Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Led stop lambası aldım sonunda.. sinyaller içine entegre edilmiş
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet orjinali 130 du ben değiştirdim 140 taktırdım ama herhalde acıdan dolayı da ince duruyor tam arkadan bakınca guzel gozukuyor
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantla alakası olabilir.Çünkü lastik büyütürken jantıda büyütmek gerekiyomuş.
    Arkadaşlar her lastiğin 140'lığı gerçekte 140mm değil. Michelin'inki hatırladığım kadarıyla 132mm idi. Yani pek fark olmaması normal.

Bizim jantlar 3.5inch. Eğer 4inch'lik janta önerilen lastiği takarsanız bombe yapar hoş da durmaz tavsiye de edilmez.

Ben Pirelli RossoII aldım 150'lik. 3.5inch janta tavsiye edilen en geniş lastik oydu ;) Aşağıda takılmadan önceki resmini ekliyorum üzerindeki orjinal lastiğim

Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru jant ufak olduğu için yanak bombe veriyor birazda sekme yapıyor.
    Yukarda da yazdığım gibi lastiğin şeklinden de o bombe yapmış gibi görüne bilir. 140'lık lastiklerin çoğu 3.5'luk jantlara uygun bombe yapmaz. Ama yüksekliği de yine 70 olarak aldıysanız lastiğe yük endeksi gereği fazla sekme yapabilir, normaldir.

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem ön arka led olmuyor diye biliyorum ben en azından hyosungda amper sorunumu ne çıkıyormuş konuya tam hakim değilim ama
    Ben ön arka sinyaller + stop LED kullanıyorum. Hızla yanma, sürekli yanma ya da 4'lü yanma gibi sorunlar yok. Sadece ön sinyallere birer reziztans bağlamanız ve röle'yi değiştirmeniz lazım. Bu şekilde kolayca çözebilirsiniz tüm sorunları.

Alıntı maximus1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle cam çok güzel durmuş.egzozun sesini kaydedip youtube koyma şansın varmı ? youtube'deki videolara baktım pek tok ses çıkanı duymadım.malum iki silindir makina .
    LeVince'in sesini ben de merak ettim biraz daha tiz diye hatırlıyorum.
    Yoshimura'yı tavsiye ederim tok ses için. Amerika'dan TRC full carbon modelini getirttim ve çok memnunum. Bir de ek susturucu geliyor onu daha denemeye fırsatım olmadı. Sezon gelsin resim video ben de paylaşacağım ;)

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her lastiğin 140'lığı gerçekte 140mm değil. Michelin'inki hatırladığım kadarıyla 132mm idi. Yani pek fark olmaması normal.

Bizim jantlar 3.5inch. Eğer 4inch'lik janta önerilen lastiği takarsanız bombe yapar hoş da durmaz tavsiye de edilmez.

Ben Pirelli RossoII aldım 150'lik. 3.5inch janta tavsiye edilen en geniş lastik oydu ;) Aşağıda takılmadan önceki resmini ekliyorum üzerindeki orjinal lastiğim

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph90.jpg

Yukarda da yazdığım gibi lastiğin şeklinden de o bombe yapmış gibi görüne bilir. 140'lık lastiklerin çoğu 3.5'luk jantlara uygun bombe yapmaz. Ama yüksekliği de yine 70 olarak aldıysanız lastiğe yük endeksi gereği fazla sekme yapabilir, normaldir.

Ben ön arka sinyaller + stop LED kullanıyorum. Hızla yanma, sürekli yanma ya da 4'lü yanma gibi sorunlar yok. Sadece ön sinyallere birer reziztans bağlamanız ve röle'yi değiştirmeniz lazım. Bu şekilde kolayca çözebilirsiniz tüm sorunları.

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph9k.jpg

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph9y.png

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phbd.jpg

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phbr.jpg

Yoshimura'yı tavsiye ederim tok ses için. Amerika'dan TRC full carbon modelini getirttim ve çok memnunum. Bir de ek susturucu geliyor onu daha denemeye fırsatım olmadı. Sezon gelsin resim video ben de paylaşacağım ;)

Teşekkürler arkadaşım. Onun videolarına baktım youtube'da gayet güzel görünüyor. fiyat olarak kargo gümrük dagil ne kadara gelecek ?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    lastikle alakalı bize zaman geçtikçe bilgi verirseniz seviniriz
    150lik olmasına ragmen cok fark yok sanki aralarında arkadan cekilen fotoğraftan öyle anlaşılıyor

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph90.jpg

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph9k.jpg

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2ph9y.png

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phbd.jpg

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phbr.jpg

Baya farkı var ya,150 lik mükemmel.Peki fotoğraf yokmu 150 lik üstündeyken ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    asagıdakı fotograflardan bır tanesınde 150lık var
    desenlerınden oyle gordum ben bak ıstersen

Motosikleti
    ninja 250
    bugün motoru yıkarken bi baktım eksozun siyah boyası dökülmeye başladı,elimi sürünce takır takır dökülüyor ama işin tuhaf yanı arkadan bakıldığında sol çıkış tarafının ucundaki boya döküldü geri kalan yerler sağlam ama onlarada sıra gelecek gibi,bunu yeniden boyatmak nekadar tutar ?,birde 2 gün önce kısa farım motoru çalıştırırken bir saniye yandı sonra birdaha yanmamak üzere gözlerini yumdu,ama uzun far çalışıyor,acaba sigortası mı attı yoksa ampul mü patladı ? ,son soru,zincirde biraz pas gördüm sıkıntı yaratırmı ?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asagıdakı fotograflardan bır tanesınde 150lık var
    desenlerınden oyle gordum ben bak ıstersen
    Haydaa ben 130 luk sandim onu Lastik iceri dogru buzulmus jant yuzunden galiba.Bi normal haline bakin bide motorun ustundeki haline.130 dan farki olmamis

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motoru yıkarken bi baktım eksozun siyah boyası dökülmeye başladı,elimi sürünce takır takır dökülüyor ama işin tuhaf yanı arkadan bakıldığında sol çıkış tarafının ucundaki boya döküldü geri kalan yerler sağlam ama onlarada sıra gelecek gibi,bunu yeniden boyatmak nekadar tutar ?,birde 2 gün önce kısa farım motoru çalıştırırken bir saniye yandı sonra birdaha yanmamak üzere gözlerini yumdu,ama uzun far çalışıyor,acaba sigortası mı attı yoksa ampul mü patladı ? ,son soru,zincirde biraz pas gördüm sıkıntı yaratırmı ?
    en iyisi hiç elleme daha çok dökülür.siyah olan egzozlarda bu problem zamanla oluyor. boyatmak nekadar tutar bilmiyorum ama bilenler yardımcı olur elbet..kısa far yanmış olabilir kafa grenajın altından yuvasından çıkarıp rahatca bakabilirsin..zincirde aşırı şekilde çoğu bölgede pas yoksa ara ara ufak yerlerde varsa sorun olmaz. ama şunu unutmaki zincir temizlemeni her daim güzel yapman gerekir baştan sarma değil. gazyagı yada mazotla iyice canın çıkına kadar temizledikten sonra 5-10 dk bekleyip temizledikten sonra üzerine zincir spreyini gezdirmen gerekir ön dişli göbek dahil çevire çevire.
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    lastikle alakalı bize zaman geçtikçe bilgi verirseniz seviniriz
    150lik olmasına ragmen cok fark yok sanki aralarında arkadan cekilen fotoğraftan öyle anlaşılıyor
    Baya farkı var ya,150 lik mükemmel.Peki fotoğraf yokmu 150 lik üstündeyken ?
    Haydaa ben 130 luk sandim onu Lastik iceri dogru buzulmus jant yuzunden galiba.Bi normal haline bakin bide motorun ustundeki haline.130 dan farki olmamis
    Tavsiye edilen jant 3.5-4inch olmasına rağmen bir miktar büzüldü. Ama yine de fark var. Aslında merak etmeyin. Ama asıl farkı Bridgestone BT90 gibi 150lik olmasına rağmen 160mm genişliğinde lastikler taktığınızda oluyor. Ama onlarda da lastik yanakları dalga dalga oluyor (tehlikeli), ve zincir korumaya sürtme yapıyor, kesme gerektiriyor (gereksiz zarar ziyan). Standart jant'a takılabilecek en güvenli lastik bu

Alıntı maximus1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşım. Onun videolarına baktım youtube'da gayet güzel görünüyor. fiyat olarak kargo gümrük dagil ne kadara gelecek ?
    Hocam hatırladığım kadarıyla vergisi kargosu dahil 1,500-2,000 arası bir fiyata geldi. Toplam ederi 6,000TL'yi aşan bi dolu aksesuarı o dönem aldığım için şu an net egsoz ne kadardı hatırlayamadım :(

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıkarken falan egsozun içine su tuttulduysa içten pas yapmış olaibilir ya da egsoz ciddi çizik aldıysa da olmuş olaiblir ama pas olmadan kolay kolay dökülecek gibi durmuyordu o boya :( Geçmiş olsun hocam.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 250 forumunda Newton nickli arkadas 160lık takmıstı
    arkadan guzel bır fotograf yakalayamadıgımızdan dolayı ne oldugunu anlamamıstık
    150lık gorunce dırek daldım konuya ama 130luktan farkı yok gıbı gorunuyor yakından bakmak gerek
    140lık takan olursa fotoğraf paylasırsa cok sevınırım

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    150lık gorunce dırek daldım konuya ama 130luktan farkı yok gıbı gorunuyor yakından bakmak gerek
    Orjinal lastik de duruyor garajda. Yan yana koyar yarin bir resim daha cekerim ;)

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    140'lık lastik takıp geçen yıl fotoğrafları paylamıştım. 20 - 30 sayfa geriye gidip bakarsan görebilirsin
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda Titan 125 CG
    Merhabalar, nasipse yaza bende beyaz ninja planlıyorum inş. Konudaki hemen hemen çoğu iletileyi okudum ve çok güzel bilgiler aldım, herkeze teşekkür ediyorum. Geçen metzelerin lastiklerini araştırırken ninjanın modifiye edilmiş ve en az 180lik arka lastik takılmış fotoğraflarını gördüm ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

[COLOR="#FF0000"][B]Moto R-10[/B][/COLOR]

Motosikleti
    ninja ER
    kalın lastik güzel hoş duruyorda 200km hızı geçmeyen motora taksan nolacak takmasan nolcak..gereksiz masraf .
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ıkı lastıgı yan yana beklıyorum musaıt oldugunda ;)

gerıye dogru bır yolculuk gerceklestırıcem bırazdan bakalım 140 nasıl duruyor
    Bendede cbr var 130 yerıne 150 takmayı anlıyorum elıme az para gecınce ama olur mu olmaz mı meseLe

Olursa cok tatlı olur olmazsa da 140lık takarım artık nabalım

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ejlover motorun çok şık olmuş eline sağlık
    Yavuz Sultan Selim Han

Ferrari jantlı Fiat gibi duruyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı A2+B adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferrari jantlı Fiat gibi duruyor.
    Aynen öyle hani kalın olsun ama 160dan büyüğü helal değil 250liğe
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R

Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalın lastik güzel hoş duruyorda 200km hızı geçmeyen motora taksan nolacak takmasan nolcak..gereksiz masraf .
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler