Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha iyi olacağı kesin zaten de o kadar para veriyoruz en iyisi neyse 100-200 fazla verip onu takarız tabi o kadarla kurtarabileceksek
    https://www.motolastik.com/dominar-4...7827?rnd=17827

Continental'de batlax'ta aklımı çeliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motolastik.com/dominar-4...7827?rnd=17827

Continental'de batlax'ta aklımı çeliyor.
    Batlaksın eski versiyonu ıslaksa çok iyi idi.Alacak olsam yeni s20 serisini alırdım.

Motosikleti
    MT-07
    S21-S20'dende iyi tutuyormuşta merak ediyorum nereye kadar çıkabileceğiz. 5000km daha fazla dayansa bile kafi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    30 seneden fazladır süren ve de alınabilecek her eğitimi alan, şu an da eğitmen eğitimi alan bir büyüğüm motorda en kaliteli lastik de olsa 10.000 km sonra değiştirmemizi tavsiye etmişti. Ekonomik değil ama güvenli bir yaklaşım.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu gün kamp yerimiz deneme tahtasının düzenlemiş olduğu Gebze Ovacık volkan et mangal kamp yeri, durmak yok gezmeye devam, tüm hazırlıklar tamam.

Motosikleti
    MT-07
    Pilot road 4 taktım lastikleri. Ebatlarımı büyütmek zorunda kaldım ama daha güvenli gibi oldu. Ortası düzleştiği için dk başı kaydırmaya başlamıştı. Arka lastiğin tabanında çatlaklarda oluştuğu için kış gelmeden değiştirmeye karar verdim. Ebatlar büyüdü die sürüşte değişti. Şimdilik alışmaya çalışıyorum.

Pilot road 4 taktım lastikleri. Ebatlarımı büyütmek zorunda kaldım ama daha güvenli gibi oldu. Ortası düzleştiği için dk başı kaydırmaya başlamıştı. Arka lastiğin tabanında çatlaklarda oluştuğu için kış gelmeden değiştirmeye karar verdim. Ebatlar büyüdü die sürüşte değişti. Şimdilik alışmaya çalışıyorum.
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Eyw. Darısı başına. Daha 1sene daha kullanırım ben bu motoru.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun, jantlar da mı değişti yani? Eski janta uygulamak sakat olabilir. PR4'ler harika lastiklerdir, özellikle ıslakta verdikleri güvenlik hissi şahanedir. Benim yeni motorda PR 5 var, onlar daha da bir güzel.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, jantlar da mı değişti yani? Eski janta uygulamak sakat olabilir. PR4'ler harika lastiklerdir, özellikle ıslakta verdikleri güvenlik hissi şahanedir. Benim yeni motorda PR 5 var, onlar daha da bir güzel.
    Açıkçası aynı jantlara uyguladılar. Benimde kafamı bulandıran bu mesele. Daha iyi olsun, daha iyi tutsun die daha fazla para verdim ^^ama sakata gelir miyim?^^ die de tırsmıyor değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Kabataş Buz Motor'da taktırdım. Adamlar sadece motosiklet lastiği üzerine çalıştığı için biraz güvendim açıkçası.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Profili değiştirir ki o? Uyarmadılar mı? Belki normalden 1psi düşük şişirmekte fayda olabilir ama o zaman da sırtı (zaten değişen profilden) daha da çabuk yıpranabilir. Fark çok az ama yine de var yani...

Buzmotor işini bilen bi yerdi, hala öyledir diye umuyorum, o yüzden sorun çıkmaz sanırım lastik işinde.Ben de gelecek seneye yapacağım o işi. Bu yıl orjinallere devam bütçem yetmez çünkü.

Bu arada asıl yazma sebebim, arkadaşlar aldığım biadil uzun camdan memnun kalmadım ve satıyorum sadece 1 kez taktım ve çıkarttım inanılmaz kaska rüzgar yedim saptırıcı takmama rağmen değişmedi. Şu an 140 a da 180 e de satan var, ben buradan bir arkadaş isterse 100tl'ye verecem ilgilenen varsa buradan mesaj ya da öm atabilir.
    GP Kompozit camın siparişini verdim umarım o işe yarar.
    Herkese selam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://ridewrightwheels.com/pages/m...-fitment-chart

Yukarıdan baktım şimdi, kurtarıyor gibi. Endişelenecek bir şey yokmuş. Fiziksel olarak sığdıysa amortisörler tam kapandığında da bir yere sürtmüyorsa problem olmaz. Hız km göstergeleri çok hafif sapma yapabilir; lastik çevreleri değişik çünkü o kadar. (İlla ki yakıta da etkisi olacaktır ama fren ve yol tutuşta problem çıkarmaz.)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Lastik ebatlari yükseldikçe,

Uretim
    Muhendislik
    Malzeme
    Ar-ge
    Hız ve yük endeksi
    Lastik ömrü

Artacaktir.

Bugün arabamın bakımı için Osmaniye ye gittim, ev ahalisi de peşime takıldı. Tam şehrin girişinde bir de baktık ki motosiklet festivali varmış. Hem de stunt gösterilerinin üstüne gelmişiz. Eşim, kızım ve oğlum orada kalıp gösteriyi seyretmeye koyuldular ben ise arabayla servisin yolunu tuttum.
    Ne kadar talihsizim dedim kendime.

Bu arada, festival yarın da devam ediyor, ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün arabamın bakımı için Osmaniye ye gittim, ev ahalisi de peşime takıldı. Tam şehrin girişinde bir de baktık ki motosiklet festivali varmış. Hem de stunt gösterilerinin üstüne gelmişiz. Eşim, kızım ve oğlum orada kalıp gösteriyi seyretmeye koyuldular ben ise arabayla servisin yolunu tuttum.
    Ne kadar talihsizim dedim kendime.

Bu arada, festival yarın da devam ediyor, ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
    Bugun arabayla ailemle beraber merkeze 100km mesafedeki ilçeye dugune gittim,yanimdan geçen motosikletlere imrendim..

Dört tekerlek bana gore degil,ruhum bunaliyor..hele havada tam motor havasiydi...efil efil...
    Angrypower bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Gidon kilidi nasıl çalışıyor,kontağı sola çevirince bişey olmuyor merak ettim

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon kilidi nasıl çalışıyor,kontağı sola çevirince bişey olmuyor merak ettim
    Kontağı bastırıp çeviriyorsun sonra gidonuda sola doğru çevirip hareket ettiriyorsun.Az kurcala böyle birşeydi.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bastırıp sola çevirdiğinde, gidon tam sola dönükse girmiyor, hafif 1cm oynat anahtar ile çevirmeye çalışınca. Şık die girecektir.
    ozan1991 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Böyle idare ediyim bari sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)