Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    motorum 30.500 km ye geldi acayip sesler çıkarmaya başladı gazı açıyorum devir 6bin civarı çok yüksek ses geliyor bazen yüksek devirde de düşük devirde de yapıyor neden olabilir sizce yağı filtresi zinciri keçesi herşeyi yeni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs 150 rtr apache
    geçmiş olsun birader biraz dikat cana geleceğine mala gelsin

sedat0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 150
    guattromeb hocam ben istanbul-ankara yaptım artçımda avrdı iki kişiyle yanıma hiç birşey almadım sadece motorun yağını,yağ filitresni vede hava filitresini değiştir yeter.Yolda fazla sıkıştırma motoru ısınmasın.200 km de bir mola verdım.Dönüştede hiç bir sorunla karşılaşamdım.İnş.sizde sağ salım sorunsuz yolçuluk yaparsınız.
    YOX-DEW

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Benzini çalınan arkadaş;
    Öncelikle alarm taktır. Ben de akü sorunu yok.
    Sonra bir de motosiklet brandası al.

Yine çalarlarsa motosikletin hortum olan yerini kapatacak şekilde çarşaf gibi bir şeyle sarabilirsin, hatta sardığın şeyle motor arasına birbirini göremeyince çalan kapı zillerinden monte edebilirsin.

Kaza yapan arkadaş;
    Mesajını yeni gördüm, senden sonra başka konuda mesaj atmışım, kusura bakma.
    Umarım sende bir sorun yoktur.
    Hemen motosikleti bırakmaya karar verme. Biraz zaman geçmesini bekle. Hatta bu süre içinde mesela Honda'nın eğitimine filan gidebilirsin. Motoru satacaksa, o parayla üstüne bir de CSS eğitimine gidersin. Sonra da para biriktirip 250'lık bir motosiklet alırsın belki.
    Geçmiş olsun.

Arkadaşlar öne Pirelli MT75 (90/80-17), arkaya da Michelin Pilot Sporty (90/90-18) alacağım. Toplam 380 TL civarı ediyor.
    Birşey söylemek isteyen var mı?

herkeze merhaba. motorumla ilgili bi sıkıntım var bulunduğum ilde servisi olmadığı için normal moto serviside anlamadığı için sizlere sormak istedim.26 binde motorum 23 binde iken hafif rampada yada artçıyla binerken arka tekerden diye düşündüğüm ses vardı. motoru normal bi tamirciye bıraktım ( yamaha honda kawasaki özel servisi yazıyor ) zincir belirli kısımlarda salma var dedi ön arka dişli aldım zinzir aldım değiştirdi teker bilyası dagılmıs dedi değiştirdi rutin bakımları yaptı ( yag ve filtesini hava filtresi sürat motordan kargoyla aldım değiştirdi) herneyse sıkıntı geçti bi ara lastiğim patladı yakın bi çin malı motor tair eden yere söktürdüm yaptırdım geldim taktı zinciri gergin yapmıs sonra farkettim. umursamadım pek biraz kullandım sonra vites pedalının ordan ses gelmeye basladı söktüm baktım dişlide falanmı sıkıntı var diye yok. arka tekeri biraz gevşetim zinciri saldım. ama tekeri oynarken farkettimki germe salma var tekrar ve halen motor boştayken çalısırkende stoptaykende ilerlerken tıkır tıkır ses geliyor. ön dişlide hafif oynama var tuva yerinde ama zinciri gerecek salacak şekilde değil. ses son günler baya bi arttı neden olabilir. değiştirttiğim yere gittim tanımadı beni arka dişlidendir değişelim diyor hayla. söledim yeni değiştirdin daha o zaman içini acıp bakacaz falan dedi kıllandım bırakmadım. acaba neden olabilir. anlayanda yok ıspartada

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar öne Pirelli MT75 (90/80-17), arkaya da Michelin Pilot Sporty (90/90-18) alacağım. Toplam 380 TL civarı ediyor.
    Birşey söylemek isteyen var mı?
    Pirelli MT75 kullanmadım, kullananla konuşmadım.
    Ama yurtdışı forumlara baktığımda, Ninja 250'nin fabrika çıkış Dunlop'larından çok daha iyi olduğu söylenmiş.
    Birisi de hem Bridgestone BT45 hem Pirelli MT75 kullandığını, Bridgestone'un daha iyi olduğunu söylemiş.
    Yolu güzel tutan ama çabuk biten bir lastikmiş.

Arkaya 90/90 Michelin iyi olur, parasının hakkını verir. Zaten ikisinin fiyatının toplamı ancak bir Bridgestone ediyor sanırım. Bu şartlarda da makul bir hareket olur seninkisi.

Lastiğin üretim tarihine bakmayı unutma. 2 seneyi geçmişse bırak kalsın.

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Debriyaj kaçırıyor olabilir balatalara baktırsan iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı Trasabaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 30.500 km ye geldi acayip sesler çıkarmaya başladı gazı açıyorum devir 6bin civarı çok yüksek ses geliyor bazen yüksek devirde de düşük devirde de yapıyor neden olabilir sizce yağı filtresi zinciri keçesi herşeyi yeni
    Debriyaj kaçırıyor olabilir balatalara baktırsan iyi olur.
    Tvs Apache 17 ZD 522
    B rh +

Motosikleti
    Nasıl bir ses?

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini çalınan arkadaş;
    Öncelikle alarm taktır. Ben de akü sorunu yok.
    Sonra bir de motosiklet brandası al.

Yine çalarlarsa motosikletin hortum olan yerini kapatacak şekilde çarşaf gibi bir şeyle sarabilirsin, hatta sardığın şeyle motor arasına birbirini göremeyince çalan kapı zillerinden monte edebilirsin.

Şu bahsettiğin birbirini görmeyince çalan kapı zili türündeki alarm nasıl birşey?
    Allah’ım yolculuk boyunca arkadaşımız sensin. Bizi emniyet içerisinde evimize geri çevir. Allah’ım bize mesafeleri kısalt, yolculuğumuzu kolay kıl. Allah’ım yolculuğun sıkıntılarından, zorluklarından ve kötülüklerinden de sana sığınırım. Amin

iyi akşamlar herkese benim 2013 model yeşil apachem var 8 bin km de kesiciye sokarken bi anda pat diye bi ses geldi egzozdan ateş attı ve gaz yemedi gaza basınca tırrr dıye bi ses geliyo egzoz patlıyo ve ates vurdururak calısır hale getirebiliyorum durunca stop ediyo ve gaz verincrvzırıltı cıkıyo bide arada ates ediyo nolmus olabilir basına daha önce gelen biri varmı ve ya bi tahmini yardımcı olursanız sevinirim

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Adaletler ülkesi turkiye. Arkadaşlar yaptığım ve yüZde yüz haklı olduğum kazada yine suçlu duruma motor sürücüsü olarak ben düştüm. Bugün kaza raporunu aldim. Ne diyeyim ya motor üstünde iki CAN biri 2 cocuk annesi bayan . Evrak eksiğim yok. Sadece artcimda kask yok tek hatam bu. Ve 10 metre minibüs altında sürüklenen bir motor ve yine hatali olan motor sürücüsü. 80 km hızla sağdan carpan bir minibüs ve hatali olan yine motor sürücüsü. Ne diyeyim ya bence insan sinifina girmiyor bu motor kullananlar.

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Arkadaşlar iyi geceler benim kardeşim yeni kasa apaçhe aldı bu gun 1000 bakimina goturdu 55 lira almışlar garantide ama çok degilmi dostlar anadolu yakasında ýasâr motor ve aydın motor harici garanrantiden çikmadan kaliteli ve uygun servis varmidir saygilar ...

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı Oğulcan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar herkese benim 2013 model yeşil apachem var 8 bin km de kesiciye sokarken bi anda pat diye bi ses geldi egzozdan ateş attı ve gaz yemedi gaza basınca tırrr dıye bi ses geliyo egzoz patlıyo ve ates vurdururak calısır hale getirebiliyorum durunca stop ediyo ve gaz verincrvzırıltı cıkıyo bide arada ates ediyo nolmus olabilir basına daha önce gelen biri varmı ve ya bi tahmini yardımcı olursanız sevinirim
    sonra bu motorları hatasız masrafsız 0 gibi diye satıyosunuz alanın elinde kalıyo 20 bin km görmüyo... satarken de alana bu ayrıntıyı verirsin umarım...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi geceler benim kardeşim yeni kasa apaçhe aldı bu gun 1000 bakimina goturdu 55 lira almışlar garantide ama çok degilmi dostlar anadolu yakasında ýasâr motor ve aydın motor harici garanrantiden çikmadan kaliteli ve uygun servis varmidir saygilar ...
    biz 2011 de 75 tye yaptırıyorduk 55 tl çok iyi

_SAKALLI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    facebook.com/S4K4LL1
    göstergeceki 0-60 km hızlanmayı ölçen sayıcı nasıl çalışıyor

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Dostum nediyon essahmı sanki z1000 bakımı yaptırıyoruz ama garanti var varda hikaye bozmak lazım her 2000 de 60 lira

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    https://www.facebook.com/photo.php?v=614917235237398&set=vb.568741306521658 &type=2&theater

DOSTLAR ADAM GOSTERGELERI BEYAZ ISIKLI YAPMIS GUZELDE OLMUS.

Motosikleti
    Arkadaşlar ben geçen hafta kaygan zeminli pazar yerinde denemeler yaparken sağ tarafa düşüp kısa bir süre sürüklenmiştim. Sadece koruma demiri çizildi zannettim fakat bugün fark ettim ki, alt bağlantı noktasından yamulmuş ve depoyu sola itiyor şuan. Ne yapabilirim?

Biraz daha büyükçe, daha sağlam bir koruma mı taktirsam acaba?

selamün aleyküm hayırlı akşamlar abilerim size bişey sormak istiyorum öğrenci olduğumdan para sıkıntısı var xenon taktırmak istiyorum ama 200tl diyorlar bende 5 tl beyaz far alsam her hangi bi sıkıntı olurmu diye sorcaktım teşekkürler

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum nediyon essahmı sanki z1000 bakımı yaptırıyoruz ama garanti var varda hikaye bozmak lazım her 2000 de 60 lira
    valla öye garantdeyken hiç sorunu çıkmadı garanti bitti alt redüktör km okuyucu bozuldu onuda parayla aldım garanti bittiği için 50 tlye şimdi yağını kendim değiştiriyorum castrol power 1 10w50 yağ+yağ 22 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler