    bizim şirketteki kurye arakadaş ile konuştum 2008 2009 yıllarında titreşim çok olduğunu ama şimdi kendi kullanma test etme imkanı bulduğunu ve gayet hoş bir rahat motor olduğunu apache kullanıcılarının pişman olmıyacağı bir motor olduğunu söyler bence apache al derim
    neticede her n ealırsan kazasız kullanman dileğiyle
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Yok malesef ben daha düne kadar bu markayı bilmiyordum

O adam biraz sallıyor gibi geliyor bana bu motorda balansör olduğunu söyledi titreşim hiç yok dedi. Ama bildiğim kadarıyla balansör yok bu motorda.

Yedek parça konusunda benim de endişem var özellikle dijital gösterge beni tedirgin ediyor. Yetkili servisi yetimoğlunun az ilerisindeymiş gidip sormak lazım.
    bende baktım motor bloğuna balansör yok.
    (Yetkili servisi yetimoğlunun az ilerisindeymiş gidip sormak lazım) demişsin yetkili servisi yetimoğlu değilmi? az ileride derken nereyi kastediyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:29 ----------

Alıntı republic1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hondaya bir şey diyemem neticede kendini kanıtlamış bir motor
    ama apache de kötü olsa millet almak için kapış kapış sıraya girmez ilk parti çok az sınırlı sayıda gelmişti türkiye geneline ilk parti 260 adet geldi şimdi bilmiyorum toplam kaç adet gelicek ama bayi başına hemen hemen 30 motor gelicek diye biliyorum ve bu motorların bir çoğuda yine satılmış durumda
    sen rodajı düzgün yapıp yağını bakımını düz gün yaptırıp kullandığın sürece benim kendi fikrim apache
    bizim şirketteki kurye arakadaş ile konuştum 2008 2009 yıllarında titreşim çok olduğunu ama şimdi kendi kullanma test etme imkanı bulduğunu ve gayet hoş bir rahat motor olduğunu apache kullanıcılarının pişman olmıyacağı bir motor olduğunu söyler bence apache al derim
    neticede her n ealırsan kazasız kullanman dileğiyle
    sağol kardeş. az alıcak gibiyim apeche. alternatif olarak ikinciel cbf ler var yoksa onlarımı alsam diyorum.

Arkadaşlar bende scooterdan b, üst kademe yani vitesli motor kullanımına geçiceğim ama ben 2. el düşünüyorum Sizce Hangisi bnm için iyi (evden işe gitmek ıcın arada bırde sahılde gezmek ıcın dusunuyorum) Honda cbf150 yamaha ybr125 tvs apache150 ?

Motosikleti
    RX3i EVO
    Yetimoğlu sadece satıcı. Bakım ve yedek parça işine yetkili servis bakacak. Tam bende bilmiyorum bugün gittiğimde sormuştum hemen ileride nur pastanesinin yanı dedi . Meydana doğru değilde öteki tarafa doğru yani . Ve bana sorarsan 2. el işine girme . Ben şahsen çok iyi tanıyıp güvenmediğim biri olmadıkça 2. el almam. Genede temi,z bulursan sen bilirsin. Şuan ki motoru satarsam ve ani bir değişiklik olmazsa alacağım bu motoru.

Ayrıca dikkat ettim de hep honda ve tvs karşılaştırılmaya gidilmiş. Yamaha ybr çok düşük mü kalıyor ikisinin arasında ?

Yetimoğlu sadece satıcı. Bakım ve yedek parça işine yetkili servis bakacak. Tam bende bilmiyorum bugün gittiğimde sormuştum hemen ileride nur pastanesinin yanı dedi . Meydana doğru değilde öteki tarafa doğru yani . Ve bana sorarsan 2. el işine girme . Ben şahsen çok iyi tanıyıp güvenmediğim biri olmadıkça 2. el almam. Genede temi,z bulursan sen bilirsin. Şuan ki motoru satarsam ve ani bir değişiklik olmazsa alacağım bu motoru.

Ayrıca dikkat ettim de hep honda ve tvs karşılaştırılmaya gidilmiş. Yamaha ybr çok düşük mü kalıyor ikisinin arasında ?
    yaşı büyük bir adam var orda, yan taraftaki dükkanımı sattım servis kısmı yaptım dedi acaba dediğin yerimi kasdetti dibinde bir yer olarak algıladım ben. ama yetimoğluna aittir. ikinciel bakıyorum içime sinen olmadı inanki cbf bakıyorum. motosiklet işi dikkat istiyo.
    ybr bunların yanında biraz güçsüz kalıyo
    apache en güçlüsü sonra cbf sonra ybr.
    internetten yaptığım kıyaslamaya göre apache cbr125 ten de güçlü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:05 ----------

Alıntı aliyıldırım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende scooterdan b, üst kademe yani vitesli motor kullanımına geçiceğim ama ben 2. el düşünüyorum Sizce Hangisi bnm için iyi (evden işe gitmek ıcın arada bırde sahılde gezmek ıcın dusunuyorum) Honda cbf150 yamaha ybr125 tvs apache150 ?
    ikinciel alacaksan ybr veya cbf al. cbf alırsan motor bloğuna iyi bak açılmışmı diye, deneme sürüşüde yap yüksek devirde vuruntu tarzı ses geliyormu diye bak.
    başıma geldi ondan diyorum
    apache ikinciel alma titreşim var diyolar

Motosikleti
    RX3i EVO
    Valla bilmiyorum adamın bana dediği o.

Ybr den iyice soğudum zaten. cbf de tip olarak hiç ama hiç hoşuma gitmiyor.

En güzeli gene apache. Hem görünüş hem yakıt açısından.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    1-arkadaşlar bizim apachelerde balansör yok.ayrıca titreşim olayına niye bu kadar takıldınız onu anlamıyorum önceki sayfada yazdım işte,135 km.gittim-geldim zerre kadar rahatsız etmedi.ha bazı insanların duyarlılığı fazla olabilir ama o kadar da değil.

2-geçen gün parçacıda kulağımla duydum gözümlede gördüm. satıcı açtı kataloğu gösterdi,cbf in ön kafa grenajının yan sanayisi 495 $ +KDV GELİŞİ.ee satıcı da karını koyacak,artık siz hesaplayın.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Valla bilmiyorum adamın bana dediği o.

Ybr den iyice soğudum zaten. cbf de tip olarak hiç ama hiç hoşuma gitmiyor.

En güzeli gene apache. Hem görünüş hem yakıt açısından.
    ybr aklımda yok
    cbf de güzel beğeniyorum rahatlık on numara parça sıkıntısıda yok
    apache on üzerinden on tasarım görüntü performans olarak.
    titreşimi varmı yokmu varsa az mı?
    yedek parça aşırı sıkıntı yaratmaz gibi geldi. diğer parçacılarda da vardır.
    int üzerinden baktım diğerlerine yakın sayılır parça fiyatları.
    motor işleriyle ilgilenen iki arkadaşım var onlara danışayım birde bora abiyi arayım adanalı yı. sonra karar vericem
    hayırlısı olsun kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:26 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-arkadaşlar bizim apachelerde balansör yok.ayrıca titreşim olayına niye bu kadar takıldınız onu anlamıyorum önceki sayfada yazdım işte,135 km.gittim-geldim zerre kadar rahatsız etmedi.ha bazı insanların duyarlılığı fazla olabilir ama o kadar da değil.

2-geçen gün parçacıda kulağımla duydum gözümlede gördüm. satıcı açtı kataloğu gösterdi,cbf in ön kafa grenajının yan sanayisi 495 $ +KDV GELİŞİ.ee satıcı da karını koyacak,artık siz hesaplayın.
    iyi insan lafın üstüne gelirmiş yarın seni arayım abi sen biraz anlat bana

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    arkadaşlar bora abiyi ( adanalı ) dinleyin çünkü takip ettiğim kadarıyla yüksek cc kullanmış ve apache ile bu hafta adana ceyhandan iskenderuna gitti geldi tabi motor yağmurda oldukça çamurlanmış yani motordan oldukça iyi anlayan bir abimiz titreşim konusu o kadar abartıldığı gibi rahatsız edici deil parça konusu ise düzgün kullanımda sorun yaşıyacağimızı sanmam
    bu arada ikinci el bence düşünmeyin ikinci ele vereceğiniz parayı ne almayı düşünüyorsanız en güzeli sıfırını alın her türlü garantisi olur en azından
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

aneste
    Valla biz Antalyadayız dayım nereye sordu bilmiyorum ama 75 lira demişler.Değiştirmedi hatta gitti aynacıda ayarladı birşeyler.

TVSnin Hondadan çok pahalı yedek parçası olacağını düşünmüyorum genel olarak bakarsak.İnternette araştırdığıma göre normal parça fiyatları ama Çin malı motorlara göre pahalı o kesin.

Bizde CBF olduğu için alınabilecek diğer seçenek Apache oldu ve içim rahat hani titreşim çok sorun değil.Eskiden 100lük Mobylette kullanırdım onun kadar titreşimi yoktur hiç değilse Sağlamlık bakımından sorun çıkaracağını sanmıyorum ama tek şüphem motor kısmını boyamışlar,o boyanın sıcaktan falan atma ihtimali.Fırın boya gerçi kolay kolay atacağını sanmam.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8500188/detay/
    bora abi bu senin 495 dolar artı kdv dediğin parça ! umarım biraz açıklayıcı olmuştur. hadi bunu parasını verip aldık birde apaçinin kafa grenajına bakabilirmiyiz nerde kaça satılıyor . paramızla satın alabiliyormuyuz ???????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler