Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    @dreamkiller: Hayırlı olsun!

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aaaaffffffff 2 gündür rüyamda görüyorum eski motorumu.

bu bir işaret olabilir mi? :S
    Merhaba Bulut.... Transalp almayı düşündüğüm motorlardan biri.. Ama bazı açılardan özletir küçük ninjamı diyorum... Yorumun nedir?
    Transalp mutsuz eder mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm farkediyorum forumda bu sayfada ninja sahibi 2-3 canımız arkadasımız kalmıs olmasına ragmen biz hala burda takılıyoruz poahahah seviyom lan bu tayfayı..

Oktay abicim ayıpsın sensin iş yapmadım sana bastan deseydim vaz geçirecektin beni biliyorm senin sözün benim için değerli sende bunu bil..

Uğur kardeşim önümüz sene izdivaç programım var ama bütçe ayırabilirsem CSS e seninle birlikte gitmek büyük bir zevk olur benim için.. Bu arada ANGARA ya motorla gelecez Oktay abi dün gece motoru değiştirdiğimi görünce birde netten motora bakınca tamam seninle yola çıkabilirim artık diye izni verdi geliyoz en kısa zamanda angaraya

Murat büyük dişi azı dişi japon işi kanka.. Gel artık 600 e hayata bakış acın değişecek sana söz veriyorum biladerim yalnız hayatınla birlikte cüzdanın ağırlığı da negatif değişiyor onu söyliyeyim baştan ama olsun feda olsun o duyguya değer kankaaaaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Aslında söylemim diyordum ama bir takım aksesuar siparişi olayına hazırlanmaya başladım.. Gövde rengi rizoma gidon, yeni elcikler, Gövde rengi manetler ve ön çatallara küçük sis farları, Tiger egzoz, cancanlı sinyaller bakalım neye benzeyecek...
    Hoppa super haber bu ;) Yalniz Ankara ayazlari basladi fena carpar; ilk baharda gelin donuste beni de goturun
    ccman ve dreamkiller bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Etkinlik Böceği "
    Bu hafta sonu ile ilgili etkinlik nedir ?
    dreamkiller bunu beğendi.
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Etkinlik Böceği "
    Bu hafta sonu ile ilgili etkinlik nedir ?
    oktay abi burda kalırsam kendimi alkolün kollarına bırakmayı düşünüyorum. gündüz için soruyosan sucuk ekmek yapabileceğimiz biyerlere gidebiliriz aslında...
    dreamkiller ve ccman bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    bu hafta sonu oturup almanya fuarında ziyaret edeceğim ve toplantı yapacagım firmalar icin planlama ve hazırlık yapmam gerekliymiş :( offff ben motorsiklet tamircisi falan olsaydım bu nedir ya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Beyler bu arada önemli bir konu;

29 Ekim kortejine kimler geliyor? İşi gücü o gün çalışılıyorsa bile bırakın.. Konu Türkiye Cumhuriyeti ise orada olmalıyız..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...gi-surusu.html buyurun linki..
    ccman ve rio_mavi bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Kürşat, baboli hayırlı uğurlu olsun

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Başar, İbo teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.. 600 fena bişiymiş
    ejlover ve ccman bunu beğendiler.

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Kürşat abi hayırlı uğurlu olsun en kısa sürede resimleri bekliyoruz. 29 ekimde bir aksaklık olmassa bende katılmak istiyorum. Forumdan haberleşelim yinede.
    ccman, rio_mavi ve dreamkiller bunu beğendiler.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Saol kardeşim.. Teşekkür ederim bu arada..
    atilla_hakan ve ccman bunu beğendiler.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta sonu oturup almanya fuarında ziyaret edeceğim ve toplantı yapacagım firmalar icin planlama ve hazırlık yapmam gerekliymiş :( offff ben motorsiklet tamircisi falan olsaydım bu nedir ya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Beyler bu arada önemli bir konu;

29 Ekim kortejine kimler geliyor? İşi gücü o gün çalışılıyorsa bile bırakın.. Konu Türkiye Cumhuriyeti ise orada olmalıyız..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...gi-surusu.html buyurun linki..
    29 Ekim de oradayım !
    rio_mavi ve dreamkiller bunu beğendiler.
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Motosikleti
    ninja 250r
    Bende ordayım...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Allahhh kadro gene bir araya geliyor!!!
    ccman ve ibopaşa bunu beğendiler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAFF iki saattir uğraşıyorum.plakalım ampulunü iptal ettim,oraya led aydınlatma taktım.süper ışıklandırma oldu plakalıkta,çok parlak ve görnür tam istediğim gibi oldu.parçayı sağlamlaştırmak için uğraşırken kabo kısa dewre yaptı sigortasını yaktı ya da bozdu. :( iş suya düştü. şimdi gidip yarın sigorta alıp değiştircem.ama hevesim kursağımda kaldı yine mecbur apmpule dönüyorum.
    Büyük ihtimalle sorunu çözmüşsündür ama yinede söylemek istedim, selenin altında beyinin olduğu yerde sigorta kutusu var. Yanında yedek sigortalarda duruyor

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dreamkiller: Hayırlı olsun!

Merhaba Bulut.... Transalp almayı düşündüğüm motorlardan biri.. Ama bazı açılardan özletir küçük ninjamı diyorum... Yorumun nedir?
    Transalp mutsuz eder mi?
    Transalp enduro touring sınıfındaki en iyi motorlardan biri. Basit ve eski bir motor teknolojisine sahip. Bu sayede motor ömrü çok uzun. Bu motoru kullananlar arasında 86bin, 290bin km'de olupta hala süren arkadaşlarım var. Gümrükte kuryelik yapan bir abimde 98 model transalp ile 400bin km yol yapmışlığı var (rektefiye görmeden). Grenajlı oluşundan dolayı rüzgar almıyorsun (f650gs'te bu bir problem). Gidon turu çok çok iyi, ninja'dan daha kıvrak bir motor. Amortisörleri çok çok iyi, büyük ihtimalle 650cc endurolar arasında en konforlu süspansiyonlara sahip, ki 2 kişi 3'lü çanta seti, yançanta ve topcase üzerinde ekstra çantalar ile aşağı yukarı 450kg civarında full taşlık bir orman yolunda rahat bir şekilde ortalama 30 - 50km hız aralığında seyahat edebildik (bolu - yedigöller yolu).

Bunlar olumlu yönleri.

Olumsuz yönleri ise;

Eski motor teknolojisine sahip olduğu için kendi sınıfında yuksek yakıt tüketimine sahip. Yüksek dediysemde gözünüz korkmasın. Full şehir için 2 kişilik kullanımda ortala tüketim 5.6LT. Şehir dışı sakin kullanımda (ortalama 100km hızda) 4.7lt - 5lt civarında. Ancak bu motoru ninja'yı kullandığınız gibi kullanıp, redline'a yakın yerlerde vites atarsanız tüketim 8litrelere kadar çıkabiliyor. Bu bakımdan ninja'yı özlemiyor değilim.

Tarz değişikliğinden yaşabileceğin bir sıkıntı ise, Transalp'in ağırlık merkezin ninja'nın kinin aksine yukarıda olduğundan dolayı motor yan yatmaya başladığı anda tutmak mümkün olmuyor ve olduğu yere bırakmak zorunda kalıyorsun. Ben ki ninja'yı 25bin km'e kullanıp sadece 1 kere otoparkta ayağım kaydığı için devirmiştim, Transalp'i aldıktan sonra 1 ayda 5 kere devirdim. Bu bakımdan transalp üzerinde motosiklet kullanmayı yeniden öğreniyorsun ama sürüş esnasında yada motor hareket halindeyken kullanması son derece kolay ve kıvrak bir motor.

Diğer zor bir yönü ise motoru devirirsen tek başına kaldırmak pek mümkün olmuyor. Bu yüzden araziye tek başına gitmemekte fayda var. Yoksa benim yaptığım gibi motor yerde vıcık vıcık benzin ve motor yağı akıtırken yardım aramak zorunda kalırsın

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

ibopaşa, ccman, ejlover ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Selam Arkadaslar,

Doktora tezimi teslim etmem icin tam 60 gunum kalmis durumda. Yapilacaklar bu sureden daha fazla vakit alacak gibi. O nedenle artik kampa girip elimi etegimi cekiyorum pek cok seyden. Bir sure aranizda olmamayacagim. Umarim hayirlisiyla altindan kalkarim bu icin ve 2013'te tekrar aranizda olurum. Herkese sevgiler, saygilar En kisa surede tekrar gorusup hasret gidermek umidi ile
    ccman, enginar, vlknsyrn ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle sorunu çözmüşsündür ama yinede söylemek istedim, selenin altında beyinin olduğu yerde sigorta kutusu var. Yanında yedek sigortalarda duruyor

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Transalp enduro touring sınıfındaki en iyi motorlardan biri. Basit ve eski bir motor teknolojisine sahip. Bu sayede motor ömrü çok uzun. Bu motoru kullananlar arasında 86bin, 290bin km'de olupta hala süren arkadaşlarım var. Gümrükte kuryelik yapan bir abimde 98 model transalp ile 400bin km yol yapmışlığı var (rektefiye görmeden). Grenajlı oluşundan dolayı rüzgar almıyorsun (f650gs'te bu bir problem). Gidon turu çok çok iyi, ninja'dan daha kıvrak bir motor. Amortisörleri çok çok iyi, büyük ihtimalle 650cc endurolar arasında en konforlu süspansiyonlara sahip, ki 2 kişi 3'lü çanta seti, yançanta ve topcase üzerinde ekstra çantalar ile aşağı yukarı 450kg civarında full taşlık bir orman yolunda rahat bir şekilde ortalama 30 - 50km hız aralığında seyahat edebildik (bolu - yedigöller yolu).

Bunlar olumlu yönleri.

Olumsuz yönleri ise;

Eski motor teknolojisine sahip olduğu için kendi sınıfında yuksek yakıt tüketimine sahip. Yüksek dediysemde gözünüz korkmasın. Full şehir için 2 kişilik kullanımda ortala tüketim 5.6LT. Şehir dışı sakin kullanımda (ortalama 100km hızda) 4.7lt - 5lt civarında. Ancak bu motoru ninja'yı kullandığınız gibi kullanıp, redline'a yakın yerlerde vites atarsanız tüketim 8litrelere kadar çıkabiliyor. Bu bakımdan ninja'yı özlemiyor değilim.

Tarz değişikliğinden yaşabileceğin bir sıkıntı ise, Transalp'in ağırlık merkezin ninja'nın kinin aksine yukarıda olduğundan dolayı motor yan yatmaya başladığı anda tutmak mümkün olmuyor ve olduğu yere bırakmak zorunda kalıyorsun. Ben ki ninja'yı 25bin km'e kullanıp sadece 1 kere otoparkta ayağım kaydığı için devirmiştim, Transalp'i aldıktan sonra 1 ayda 5 kere devirdim. Bu bakımdan transalp üzerinde motosiklet kullanmayı yeniden öğreniyorsun ama sürüş esnasında yada motor hareket halindeyken kullanması son derece kolay ve kıvrak bir motor.

Diğer zor bir yönü ise motoru devirirsen tek başına kaldırmak pek mümkün olmuyor. Bu yüzden araziye tek başına gitmemekte fayda var. Yoksa benim yaptığım gibi motor yerde vıcık vıcık benzin ve motor yağı akıtırken yardım aramak zorunda kalırsın

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

http://imageshack.us/a/img208/4823/dsc0985c.jpg
    SAgol dostum. Endurolar biraz sıkıcı geliyor bana. Sanıyorum böyle düşünmekte haklıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Bu arada: Ninja 250 nin bizde satılan enjeksiyonlu versiyonunun servis kitabını buldum:

http://www.studiokawasaki.com.br/mot..._NINJA_250.pdf
    vlknsyrn ve enginar bunu beğendiler.

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    S.A. arkadaslar

enginar, atilla_hakan ve ibopaşa bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAgol dostum. Endurolar biraz sıkıcı geliyor bana. Sanıyorum böyle düşünmekte haklıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Bu arada: Ninja 250 nin bizde satılan enjeksiyonlu versiyonunun servis kitabını buldum:

http://www.studiokawasaki.com.br/mot..._NINJA_250.pdf
    Paylaşım için sağolasın

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    arkdslar nette dolasırken ilgimi cekti severim ince detayları sizinde göz gezdirmenizi dilerim hele ayakkabılara bayıldım ama turkiye satış yok..sizin bildiginiz bu sekilde online orjınal satış yapan siteler varmı ?

http://www.kawasaki.co.uk/Offer/Details/340DDEDF773

http://kawasaki-shop.co.uk/products/...n=recommended&
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2794983/detay/

ARKADAŞLAR BU MOTORUN SAHİBİ ARAMIZDAMIDIR ACABA.. YADA MOTORU TANIYANINIZ WARMI ARANIZ ? YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM..
    elit motogaraj

Motosikleti
    ninja 250r
    Sayfada yine tik yok. Beyler bayramda gezi var mi =? ) Herkez 29 Ekim etkinligine katiliyordur umarim, orda gorusmek uzre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler