Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde o yolda boşta kayınca 100 km/h ve üzeri hızlara ulaşmak mümkün...fakat zamanla km.si arttıkça açılma olasılığı var tabi.ben 1.000 km bakımı yaptırdıktan sonra maltepe dönüşü e-5 te biraz yüklendim 130km/h rahat gördüm, 2 dk için üst limitlerinde kullandım motoru şimdide tatlı tatlı yokluyorum hedefim 3.000 km i geçtikten sonra 150km/h görebilmek
    çılgınca! Bu arada bugün çok özel yüksek viskoziteli bir motor yağı koydurdum, şimdilik sır olsun. Eğer ciddi fark yaratıyorsa buradan duyuracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yarın cbf 250 me aku alacagım bır onerısı olan varmı ?
    119. sayfada önerdiğim Orijinal YUASA ile ilerle derim. Bir kaç sene boyunca problemsiz ve uygun fiyatlı bir ürün. 2 katı pahalı akülerin 2 katı yıl dayanacağını sanmıyorum. Dayanacak bile olsa o kadar yıllar boyunca satmadan tutacak mısın?
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    merhaba arkadaşlar size iki soru sormak istiyorum. cbf 250de devir kesici varmı? bir de son hızını merak ediyorum
    TRANSALP XL700

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çılgınca! Bu arada bugün çok özel yüksek viskoziteli bir motor yağı koydurdum, şimdilik sır olsun. Eğer ciddi fark yaratıyorsa buradan duyuracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

119. sayfada önerdiğim Orijinal YUASA ile ilerle derim. Bir kaç sene boyunca problemsiz ve uygun fiyatlı bir ürün. 2 katı pahalı akülerin 2 katı yıl dayanacağını sanmıyorum. Dayanacak bile olsa o kadar yıllar boyunca satmadan tutacak mısın?
    yuasa var benım aklmdada sımdılık bırazdan gıdıp alacağım inşallah zaten pahalı bır aku almayı dusunmuyorum en aşşa 1 yıl garantılı sorun yaratmıyacak bır aku arıyorum dedıgın gıbı 1 sene en fazla 2 sene ıcerısınde satarım dıe dusunuyorum zaten motoru

Gençler nihayet test edebildim. Petrol Ofisi MaxiMoto 15w50 Standart Kırmızı şişeli yağını geçtiğimiz hafta kullandım ve çok memnunum. Motorun sesi ilk çalıştırmada düzene girdi, daha sessizleşti, vites geçişleri yumuşadı, son hızı konusunda henüz test edemedim, trafikten dolayı 120-130 yapabildim. Şu anda tavsiye edebilirim. Daha detaylı bilgiyi şu başlıkta yazdım. Biraz acelem var, isterseniz oradan devam edebilirsiniz:

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...ml#post2859753
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    beyler cbf 150 nin orta sehpası bizimkilere uyarmı bilgisi olan?

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar yarın akü alıyorum motora baktım ustundekı aku 12v 6ah ama kararsız kaldım ben 12v 6ah mı aku alayım yoksa 12v 9 ah mı ? hangısı daha ıyı olur bıde fabrıka çıkışlı acaba hangısı gelıo motorda ?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    9 a-h al bence kışın soğukta çalışmasına faydalı olur
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 a-h al bence kışın soğukta çalışmasına faydalı olur
    Daha yüksek amper elektrik sistemi, donanım için zararlı olmaz mı?

Motosikleti
    R25
    Niyetlendım almaya gittim yine pazarlıgımıza yaptım adam bı bakayım senın akuye dedı kontrol ettı bu aku saglam dedı yine alamadım arkadaş :D
    Şarja bıraktım akuyu şarj olsun sonra motora takacam tekrardan bakalım normale donecekmı
    Bu arada motor vurdurunca çalışıyordu motorun akuyu çalışırken şarj etmesı gerekmıyormu

Motosikleti
    R25
    akü sarj oldu taktım bugun hersey normale dondu sımdılık
    bu arada motor boştayken 2 ayak ustundeydı motor baktımda motor boşta olmasına rağmen arka teker donuyo bu normalmı

bu arada motor boştayken 2 ayak ustundeydı motor baktımda motor boşta olmasına rağmen arka teker donuyo bu normalmı
    Tabii ki değil! Kavrama kaçırıyor olabilir bir baktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Gençler cbf 250'de devir kesici devreye girdiğinde nasıl anlıyorsunuz? Benim motorda sanırım ilk sahibi iptal etmiş ama emin değilim. ilk motorum olduğu için devir kesici deneyimim de olmadı. Bu zamazingo her viteste belirlenmiş bir devrin üstünde açılıp ibrenin daha yukarı gitmesine engel mi oluyor? Yoksa sadece son viteste sözgelimi 9-10 binde devreye girip devir ibresini orada sabit mi tutuyor?

.

Motosikleti
    R25

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Gençler cbf 250'de devir kesici devreye girdiğinde nasıl anlıyorsunuz? Benim motorda sanırım ilk sahibi iptal etmiş ama emin değilim. ilk motorum olduğu için devir kesici deneyimim de olmadı. Bu zamazingo her viteste belirlenmiş bir devrin üstünde açılıp ibrenin daha yukarı gitmesine engel mi oluyor? Yoksa sadece son viteste sözgelimi 9-10 binde devreye girip devir ibresini orada sabit mi tutuyor?

.
    cbf 250 lerde devır kesıcı yok herhalde bıldıgım kadarıyla
    devır kesıcı bellı bır devre geldıgınde o devırden yukarı gıtmesını engeller ıbre orda sabıt kalır vites kaçta olursa olsun

Motosikleti
    Daha yüksek amper elektrik sistemi, donanım için zararlı olmaz mı?
    Tahammül sınırları içerisinde olmaz daha yüksek volt elektrik sistem için zararlı olur mesela takviye ederken ikinciyi aküyü paralel bağlarsan voltaj aynı kalır fakat akım artar ama seri bağlarsan voltaj yükselir akım aynı kalır işte o zaman zarar vermiş olursun elektirik sitemine

Niyetlendım almaya gittim yine pazarlıgımıza yaptım adam bı bakayım senın akuye dedı kontrol ettı bu aku saglam dedı yine alamadım arkadaş :D
    Şarja bıraktım akuyu şarj olsun sonra motora takacam tekrardan bakalım normale donecekmı
    Bu arada motor vurdurunca çalışıyordu motorun akuyu çalışırken şarj etmesı gerekmıyormu
    Motora uzun süre binmediysen akünün boşalması normal sayılabilir fakat devamlı kullandığın halde akün boşalıyorsa şarj sisteminde sorun olabilir şarjını ölçtürdünmü? 13.8 ile 14 v arası göstermesi gerekir

Çok aşırı (vitese takmış gibi) dönmüyorsa aheste aheste (dakikada 1-2 tur) dönüyorsa normaldir

.
    Devir kesicinin vitesle alakası yoktur motor boşta dahi olsa (aşırı devir saatinin sonlarına kadar devirlenecek şekilde gaz verildiğinde) varsa devreye girer ve daha fazla devirlenmeyi önler (genelde pata pata pata diye ses yapar) hatta gençler arasında vuuuuuu tu tu tu esprisinin doğmasına yol açmıştır kendileri
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    R25
    boştayken bugunde denedım baktm teker donuyormu dıye bugunde donmuyor :D
    Motor arada şaka yapıyor galıba

Motosikleti
    Hondadır yapar böyle şakalar bi terslik olursa ustalar yakalar

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    boştayken bugunde denedım baktm teker donuyormu dıye bugunde donmuyor :D
    Motor arada şaka yapıyor galıba
    Bu kadar incelemeyin şu motorları psikolojisi bozuluyor sonra saçma sapan arızalar çıkarıyor
    -CBX250- bunu beğendi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bugün farkettim depo boşken motorun sesi bi değişik geliyor kulağıma yankı yapıyor sanki homurdanma var gibi? bu arada 20-30km/h larda seyrederken arkadan cıkcıkcık ses geliyor aynı ses yan sehpadan alıp motora binerkende geliyor gıcık oldum,nedir bu sesin sebebi dersiniz?

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün farkettim depo boşken motorun sesi bi değişik geliyor kulağıma yankı yapıyor sanki homurdanma var gibi? bu arada 20-30km/h larda seyrederken arkadan cıkcıkcık ses geliyor aynı ses yan sehpadan alıp motora binerkende geliyor gıcık oldum,nedir bu sesin sebebi dersiniz?
    Ses çok değilse fazla dinlememek lazım. Şaka bi tarafa;
    Bende önden geliyordu aynı şekilde bir ses. usta balata demişti ama Km telinin girdiği redüktörden geliyordu bence. Bir süre sonra geçti
    Arkadan geldiğine eminsen
    - Zincir muhafaza siyah plastik olan zımbırtı tekere sürtüyor olabilir.
    - Kampanadan geliyor olabilir.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    R25
    Valla bu cbf 250 lerde boyle garıp bı ses var herhalde benım motordanda ses gelıyor bazende ne oldugunu anlayamadım bı turlu ama bı performans eksıklıgı yada arızası yok o yuzden pek takmıyorum

Yokuş yukarı kalkışlarda 1. viteste devirlendiğimde ön taraftan (gidonun altından veya ön tekerden sanki) DIVVVVZZ gibi bir vınlama sesi geliyordu. Dikkatim dağılmasın diye kontak anahtarına bakmadım ama bir kaç anahtar takılıydı, belki de onlar titreşti dedim. Şimdi bütün anahtarları çıkardım silikon bir anahtarlık taktım. Bu akşam yine çıkıp bakayım hakikaten anahtardan mı yoksa farklı bişey mi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler