Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Hayırlı olsun jilet gibi duruyo maşşallah.
    kullaniciii bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Arkadaşlar merhaba. 2-3 hafta içerisinde ilk motorum olacak Ninja'mı almayı planlıyorum ama kask konusunda bir fikrim yok. Önerebileceğiniz modeller var mı acaba?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2-3 hafta içerisinde ilk motorum olacak Ninja'mı almayı planlıyorum ama kask konusunda bir fikrim yok. Önerebileceğiniz modeller var mı acaba?
    Bütçeni bilmiyorum ama siyah yada yeşil ninja alsam kesin bu kaskı alırdım.

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...5&g=598&s=1010

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba... Sonunda kavuştum. Bu da benim ninjam :D

http://c1204.hizliresim.com/w/f/4f1kr.jpg

Motorumu teslim aldım ve 250 kmlik yolu yedi saatle sabırla geldim... Rodaja çok iyi başlamış oldu bu sayede. Yorum yapacak olursam : İyi ki almışım. Makine çok hoşuma gitti gerçekten. Bu kadarını beklemiyordum...
    Yalnız bi kaç sorum olacak...
    1-)Galiba debriyaj teli gevşedi, vitesler yolculuğun sonuna doğru sert geçmeye başladı.Ayrıca debriyaj kolunda baya bi boşluk oldu. Nedeni nedir. Ve kendi imkanlarımla nasıl çözebilirim?
    2-)40-50 km hızlarda periyodik olarak bir sürtünme sesi var. ses "woowww wowww" gibi :D. ve hız arttıkça ki çok arttıramadım periyot daha sıklaşıyor Balataların yeni olduğuna yordum, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim?

Birde bu motoru almamda çok çok payınız var, hepinize teşekkür ederim. Özellikle CCMAN çok sağol. Verdiğin bütün mantıklı ve saygılı cevapların için. Artık buralardayım...
    çok harika görünüyor hayırlı olsun en güzel rengi almışsın vala :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sürtünme sesi kronik. ön fren balatasından geliyor. arada bir balata spreyi kullanırsan bir süreliğine geçer sonra yeniden başlar. ben artık duymazdan geliyorum

debriyajla ilgili olarak ta, debriyaj telinin, levyeye girdiği noktada ayar vidası var. oradan ayar yapabilirsin.

hayırlı olsun.
    Çok sağol dostum. Daha önceden bu kronik problemi duymamıştım :D olsun bee öyle de süper bu makina.
    Ayar dediğin yerden yapmaya çalıştım ama çokda kurcalamadım aslında. İki tane somun var orda, biri dar biri geniş. İkisini aynı anda mı sıkacağım ? Birde durduktan sonra 1.vitese atarsan ön taraf sarsılıp vitese giriyor sebebi bu mu?

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullaniciii ninnncaaalanmış.... kiyaaaoo oss

Allah nazardan korusun,harrrkkk tuuuuu. maşallah )
    tekerin düz bassın.
    fazla takılma her sese.sakınan göze cöp batar hesabı.sonuçta makine yeni daha parçalar bir birine alışıyor normal.800 bakımda hepsini elden gecirecekler serviste.

foruma bakmadan önce bende 600 lük yada 1000 lik makinelere bakıyordum yine.4 ay sonunda daytona ya r6 siyah gelmiş,şeytan bu ya dürtüyor yine.ne işin var 250 lik ile diye,akıl ve mantık üstün geliyor sonunda 250 istanbul a yeter de artar.beylikdüzü yaptım bu gün motorla usta yollar patates tarlası gibi.trafikte hiç üzmedi makasa girdim cıktı yolu buldum gazladım ama her yer araç,elimiz ayağımız frende.2 defa bayan sürücülerin sapıtmasına denk geldim birinin camına çaktım yumruğu,indiremedim ama.aynaya bakıp arkadan bi şey geliyorsa elleri ayakları dolanıyor.ikisinde de fren yapsam duramaz yapışırdım sinek gibi, bastım geçtim.motorcunun freni değil ciğeri sağlam olacak.kendimce vay be demek bu iş 250 lik ile de oluyormuş demekten kendimi alamadım.

ejlover r1 e merak sarmışsın hayırlısı olsun.ama bindiğin günün akşamı hissedeceğin şey bileklerinin sırtının ve boynunun ağrısı olacak.bu sözümü hatırlayacaksın.tabi insan kendi denemeden bilmiyor.

saygılar hepinize

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

kullaniciii ora nere öyle resimdeki.güneydoğu ?
    ejlover ve kullaniciii bunu beğendiler.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    kullanicii hayirli uğurlu olsun. Bir nazar boncuğu as maşallah çok yakıyo ortalığı. Bende merak ettim mekan neresi fotodaki? istanbulda olaydın bakardık makinaya yardımcı olurduk. Dikkat et, alışana kadar atraksiyondan yoğun trafikten uzak dur makinanın huyunu suyunu öğrenene kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

yaff şu istanbulun da yağmuru camuru bitmedi. Geçen pazar motoru yıkattım hop ertesi sabah sucuk gibi olduk yağmur camurdan . çamur içinde geziyoruz. Yarın yıkatıyım dedim yarında yağmurluymuş sanırım. Birde teker taktırmayı düşünüyordum ama kıyamadım yağmurun üstüne teker almaya :D ,sanırım bu haftada bekliycem

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullaniciii ninnncaaalanmış.... kiyaaaoo oss

Allah nazardan korusun,harrrkkk tuuuuu. maşallah )
    tekerin düz bassın.
    fazla takılma her sese.sakınan göze cöp batar hesabı.sonuçta makine yeni daha parçalar bir birine alışıyor normal.800 bakımda hepsini elden gecirecekler serviste.

foruma bakmadan önce bende 600 lük yada 1000 lik makinelere bakıyordum yine.4 ay sonunda daytona ya r6 siyah gelmiş,şeytan bu ya dürtüyor yine.ne işin var 250 lik ile diye,akıl ve mantık üstün geliyor sonunda 250 istanbul a yeter de artar.beylikdüzü yaptım bu gün motorla usta yollar patates tarlası gibi.trafikte hiç üzmedi makasa girdim cıktı yolu buldum gazladım ama her yer araç,elimiz ayağımız frende.2 defa bayan sürücülerin sapıtmasına denk geldim birinin camına çaktım yumruğu,indiremedim ama.aynaya bakıp arkadan bi şey geliyorsa elleri ayakları dolanıyor.ikisinde de fren yapsam duramaz yapışırdım sinek gibi, bastım geçtim.motorcunun freni değil ciğeri sağlam olacak.kendimce vay be demek bu iş 250 lik ile de oluyormuş demekten kendimi alamadım.

ejlover r1 e merak sarmışsın hayırlısı olsun.ama bindiğin günün akşamı hissedeceğin şey bileklerinin sırtının ve boynunun ağrısı olacak.bu sözümü hatırlayacaksın.tabi insan kendi denemeden bilmiyor.

saygılar hepinize

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

kullaniciii ora nere öyle resimdeki.güneydoğu ?
    bence şehir dışıda yeter be usta sabitle 140km reye ak git yeter ben öle düşünüyorum o hızda bile sabit gidemesin 250cc güzel bi motorsa her yola geliyor R6 ya gelince bizim ülke şartlarında öle aletler çok lüks akıl mantık elvermiyor bencede doya doya gezemiyceksem s1000R olsa nolur düşüncesindeyim istediğimde çıkabilmeliyim
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanicii hayirli uğurlu olsun. Bir nazar boncuğu as maşallah çok yakıyo ortalığı. Bende merak ettim mekan neresi fotodaki? istanbulda olaydın bakardık makinaya yardımcı olurduk. Dikkat et, alışana kadar atraksiyondan yoğun trafikten uzak dur makinanın huyunu suyunu öğrenene kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

yaff şu istanbulun da yağmuru camuru bitmedi. Geçen pazar motoru yıkattım hop ertesi sabah sucuk gibi olduk yağmur camurdan . çamur içinde geziyoruz. Yarın yıkatıyım dedim yarında yağmurluymuş sanırım. Birde teker taktırmayı düşünüyordum ama kıyamadım yağmurun üstüne teker almaya :D ,sanırım bu haftada bekliycem
    Hocam ben de sehir trafigine hic girmiyorum Surekli 3-4 seritli bos yollardayim sehir icinde. Ev de is de sehir merkezinden uzak. E sehir disi gezilerde de r1 oldukca keyifli olacaktir. Yatma olayi konusunda haklisiniz, ama bizim motorlarda ust hizlarda yatinca cok daha kotu oluyorum dirseklerim dizlerimin bile cok gerisine kadar geliyor daha beter tutuluyorum :( Litrelik motorlar arasinda en rahat ve konforlusu R1 diyor tum incelemelerde ben de o yuzden onu sectim ) Bakalim hayirlisi diyorum

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    hayırlısı olsun ejolver. bende büyük sınıf motor hayal ettim.fakat her hafta benzinciye selam verdiğimde iyiki 250lik biniyorum diyorum. çünkü yakıta para dayanmaz.ve ben işe giderkende sürekli motorumu kullanıyorum.gündelik gezileride cok sewdiğimden bana göre ideal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence şehir dışıda yeter be usta sabitle 140km reye ak git yeter ben öle düşünüyorum o hızda bile sabit gidemesin 250cc güzel bi motorsa her yola geliyor R6 ya gelince bizim ülke şartlarında öle aletler çok lüks akıl mantık elvermiyor bencede doya doya gezemiyceksem s1000R olsa nolur düşüncesindeyim istediğimde çıkabilmeliyim
    Türkiye şartları için 250lik çok çok ideal. Taksici ve minübüsçülerin araç kullanımları ,ani oluşan tehlikeler ve bağzı bayan şöförlerin çattanadak şerit değiştirip önünüze atlamalarını düşüncek olursak arkadaşın dediği gibi 140km çok çok ideal bir hız. bu sürat içinde 600lük makine gereksiz bir güç. hatta 120 ile gidip acil durumlar için 160a kadar 40 km lik acil hızlanma payı ve devir ayırmak lazım.
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Çok Sağolun Arkadaşlar... Orası Elazığ Binöl karayolu :D Yolculuğun 170. km falan olasa gerek. Keban barajı falan güzel yerlerden geçtim. Ninjamla ilgilenmekten foto çekemedim çok...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Sağolun Arkadaşlar... Orası Elazığ Binöl karayolu :D Yolculuğun 170. km falan olasa gerek. Keban barajı falan güzel yerlerden geçtim. Ninjamla ilgilenmekten foto çekemedim çok...
    kullanicii hayırlı ugurlu olsun arkadasım.. Tekerin düz bassın allah tamamına erdirsin pP

Ejlover ne yaptın abi senin makina satılırmı yahu dur tadını cıkar biraz daha..

Rio Al bi sport demon yagmur camur bin baba rahat rahat..
    kullaniciii ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Ya arkadaşlar önemli birşey gözümden kaçtı. Çadır konusu. İnternetten sipariş verecem artık. Hangi boy oluyo bizim motorlara? Nerden bulabilirim?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    @kullaniciii:

250cc topcase takılı bir maxiscooter'a uygun bir öadır bizim motora da uyar, hatta buyuk bile gelir. buna göre araştırabilirsin. bazı çadırların hangi modeller için uygun olduğu yazar, sende brugman 200, sym gts250, xciting 250'e uygun olan çadırları bulmaya çalış

debriyaj ayar vidalarıyla ilgili olarak, içetki yüzük şeklinde ki vidayı gevşetip, dıştaki vidayı sıkarak ya da tam tersi şeklinde ayar yaparak debriyajın kavrama noktasını değiştirebilirsin. ama eğer şu anki kavrama noktasından memnun isen ayarı hiç değiştirme.

çünkü birinci vitese geçerken motorun sarsılmasının nedeni debriyaj telinin ayarıyla ilgili değil. her vitesli motosiklet birinci vitese sarsılarak, ileri doğru atılma isteğiyle geçer, bu senin ninja'nın ayarsızlığından yada debriyajın kavrama noktasından kaynaklanan bir şey değil. her vitesli motor böyle
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    http://www.motosuperstore.net/NIC-MO...SI,PR-326.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-54-MC...-Brandasi.html

Bu ikisinde M beden olur mu? Ölçülere baktım M ile L arası bizim motorlar...

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeni bilmiyorum ama siyah yada yeşil ninja alsam kesin bu kaskı alırdım.

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...5&g=598&s=1010
    Hocam kask süper de fiyatı da ondan süper en fazla 1000 TL'ye çıkmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    ninja 250
    Herkese iyi günler,

Daha öncede sormuştum gene bir ses meselesi,ilk başlarda fazla takılmıyordum ama şu aralar çıldırmanın eşiğine getirdi beni.

Düşük hızda giderken nerden geldiği belli olmayan biiip biiip biiip gibisinden tiz bir ses geliyor(hani filimlerde uçak düşerken çıkan bip sesleri varya onun gibi ),bunun çaresi,çözümü nedir bi el atın,muhtemelen Kullanicii adlı arkadaşın da söylediği problem bu galiba.

Bu arada Kullanicii hayırlı uğurlu olsun sonunda istediğin oldu

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler,

Daha öncede sormuştum gene bir ses meselesi,ilk başlarda fazla takılmıyordum ama şu aralar çıldırmanın eşiğine getirdi beni.

Düşük hızda giderken nerden geldiği belli olmayan biiip biiip biiip gibisinden tiz bir ses geliyor(hani filimlerde uçak düşerken çıkan bip sesleri varya onun gibi ),bunun çaresi,çözümü nedir bi el atın,muhtemelen Kullanicii adlı arkadaşın da söylediği problem bu galiba.

Bu arada Kullanicii hayırlı uğurlu olsun sonunda istediğin oldu
    Çok sağol FRANK... OVERCLOUD un dediği gibi Ön balatadan geldiği kanaati banada mantıklı geldi. Çok canını sıkma bence şimdiden alıştım ben :D Spreyle geçiyomuş bir süre, olmadı alırsın sıkarsın arada.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Arkadaşlar Tank pad almayi düşünüyorum. Öneride bulunursanız çok sevinirim.

kullaniciii kardeşim hayirli uğurlu olsun. Allah Güzel günlerde kaza bela göstermeden binmek nasip etsin.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    çok sağolun arkadaşlar cümlemize kaza bela vermesin Rabbim...
    Sakin kullandırmayacaklar bu motoru bana :D bizim buralarda racing motor yoktu. Herkes bakıyor falan benimkine, şimdi bir tana R6 gelmiş eski model. Bir gezeyim dedim çıktım yola baktım önümden gidiyor millet beni unuttu :D kıskandım yaw. walla sesi yedi bitirdi benimkini, hemen yolumu değiştirdim :D egzost şart.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler