Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    motorum 2011 model 130a kadar çok seri hızlanıyor ama sonra 140a kadar yavas sonrada tıkanıp kalıyor aynı devirde ama yarım saat 1saat durmadan hiç basmadım 1 2 dk bastıgımda 140a geliyor öyle kalıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasiz belasiz surusler dilerim serkan tekerin duz bassin..
    Çok teşekkür ederim arkadaşım cümlemizin inşallah

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 145te 6.viteste tam olarak dikkat etmedim ama 11bin filan olması lazım. 160 165 yaptığımızda devir 14 14.5 arasındaydı. 1de 60 2de 90 3te 110 4te 130 5te 145 150de redlinaya giriyor motor
    Abicim o iste hakikaten bir terslik var.. 150 de redline a girmemesi gerekir belki teknik bir problem vardir beni asti.. Forumda boyle bir durumla karsilasn oldumu bilemiyorum.. Ustadlar gorunce cevap yazacaklardir elbet..

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79631832/detay Arkadaşlar motorumu satıyorum askere gidiyorum düşünenler varsa arayabilir beni
    Kardeşim siyah olsa düşünürdüm. Yeşil renk bana göre değil
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    6.viteste değil 5.viteste 150de redlinaya giriyor motor 6.viteste 160a geldiginde 14bin devirdeydi

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    motorum 2011 model 130a kadar çok seri hızlanıyor ama sonra 140a kadar yavas sonrada tıkanıp kalıyor aynı devirde ama yarım saat 1saat durmadan hiç basmadım 1 2 dk bastıgımda 140a geliyor öyle kalıyor
    Kardeşim bakım zamani geldimi. Hava filtresi veyada performans artıröak için bujiyi falan değiştirebilirsin.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw. dreamkiller.bende öyle umuyorum.siyah ve yeşil i karbon siyah ve yeşil olarak değiştirmek niyetim.metresi 20 liralik karbon görünümlü folyo var ama içime sinmedi 3M yaptırmaya kara r verdim gece vakti söktüm motoru.yarın biter mi bilmiyorum,akşam yurt dışı uçuşum var.olmaz sa hafta sonu döneceğim, bitmiş halini de paylaşırım

motoru sökmesem yarın bende denerdim kaç basacak diye .150 gördüm bi kere .daha 500 km de .190 nasıl görüyor bu alet ? youtube da videosu bile vardı.aranızda bu hıza cıkan varmı ?
    Sadece bir kere uzuncayirdan kadiikoye dogru inen meshur camlica rampasinda 180 gorur gibi oldum(!) baktim 180 gorecegime baska birseyler gorecegim gazi kapattim ve redline a yeni girmisti takometre.. Ama 190 utopyadir benim icin..

Motosikleti
    daha bakıma sokmadım bi kez yağını degistirdim sadece. hava filtresi buji filan degismedi.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    200 ü görmezsem yakarım bu aleti

aranızda Akrapovic egzost kullanan varmı. karbon olan ? karbon ya ona taktim şimdi ya da Yoshimura karbon ?

tolga filtre temizle ya da değiştir.km de ne yakıyor motorun ?

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    tolga galiba senin problemin bambaşka. söylediklerine bakılırsa, 1. fren pabuçlarını kontrol ettirmen. belki sürtme yapıyor olabilir ve hız kesebilir. 2. ise km sayacın ya da km.telinde bir sıkıntı olabilir. Sanırım motoru sıfır almıştın. Bu dediklerime bakmanda fayda var. km sayacını kontrol etmek için tawsiyem, motorlu bir arkadaşın varsa birlikte çıkın yola yan yana gidin bakalım. sende 140km iken onda ibre kaçı gösteriyor. Birde düz yolda devirin 14000e çıkması bana değişik geldi 6.viteste. Emin değilim ama düz yolda dewir saatimin 14.000e cıktıgını hiç sanmıyorum. ona iyi bir bak. Hala sıkıntı var ise zaten servise götür. orda resmi ölçüm yapsınlar. motordan kaynaklı bir arıza var ise zaten garanti kapsamında bile değiştirip sıfırını verme ihtimalleri var. garantiler bu gibi durumlar içindir..
    ------------------
    dreamkiller cayırbası durağnın orda 180 gördüysen çok iyi. ben orda busabah 170e dayandım yol bitti frene dayandım. aman dikkat et geçen ben orda azdaha hakkırahmetine kavuşuyordum. e5 ten bir rüzgar vurdu,tam motoru sağa yatırcakken virajda sola savruldum,tretuarlara cıkıyordum. yarım sn. içinde cereyan etti herşey, son anda toparladım. o yuzden aman diyorum çok dikkat...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    üzerindekileri (IRC) 6 km kullandım,o da lastikçiye gitmek için,bilemiyorum üzerindekilerin ne olup ne olmadığını.isteyen olursa satarım.

michelin power pure2 ön 120x60x17 arka 160x60x17 montajı balansı 950

bu lastiği seçmemdeki sebepte; çift hamurlu olması,konfor ve emniyet.alttaki linkte açıklaması var.
    http://www.michelinpowerpure.com/en/...logy.html#2ct-

dostum 160lık lastigin fotğrafını koyabılır mısın ıca etsem merak ettim

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ------------------
    dreamkiller cayırbası durağnın orda 180 gördüysen çok iyi. ben orda busabah 170e dayandım yol bitti frene dayandım. aman dikkat et geçen ben orda azdaha hakkırahmetine kavuşuyordum. e5 ten bir rüzgar vurdu,tam motoru sağa yatırcakken virajda sola savruldum,tretuarlara cıkıyordum. yarım sn. içinde cereyan etti herşey, son anda toparladım. o yuzden aman diyorum çok dikkat...
    Rio o degilde 180 yerine bambaska seyler goruyordum az daha dedigimde ondan bahsediyorum.. Motorlarimiz hafif yanal kuvvet yada direnc olusturan ruzgar, hava koridoru gibi dis etkenlerde hoooppp patlariz dikkatli olmak lazim :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Tutmayalim biz seni o zaman 200 u gorursen biz yakariz seni ona gore

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Beyler bu makina altından mı yapılmış? Nette sürekli çok çok pahalı parçalar gibi yorumlar yapılıyor. Allah korusun 50-60 km/saat hızda yatırdık diyelim motoru. Min ve max maddi olarak götürüsü ne olur? Cbr ve ninjayı baz alsak...

Motosikleti
    ninja 250
    şu 140 km mevzusunu bende takip ediyorum,bende 140 dan fazla göremedim,ama sizin bastığınız yolun uzunluğu nekadar ? kaç merede son sürate ulaştınız

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 modellerde beyaz tr gelmıyor dıye bılıyorum ama konuya daha hakım kısıler daha bılgılı cewap verır.
    2012de TR'ye beyaz gelmedi gelmeyecek ne yazik ki. 2011'lere bakmanız lazım.

arkadarşlar ben ninjamı 2 ay önce aldım şuan 5000 kmdeyim ama nedense motorum tek kişide olsa iki kişide olsa 140 km hızı geçmiyor sadece bir kez otobanda meyilli yolda 160 km görebildim bidaha hiç 140 145 km hızı geçemedim sizce bu normalmi arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim
    motoru sökmesem yarın bende denerdim kaç basacak diye .150 gördüm bi kere .daha 500 km de .190 nasıl görüyor bu alet ? youtube da videosu bile vardı.aranızda bu hıza cıkan varmı ?
    Max hızı düz yolda ölçmek lazım. Bizim motorlar (en azından benimki) 140a kadar çok seri hızlanıyor. 140-150 arası standart haliyle oldukça yavaş bir şekilde gidiyor (78kiloyum). Standartta max 150gördüm. Şu an üzerinde Yoshimura egsoz var. 140-150 hızlanması daha seri hale geldi. Max 160 gördüm ancak bayaa uzun sürüyor 160a çıkması.

Motorun rodajına inanılmaz önem verdim. Bakımları tam zamanında yapıldı. Motorda sadece iPhone ürünleri kullanıldı v.s. 160 üstü düz yolda zor. Olur mu olur ama biraz fabrika çıkışı şans işi. 170 üzeri hızlar benim kanaatime göre standart motorla düz yolda (arkaya da rüzgar almamak kaydıyla) 80kilo civari sürücülerle zor. Full eksoz, filtre, bir de powecommander takıp standart dişlilerle çok rahat olur. Ama 180 ve üzeri hızlarda dişli değişmiştir.

Hava filtresi yolda o da gelince tekrar denerim. 160a daha rahat çıkar ama daha üst hızlara ulaşmasına etkisi fazla olmaz. Standart motorlarla boşuna zorlamayalım yazık

aranızda Akrapovic egzost kullanan varmı. karbon olan ? karbon ya ona taktim şimdi ya da Yoshimura karbon ?

tolga filtre temizle ya da değiştir.km de ne yakıyor motorun ?
    Hocam ben Yoshimura TRC Full Karbon kullanıyorum. Yalnız yoshimura TR distribütörü Ninja20R için full carbon modeli getirmiyor. Ben Amerika'dan özel getirdim. Akrapovic alabilirsiniz karbon TR'den. Ama onda da susturucudan sonraki boru kısmı açıkta kalıyor. Yoshimura'da krom kaplama parçası da geliyor + dB killer geliyor

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    150 yi geçmiyorsa eğer, nerde kaldı çift silindir? Honda cbr250r tek silinidir haliyle bu hızı görüyor. Tamam çift olması son hız anlamına gelmeyebilir ama yakışmamış bence. Bu işte bir yanlışlık olmasın...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    benim motor gt250r fabrika çıkışlı ben 98 kiloyum düzde 173-174 görüyorda bu ninjalar 140-150-160sa kusura bakmayın arkadaşlarda suc sizde motorlarda değil beceremiyorsunuz demektir bi kere o kaskın çenesi depoya değicek popnuz selenin en dibine kadar itilcek göğüs depoya yaslanılcak 13bin devirde hızlı vites attırarak 185km görmeniz imkan dahilinde yapın demiyorum önermiyorum ama aletleriniz bunu yapıcak güçte
    overcloud bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ninja 250
    öyle öyle cbr daha iyi, nerden aldım ninjayı zaten

http://www.youtube.com/watch?v=U4dhIaMY2Pw
    bu hızlanma vidyosunu çoğunuz bilir izlediğim en iyi hızlanma vidyosu,burda da görüldüğü üzere 140 civarından sonra motor zorlanmaya başlıyor,zaten altı üstü 250 cc

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor gt250r fabrika çıkışlı ben 98 kiloyum düzde 173-174 görüyorda bu ninjalar 140-150-160sa kusura bakmayın arkadaşlarda suc sizde motorlarda değil beceremiyorsunuz demektir bi kere o kaskın çenesi depoya değicek popnuz selenin en dibine kadar itilcek göğüs depoya yaslanılcak 13bin devirde hızlı vites attırarak 185km görmeniz imkan dahilinde yapın demiyorum önermiyorum ama aletleriniz bunu yapıcak güçte
    MArka fanatikligi yapmayacagim oyle de bir durumum yok zaten. Bu yazdiklarinizda uzgunum ama en ufak bir mantiksal, bilimsel veri yok. Son hiz sadece motor gucu degil disli oranlari ile alakalidir. 50beygirlik 20Nm torklu bir motorun son hizi 120km bile olabilir 0-100 hizlanmasi 4-5saniye olur mesela. O yuzden motorun gucu yeterli illa 180 yapacak diye bir kaide yok. Arabalardan ornek vereyim daha once modifiye ile ugrastim ve 206gti'im vardi. Standart hali 136beygir 0-100 hizlanmasi 8.3 saniye ve son hizi 210km idi. Motoru atmosferik anlamda agzina kadar doldurdum. 0-100 hizlanmasi 7 saniye civarina indi. Son hizi 10km kadar artti, bunun da nedeni devir kesiciyi ileriye almamiz nedeniyle oldu. Guc sadece o hiza ciktiginiz sureyi etkiler. Son hizi sinirlayan devir limiti ve sansizaman oranidir. Daha sonra komple kisa sanziman getirttirdim drag'ler icin. Sonuc nooldu? Ayni gucteki motorla 0-100 hizlanma 6 saniye altina inerken son hiz 190a dustu.

Ninja250 190i gorur mu gorur; evet o guce sahip. Ama standart dislilerle ve mevcut devir kesici ile degil.

Umarim yeterince aciklayici olmustur durum.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    metci bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler