Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    sağol kardeşim 2012 model aldım motoru 2. el 8000 km de
    Alıntı murat..can54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as kardeşim hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat..can54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS rtr apache 2013
    bendede 2013 yeni kasa var 1800 km de kaça aldın motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture11277.jpg

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    Alıntı murat..can54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede 2013 yeni kasa var 1800 km de kaça aldın motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture11277.jpg
    3400 den açtım pazarlığı 3100 e kadar indim sonra 3200 de karar kıldık.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB

Apache xenon
    Felis Leo ve ercan41 bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakında aküyü yersin benim kaç kez bitirdi en sonunda söktüm

Merhaba arkadaşlar bende sonunda tvs kervanına girmiş bulunuyorum dün 2. el 13 km den aldım 2011 model kırmızı gayet güzel gibi sadece çok titremesi yüzünden bir kaç yerden ses geliyor onlar kolay halledicem ama xeon far varmış motoru uzun süredir kullanmıyorum demişti akü zayıf demişti far çalışmıyor tekrar sordugumda 30-40 km devir düzene girir yada kontağı 2 kere kapat aç çalışır dedi ama çalışmadı, birde yolda giderken sabit gazda ileri geri yapıyormuş gibi oluyor, birde arka lastigi normalden kalın heralde görüntü olarak güzelde yakıt haric ne gibi sorunları çıkarır beyler bilgi verirmisiniz bakıma sokmak istiyorum ne kadar masraf çıkar bana birde nereye verim yetkili servisine mi? Antalya

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakında aküyü yersin benim kaç kez bitirdi en sonunda söktüm
    Bakıcaz artık şimdilik sıkıntı yok çıkar kokusu yakında

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende sonunda tvs kervanına girmiş bulunuyorum dün 2. el 13 km den aldım 2011 model kırmızı gayet güzel gibi sadece çok titremesi yüzünden bir kaç yerden ses geliyor onlar kolay halledicem ama xeon far varmış motoru uzun süredir kullanmıyorum demişti akü zayıf demişti far çalışmıyor tekrar sordugumda 30-40 km devir düzene girir yada kontağı 2 kere kapat aç çalışır dedi ama çalışmadı, birde yolda giderken sabit gazda ileri geri yapıyormuş gibi oluyor, birde arka lastigi normalden kalın heralde görüntü olarak güzelde yakıt haric ne gibi sorunları çıkarır beyler bilgi verirmisiniz bakıma sokmak istiyorum ne kadar masraf çıkar bana birde nereye verim yetkili servisine mi? Antalya
    xenon akünü bitirmiş. akünü değiştirip xenon tesisatını revize etmen gerekir. sabit gazda ileri gitmesi subapların ayarsızlıgından olur. arka lastigin kalın olması yol tutusu artırır fakat hızdan biraz feragat etmen gerekir. yag,bujı,hava filtresi,yag filtresi subap ayarı kontroller falan 100 lira gibi bir para tutar.(antalyada parca ve işçilik fiyatları farklı olabilir)
    selo9115 ve velizrsln bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bugün bende apache alarak aranıza katıldım genel izlenimlerim çok iyi şimdilik sadece devir saati direksiyonu tam sağ yapınca çalışıyor direksiyon düzken çalışmıyor
    devir göstergesi elektronik , mutlaka arka kısmında kabloda temassızlık vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

sis led lerin montajını bir hortum kelepçesi ve bir kısa l demir ile yaptım.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir göstergesi elektronik , mutlaka arka kısmında kabloda temassızlık vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

http://i.hizliresim.com/xVAo4v.jpg
    http://i.hizliresim.com/eaj9k4.jpg
    sis led lerin montajını bir hortum kelepçesi ve bir kısa l demir ile yaptım.
    Kabloları siyah bantla sarsaydın. Farlar çıplak durmuş sanki eve asılan ampuller gibi. Aküyü zayıflatmıyosa kullanılabilir. Benim xenon bakalım nereye kadar dayancak motosiklet xenonları yaramaz oluyo beyin kesme yapıyor. Şuana kadar farın açılmaması gibi bi sorun yaşamadım ama marş dönerken bi zayıflık hissettim. Sonrasında düzeldi apacheye ne yaparsan yap olmuyor.
    14 mantar led zayıflatırmıki aküyü ?

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon akünü bitirmiş. akünü değiştirip xenon tesisatını revize etmen gerekir. sabit gazda ileri gitmesi subapların ayarsızlıgından olur. arka lastigin kalın olması yol tutusu artırır fakat hızdan biraz feragat etmen gerekir. yag,bujı,hava filtresi,yag filtresi subap ayarı kontroller falan 100 lira gibi bir para tutar.(antalyada parca ve işçilik fiyatları farklı olabilir)
    peki aldıgım arkadaş binilmediginden akü zayıf demişti deşarj ettirsen düzelir demişti ve 140 liralık xeon taktırdım aküyü diğer motorlar gibi yememesi için falan demişti satış ayaklarımı bunlar yoksa
    bu arada uzun kısa ayarı çalışıyor hatta sellektör falan çalışıyor ama far çalışmıyor! hatta farın yanında 2 şer lamba daha var onlarda hiç çalışmıyor anlamıyorum ben
    arka lastigin kalın olmasından kastım sanırım araba tekeri gibi yere tamamen oturuyor, resim koyucam buraya beni yönlendirirsiniz
    çok teşekkür ediyorum güzel motor genel olarak

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    peki aldıgım arkadaş binilmediginden akü zayıf demişti deşarj ettirsen düzelir demişti ve 140 liralık xeon taktırdım aküyü diğer motorlar gibi yememesi için falan demişti satış ayaklarımı bunlar yoksa
    bu arada uzun kısa ayarı çalışıyor hatta sellektör falan çalışıyor ama far çalışmıyor! hatta farın yanında 2 şer lamba daha var onlarda hiç çalışmıyor anlamıyorum ben
    arka lastigin kalın olmasından kastım sanırım araba tekeri gibi yere tamamen oturuyor, resim koyucam buraya beni yönlendirirsiniz
    çok teşekkür ediyorum güzel motor genel olarak
    Dostum görünen o ki senin de dediğin gibi satış politikası. yada satan arkadaş çok saf, işten anlamayan birisi. bir diğer ihtimalde xenonu takan usta baştansavma yapıp çocugu kazıklamış. senin anlattıkların tamamen xenonun yanlış montajından kaynaklı. sellektör çalışıyor demişssin. yolda giderken sürekli olarak sellektör tuşuna basarsan yakında oda çalışmaz bi hal alır. sen ya acilen xenonu sök yada yeni bir tesisat çeksin işten anlayan birisi. aksi takdirde daha fazla masraf açar.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Bugun çakarlarımı söktüm trafik polisiyle konuştum cezası 362 lira dedi Vede bunun yanında araca ekstra aydınlatma takana (karşıyı rahatsız edecek şekilde) cezai işlem uygulanır dedi.

Motosikleti
    HHH
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun çakarlarımı söktüm trafik polisiyle konuştum cezası 362 lira dedi Vede bunun yanında araca ekstra aydınlatma takana (karşıyı rahatsız edecek şekilde) cezai işlem uygulanır dedi.
    Seninkiler direk polis çakarıydı çok belli olurdu aslında hepsi yasak ama bendekiler minik pek göze batmıyor inşallah ceza yemem yinede.
    ercan41 bunu beğendi.

Ümit abi elektrik işini nasıl yaptın ben röle ile parklara bağlayıp düğme koymayı düşünüyorum da nasıl röleyi nasıl tetiklleyeceğim anlmadım parkın artısını bobin ucuna girip bobin ucundan çıkan - yi parkın eksisine mi bağlıyoruz birde gece şehir içinde yakmazsanız sıkıntı çıkmaz direk karşıya göz alır şekilde bağlanırsa sıkıntı olur ben ledlerin arkasını asetatlı kalemle siyaha boyadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

sabri abi şu pilot air jeti ne yapıcaz

Motosikleti
    HHH
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit abi elektrik işini nasıl yaptın ben röle ile parklara bağlayıp düğme koymayı düşünüyorum da nasıl röleyi nasıl tetiklleyeceğim anlmadım parkın artısını bobin ucuna girip bobin ucundan çıkan - yi parkın eksisine mi bağlıyoruz birde gece şehir içinde yakmazsanız sıkıntı çıkmaz direk karşıya göz alır şekilde bağlanırsa sıkıntı olur ben ledlerin arkasını asetatlı kalemle siyaha boyadım
    Eğer takacağın lamba led ise mutlaka aküden elektrik alman gerekiyor çünkü led ac akım ile çalışır bizim motorda parklar ve far dc akımla çalışıyor dinamodan elektrik alıyor, o yüzden aküden kablo çekeceksin fakat pozitif kabloya 10 amperlik kırmızı araba sigortası koyki hassas olsun her hangi bir şase durumunda korur motoru sonra araya kafada bir yere anahtar koyarsın ben o şekilde yaptım .

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum görünen o ki senin de dediğin gibi satış politikası. yada satan arkadaş çok saf, işten anlamayan birisi. bir diğer ihtimalde xenonu takan usta baştansavma yapıp çocugu kazıklamış. senin anlattıkların tamamen xenonun yanlış montajından kaynaklı. sellektör çalışıyor demişssin. yolda giderken sürekli olarak sellektör tuşuna basarsan yakında oda çalışmaz bi hal alır. sen ya acilen xenonu sök yada yeni bir tesisat çeksin işten anlayan birisi. aksi takdirde daha fazla masraf açar.
    hocam yanlış anlattım pardon, sellektör sadece sellektör yapıcak cihazileri geri yapıyor yani far gene hiç yanmıyor önde 3 tane far var bildigimiz gibi hiç biri hiç aydınlatmadı aldım alalı, ama uzun far için o ileri geri yapan cihaz çalışıyor
    birde iyi bir ustayı nasıl anlarım yetkili servisemi gitmem uygun olur yoksa kendime bir motorcumu bulim?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    hocam yanlış anlattım pardon, sellektör sadece sellektör yapıcak cihazileri geri yapıyor yani far gene hiç yanmıyor önde 3 tane far var bildigimiz gibi hiç biri hiç aydınlatmadı aldım alalı, ama uzun far için o ileri geri yapan cihaz çalışıyor
    birde iyi bir ustayı nasıl anlarım yetkili servisemi gitmem uygun olur yoksa kendime bir motorcumu bulim?
    valla bence asıl şimdi anlatamadın önceki mesajında yanlış anlamışım, şimdi hiç anlamadım önde 3 tane far var diyorsun onlardan bir tanesi far diğer ikisi park lambası. sol kumanda kolundakı far anahtarını bı kere acarsan o parklar yanar. bi kere daha acarsan parklarla beraber farda yanar(kısalar yanar) uzunları yakmak için sol kumanda kolundan uzun hüzmeyi acman gerekir.

ileri geri yapan cihaz nedir arkadaşım tövbe tövbe
    M.balibey ve velizrsln bunu beğendiler.

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer takacağın lamba led ise mutlaka aküden elektrik alman gerekiyor çünkü led ac akım ile çalışır bizim motorda parklar ve far dc akımla çalışıyor dinamodan elektrik alıyor, o yüzden aküden kablo çekeceksin fakat pozitif kabloya 10 amperlik kırmızı araba sigortası koyki hassas olsun her hangi bir şase durumunda korur motoru sonra araya kafada bir yere anahtar koyarsın ben o şekilde yaptım .
    abi yanlış yazdın sanırım akü dc olacak benim dediğim röle ile parkları açmadan açılmayacak sisten arabalardaki sis farı tarzı

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    nasıl sökcem şimdi bunun kafasını

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler