Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    16 Nisanda e-bay den vermiş olduğum siparişler an itibari ile gelmiş bulunmakta.. montaj işine girip en kısa zamanda fotolamaya baslarım.. Ama su an degil kafamdaki olay bitince
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img254.imageshack.us/img254/3336/img2675ko.jpgbazen resimlere bakıyorumda güzel günler gecti ninjala saglam dostluklar kazandırdı bana
    kaçak... yoksun ortalarda

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu ne zamandı? bizim neden haberimiz olmadı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Eksoz derin mevzu aga ben anlamaz benim kara kızın sesi yeter bana
    geçen sene haziran - temmuz gibi bir zamandı
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    @ejlover video süper olmuş ellerine sağlık, ben o motora kıyıp da satamazdım.

•Ninja250R carbon fiber/aluminyum frame slider (grenaj koruma takozlari),
    •Ninja250R carbon fiber/aluminyum swing arm slider (arka masa koruma takozlari/arka sehpa aparati),

Takozları da nereden aldığını sorabilir miyim? Ben de almayı düşünüyorum araştıracak pek vakit bulamadım henüz. (Armut piş, ağzıma düş oldu biraz.) Aldığın takozların herhangi bir kesme-biçme işi olmadan montajı yapıldı bildiğim kadarıyla, doğru mu?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hocam e bay de var hepsi ve daha fazlasi.. Arka sehpa aparati zaten "cuk" diye yerine olan birsey ama koruma takozunda dikkatli ol.. Sayfa 230 larda bir link paylasmistim L seklinde olan urunleri tercih etmelisin onlar birebir oluyor.

@ejlover dostum grenajlar icin renkli alyan vida almak istiyorum ama bilemedim.. Acaba monster stickeri ile ayni yesili alsam vidalari cok sacmalamis olurmuyum? Yada bunlarin karbon kaplanmislari varmidir rastladinmi hicbir yerde acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun akrapoviç taktırdım. ses süpperrr,performans artışı harika,tam deneme yapmadım ama çekiş ve hızda yükselme hissediyorum. Tavsiye ederim
    Vuuuu :-) hayirlisi olsun rio.. Artik duymayan kalmaz kadikoyde seni :-) bu arada derlerki eksoz yakiti arttirirmis.. Ama en cok aragaz yuzunden... Eski sirketteki primimi alirsam bi leo vince yada HMS (atiyor olabilirim) de ben alim bakalim birde onu deneyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

HMF ymis pardon..

İste video su..
    http://m.youtube.com/index?desktop_u...?v=ngL4ph-FK-U
    ejlover ve rio_mavi bunu beğendiler.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube de ilk defa gördüğüm bir 3d tuşu çıktı, baya özel bir kamerayla çekmişsiniz.
    Ellerinize sağlık, tam takım bir prodüksiyon gibisiniz
    Yok Hocam ben normal DSLR ile cektim. 3D youtube'un ekledigi bi sey. Dandirik Analogryph 3D ekliyor sadece ;p

16 Nisanda e-bay den vermiş olduğum siparişler an itibari ile gelmiş bulunmakta.. montaj işine girip en kısa zamanda fotolamaya baslarım.. Ama su an degil kafamdaki olay bitince
    Hadi gozunuz aydin hocam Siz yine sabirliymissiniz. Ben ne alsam EMS ile aldim beklemeye tahammul edemiyorum

Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ejlover video süper olmuş ellerine sağlık, ben o motora kıyıp da satamazdım.

•Ninja250R carbon fiber/aluminyum frame slider (grenaj koruma takozlari),
    •Ninja250R carbon fiber/aluminyum swing arm slider (arka masa koruma takozlari/arka sehpa aparati),

Takozları da nereden aldığını sorabilir miyim? Ben de almayı düşünüyorum araştıracak pek vakit bulamadım henüz. (Armut piş, ağzıma düş oldu biraz.) Aldığın takozların herhangi bir kesme-biçme işi olmadan montajı yapıldı bildiğim kadarıyla, doğru mu?
    Cok sagolun

O parcalar e-bay'den alinma. Tum montajlari kendim yaptim motorda. Takoz cok ugrastiriyor ve dikkatli olmaniz lazim. Motor blogunu sasiye baglayan mili sokmeniz gerek cunku. Benim 4 saat civari bir vaktimi aldi. Almadan once de iyice sorun saticiya grenajlarda (fairings) herhangi bir kesme islemi yapiliyor mu diye.

Hocam e bay de var hepsi ve daha fazlasi.. Arka sehpa aparati zaten "cuk" diye yerine olan birsey ama koruma takozunda dikkatli ol.. Sayfa 230 larda bir link paylasmistim L seklinde olan urunleri tercih etmelisin onlar birebir oluyor.

@ejlover dostum grenajlar icin renkli alyan vida almak istiyorum ama bilemedim.. Acaba monster stickeri ile ayni yesili alsam vidalari cok sacmalamis olurmuyum? Yada bunlarin karbon kaplanmislari varmidir rastladinmi hicbir yerde acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Vuuuu :-) hayirlisi olsun rio.. Artik duymayan kalmaz kadikoyde seni :-) bu arada derlerki eksoz yakiti arttirirmis.. Ama en cok aragaz yuzunden... Eski sirketteki primimi alirsam bi leo vince yada HMS (atiyor olabilirim) de ben alim bakalim birde onu deneyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

HMF ymis pardon..

İste video su..
    Hocam siyah motorda yesil guzel oluyor ama takimi tamamlayan parcalar lazim. Tek basina sticker bana gore yeterli degil. Cunku stickerlarin rengi zamanla acilacak bu sefer de vidalar cok siritacak. Vida isi en kolayi. Siz manetlerin v.s. rengine karar verin sonra one gore alirsiniz vidalari ;)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    gördüm cıbırı zippo, çok güzeldi.bende cbr ı inceliyordum. karşılasırız yine,o civarlarda takılırım genelde.
    Sagolasin rio.Karsilasiriz yine o sesi bidaha duymak istiyorum zaten cok tok bi sesi vardi.Bende egzost dusunuyorum fikir sahibi olurum

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r

HMF ymis pardon..

İste video su..
    kürşat doğrudur,aragaz çekmeye basladım bende. ama müthiş eğlenceli ve haz verici bir duygu. yeniden aşık oldum kızıma, tenor gibi sesi varmış keretanın )
    Darısı senin başına,Allah daha iyilerini versin hepinize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin rio.Karsilasiriz yine o sesi bidaha duymak istiyorum zaten cok tok bi sesi vardi.Bende egzost dusunuyorum fikir sahibi olurum
    zippo dövemcide mi çalışıyorsun? Yarın geçicem ordan ,istanbul motordan parca bakçam. 13:00 - 13:30 civarı,oralarda olursan görüşürüz.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hadi gozunuz aydin hocam Siz yine sabirliymissiniz. Ben ne alsam EMS ile aldim beklemeye tahammul edemiyorum

Cok sagolun

O parcalar e-bay'den alinma. Tum montajlari kendim yaptim motorda. Takoz cok ugrastiriyor ve dikkatli olmaniz lazim. Motor blogunu sasiye baglayan mili sokmeniz gerek cunku. Benim 4 saat civari bir vaktimi aldi. Almadan once de iyice sorun saticiya grenajlarda (fairings) herhangi bir kesme islemi yapiliyor mu diye.

Hocam siyah motorda yesil guzel oluyor ama takimi tamamlayan parcalar lazim. Tek basina sticker bana gore yeterli degil. Cunku stickerlarin rengi zamanla acilacak bu sefer de vidalar cok siritacak. Vida isi en kolayi. Siz manetlerin v.s. rengine karar verin sonra one gore alirsiniz vidalari ;)
    Ejlover bu gelen siparislerim manet, denge topuzu ve led li sinyaller karbon kaplama.. O yuzden yesil sacma olacak ben o vidalarin karbon kapli olanini bulmaya calisacagim... Cunku kara kiza karbon stayla dusunuyorum.. Sirada karbon kapli arka camurluk ve zincir korumayi karbon kaplatmak var.. Bakalim nasil birsey cikacak ortaya..
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    ninja 250r
    kürşat kardeş,çamurluk için birlikte gidelim mi? kaplamayı da aynı yerde yaptırırız 3m.. Bende düşünüyorum çünkü yaptırtmayı
    dreamkiller bunu beğendi.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    kürşat kardeş,çamurluk için birlikte gidelim mi? kaplamayı da aynı yerde yaptırırız 3m.. Bende düşünüyorum çünkü yaptırtmayı
    Arkadaşlar yaptirinda bir de ben bakayım Güzel olursa ben de yaptirabilirim.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    ninja 250r
    geçmiş sayfalarda yapılmış bir örneği olcak.beyaz ninja üzerinde, ccman yaptırmıştı sanırım. Çok şık duruyor

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Ejlover bu gelen siparislerim manet, denge topuzu ve led li sinyaller karbon kaplama.. O yuzden yesil sacma olacak ben o vidalarin karbon kapli olanini bulmaya calisacagim... Cunku kara kiza karbon stayla dusunuyorum.. Sirada karbon kapli arka camurluk ve zincir korumayi karbon kaplatmak var.. Bakalim nasil birsey cikacak ortaya..
    Yok o zaman yesil olmaz zaten ;) Ama karbon fiber kaplama vida bulamazsiniz hocam. O desenin anlasilmasi icin o vidalar cok kucuk. Sanirim o nedenle yapmiyorlar. Olsa da pek hos durmaz. En guzeli standart vidalarinizi alip mat siyah sprey boya ile boyayin degisik hava verecektir hem de siritmaz ;)

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    sanırsam haklısın bulamadım cünkü adamlar benden önce düsünüp olmayacagına karar vermişler sanırsam pP

Rio gidelim abi ay basından sonra mayıs ayı icerisinde halledelim.. 3m kaplama yapan bir yer paylasmıstı ccman yanlıs hatırlamıyorsam.. işçiliklerinden de gayet memnundular..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam gule gule kullanin. Ama yanlis anlamazsaniz izninizle bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Arabalarda universal eksoz diye satilan modeller var pek cok markada ancak bunlar araclarin belli motor hacimlerinde ortak gaz cikisi yapmasi ama onlarda bile performansa katki saglamadigi gibi zarari da olabiliyor (biraz sansa bagli). Motorlarda ise durum cok daha kritik. Cunku genel olarak tek silindirden 4 silindire ve daha ustune pek cok tur var ve araclar gibi degil motorlar yuksek devirlere cikiyor ve gaz salinim orani cok daha degisken. O nedenle universal egsoz kullanimi pek mantikli degil. Ses degisir mi evet degisir peki motorun calisma duzeni? Siz de demissiniz sonraki motora da takilir diye; simdi dusunun 2 silindir 250cc bir motorla 4silindir 600cc bir motorun yaktigi benzin ve sonucunda cikan gazin miktari ayni midir? Buna bagli olarak boru capi, son susturucu ic hacmi degisir. Tum bunlarin tam olarak dogru olmasi (sadece bunlar da degil manifold'tan gelen borunun kivrimi gazin ivmesi ve bunlara bagli son susturucuya cikis acisi v.s.) hepsi yuzlerce test sonucunda motora gore belirlenir. Universal bir egsoz kullanmak ise tum bu hassas performans oranlarini allak bullak eder. Egsoz'larda da gaz cikisini olcen sensorler vardir ve motor calismasini bu olcumlere gore ayarlar. Isin kaynak kismi motorun orjinal sistemine verilen zarar da cabasi.

O nedenle ben herkese mumkunse motora uygun uretilen egsozlari almalarini oneririrm. Arabalarda oldugu kadar fiyat farki da yok motorlarda universal ve motor ozel modeller arasinda. Ayrica orjinal eksozu alirsaniz sadece 2 vida sokup 5dakikada kendiniz de monte edersiniz masrafsiz olarak ;)

Dedigim gibi tabii tercih meselesi. Elestirmek icin soylemedim sadece bilmeyen arkadaslar secim yaparken bunlari da goz onununde bulundursun diye hatirlatmak istedim sadece
    Ejlover dostum.. Biraz daha acarmısın konuyu lütfen.. Bu sensörler eksozun hangi kısmında yer almakta? Otomobillerde gaz salınımını kontrol eden ve dengeleyen katalitik konvaktör dediğimiz parça motorsikletlerde bulunmaktamıdır? Bir çok arkadaş gibi sadece tüp taktırdıgımızda da bu sensör olayı devreye girmektemidir? Yani bildigim kadarıyla sensör dediğimiz olay sonucta beyinle direk baglantı kurup sürekli ona taze bilgiler yollayan bir elektronik aksam..Tahminime göre bu sensörler motorsikletlerde boğaz dedigimiz, eksozun en bastaki kısmında bulunmakta haksızmıyım? tüp degisimi bu sensörleri çok fazla etkilermi?

Motosikleti
    ninja 250
    kırık olan parçamın tamiri bugün tamamlandı,2 haftalık hasrete son vericem birazdan plastik kaynağıyla yapıldı,boya ve tamir toplam 200 lira tuttu.Boyada sıkıntı olur diye çok korktum ama aynısını yapmış adam çok güzel oldu
    kullaniciii ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    zippo dövemcide mi çalışıyorsun? Yarın geçicem ordan ,istanbul motordan parca bakçam. 13:00 - 13:30 civarı,oralarda olursan görüşürüz.
    Yok ya,dövmelerimi orda yaptırıyorum ben.Sık sık giderim yani yaptırmasamda muhabbete.

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Folyoya bende bir giriş yapacağım yavaştan... Genelde beğenilmedi ama camıda kaplatacağım. CCMAN in yaptığı ama genelde beğenilmeyen şekilde. Birde yan plastik aksam kısmına. Birde zincir korumasına yaptırsam nasıl olur...

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    sanırsam haklısın bulamadım cünkü adamlar benden önce düsünüp olmayacagına karar vermişler sanırsam pP

Rio gidelim abi ay basından sonra mayıs ayı icerisinde halledelim.. 3m kaplama yapan bir yer paylasmıstı ccman yanlıs hatırlamıyorsam.. işçiliklerinden de gayet memnundular..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Ejlover dostum.. Biraz daha acarmısın konuyu lütfen.. Bu sensörler eksozun hangi kısmında yer almakta? Otomobillerde gaz salınımını kontrol eden ve dengeleyen katalitik konvaktör dediğimiz parça motorsikletlerde bulunmaktamıdır? Bir çok arkadaş gibi sadece tüp taktırdıgımızda da bu sensör olayı devreye girmektemidir? Yani bildigim kadarıyla sensör dediğimiz olay sonucta beyinle direk baglantı kurup sürekli ona taze bilgiler yollayan bir elektronik aksam..Tahminime göre bu sensörler motorsikletlerde boğaz dedigimiz, eksozun en bastaki kısmında bulunmakta haksızmıyım? tüp degisimi bu sensörleri çok fazla etkilermi?
    Hocam ne yazik ki o katalitik mendevuru bizlerde de var. sensor de onun orada. Ama iyi olan haber yeni araclardaki gibi hem giris hem cikisinda degil sadece 1 adet. Iptalinde yani elektronik bir agriza olma olasiligi dusuk. Ama cap genisletmenin soyle bir performansa negatif etkisi var: Motor gucu standartken cap genisletildiginde geri basinc duser. Bu da ozellikle alt devirlerdeki gucu azaltir. Boyle ozetleyebilirim durumu Mantik arabalardakiyle ayni yani.

Arkadaşlar, çok güzel modifiye edilmiş motor sizlerinde görmesini isterim

http://www.youtube.com/watch?v=K1NPWbEXCEQ

KAWASAKI Ninja 250-2011-April
    1. Exhaust Two Brother -USA- Carbon Fullsystem
    2. Hella Twin Tone
    3. Spidometer digital KOSO Rx-2n & Voltmeter digital Koso (all indikator active) , SpidoPlate carbon by KOSO
    4. Kalipe Brembo Original brakes system+ Braket CNC
    5. Master Rem Brembo Radial series Orginal Yamaha R1 (bukan limbah,beli dari BARU,aslii)
    6.Oli tube Brembo Original tabung besar
    7. Break Line HELL ( depan belakang)
    8. Disk brake HOKADA 4.5 mm
    9. Steering dumper / stabilizer KTC
    10. Stang KTC adjustable silver
    11. End Bar KTC Gold
    12. Handgrip Harries Performance
    13. Footstep KTC adjustable
    14. End Stand KTC
    15. Seind LED pulg in KTC
    15. Velg Vrossi Gold Series 4.5'' dan 3.5"
    16. Batlax BT 92 150 - 120
    17. Exhaust slider KOSO
    18.Tankpad Carbon
    19. Fender Eliminator Carbon
    20. Rear Huger by Kawasaki
    21. Dino Jet stange II
    22. COver Rad. Carbon
    23. Vgrill
    24. Oli Cover carbon

Motosikleti
    ninja 250
    Bugün babama jantları krom kaplatıcam dedim,zencimisin sen dedi,şu aralar ciddi ciddi düşünüyorum, beyaz motora krom jantlı resim paylaşırsanız sevinirim,ninja olurda daha güzel olur :9

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün babama jantları krom kaplatıcam dedim,zencimisin sen dedi,şu aralar ciddi ciddi düşünüyorum, beyaz motora krom jantlı resim paylaşırsanız sevinirim,ninja olurda daha güzel olur :9
    Şaka yapıyorum de ? Yada ben aman diyeyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler