Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat öncesinde yazdığım mesajı okudunuz mu? Sadece soketleri takmakla olmuyor. Hız ölçen sensöründen motor hararet sensörüne kadar değiştirmeniz lazım. Orjinal sensörlerin verilerini okumuyor. O kitte tüm bunlar da geliyor ve hepsinin takılması gerekiyor. Yani ön lastiğin oraya hız ölçen magnetler, radyatör hortumunun kesilmesi içine hararet ölçer vs. bi dolu işi var. Plug&Play değil olay..
    selam ejlover
    az önce brn motordan Mecit bey ile görüştüm telefonu.535 9877085.

gelen kitin tamamen 250r için üretildiğini ve tak kullan özellikli olduğunu belirtti.elinde olmadığını ama sipariş ile 9 güne kadar getirtirim dedi.
    sonuçta motorun kendi hararet müşüründen gelen sıcaklık ve devir vb saat göstergelerde bir standart var.öyle radyatör hortumu kesme içine sensör koyma olamaz.üniversal bir şey sonuçta.gelen kitteki kablo takımı 250r a özelmiş.sıra ona gelince alıp denerim,burda da izlenimlerimi paylaşırım sizlerle.
    power comander içinde görüştüm.gelen kitin içinde yazılımı ve bağlantı şeması vs olduğunu firmaya hatta bu konuda mail attığını cevap beklediklerini söyledi.ankara da ki bunu alan forumdaki arkadaşıda hatırladı yeşil manet sordum o arkadaşa da verdiğini söyledi.sipariş ettim,yeşil manetleri güzel.
    KN i taktım fark varmı diyene pek bir şey anlamadım kısacası.neyse takmış olduk elbet bir faydası olmuştur,kafam rahat.
    GIVI nin yeşil siyah beyaz renkli vizörlü bir kaskını daha önce Kawasaki de çalışan daytona motor Yusuf beyden 2.el aldım.cuk dedi.motor kask takımı tamamlandı.yeşilli kask bulmak ne zormuş.bir de mont bulmak zor.onuda Revit aldm geçtim.

saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ejlover
    az önce brn motordan Mecit bey ile görüştüm telefonu.535 9877085.

gelen kitin tamamen 250r için üretildiğini ve tak kullan özellikli olduğunu belirtti.elinde olmadığını ama sipariş ile 9 güne kadar getirtirim dedi.
    sonuçta motorun kendi hararet müşüründen gelen sıcaklık ve devir vb saat göstergelerde bir standart var.öyle radyatör hortumu kesme içine sensör koyma olamaz.üniversal bir şey sonuçta.gelen kitteki kablo takımı 250r a özelmiş.sıra ona gelince alıp denerim,burda da izlenimlerimi paylaşırım sizlerle.
    power comander içinde görüştüm.gelen kitin içinde yazılımı ve bağlantı şeması vs olduğunu firmaya hatta bu konuda mail attığını cevap beklediklerini söyledi.ankara da ki bunu alan forumdaki arkadaşıda hatırladı yeşil manet sordum o arkadaşa da verdiğini söyledi.sipariş ettim,yeşil manetleri güzel.
    KN i taktım fark varmı diyene pek bir şey anlamadım kısacası.neyse takmış olduk elbet bir faydası olmuştur,kafam rahat.
    GIVI nin yeşil siyah beyaz renkli vizörlü bir kaskını daha önce Kawasaki de çalışan daytona motor Yusuf beyden 2.el aldım.cuk dedi.motor kask takımı tamamlandı.yeşilli kask bulmak ne zormuş.bir de mont bulmak zor.onuda Revit aldm geçtim.

saygılar
    Hocam ben de gecen sene cok arastirdim hatta satin aliyordum, son anda vazgectim. Amerikadaki saticilarla anlasmistik bile detaylara girince isin rengi ortaya cikti. Asagida kosonun orjinal sitesinin linkini gonderiyorum: Direkt plug&play sayfasi. Oradaki parcalari (sensorler vs.) ninja250 icin toplayip kit olarak gonderiyorlar. BRN motorun ilanindaki resim de bu kite ait. O resme dikkat ederseniz orada tum sensorlerin oldugunu goreceksiniz.
    http://www.kosoeurope.com/meter/plug_&_play

Asagidaki linkte de bu kitin uygulanma sekli var. Yine goruldugu uzere sensorleri baglamak gerekiyor.
    http://www.ninjette.org/forums/showt...highlight=koso

Hocam ben de gecen sene cok arastirdim hatta satin aliyordum, son anda vazgectim. Amerikadaki saticilarla anlasmistik bile detaylara girince isin rengi ortaya cikti. Asagida kosonun orjinal sitesinin linkini gonderiyorum: Direkt plug&play sayfasi. Oradaki parcalari (sensorler vs.) ninja250 icin toplayip kit olarak gonderiyorlar. BRN motorun ilanindaki resim de bu kite ait. O resme dikkat ederseniz orada tum sensorlerin oldugunu goreceksiniz.
    http://www.kosoeurope.com/meter/plug_&_play

Asagidaki linkte de bu kitin uygulanma sekli var. Yine goruldugu uzere sensorleri baglamak gerekiyor.
    http://www.ninjette.org/forums/showt...highlight=koso
    bilgiler için sağol ejlover.

bağlantısı zor değil ama değmez.sanırım bu işi garanti süresince yapmak pek akıllıca değil.yarın öbür gün motorda fabrikasyon bir arıza olsa garanti (neye garanti verdikleri o da muamma) dışı derler.iyisimi bu işten de vaz geçmek gerek power comander gibi.satanlarda ne sattıklarını bir bilseler.
    tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgiler için sağol ejlover.

bağlantısı zor değil ama değmez.sanırım bu işi garanti süresince yapmak pek akıllıca değil.yarın öbür gün motorda fabrikasyon bir arıza olsa garanti (neye garanti verdikleri o da muamma) dışı derler.iyisimi bu işten de vaz geçmek gerek power comander gibi.satanlarda ne sattıklarını bir bilseler.
    tekrar teşekkürler.
    Aynen oyle hocam, aklin yolu bir ;)
    KOSO'nun TR'de resmi distributoru yok yani cihazdan kaynaklanacak hic bir seye onlar da garanti vermez motor da garanti disi kalir. Onu da laiki ile monte edecek biri yok bence.
    O yuzden alsam kendim yapacaktim ama radyator hortumunu kesme tum siviyi bosaltma v.s. olayindan sonra cidden degmeyecegini gordum

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Arkadaslar birşey sorcam, sabah köprüde çevirmeye takıldım. Şase numaramın nerede yazdığını sordu. Bilen varmı şase numarasının nerede yazdığını, tekrar sorarlarsa bileyim. Birde benim sigorta evraklarımda plaka yazılmamış. Aslında varda 34 VN yazmışlar devamı yok. o plakanında benle alakası yok. polis bişi demedi sadece gösterdi bak bunu yazmamışlar diye. ;Bende evrak işlerini aracı kişinin yaptığını ama dikkat etmediğimi söylemedim. sorun etmedi memur. ilerde sorun çıkartırmı bana?

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birşey sorcam, sabah köprüde çevirmeye takıldım. Şase numaramın nerede yazdığını sordu. Bilen varmı şase numarasının nerede yazdığını, tekrar sorarlarsa bileyim. Birde benim sigorta evraklarımda plaka yazılmamış. Aslında varda 34 VN yazmışlar devamı yok. o plakanında benle alakası yok. polis bişi demedi sadece gösterdi bak bunu yazmamışlar diye. ;Bende evrak işlerini aracı kişinin yaptığını ama dikkat etmediğimi söylemedim. sorun etmedi memur. ilerde sorun çıkartırmı bana?
    sigorta policenin altında kaşesi olan sigorta şirketini arayıp plaka ruhsat sn gibi bilgileri verip zeyil işlemi yaptırmalısın.bende de plaka kısmında 34 YK(yeni kayıt) yazıyordu.kargo ile adresine gönderecekler.

saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

gecen sezon forum daha canlıymış,ninjacılara yaz gelmemiş demek ya da olanlar da satmışlar vs vs.tadı yok

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    eywallah cc tesekkurler. şase numarasını bilen yokmu peki?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    aksam gidince bakacam yazarım burdan rio.. aslında sanki arka masanın üzerindeydi gibime geldi ama bilemedim..

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    İlandaki motosiklet ile ilgileniyorum, motosikleti&sahibini tanıyan bilen var mıdır?
    Fiyatı biraz fazla ama pazarlıkla bir şeyler yaparsa alabilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79614616/detay

Motosikleti
    asya 200
    ama güzel makine.hızlı veagresif.seride motoruna göre.normal bi kullanıcıya yeterde artar bile

masterabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R - 2010
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlandaki motosiklet ile ilgileniyorum, motosikleti&sahibini tanıyan bilen var mıdır?

o ilandakini değil ama bu ilandakini tanıyorum... bizzat ben :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1624782/detay/

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Beyaz motorunu vadeli satan arkadaş var mı ?

Motosikleti
    2012 Yamaha R1

Ankara'dan almayi dusunur musunuz hocam?

Motosikleti
    Ankara'dan almayi dusunur musunuz hocam?
    R1 topiğinde mesajınızı gördüm hocam, sanırım satmayı düşünüyorsunuz.
    Ankara da olur benim için, yeter ki motor ve fiyat bana uysun.(sizin ninja bana uyar geriye fiyat tta anlaşmak kalıyor )
    Eğer satmayı düşünüyorsanız talip olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı masterabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ilandakini değil ama bu ilandakini tanıyorum... bizzat ben :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1624782/detay/
    Hocam siz motoru Giresun'dan mı aldınız. Forumdan eski bir arkadaşın motoruna benziyor da

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Ankara da olur benim için, yeter ki motor ve fiyat bana uysun.(sizin ninja bana uyar geriye fiyat tta anlaşmak kalıyor )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Hocam siz motoru Giresun'dan mı aldınız. Forumdan eski bir arkadaşın motoruna benziyor da
    Evet aslinda Mayis gibi dusunuyordum daha foto cekimi ve ilan isine bile girmedim

Ilandaki motordan cok daha dolu(6,000+TL'lik aksesuar var), beyaz, 2011 ve 4,600km'de.

masterabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R - 2010

hayır istanbul...

Motosikleti
    Çok mesaj yazmasam da ninja topicini takip ediyorum. Motorunuzu ve modifikasyonlarını az çok biliyorum.
    Mayıs ayı da olabilir benim için problem değil,hatta 13 mayısta ankarada sınavım var ankaraya geleceğim, siz düşündüğünüz fiyatı pm olarak bana atın. Anlaşırsak el sıkışırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı masterabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır istanbul...
    Sanırım ben benzettim Bu arada siz 2. sahibi misiniz 3. sahibi mi ?

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Arkadaşlar merhaba... Sonunda kavuştum. Bu da benim ninjam :D

Motorumu teslim aldım ve 250 kmlik yolu yedi saatle sabırla geldim... Rodaja çok iyi başlamış oldu bu sayede. Yorum yapacak olursam : İyi ki almışım. Makine çok hoşuma gitti gerçekten. Bu kadarını beklemiyordum...
    Yalnız bi kaç sorum olacak...
    1-)Galiba debriyaj teli gevşedi, vitesler yolculuğun sonuna doğru sert geçmeye başladı.Ayrıca debriyaj kolunda baya bi boşluk oldu. Nedeni nedir. Ve kendi imkanlarımla nasıl çözebilirim?
    2-)40-50 km hızlarda periyodik olarak bir sürtünme sesi var. ses "woowww wowww" gibi :D. ve hız arttıkça ki çok arttıramadım periyot daha sıklaşıyor Balataların yeni olduğuna yordum, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim?

Birde bu motoru almamda çok çok payınız var, hepinize teşekkür ederim. Özellikle CCMAN çok sağol. Verdiğin bütün mantıklı ve saygılı cevapların için. Artık buralardayım...
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, Ninja kullanıcıları sorularınıza cevap vereceklerdir
    kullaniciii bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba... Sonunda kavuştum. Bu da benim ninjam :D

http://c1204.hizliresim.com/w/f/4f1kr.jpg

Motorumu teslim aldım ve 250 kmlik yolu yedi saatle sabırla geldim... Rodaja çok iyi başlamış oldu bu sayede. Yorum yapacak olursam : İyi ki almışım. Makine çok hoşuma gitti gerçekten. Bu kadarını beklemiyordum...
    Yalnız bi kaç sorum olacak...
    1-)Galiba debriyaj teli gevşedi, vitesler yolculuğun sonuna doğru sert geçmeye başladı.Ayrıca debriyaj kolunda baya bi boşluk oldu. Nedeni nedir. Ve kendi imkanlarımla nasıl çözebilirim?
    2-)40-50 km hızlarda periyodik olarak bir sürtünme sesi var. ses "woowww wowww" gibi :D. ve hız arttıkça ki çok arttıramadım periyot daha sıklaşıyor Balataların yeni olduğuna yordum, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim?

Birde bu motoru almamda çok çok payınız var, hepinize teşekkür ederim. Özellikle CCMAN çok sağol. Verdiğin bütün mantıklı ve saygılı cevapların için. Artık buralardayım...
    o sürtünme sesi kronik. ön fren balatasından geliyor. arada bir balata spreyi kullanırsan bir süreliğine geçer sonra yeniden başlar. ben artık duymazdan geliyorum

debriyajla ilgili olarak ta, debriyaj telinin, levyeye girdiği noktada ayar vidası var. oradan ayar yapabilirsin.

hayırlı olsun.
    kullaniciii bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler