Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 gun oldu motoru alalı şu anda beklesemmiydim diye soruyorum kendime :/
    Geri ver dicem ama
    Veremiceksin
    Ben 1 ay önce sordum yeni kasa cikcak diyorlar gözüm dedi bana
    Satan adam
    Ben asparagas sandım
    Yzf 125 r cok hoşuma gitti ama cok para
    Sonra vazgeçtim
    Ama 2013 ninja harbi Iyi olmuş
    Motoru satıp alicam artık seneye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Bende tam 2 hafta önce hyo'mu satınca artık 250 cc'nin tıraktör sesinden kurtuldum(Son iki sezonu iki farklı hyoyla gecirmiştim), daha da bulaşmam, makineye de benzinede parayı basar 600lük 1000 lik bi alet alırım diyodum.Da bu tasarım nasıl bişey böyle ya, al 0 km ömür boyu bin, o kafa tasarımı nedir öyle ya ! Gösterge sorunsalı giderilmiş, performans/kalite desen zaten tavan.... Cok pis aklımı celdi, yakından inceliceğim anı ve fiyatını bekliyorum.
    Bi yandanda kendime inanamıyorum, koyu hyo fanı birisi olarak, başka bi markanın 250 liğini almayı... Ama naapalım oda düzeltsin artık o 2 tane üst üste dondurma topu kafayı..

Pain bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Yeni kasa şahane evet yenilikleri okumaya vaktim olmadı ancak ccman de demiş zevkini almaya bak diye iyi demiş
    ibopaşa bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    94 senesinde gördüğüm ilk zzr1100 den sonra hiçbir kawasaki bukadar etkilemedi beni. Fena görünüyor.

Ben bile düşünüyorum
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    94 senesinde gördüğüm ilk zzr1100 den sonra hiçbir kawasaki bukadar etkilemedi beni. Fena görünüyor.

Ben bile düşünüyorum
    Eyüp abi alalım birer tane
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250lıklerın cogu baslangıc olarak alnıyor.adam 250lık satıp 250lık almaz ne kadar guzel olsa da.

+ benım gıbı ılerıye donuk alanlar da sadece albenısıne bakmaz.zira ona bakarsak gt250r da "dev" gıbı ama ınsan 2defa dusunuyor herseyı. bunun yakıtı var servısı var dıger amortısmanları var.var oglu var.kı daha pıyasaya gırecek , kronık sorunlar var mı dıye beklenecek,servıs yıne scs mı olacak vs. bakalım gorelım dıyorum ben ama z-moto facıası varken tıllahı gelse honda kadar tutunamaz pıyasada. keske bu motoru honda sunsaydı ya da kawa da honda kadar bazı konularda ıyı olsaydı. guzel olmus ama cok begendım ben de ;)
    sahsi fikrinize saygi duyuyorum ama katilmiyorum su an ninja kullaniyorum bundan önce gtr daha önce de mct kullandim yani hepsi 250cc cok farkli motorlar buyutmeyi de dusunmuyorum cunku genel de hep sahir ici kullaniyorum ve isim dolayisiyla da uzun gezilere cikamiyorum bu yuzdende kaliteli performasli bir 250cc benim icin yeterli ve benim gibi dusunen bir cok insan var tr sartlarin da o yuzden su an kawa kullaniyorum satarsam sa yine kawa olur hemde yeni kasa yoksada ben motorumdan herseyi ile memnunum zaten servise sadece yag degistirmeye gittim icin sorun yok saygilar
    wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    servıs olarak yag degısımden cok parca fıyatları vs den bahsetmıstım buyutmeme konusunda aynı seyı dusunuyorum + cok fazla uzun yola cıkılmadıkca yeterlı makınalar ;)

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    2013 modeller harikada , ben yine er6f alıcam yeni kasa. O da mükemmel. Bugün önümde denk geldi bitane mecidiyeköyde. makina 2 silindir ses gelmez diyordum ama sesi de iyi yani ben hoşlandım. Dijital panel de güzel. En önemlisi saat koymuşlar. Tek sıkıntı acaba vitesi gösteriyormu er 6f ler. Bilen var sa cevap yazarsa sevinirim. Umarım yeni çıkan 250 ninjalar da vites göstergesi eklerler kadranın oraya. Benim en büyük ihtiyaçlarımdan biri de 4lülerin yanması. 250 r da da er6f de de umarım 4lü sinyaller umarım yanar. Arkada ki yolcu için 250likte küçük tutma yerleri koymuşlar apış arasına ama bence yine çok başarılı olmamış (Şahsi fikrim ). Tek kişi kullanacaklar için bulunmaz bir makina ninja 250 r , fakat ben kız arkadaşımı sık sık arkamda taşıdığım için beni nija çok yoruyor. Ellerim uyuşıyor. Ve artçı için 250r gerçekten zor bir yolculuk oluyor. Ben er6f e geçicem 2013 te.

Kürşat kardeş paranı pulunu ayarla 2013 ocak - şubat gibi birlikte mağazadan çıkartalım yeni motorumuzu. Çekelim garaja. Bekleyelim yazı ))
    dreamkiller bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Parça fiyatı önemli olan yağ fiyatı nedirki yanlışlıkla yan yattığı zaman bi çinli motor parası oduyosun servise çok kullanan birisi olduğum icin parça fiyatları çok önemli senede 7 8 bin yapsam koymaz da 20 bini rahat rahat geçiyorum bayada parça değişiyorum biri çarpıp kaçıyor ben carpiyorum kedi koltuğu yirtiyor paso bisi aliyoz fren zincir lastik vs vs
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aradan fikrinizi almak istiyorum, benim ninja 70 ila 80 km arasında ellerimi bırakınca direksiyon hızlı hızlı sağa sola kısa kısa silkeleniyor, lastikten ve balanstandır diye sıfır lastik taktırdım balansıda yapıldı bunu yine yapıyor, rulamanlarda bir boşluk veya direksiyonda herhangi bir hata yok.

Sadece ellerimi bırakınca yapıyor tutunca yapmıyor, yani normal kullanırken 70-80 arası ellerimi çekmessem silkeleme yok veya silkeleme hissetmesi yok.

Sizin motorlarınızda böyle birşey varmı?
    Dostum lastik ebatlarında oynama yaptın mı ? 160 felan taktıysan titreme yapıyor olabilir. Ayrıca hep aynı yol da mı deniyorsun? Zemin de eğim olabilir. Farklı mekanlar da da dene. Lastik havası belki hatalı basılmış olabilir. Bir de lastiklerinin rodajı bittimi? Bu saydıklarım ihtimaller arasında ama en önemlisi bağlantı noktasında tam sıkılmamış vida olabilir belki.. Dediğin olay önemli olabilir. Yarın öbür gün başka sıkıntılar çıkartır. 80 de belki ellerini bırakınca titremeyi hissediyorsundur ama 180e dayanınca belki tutamıcaksın bile belki gidonu. Bir göster servise derim ben
    . Bu arada motoru sıfırmı aldın. 2.el ise belki kaza yapmış ve şasede eğilme yapmışta olabilir. Dengesizlik yapar.

Motosikleti
    ninja 250
    bugün arkadaşlarla tekirdağa gittik,sanırım benim hız göstergemde problem var,

153 ile giderken devir artmasına rağmen ibre oynamıyor,redline a girdim 14 bin oldu yokuş aşağı gidiyoruz alet hala 153,arkadaş dedi 170 le gidiyordum beni geçtin diye beim gördüğüm son sürat 153 çok uyuz birşey bastığım halde hiçbir keyif alamıyorum yoldan çok göstergeyi izledim çok canımı sıktı,şimdi bunu garanti kapsamından değiştirmek istiyorum daha servvisle konuşmadım ama kime söylesem,olmaz öyle şey sen yanlış görmüşsündür alttan bakmışsındır gibi salak saçma şeyler söylüyorlar 1-2 tane motosiklet servisine sordum adamlar salak salak güldü,acaba servis de böyle birşey söylerse ki söyleyecektir bu durumda ne yapmam lazım ? veya böyle birşey ile daha önce karşılaşan varmı ?

Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arkadaşlarla tekirdağa gittik,sanırım benim hız göstergemde problem var,

153 ile giderken devir artmasına rağmen ibre oynamıyor,redline a girdim 14 bin oldu yokuş aşağı gidiyoruz alet hala 153,arkadaş dedi 170 le gidiyordum beni geçtin diye beim gördüğüm son sürat 153 çok uyuz birşey bastığım halde hiçbir keyif alamıyorum yoldan çok göstergeyi izledim çok canımı sıktı,şimdi bunu garanti kapsamından değiştirmek istiyorum daha servvisle konuşmadım ama kime söylesem,olmaz öyle şey sen yanlış görmüşsündür alttan bakmışsındır gibi salak saçma şeyler söylüyorlar 1-2 tane motosiklet servisine sordum adamlar salak salak güldü,acaba servis de böyle birşey söylerse ki söyleyecektir bu durumda ne yapmam lazım ? veya böyle birşey ile daha önce karşılaşan varmı ?
    benim kilometre telim kopmuştu. belki tel de bi yamukluk vardır. servise gitmeden önce 250 ninjası olan bi arkadasın varsa onun kilometre telini kendi motoruna takarak bir deneme yap istersen. En az masraflısı o. Birde zayıf bir ihtimal ama belki senin km sayacın doğru arkadasınınki yanlış olabilir. gps den de bir ölçüm yapmanı tawsiye ederim. Umarım sayacta sıkıntı yoktur. Garanti kapsamında itelersen sıfırını taktırtırsın ama yok garantiye girmez derlerse sayaçlar pahalı, ebaydan elektronik sayaç sipariş edebilirsin. Hem şık hem daha ucuz dostum.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 modeller harikada , ben yine er6f alıcam yeni kasa. O da mükemmel. Bugün önümde denk geldi bitane mecidiyeköyde. makina 2 silindir ses gelmez diyordum ama sesi de iyi yani ben hoşlandım. Dijital panel de güzel. En önemlisi saat koymuşlar. Tek sıkıntı acaba vitesi gösteriyormu er 6f ler. Bilen var sa cevap yazarsa sevinirim. Umarım yeni çıkan 250 ninjalar da vites göstergesi eklerler kadranın oraya. Benim en büyük ihtiyaçlarımdan biri de 4lülerin yanması. 250 r da da er6f de de umarım 4lü sinyaller umarım yanar. Arkada ki yolcu için 250likte küçük tutma yerleri koymuşlar apış arasına ama bence yine çok başarılı olmamış (Şahsi fikrim ). Tek kişi kullanacaklar için bulunmaz bir makina ninja 250 r , fakat ben kız arkadaşımı sık sık arkamda taşıdığım için beni nija çok yoruyor. Ellerim uyuşıyor. Ve artçı için 250r gerçekten zor bir yolculuk oluyor. Ben er6f e geçicem 2013 te.

Kürşat kardeş paranı pulunu ayarla 2013 ocak - şubat gibi birlikte mağazadan çıkartalım yeni motorumuzu. Çekelim garaja. Bekleyelim yazı ))
    ere6ef iyidir candır.. alacaz dostum lakin belki model yılı olarak seni bir iki sene arkadan takip edebilirim.. görecegiz bakalım..

Frank devir arttıkca hızın değişmiyorsa bir sıkıntı vardır kesin.. Birde şunu dene, atıyorum devir 13.000 de hız 153 de sabitledin, devirin 14.000 oldu hız hala 153 de.. birden gazı kes devirin 14.000 den 13.000 e kadar düşerken hızında düşüyormu yoksa bir süre 153 de sabitmi kalıyor? ona göre bir yorum yapmak daha saglıklı olacaktır. tipik ibrenin takılma problemi gibi geldi bana..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayal kırıklığı! Anlaşılan yine başlangıç motoru diye, 1.60lık adamlar için tasarlamışlar!
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR

Eski kasadan daha ince olucak o zaman bu aletin ölcüleri.. :S
    O kadarda heycanlanmıştık, harbi hayal kırıklığı.. Gene ne varsa hyosung ta var!
    Artık bekleyelim görelim fuarda (inşallah) yapacak bişey yok.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Yahu o resimde motorun sol farı bile gözükmüyor nerdeyse. Nerden anladın perspektiften genişliğini de konuşuyosunuz arkadaşlar yaa. Biraz mantıklı düşünün, hiç mi fizik matematik görmediniz siz?
    Zippo's, Alper Kaya, dreamkiller ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski kasadan İnce olacağını sanmıyorum.Paralel çift silindir, büyük ihtimalle en olarak aynı, yükseklik olarak alçak ve küçük olacaktır.Zaten ninja çok kalın bi yapıya sahip değildi.. ama biraz daha yüksek olması kalıplı gösteriyordu.Şimdi daha oturaklı bi yapıya sahip fakat daha küçük gözüküyor.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    nerde görüyosunuz yeni kasayı gidip bende göriyim resimlere bakarak konuşmuyoruz umarım :D resimlerde açılar yanıltabilir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lastikler yine meşhur IRC
    dreamkiller ve ibopaşa bunu beğendiler.
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    lastik aynı çamurluk aynı bakıyosun karenaj ebatları(ebatlardan kasıt şişkinlik) bile aynı :D sadece tipi değiştirip göstere eklemiş olabilirler :D ama iyi yaptılar vakti gelmişti :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler