Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar.Benim Twister ımın arka lastik ebatı 130/70-17. Acaba arka lastiği büyütmek istesem nekadar büyüyebilir?140 olma ihtimali varmıdır?varsa ne gibi artısı eksisi olur.sahibinde gezinirken şu motoru gördüm Honda CBX 250 Twister bunu arka lastik ebatı nedir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı maminjora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.Benim Twister ımın arka lastik ebatı 130/70-17. Acaba arka lastiği büyütmek istesem nekadar büyüyebilir?140 olma ihtimali varmıdır?varsa ne gibi artısı eksisi olur.sahibinde gezinirken şu motoru gördüm Honda CBX 250 Twister bunu arka lastik ebatı nedir acaba?
    160 gibi görünüyor.lastiği büyütürsen motor gereksiz zorlanır ve yakıt tüketiminde artış olur.orjinali neyse o bırak öyle kalsın!

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Dostum benim motorumda 140 vardı bende yeni lastik alacağım zaman işin ehli olanlara epey sordum soruşturdum gene 140 taktım. Arkadan baktığında biraz daha geniş durduğu için göze daha hoş gelmesi dışında hiçbir avantajı olmadığını öğrendim. Ayrıca bir dezavantajıda yok. Bir arkadaşım daha 140lık taktı ne yakıtta nede gidişte bi değişiklik hissetmedi. Orjinali gibi olsun dersen 130luk taksanda aşırı bir genişlik farkı yok
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KÜÇÜK HACİMLİ MOTOSİKLETLER İÇİN SPORT LASTİĞİ
    MICHELIN Pilot Sporty küçük cc motosikletler ,YAMAHA YBR125, HONDA CBF150 için mükemmel yol tutuşu sağlamayı garanti ediyor.

Bence açıklamayı düzenle, yanıltıcı olabilir
    teşekkürler gözümden kaçmış düzeltiyorum.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 gibi görünüyor.lastiği büyütürsen motor gereksiz zorlanır ve yakıt tüketiminde artış olur.orjinali neyse o bırak öyle kalsın!
    wow..160 mı..Aman yarabbi... :D baya büyük bu adam bunu buraya nasıl takmış..arıyıp sormak istiyorum..

Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benim motorumda 140 vardı bende yeni lastik alacağım zaman işin ehli olanlara epey sordum soruşturdum gene 140 taktım. Arkadan baktığında biraz daha geniş durduğu için göze daha hoş gelmesi dışında hiçbir avantajı olmadığını öğrendim. Ayrıca bir dezavantajıda yok. Bir arkadaşım daha 140lık taktı ne yakıtta nede gidişte bi değişiklik hissetmedi. Orjinali gibi olsun dersen 130luk taksanda aşırı bir genişlik farkı yok
    140 düşündüm tabi uyarmı diye bi düşüncem var..uymazsa kalmayalım ortada..tek amaç baktığımda büyük gözükmesi..hız düşkünü filan diilim..stunt da yapmam..motorun lastiğini yakmışlığım teker yapmışlığım dahi yok..ama en fazla ne uyarsa onu takıcam..sizce ne takayım?140-150-160 hangisi oturur ve uyum sağlar?

Motosikleti
    Varadero
    wow..160 mı..Aman yarabbi... :D baya büyük bu adam bunu buraya nasıl takmış..arıyıp sormak istiyorum..

140 düşündüm tabi uyarmı diye bi düşüncem var..uymazsa kalmayalım ortada..tek amaç baktığımda büyük gözükmesi..hız düşkünü filan diilim..stunt da yapmam..motorun lastiğini yakmışlığım teker yapmışlığım dahi yok..ama en fazla ne uyarsa onu takıcam..sizce ne takayım?140-150-160 hangisi oturur ve uyum sağlar?
    150 ve 160 uyacağını sanmam. MICHELIN gibi olmaz tabi ama ben ve arkadaşım şundan aldık oldukça memnunuz. Aynı lastiğin 130/70-17 olanıda var.
    http://www.ebay.com/itm/Duro-HF918-B...#ht_3124wt_802

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    150 ve 160 uyacağını sanmam. MICHELIN gibi olmaz tabi ama ben ve arkadaşım şundan aldık oldukça memnunuz. Aynı lastiğin 130/70-17 olanıda var.
    http://www.ebay.com/itm/Duro-HF918-B...#ht_3124wt_802
    sen bu linkteki lastikten gerçekten memnunmusun?

Motosikleti
    Varadero
    sen bu linkteki lastikten gerçekten memnunmusun?
    Ben internetten almadım ama o linkteki lastik benim kullandığım lastik evet memnunum neden sordun?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Ben internetten almadım ama o linkteki lastik benim kullandığım lastik evet memnunum neden sordun?
    ne zamandır kullanıyorsun? aynından bendede var ve hayatımda bu kadar leş bir lastik görmedim hele ıslak yolda evlere şenlik! şimdilik sezonu kapattım motoru çektim garaja önümüzdeki sezon başı ilk işim bu lastiği yakmak olacak.

Motosikleti
    Varadero
    ne zamandır kullanıyorsun? aynından bendede var ve hayatımda bu kadar leş bir lastik görmedim hele ıslak yolda evlere şenlik! şimdilik sezonu kapattım motoru çektim garaja önümüzdeki sezon başı ilk işim bu lastiği yakmak olacak.
    Öncelikle şunu belirteyim ben bir ürünü fiyat/performans olarak değerlendiririm.Zaten yukarıda da yazmışım bir michelin gibi olmaz sanırım. Ben alacağım zaman fiyat iki katına denk geliyordu. Şüpheci yaklaşarak aldım ama pişman olmadım. Motora bindiğim ilk 5-10 dk lastik gerçekten yeri iyi tutmuyor ama sonra kendine geliyor. Öyle ki kasıtlı olarak lastiği kitlediğimde sesinden bile anlıyorsunuz araba fren yaptı sanıyor insanlar. Tabiki bende isterdim en iyisi ve pahalısından takmak ama ekonomik açıdan kendimi zorlamayı gereksiz buldum. Olurya ileride daha spor tarzda kullanacağım 4 silindirli 600cc gibi bir motorum olursa muhtemelen fiyatına bakmadan en iyi lastiği almaya çalışırım.
    Mesela şu lastiğin fiyatı beni aşıyordu http://www.feyizoglu.com/140-70-17-A...v_46631.html#0

Unutmadan şunuda ekleyeyim lastiği bu sezon aldım henüz kış geçirmedi. Belkide bu kış soğuk yiyince şimdiki yumuşaklığını kaybeder

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ben çiftini veriyorum o fiyata 140 değilde 130 olsun arka çok mu farklı :D
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    arkadaşlar mototumu satıyorum herşeyi orjınal km dahil olmak şartı ile kaza yan yatma dahi yok yabancıya gitmesin selamlar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1097860/detay/
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mototumu satıyorum, yabancıya gitmesin.
    Oncelikle motosikletiniz nazar değmeye meğilli, hakikaten çok temiz, nasıl baktıysanız helal olsun ama yinede fiyat biraz yüksek değil mi

Bugün 2012 CBR bile eksiği yok fazlası var ( grenajları ), grenajları söküp sport-touring tadnda yıllarca binilebilir.

Tabi ki bana düşmez, motosiklet sizin, ister 10 ister 20.000 yazarsınız ama elinizden kısa zamanda çıkmasını istiyorsanız tekrar değerlendirmeniz yararınıza olabilir.
    buberk bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    [QUOTE=ferdinandd;2855547]Oncelikle motosikletiniz nazar değmeye meğilli, hakikaten çok temiz, nasıl baktıysanız helal olsun ama yinede fiyat biraz yüksek değil mi

Bugün 2012 CBR bile eksiği yok fazlası var ( grenajları ), grenajları söküp sport-touring tadnda yıllarca binilebilir.

http://a1211.hizliresim.com/13/8/fr301.jpg

Tabi ki bana düşmez, motosiklet sizin, ister 10 ister 20.000 yazarsınız ama elinizden kısa zamanda çıkmasını istiyorsanız tekrar değerlendirmeniz yararınıza olabilir.[/QUOT

kardeşim güzeldiyosun hoş diyosun da hiç cbr 250r a bindinmi aralarında hem sürüş he rahatlık bakımından uçurumlar var cbf nın malzeme kalıtesi ile hiç de kıyaslamam supersport bi model hem malzeme kalıteli değil hemde çok rahatsız bi sürüş var amartösörlerde çok kötüü harbi çok kötüü tabii zevk meselesi ama naked dekii rahatlığı bence tutmuyor benim motorum diye demiyorum böyle temizi harbi zor bulunur zaten cbr 250r ın granajını kırsan takımını 2000 tlden aşağı alamazsınn o yuzdende granajsz binersinn kolay gelsın iyi seyrlerr
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

Motosikleti
    Varadero
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çiftini veriyorum o fiyata 140 değilde 130 olsun arka çok mu farklı :D
    Eğer benim ihtiyacım olsaydı pazarlığa girişir değerlendirirdim Gerçekten mantıklı bir lastik ve fiyat
    sgurdal bunu beğendi.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Hayırlı satışlar ama çok pahalı bıraz yıpranmıs 2 tane cbf 250 bıle alınır o fıata :D

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    7.500 TL çok çok! eğri oturup doğru konuşmak lazım o fiyattan alıcı sittin sene bulamazsın hele Tokat'ta hiç sanmıyorum, anca meraklısına..anlaşılan pek ayrılmak istemiyorsun motorundan

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam köprüden geçip Altunizadeden Kızıltoprağa akan eğimli yolda motor her zamankinden daha akıcı hızlandı. Karşıdan gelen rüzgarda vardı fakat 140 km'ye hızla ulaştım. Sonra gösterge kımıl kımıl 145'lere ilerlerken trafikten dolayı yavaşladım. Normalde bu yolda 130'a ancak çıkıyordum.

Motorumu 15.000 km'de aldım. İlk aldığımda TEM'de 120'yi geçememiştim, bu başlıkta paylaşmıştım hatırlayanlar olabilir. Şimdi 16.600 km civarında. Giderek açılıyor olabilir mi?

Son olarak CBF 250'ye performans egzosu, farklı hava filtresi, farklı buji takmış olan var mı? Son hızda ne kadarlık bir fark yaratıyor? 20 km kadar artış sağlayabilirsem kolay kolay satmam diye düşünüyorum.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam köprüden geçip Altunizadeden Kızıltoprağa akan eğimli yolda motor her zamankinden daha akıcı hızlandı. Karşıdan gelen rüzgarda vardı fakat 140 km'ye hızla ulaştım. Sonra gösterge kımıl kımıl 145'lere ilerlerken trafikten dolayı yavaşladım. Normalde bu yolda 130'a ancak çıkıyordum.

Motorumu 15.000 km'de aldım. İlk aldığımda TEM'de 120'yi geçememiştim, bu başlıkta paylaşmıştım hatırlayanlar olabilir. Şimdi 16.600 km civarında. Giderek açılıyor olabilir mi?

Son olarak CBF 250'ye performans egzosu, farklı hava filtresi, farklı buji takmış olan var mı? Son hızda ne kadarlık bir fark yaratıyor? 20 km kadar artış sağlayabilirsem kolay kolay satmam diye düşünüyorum.
    normalde o yolda boşta kayınca 100 km/h ve üzeri hızlara ulaşmak mümkün...fakat zamanla km.si arttıkça açılma olasılığı var tabi.ben 1.000 km bakımı yaptırdıktan sonra maltepe dönüşü e-5 te biraz yüklendim 130km/h rahat gördüm, 2 dk için üst limitlerinde kullandım motoru şimdide tatlı tatlı yokluyorum hedefim 3.000 km i geçtikten sonra 150km/h görebilmek

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    arkadaşlar yarın cbf 250 me aku alacagım bır onerısı olan varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler